Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Orloj - 1
17.03.
rekonstrukce

Staroměstský orloj sloužil 600 let. Teď ho nahradila obří televize!

Staroměstský orloj je stále skrytý pod lešením, podívat se nyní můžete jen na jeho kopii na obří televizi.

Výstava hračky v časech 1. republiky 30
07.03.
VIDEO

Unikátní výstava: Předchůdce Merkuru a dobové domky pro panenky

U příležitosti 100. výročí Československé republiky se v Grabově vile v Praze 8 koná unikátní výstava hraček z období 1. republiky, která obsahuje opravdové perly.

Tajemné Česko - Menhir
24.02.
foto+video dolní chabry

TAJEMNÉ ČESKO: Prastarý menhir stojí v pražské zástavbě

Tajemné, do země zasazené kameny, tzv. menhiry, jsou v Česku spíše vzácností. Málokoho pak napadne, že jeden takový se nachází i v pražské zástavbě.

Prásk.tv píše:

Vánoční stromeček
čtěte o tématu historie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Malý Blaník - 6
aktualizováno 19.02.
foto+video tajemné česko

MALÝ BLANÍK: Jaké legendy se vážou k tajemné kapli na vrcholu?

Bájnou horu Blaník na Vlašimsku zná snad každý správný Čech. Málokdo ale ví, že hned vedle se nachází neméně zajímavý kopec zvaný Malý Blaník. I ten ukrývá mnohá tajemství.

V Mostě našli tajemnou schránku
15.02.
úžasný nález

V Mostě našli 135 let starou skříňku. Skrývala skutečný poklad

135 let starou schránku s neznámým obsahem ve čtvrtek v Mostě otevírali a zkoumali historici. Cínová schránka, která byla po letech nalezena v depozitáři v muzeu, byla původně uložena v už neexistující budově soudu.

Krádež historického kočárku
aktualizováno 14.02.
Poznáte ji?

Žena z výstavy ukradla historický kočárek! Byl jediný v Česku

Neobvyklou krádež vyšetřují policisté z pražských Bohnic. Hledají neznámou ženu, která z expozice v nákupním centru odvezla unikátní historický kočárek.

Evropská unie
05.12.
Zapomenutý cíl

Proč vznikla Evropská unie? O tomto poslání už dnes málokdo ví

Zanedlouho, konkrétně 1. ledna, si Evropská unie připomene 60. výročí dne, kdy v platnost vstoupily tzv. Římské smlouvy, které se staly základem pro evropskou integraci. Dnes se ale stále častěji zapomíná, co vlastně na přelomu 40. a 50. let hnalo západoevropské státy k integraci.

Čtyřlístky
26.11.
česká tvorba

Máte doma staré Čtyřlístky nebo Supermany? Mohou mít obří cenu

Zejména komiksy ze Spojených států zaplnily pulty i u nás, sběratelé shání nepoškozená vydání a úpěnlivě své poklady střeží. Příliš lidí si ale neuvědomuje, že české komiksy a časopisy mají také bohatou historii a i sbírání není úplně zanedbatelnou částí, mnozí by se až mohli divit, jaké poklady jim leží v krabici na půdě.

Žralok límcový
14.11.
unikátní úlovek

Rybáři ulovili žraloka starého 80 milionů let. Má 300 zubů! FOTO

Parádní úlovek se podařil rybářům u portugalského pobřeží. Z vody vytáhli žraloka, který se na Zemi objevil už před 80 miliony lety, tedy v době, kdy tu ještě žili dinosauři.

lampionový průvod
aktualizováno 07.11.
přehled akcí

Průvody se na výročí Říjnové revoluce stále konají. Půjdete i vy?

Velká říjnová socialistická revoluce, známá také jako bolševický převrat je dnes v Čechách spíše přehlížena. Přesto je nedílnou součástí historie a ovlivnila životy miliony lidí. Během socialismu si lidé revoluci připomínali lampionovými průvody. Po pádu komunismu již však nikdo takto "slavit" nemusel, a tak se přestaly konat i průvody. Nyní se lampionové průvody vrací jako retro trend a děti s rodiči se vydávají do ulic s lampiony znovu.