Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kufry
05.08.
chytré tipy

Na letišti nemusíte trávit hodiny! Odbavit se dá levně a za pár minut

Stále více Čechů cestuje na dovolenou letadlem. Samotnému odletu obvykle předchází dlouhé čekání na odbavení. Věděli jste ale, že to můžete udělat za pár minut z pohodlí domova? A na letišti pak můžete zamířit rovnou ke gatu.

Na odlet z Řecka čeká velké množství Čechů
aktualizováno 30.07.
technické problémy

Řecká letiště v problémech! Na odlet čeká i velké množství Čechů

Letiště v Řecku se potýkají s problémy s odbavováním. Kvůli výpadku jsou stovky turistů uvězněny v odletových halách, zoufalí lidé čekají na návrat domů dlouhé hodiny. Na řeckém ostrově Rhodos čeká na odlet i zhruba dvě stě Čechů.

Změny od června
aktualizováno 01.06.
změny od června

Mění se jízdní řády, zavádí nové dávky. Spočítejte si, kolik to bude

Červen s sebou přináší celou řadu změn. Lepší časy nastávají pro lidi, kteří se starají o nemocné příbuzné, ti si přijdou na lepší peníze. Pokud dojíždíte za práci, pak byste se měli mít na pozoru - po celé republice se mění jízdní řády. Co dalšího nás v červnu čeká?

Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Karla Šlechtová
aktualizováno 16.05.
Luxus na letišti

Babišovy noviny na mě pořádají hon, hájí se kritizovaná Šlechtová

Ministryně Karla Šlechtová má opět problém. V době, kdy vedla ministerstvo pro místní rozvoj, využívala při cestách do zahraničí VIP salónek na ruzyňském letišti. Státní kasu to přišlo na více než 300 tisíc korun.

Terminál letiště v Burgasu
aktualizováno 28.09.
chyba systému

Chaos na světových letištích: Lidé čekali na odbavení i hodiny

Na letištích po celém světě propukl ve čtvrtek chaos, kvůli "síťové chybě" se tisíce lidí nemohly odbavit, vytvořily se tak ohromné fronty a lety nabíraly zpoždění i několik hodin. Problémy se dotkly velkých i malých leteckých společností, které musely všechny cestující odbavovat manuálně.

Kufry
aktualizováno 26.04.
důkladnější prohlídky

Pražské letiště zpřísňuje kontroly! Kufr vám mohou otevřít i násilím

Pražské ruzyňské letiště zpřísní od poloviny května kontroly zavazadel. Po vzoru jiných letišť začne namátkově kontrolovat, zda v nich nejsou stopy po výbušninách.

Letadlo British Airways
aktualizováno 17.12.
Hromadné stávky

Vánoce s blízkými v ohrožení. Stávka na letišti zasáhne i Prahu

Zaměstnanci společnosti Swissport, největší firmy zajišťující odbavení letového provozu na světě, vyhlásili od 23. prosince na 18 nejvýznamnějších letištích ve Velké Británii dvoudenní stávku. Zaměstnanecké odbory tím reagují na fakt, že se od roku 2014 pracovníkům společnosti nezvýšil plat. Přestože se letiště budou snažit výpadek nahradit, dají se u odbavení očekávat prodlevy.

Kufr
12.08.
co raději nechat doma

Balíte na dovolenou? Do problémů vás může dostat pásek i mobil

Balení je obvykle tou nejotravnější částí celého cestování. Bez osobních věcí se ale úplně cestovat nedá. Poradíme vám, jak kufr jednoduše sbalit, abyste se vyhnuli problémům při kontrolách a všechno se vám do zavazadla pohodlně vešlo.