Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Donald Trump - řízená střela
aktualizováno 14.04.
Úder proti Asadovi

Američané zaútočili na Sýrii.  Rakety mířily na chemické zbraně

Spojené státy, Británie a Francie v noci na sobotu podnikly koordinovaný vojenský úder proti Sýrii v reakci na údajný chemický útok v povstalecké enklávě Dúmá u Damašku, který Západ přičítá režimu prezidenta Bašára Asada. Útok podpořilo i NATO. Syrská státní média jej označily za flagrantní porušení mezinárodního práva, ruský velvyslanec ve Washingtonu za urážku prezidenta Vladimira Putina. Česká diplomacie vnímá útok jako jasný vzkaz těm, kdo by chtěli pokračovat v chemických útocích. Podle Hradu by vojenské řešení mělo být poslední možností.

Výbuch bankomatu
01.04.
loupež s bombou

Ozval se výbuch, pak po obci létaly kusy bankomatu i peníze!

Na Slovensku v obci Okoč zatím neznámí lupiči vyhodili do vzduchu místní bankomat. Podle policie jim ale pravděpodobně většina bankovek při explozi shořela. Vypadá to, že se inspirovali dvěma nedávnými případy z jihu Čech. I tam se chtěli zloději dostat do bankomatu pomocí výbušniny a i po nich policie zatím pátrá.

Výbuch plynu v Hlinsku
30.03.
únik plynu

Žádná náhoda! Podnik v Hlinsku někdo vyhodil do povětří schválně

Za říjnovým výbuchem plynu v restauraci v Hlinsku nestojí podle policie nešťastná náhoda ani technická závada. Kriminalisté zjistili, že se jednalo o úmysl, kdo je ale strůjcem, stále neví. Exploze nadzvedla střechu, poničila tři místnosti a odhodila majitele, který byl v horním patře.

Prásk.tv píše:

Alexander
čtěte o tématu exploze na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Výbuch v chemičce v Kralupech nad Vltavou - 5
aktualizováno 23.03.
mohutná exploze

Výbuch v Kralupech nepřežilo šest lidí, oběťmi byli Rumuni a Čech!

Pět ze šesti obětí čtvrtečního výbuchu v kralupské chemičce byli rumunští občané. V pátek to oznámilo podle agentury AFP rumunské ministerstvo zahraničí. Zástupci rumunské ambasády v Praze navštívili také dvě pražské nemocnice, které pečují o dva lidi zraněné při neštěstí, aby zjistili, zda Rumuni nejsou i mezi nimi.

Výbuch v chemičce v Kralupech nad Vltavou - 3
aktualizováno 22.03.
Exploze v chemičce

Velký výbuch v Kralupech! Šest lidí zemřelo, další dva se zranili

Šest lidí zemřelo a další byli vážně zraněni při explozi v areálu společnosti Synthos v Kralupech. Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému. Záchranáři odvezli do nemocnic další dva zraněné.

Mobil v nabíječce
08.03.
unikly požáru

V hotelu explodoval mobil. Ženy se zachránily skokem z 6. patra

Čtyři lidé byli zraněni při požáru hotelu v tureckém Izmiru. V jednom z pokojů explodoval mobilní telefon na nabíječce a požár se rozšířil do celé budovy. Dvě ženy si zachránily život skokem z šestého patra.

Následky výbuchu v Leicesteru
aktualizováno 28.02.
Exploze v Anglii

Výbuch v Leicesteru zabil pět lidí. Policie teď zatkla tři muže

Policisté zatkli v souvislosti s výbuchem domu v britském Leicesteru tři muže. Všichni jsou třicátníci. Policisté je viní ze zabití, další detaily nezveřejnili, pouze zopakovali, že neexistují žádné důkazy, které by naznačovaly, že šlo o teroristický útok.

Výbuch v Leicesteru
aktualizováno 26.02.
Exploze v Británii

Výbuch v Leicesteru poslal dům k zemi! Exploze zabila pět lidí

Britské záchranné složky zasahují od nedělního večera v Leicesteru u rozsáhlého požáru. Podle svědků tam vybuchla dvoupatrová budova, která se pak zřítila. Policie potvrdila, že zemřelo pět lidí. Uzavřeny jsou okolní ulice, domy v blízkosti policie evakuovala.

Výbuch na americké ambasádě v Černé Hoře
aktualizováno 22.02.
Útok a sebevražda

Muž hodil granát na ambasádu USA v Černé Hoře, pak se zabil

Hodně rušno je v černohorské metropoli Podgorici. Na areál americké ambasády tam v noci ze středy na čtvrtek zaútočil neznámý útočník. Podle všeho hodil ruční granát, který následně explodoval. Pak si sáhl na život.

Operace - ilustrační
03.02.
Děsivá nehoda

Chlapci (12) vybuchl telefon v nabíječce! Přišel o oko i prst

Teprve dvanáctiletého chlapce doživotně zmrzačila exploze jeho mobilního telefonu. Přístroj vybuchl při nabíjení a teenagerovi urval ukazováček na pravé ruce a také nevratně poškodil jedno oko.