Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jiří Havlíček, Karel Novotný
aktualizováno 15.09.
byl potrestán

Náměstek MPO se omluvil za výroky o Romech. Přijde o peníze

Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček v pátek ráno mluvil s náměstkem Karlem Novotným o jeho nevhodném vyjádření na sociálních sítích na adresu romské menšiny. Ten se za své chování omluvil.

Platy prodavačů
aktualizováno 19.06.
výhodnější podmínky

Platy prodavaček rostou! Nejvíc láká Lidl, více peněz nabízí i Albert

Obchodní řetězec Albert navýší od července mzdy zaměstnancům pracujícím v provozu (tedy i pokladním) o pět procent. Jedná se už o druhé navýšení mezd v letošním roce. Více peněz letos pokladní dostaly i v Penny Marketu nebo třeba Lidlu, který platy navýšil dokonce 25 procent. A od července si výrazně přilepší i pokladní v Tescu.

Prezidentovi muži
aktualizováno 13.06.
platy hradních pánů

Statisíce a tučné odměny! Hrad zveřejnil platy svých zaměstnanců

Bezmála tři roky trvalo, než Pražský hrad vyhověl žádosti o informace, v níž se novinář Radek Kedroň snažil zjistit, kolik peněz brali mezi lety 2010 a 2014 vysocí hradní úředníci. A to až poté, co odtajnění výplat a odměn nařídil soud.

Obchodní sdělení

NA LOVU ASTEROIDŮ: HVĚZDÁRNA KLEŤ

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Do konce srpna zve k nahlédnutí do vesmíru.

Matematika
22.05.
peníze navíc

Vláda odklepla 404 milionů pro učitele. Rozdělí je na odměnách

Na odměňování učitelů dnes vláda uvolnila 404 milionů z obsluhy státního dluhu. Pedagogové si je mají od září rozdělit podle kariérního řádu, který bude 31. května projednávat Senát. Pokud ho schválí, zařadí novela učitele do tří stupňů od začínajících po vynikající. Podle tohoto zařazení budou také odměňováni. O rozhodnutí kabinetu informovala ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD).

Profesor
07.04.
kariérní řád

Kariéra učitelů se od základu změní, delší volno ale nedostanou

Sněmovna schválila zavedení kariérního řádu učitelů. Pedagogové budou zařazeni do tří stupňů od začínajících po vynikající. Podle tohoto zařazení budou také odměňováni. Nebudou mít ale nárok vybrat si jednou za čas půlroční studijní volno, které jim chtěli dopřát někteří poslanci. Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) dnes takové úpravy odmítla. Novelu o pedagogických pracovnících nyní dostane k projednání Senát.

Práce
aktualizováno 04.04.
peníze a odměny

Srovnání platů: Ve kterých oborech si vyděláte nejvíc? PŘEHLED

Řídící letového provozu, ředitelé finančních firem nebo například lékaři. Tito lidé patří k nejlépe placeným v Česku. Piloti si měsíčně přijdou dokonce na více než 164 tisíc korun. Kolik si vyděláte v ostatních oborech?

Práce
23.02.
návrh rozpočtu

Dobrá zpráva: Další zaměstnanci si přilepší! Vláda chce zvýšit platy

Vláda Bohuslava Sobotky chce před volbami potěšit státní zaměstnance a slibuje jim vyšší platy. Dotknout by se to mělo například lidí pracujících v kultuře, sociálních pracovníků, učitelů nebo bezpečnostních složek. Zapracovat to chce do návrhu rozpočtu pro příští rok. Nejhůře placeným státním zaměstnancům chce přidat už v polovině letošního roku.

Policie - ilustrační foto
aktualizováno 22.02.
lepší služba

Konec neplacených přesčasů pro policii. A za nábor až 150 tisíc!

Policisté a příslušníci dalších bezpečnostních sborů už možná nebudou sloužit ročně 150 hodin přesčasů bez nároku na náhradní volno nebo odměnu, s výjimkou vyhlášených krizových stavů. Předpokládá to novela o služebním poměru, kterou v dnešním úvodním kole podpořila Sněmovna.

Poslanci - peníze
aktualizováno 11.01.
pohádkové peníze

Poslancům rekordně vzrostly platy! Takové odměny tu ještě nebyly

Poslancům se od začátku roku zvýšily platy a poprvé přesáhly hranici sedmdesát tisíc korun hrubého měsíčně. Poslanci se snaží dosáhnout toho, aby měli stejné platy jako soudci nebo státní zástupci. Přitom ještě mají možnost čerpat náhrady a také příplatky za různé funkce.

Ministerstvo dopravy - platy
aktualizováno 21.12.
bohaté odměny

Na ministerstva dorazil Ježíšek dřív! Naděloval rekordní odměny

Státní úředníci z ministerstev a úřadu vlády se letos na Ježíška obzvlášť těšili. Za druhou polovinu roku totiž dostali rekordní odměny - oproti loňsku v součtu o 70 milionů korun více, informoval Český rozhlas.