Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

E-shop
aktualizováno 27.11.
VAROVÁNÍ před vánoci

Nakupujete přes e-shopy? Těmto se obloukem vyhněte, varuje ČOI

Chcete koupit svým bližním na svátky něco pěkného? Dávejte si pozor, ze kterých webových stránek objednáváte! Česká obchodní inspekce (ČOI) neustále aktualizuje seznam rizikových e-shopů, které vás mohou připravit o peníze.

Black Friday
14.11.
black friday

E-shopy spustily obří slevy! Přehled míst, kde ušetříte tisíce

V Česku odstartoval největší nákupní svátek roku. Ačkoli tzv. Black Friday letos připadá až na 23. listopadu, mnoho e-shopů nabízí velké slevy už nyní. Průměrná sleva je u nás 63 %, což je nejvíc z celé Evropy.

Online nakupování
14.11.
dny dopravy zdarma

Ušetřete stovky na poštovném v e-shopech! Zbývá na to pár hodin

Stovky korun můžete ušetřit až do čtvrteční půlnoci za poštovné v e-shopech. V úterý odstartovaly Dny dopravy zdarma. Bezplatné doručení objednaného zboží letos nabízí bezmála 1300 prodejců.

Prásk.tv píše:

Jackson Wade Knight - 1
čtěte o tématu e-shop na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Amazon
25.10.
nabídka míst

Firmy před Vánoci nabírají tisíce lidí! Nabízí velmi zajímavé benefity

Vánoce se kvapem blíží a distribuční firmy, velké e-shopy i dopravci začali shánět pracovníky, kteří jim předsváteční shon pomohou zvládnout. Například Amazon zahájil nábor více než 2500 sezónních pracovníků. Podobný počet lidí shání také Česká pošta. Přípravy na Vánoce hlásí i Alza, která pro brigádníky vytvořila speciální aplikaci.

Žena u počítače
aktualizováno 18.09.
Doručení domů

Důchodci objevili nákup potravin online. Tohle si na něm pochvalují

Nákup potravin po internetu je stále oblíbenější. Firmy, které ho doručí až domů, zaznamenaly v posledních měsících nárůst zákazníků až o desítky procent. Oproti předchozím rokům je také daleko častěji využívají senioři.

Online nakupování
aktualizováno 18.09.
Nákupy v Česku

Češi propadli e-shopům. Těmto se ale radši vyhněte, varují inspektoři

Češi čím dál více nakupují zboží přes internet, především elektroniku a knihy. Naopak potraviny a drogerii raději shánějí v kamenných obchodech. Odradit zákazníka dokáže problém při reklamaci, naopak přilákat k dalšímu nákupu sleva a doprava zdarma.

E-shop
20.08.
kterých se to týká?

Ušetřete za nákupy balík! Stovky e-shopů teď mají dopravu zdarma

Stovky korun můžete až do středy ušetřit při nákupu přes e-shopy. Startují totiž letní dny dopravy zdarma. Vloni na podzim utratili zákazníci v zapojených e-shopech během této akce 592,8 miliónu korun, na dopravě ušetřili přes 33 miliónů.

E-shop ASOSu
aktualizováno 23.06.
Konec!

Oblíbený obchod s oblečením přestává prodávat zvířecí výrobky!

Britský e-shop ASOS přestává prodávat jakékoliv produkty, jejichž materiály pocházejí ze zvířat. Na webu už tak nenajdete kašmírové svetry ani halenky z přírodního hedvábí. Změna se má týkat i mohéru nebo peří, uvedlo na svém webu BBC.

Online nakupování
11.06.
Česká obchodní inspekce

Tragické výsledky kontroly e-shopů! Pochybilo téměř 90 %

Česká obchodní inspekce (ČOI) zveřejnila v pondělí výsledky kontrol e-shopů, které prováděla v prvním čtvrtletí letošního roku. Výsledky jsou alarmující. Od 4. ledna do konce března 2018 provedli inspektoři 270 kontrol, pochybení zjistili při 234 z nich!

Reklamace
07.05.
Tipy a triky

Na internetu se dá koupit i použité zboží. Problémy jsou s reklamací

Sehnat knihu, která je již v knihkupectvích vyprodaná, značkovou kabelku za pakatel nebo zboží, které bylo pouze někým rozbaleno a je tudíž levnější – to jsou některé z důvodů, proč lidé nakupují na e-shopech s použitým zbožím.