Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pergola
Aktualizováno 9.6. 2017 14:07
GALERIE Rady a tipy!

Plánujete zakoupit pergolu? Odborník řekl, na co si dát pozor!

Pergoly se staly součástí domů i okrasou zahrad. Vypadají dobře, ale také přinášejí majitelům určité soukromí a úkryt před deštěm i sluncem. Odbornice řekla TN.cz, nad čím máte před koupí přemýšlet.

VÍKEND: Nejhezčí zahrady

Dřív to byl zvyk těch nejbohatších společenských vrstev. Procházet se po zahradách a parcích, o které pečovaly zástupy zahradníků.

Mamuti
Aktualizováno 6.6. 2017 18:55
neskutečné! vzácný objev

Kopal na zahradě a našel mamuta starého 400 tisíc let! FOTO UVNITŘ

Na neskutečně vzácný objev narazil muž nedaleko města Jakutsk při sázení brambor. Při kopání objevil téměř tři metry dlouhé kly mamuta, podle odborníků jsou staré asi 400 tisíc let.

Prásk.tv píše:

Kenley Ratliff - 1
čtěte o tématu zahrada na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

2003605
Aktualizováno 28.5. 2017 18:27
reportáž Koření

Babička (85) žije úplně sama v celé vesnici. Při životě ji drží práce

Stařenka žije sama v odlehlé vesnici. Je odhodlaná v místě dožít, i když život na opuštěném místě není jednoduchý. Žena popsala, jak její život v obci vypadá.

úžasná proměna

Muž předělal starý kontejner na krásný bazén pro rodinu! FOTKY

Plánujete, že si na léto pořídíte vlastní bazén, ale nechcete do něj investovat hodně peněz? Zkuste použít vyřazený kontejner. Inspiraci můžete najít u šikovného Američana, který tento nápad vyzkoušel na vlastní zahradě.

VÍKEND: Co Čech, to zahrádkář

Jenom v Praze jich je několik set a ani to nestačí - zájemců jsou dlouhé pořadníky. Zahrádkářské kolonie začaly v České republice růst už před sto lety a stále ještě městské obyvatele neomrzely.

Nádrž na dešťovou vodu
Aktualizováno 27.4. 2017 22:05
Jak žádat

Chytejte dešťovou vodu, stát vám dá peníze! Rozdává miliony!

Ministerstvo životního prostředí představilo novinku v boji se suchem. Lidé budou moci získat až 60tisícovou dotaci na vybudování nádrží na dešťovou vodu. Státní fond životního prostředí na to vyčlenil asi 100 milionů korun.

Slimáci
Aktualizováno 25.4. 2017 20:50
Španělský plzák

Zahrady zamoří zmutovaní slimáci, varují odborníci! Jak se jich zbavit

Zahrádkáři bijí na poplach! Varují, že Evropu zamořuje invazní druh slimáků. Ti se podle odborníků častěji rozmnožují a dokážou se pářit i s domácími druhy. Takovým způsobem pak vzniká hybrid, který přežije i extrémní podmínky. Jak se jich tedy zbavit?

Zmrzlý květ
Aktualizováno 18.4. 2017 20:38
zachraňte úrodu

Ochraňte květy stromů i zeleninu před mrazy! RADY ZAHRÁDKÁŘŮ

Čeká nás nechladnější den tohoto týdne, ve středu ráno by teploty mohly klesat až k minus šesti stupňům. A zahrádkáři se hrozí toho, co by mrazy mohly napáchat na právě rozkvetlých ovocných stromech. Existují ale určité triky, jak květy před mrazy ochránit.

Zavíječ zimostrázový
Aktualizováno 17.4. 2017 21:53
Hladový hmyz

Žravé housenky táhnou Českem, pronikly i do botanické zahrady!

Postrach zahradníků - zavíječ zimostrázový - už ničí keře i na Olomoucku. A dostal se také do botanické zahrady v krajském městě. Larvy tohoto škůdce se živí listy buxusu, který často tvoří živé ploty nebo zdobí zahrady a parky.