Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dodávka vyletěla ze silnice do zahrady a skončila na střeše
aktualizováno 19.08.
smrtelná nehoda

Řidič dodávky vylétl ze silnice na zahradu! 1 mrtvý, žena je zraněná

V noci na sobotu se na Náchodsku stala tragická dopravní nehoda, kterou nepřežil řidič dodávky (25). Ten vyjel ze silnice až na zahradu domu, kde skončil na střeše. Jeho o čtyři roky starší spolujezdkyně je zraněná. Podle hasičů je možné, že o život přišel jejich kolega.

sekačka trávy
07.08.
Vysoká tráva škodí

Neseká váš soused pravidelně trávu? Hrozí mu mastná pokuta!

Jak se bránit proti sousedům, co se nestarají o svůj pozemek a ohrožují tím vaši zahradu nebo zdraví? Podporu máte zakotvenou v zákoně!

V Pardubicích někdo střílel na školníka
aktualizováno 22.07.
Pardubice

Školník sekal trávu, někdo na něj vystřelil! Náboj mu zůstal v hlavě

Děsivé následky měl incident v Pardubicích, kde zřejmě soused postřelil školníka, když sekal trávu na zahradě základní školy. Pravděpodobně mu vadil hluk. Po školníkovi někdo vystřelil ze vzduchovky a diabolku mu z hlavy vytáhli až v nemocnici.

Prásk.tv píše:

Lahve - 1
čtěte o tématu zahrada na Prásk.tv
Obchodní sdělení

České čistící prostředky s padesátiletou tradicí

Výrobky pod značkou Larrin začalo družstvo Styl vyrábět již v 80. letech minulého století a v té době patřily mezi špičku československé produkce, jak svou kvalitou, tak i vzhledem. Tehdy výrobní družstva obvykle výrazně oživovala svými výrobky běžnou produkci státních podniků.

Chudíř
aktualizováno 12.07.
policejní zásah

Zahradu starosty Chudíře obsadila policie: Přišli kvůli mé mámě!

Policie ve středu zasahovala na pozemku rodiny starosty Chudíře Michala Vitmajera kvůli pěstování podezřelých rostlin. Podle všeho šlo o marihuanu. Policie zatím nikoho nezadržela, maminka starosty ale byla u výslechu a tak nelze vyloučit, že květiny pěstovala ona.

Čtyřnohého zloděje koštěte zachytily kamery
27.06.
nezvyklý případ

Pes ukradl koště na cizí zahradě. S lupem v zubech ohrozil cyklisty

Neobvyklého zloděje natočily kamery při činu v Červené Vodě na Orlickoústecku. Jedné obyvatelce se ztratilo ze zahrady koště. Když se podívala na kamerový záznam, zjistila, že nešlo o žádného maskovaného lapku, ale o psa. Toho nikdo v sousedství nezná a ze zahrady zmizel i s koštětem v zubech.

Originální chodníčky v zahradách
aktualizováno 22.06.
Rady a tipy

Originální chodníky z kamenů, které budou ozdobou vaší zahrady

Při návrhu zahradních cest a chodníků můžete plně uplatnit svoji fantazii a tvořivost. Na výběr máte různé druhy materiálů, které se dají kreativně kombinovat. Inspiraci najdete v naší galerii.

Pergola
aktualizováno 09.06.
GALERIE Rady a tipy!

Plánujete zakoupit pergolu? Odborník řekl, na co si dát pozor!

Pergoly se staly součástí domů i okrasou zahrad. Vypadají dobře, ale také přinášejí majitelům určité soukromí a úkryt před deštěm i sluncem. Odbornice řekla TN.cz, nad čím máte před koupí přemýšlet.

VÍKEND: Nejhezčí zahrady
07.06.

VÍKEND: Nejhezčí zahrady

Dřív to byl zvyk těch nejbohatších společenských vrstev. Procházet se po zahradách a parcích, o které pečovaly zástupy zahradníků.

Mamuti
aktualizováno 06.06.
neskutečné! vzácný objev

Kopal na zahradě a našel mamuta starého 400 tisíc let! FOTO UVNITŘ

Na neskutečně vzácný objev narazil muž nedaleko města Jakutsk při sázení brambor. Při kopání objevil téměř tři metry dlouhé kly mamuta, podle odborníků jsou staré asi 400 tisíc let.

2003605
aktualizováno 28.05.
reportáž Koření

Babička (85) žije úplně sama v celé vesnici. Při životě ji drží práce

Stařenka žije sama v odlehlé vesnici. Je odhodlaná v místě dožít, i když život na opuštěném místě není jednoduchý. Žena popsala, jak její život v obci vypadá.