Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Muž předstíral vraždu
aktualizováno 08.11.
nájemný vrah

Aby dokázal, že ho chce žena zabít, fingoval muž vlastní smrt

Fotografie zakrváceného těla, odposlech a spolupráce s detektivy, to vše podnikl boxerský trenér Ramon Sosa z Texasu, aby dokázal, že si jeho žena na jeho likvidaci najala nájemného vraha. Udělala jednu velmi zásadní chybu, jako zabijáka si vybrala muže, se kterým se Sosa znal.

Noční můry
28.10.
dýchací metoda

Nemůžete usnout? Díky tomuto triku zaberete do jedné minuty

Stává se vám, že večer nemůžete usnout? Zíráte do tmy a počítání oveček nezabírá? Vědci z Harvardské univerzity nedají dopustit na metodu "4-7-8", díky níž byste měli usnout do jedné minuty.

Odběr krve - 1
22.09.
Jak to udělal?

Opilému řidiči málem vyšel podlý trik: Zaměnil krev ve zkumavce!

Zdálo se, že to bude jasný případ. Slovenští policisté chytili na dálnici muže, který překročil povolenou rychlost. Dechová zkouška navíc prokázala, že je opilý. Řidič to ale zpochybnil a chtěl, aby mu odebrali krev. Právě tím začal jeho téměř dokonalý trik...

Prásk.tv píše:

Chen Shiqu
čtěte o tématu trik na Prásk.tv
Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

Krádež telefonu
06.07.
video policejní pátrání

Zlodějka žebrala o jídlo, snadným trikem ukradla drahý mobil

Ženě stačil jednoduchý trik k tomu, aby se obohatila o drahý mobilní telefon za osmadvacet tisíc korun. Podezřelá těsně před krádeží požadovala jídlo, čímž odvedla pozornost a v nestřežené chvíli telefon sebrala ze stolu, celý incident zaznamenaly bezpečnostní kamery.

Registrační pokladna - ilustrační foto
aktualizováno 14.03.
legálně i nelegálně

Nákup či pivo bez účtenky? Češi se naučili obcházet EET! 6 TRIKŮ

Desítky tisíc podnikatelů mají už několik měsíců povinnost evidovat své tržby. A čím déle musejí Finanční správě své tržby hlásit, tím více kliček, jak zákon obejít, vymýšlejí. Riskují ale hodně tučnou pokutu.

Trik na řidiče: Chtěl půjčit na benzín, do zástavy dal bezcenné šperky
aktualizováno 13.03.
silniční podvod

Trik na řidiče: Půjčit na benzín, do zástavy tretky. Podvodníka chytili

Policisté po roce dopadli cizince, který od jednoho řidiče v Chrudimi vylákal deset tisíc korun. Tvrdil mu, že potřebuje půjčit peníze na benzín a do zástavy mu dal místo šperků bezcenné cetky. Policisté ho podezřívali také z toho, že okradl i řidičku s dítětem.

Recidivista okrádal důchodce
08.03.
Nejstarší oběti bylo 90

Podvodník okrádal v Praze seniory. Tyhle triky používal

Minimálně patnáct okradených seniorů a škoda několik desítek tisíc korun - to je výsledek několikaměsíčního počínání osmatřicetiletého recidivisty z Prahy. Ten se vtíral do bytů starších lidí s nejrůznějšími výmluvami a lákal z nich peníze. Nejstarší ženě, kterou okradl, bylo 90 let.

Pití piva
aktualizováno 28.02.
Obcházení nařízení

Pivo i bez účtenky a zákazu kouření. Češi vymysleli tenhle trik!

Kvůli zavedení elektronické evidence tržeb a zákazu kouření se mnozí obávali zavírání hospod. To mělo dopadnout hlavně na malé obce. Nebyli by to ale Češi, kdyby nepřišli na to, jak zákaz kouření a EET obejít. Místo do hospody chodí do klubové pivnice.

Kluzký chodník
aktualizováno 04.01.
Jednoduchý fígl

Jak chodit na ledě bez pádů? Jako tučňáci, radí lékaři! PŘÍRUČKA

I když se to možná na první pohled nezdá, chodit bezpečně po ledovkou pokrytých chodnících je docela věda. Proto němečtí ortopedové vytvořili jednoduchý návod, jak se pohybovat bezpečně a bez pádů.

Zabíjačka
21.11.
Nová finta

Podlý trik zlodějů! Použili výslužku z domácí zabijačky!

Bezohlední zloději, kteří bez uzardění připraví seniory o celoživotní úspory, mají nový trik, jak se starým lidem vlísat do přízně. Zloděj v Příbrami k tomu využil zabijačku.