Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Harry a Meghan v kabrioletu
aktualizováno 01.06.
Už to tu bylo

Sňatek Harryho je prokletý, bojí se Britové! Opakuje se historie?

Svatba zrzavého prince se starší ženou - to už tu jednou bylo. Nebylo to příliš veselé manželství, a tak se Britové obávají, že se bude historie opakovat. Princ Harry a Meghan Markle ale zatím dva týdny po svatbě působí šťastně.

Tatai Patara
22.05.
hradní hry

Neštěstí v Maďarsku: Čecha střelili do hlavy historickou zbraní!

Nešťastnou dohru mají historické hradní hry v maďarském městě Tata, které probíhaly o uplynulém víkendu. Jeden z účastníků (30) měl střelit do hlavy Čecha (61), který na slavnost přicestoval i s rodinou. Muže s těžkým poraněním převezli do nemocnice.

Tajemné Česko - Zámek Zbiroh
20.05.
foto+video tajemné česko

Tajemný zámek Zbiroh: Nacistické rituály, poklad i utajovaný radar

Zámek Zbiroh na Rokycansku ukrývá mnoho tajemství. Některá z nich již byla odkryta, jiná si zámek nechává pro sebe uložené hluboko ve skále, na které leží. Jedná se bezesporu o pozoruhodné místo!

Prásk.tv píše:

Nevěsta
čtěte o tématu historie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Zkuste štěstí a bavte se u nových Sazka Her

Spoustu zábavy, pestrý výběr her a velká šance na lákavé výhry, to vše nabízí Sazka Hry. Novinka je nyní dostupná online na herním portále Sazka.cz. Vyzkoušet můžete více než 25 rychlých her včetně oblíbených Starburst nebo Gonzo´s Quest.

Královna Alžběta a princ Phillip - 1947
19.05.
Britská monarchie

Pět NEJ královských svateb: K některým vůbec nemělo dojít!

Svatbu v pořadí šestého následníka britského trůnu sledovalo sice asi nejvíc lidí v historii, ale zdaleka nebyla tou nejdůležitější. Za posledních sto let vystrojila královská rodina už řadu sňatků. Připomeňte si pět nejvýznamnějších, které na dlouhou dobu ovlivnily chod království.

Socha Buddhy
13.05.
úžasný nález

Socha Buddhy skrývá prastaré tajemství, vědci v ní našli poklady

Skenování několik set let staré sochy Buddhy z japonského města Nara odhalilo něco úžasného. Socha je totiž podle všeho dutá a měla by obsahovat až 180 ukrytých artefaktů. Vědci mají za to, že artefakty mohou být až 700 let staré.

Kryt v Mariánské skále v Ústí nad Labem
03.05.
Podzemní kryt

Ústecká Mariánská skála skrývá tajemství. Teď se odhalí lidem!

Ústí nad Labem mělo mít silniční tunel vedoucí středem Mariánské skály. Městské muzeum získalo unikátní plány, podle kterých se těsně před začátkem 2. světové války už začalo stavět.

Tajemné Česko - hrad Houska
21.04.
foto+video tajemné česko

Brána do pekla i cestování časem: To vše je tajemný hrad Houska!

V malebné krajině na Českolipsku stojí hrad, který obestírá mnoho tajemství. Řeč je o hradu Houska, který byl před lety dokonce vyhlášen za nejzáhadnější objekt v Česku.

Poklad nalezený na německém ostrově Rujana - 3
aktualizováno 17.04.
archeologové se radují

Chlapec (13) našel kovový šrot. Vyklubal se z něj milionový poklad

Amatérský archeolog Rene Schön a jeho mladý pomocník Luca Malaschnitschenko (13) přispěli k velkému objevu pokladu starého přes tisíc let. Více než 500 mincí z doby krále Haralda I. našli historici na německém ostrově Rujána v Baltském moři.

Pátek 13.
13.04.
bude hůř

Děsí vás pátek třináctého? Blíží se den, který je ještě daleko horší

Naskakuje vám při představě pátku třináctého husí kůže? Pak vězte, že brzy nás čeká něco daleko horšího. Patnáctého dubna je totiž podle historiků nejtragičtější den v dějinách lidstva.

Královna Alžběta
07.04.
Muslimští předci

Historici šokovali Brity: Královna je příbuzná proroka Mohameda!

Historici zkoumali kořeny britské královské rodiny 43 generací nazpět. A došli k překvapivému objevu! Alžběta II. má být příbuzná proroka Mohameda. Jejich rodiny se měly spojit už v 11. století.