Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Meteorický roj
aktualizováno 17.11.
Leonidy

Nebe nad ČR prozáří roj meteorů. Sledovat je můžete pouhým okem!

Noc z pátku na sobotu a ze soboty na neděli je výjimečná. Oblohu po celém světě včetně Česka totiž rozsvítí meteorický roj známý jako Leonidy. Nebeské divadlo není problém sledovat i pouhým okem.

Hacker
aktualizováno 16.04.
NSA mlčí

Hackeři nabourali bankovní sítě! Microsoft doporučuje aktualizace

Skupina hackerů zveřejnila v pátek dokumenty, podle kterých se Americká Národní bezpečnostní agentura (NSA) dokázala nabourat do bankovní sítě SWIFT, která slouží k mezinárodnímu bankovnímu styku. NSA měla údajně sledovat především blízkovýchodní banky kvůli transakcím teroristů. Microsoft v reakci na bezpečnostní problém doporučil uživatelům, aby aktualizovali jeho produkty a používali pouze podporované verze.

Donald Trump
aktualizováno 20.03.
jak to bylo?

FBI řekla pravdu o odposleších Donalda Trumpa před volbami

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) ani ministerstvo spravedlnosti nemají žádné důkazy, že by tehdejší prezident Barack Obama během loňské předvolební kampaně nařídil odposlechy Donalda Trumpa. Během slyšení v Kongresu to dnes řekl šéf FBI James Comey.

Prásk.tv píše:

Muž napsal do baru - 1
čtěte o tématu sledování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

O prodlouženém víkendu vyrazte do plzeňské Techmanie

Víte, z čeho se skládá naše atmosféra? Nová zábavná science show s pokusy vám to ukáže.

Sprcha
03.03.
Neunikl jim

Šmírák v Brně: Mladík si ve sprše na kolejích natáčel studentky

Nepříjemný zážitek za sebou mají studentky, které obývají vysokoškolské koleje v brněnských Žabovřeskách. Ve sprchách se je pokoušel natáčet dvacetiletý mladík. S pomocí spolužáka jej dívky zadržely a předaly policistům.

Trumpa se Zelníčkovou sledovala stb - 2
aktualizováno 01.12.
známe obsah!

Za dítě milion: StB si o Trumpovi s manželkou vedla TAJNÉ SPISY!

O Donalda Trumpa se v 70. letech minulého století zajímala komunistická StB. Jméno budoucího prezidenta bylo dáváno hlavně do souvislosti se sňatkem s lyžařkou a modelkou Ivanou Zelníčkovou. To ale není to jediné, co v tajných spisech zahlédl reportér TV Nova.

Super měsíc
aktualizováno 15.11.
superměsíc

Východ unikátního obřího Měsíce ozářil noční oblohu. GALERIE

Milovníci noční oblohy netrpělivě očekávali pondělní večer. Na obloze se totiž objevil takzvaný superměsíc. Ten je význačný tím, že byl v úplňku a právě 14. listopadu byl nejblíže od roku 1948. Kromě toho, že byl měsíc o něco větší, byl také výrazně jasnější.

Muž sleduje prohližeč Yahoo
09.10.
narušení soukromí

Máte účet u Yahoo? Tajná služba o vás možná ví víc, než si myslíte!

Americká společnost Yahoo! měla podle všeho na pokyn tajných služeb prohledávat příchozí elektronickou poštu uživatelů služby Yahoo Mail, kterou využívájí stovky milionů uživatelů. S informací přišla zpravodajská agentura Reuters.

Policejní vozy
04.07.
skrytý dohled

Policie má nejvíc "tajných" aut v historii. Pomáhají chytat řidiče

Více než kdy dříve na českých silnicích hrozí, že vás zastaví policejní hlídka v neoznačeném autě. Policie má k dispozici vůbec nejvíce rychlých aut v historii. Potkat je můžete prakticky všude. Zároveň ale policisté říkají, že chtějí, ale je řidiči viděli. A o víkendech přijdou preventivní akce.

Nečasovi u soudu
aktualizováno 13.06.
Sledování premiérovy exmanželky

Tři roky od razie na vládě: Kauza pokračuje, Nečasová opět u soudu

Přesně před třemi lety provedl ÚOOZ razii, která vedla až k pádu vlády. Kauza Nagyová ale stále není uzavřena a hlavní aktérka v pondělí znovu stanula před soudem. Tentokrát v případu zneužití Vojenského zpravodajství ke sledování Nečasovy bývalé ženy Radky.

Uživatel facebooku
06.06.
velký skandál

Facebook vás sleduje víc, než si myslíte! Pravdu odkryla učitelka

Profesorka masové komunikace Kelli Burnsová pořádně zavařila reklamním agentům populárního Facebooku. Zveřejnila totiž výsledky svého předchozího bádání zacíleného na hledání souvislostí mezi soukromou konverzací a reklamou - a způsobila hotový poprask.