Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bezpečnostní kontrola na letišti
14.01.
Může za to vládní krize?

Muž pronesl do letadla pistoli. Letěl s ní z USA do Japonska

Na nejvytíženějším letišti světa, v americké Atlantě, prošel cestující bezpečnostní kontrolou s plně funkční zbraní. Letěl až do japonského Tokia, kde to sám oznámil pracovníkům letecké společnosti. Incident zřejmě souvisí s krizí kolem schválení rozpočtu USA. Část federálních zaměstnanců je už třetí týden bez mzdy.

Boeing 757 společnost TUI
14.01.
Nebyla pro ně místa

Hrůzný návrat z dovolené! Rodina musela celý let sedět na zemi

S velmi nepříjemným zážitkem, který je potkal cestou ze španělské Menorky zpět do Birminghamu, se svěřila britská rodina. V letadle totiž nebyla místa, která jim přidělili při odbavení. Rodina tak prakticky celý let strávila sezením na podlaze v místech, kde jejich sedadla měla původně být.

U Teheránu se zřítilo letadlo
aktualizováno 14.01.
Neštěstí v Íránu

Nákladní letadlo se zřítilo mezi domy! Přežil jediný pasažér

Nejméně sedm lidí zemřelo při leteckém neštěstí nedaleko Teheránu. Nákladní letadlo se zřítilo do obydlené oblasti. Ve vraku záchranáři našli jednoho přeživšího, 15 lidí zemřelo.

Prásk.tv píše:

Žena zešílela na letišti
čtěte o tématu letadlo na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

V Indonésii se zřítilo letadlo - 5
14.01.
Indonéský boeing

Potápěči našli druhou skříňku ze zříceného letadla. Po 3 měsících

Indonéské úřady oznámily, že pátrací týmy objevily druhou černou skříňku z Boeingu 737 MAX, který se v říjnu zřítil do Jávského moře. Na palubě bylo 189 lidí, nikdo nepřežil. Potápěči našli hlasový záznamník z kokpitu.

Letiště Šeremeťjevo
aktualizováno 13.01.
Mimo dráhu

Letadlo s Čechy mělo nehodu v Moskvě, skončilo mimo ranvej

Let společnosti SmartWings z Moskvy do Prahy měl v neděli odpoledne na letišti Šeremetěvo nepříjemnou nehodu. Letoun totiž při poopojíždění po dráze sklouzl mimo ranvej a podle fotografií z místa skončil zabořený ve sněhu.

Otec si zarezervoval lety, aby mohl být s dcerou na Vánoce
28.12.
Dojemný příběh

Letuška měla na Vánoce službu. Otec jí připravil krásné překvapení

Většina z nás chce strávit Vánoce se svou rodinou, ne všichni ale mají volno. To je případ i mladé letušky, která musela být na Vánoce v práci. Proto se její otec rozhodl, že jí připraví nečekaný vánoční dárek.

útok na WTC
aktualizováno 23.12.
Al-Káida vstává z mrtvých

Teroristé chystají nové útoky na letadla a letiště, varuje ministr

Britský ministr vnitřní bezpečnosti Ben Wallace varuje, že teroristická organizace Al-Káida, která se "proslavila" v roce 2001 útoky na věže Světového obchodního centra, vstává z mrtvých a prý chystá v Evropě děsivé útoky!

2224468
21.12.

VIDEO: Třicáté výročí leteckého neštěstí v Lockerbie

Dne 21. prosince 1988 se po teroristickém útoku zřítilo letadlo společnosti PanAm nad městečkem Lockerbie. Všech 270 lidí na palubě tragicky zahynulo. Letadlo Boeing 747 mělo namířeno z německého Frankfurtu do amerického Detroitu přes Londýn.

30 let od tragédie v Lockerbie
aktualizováno 21.12.
Letecké neštěstí

30 let od výbuchu nad Lockerbie: Kusy letadla tu leží dodnes

Třicet let uplynulo od jednoho z nejkrvavějších teroristických útoků na americké letadlo. Výbuch na palubě nad městečkem Lockerbie znamenal okamžitou smrt pro všech 270 lidí na palubě. Kusy letadla se nyní nalezly na vrakovišti v Anglii.

Prohlídka letadla kvůli podezřelému předmětu
aktualizováno 16.12.
letiště Václava Havla

Manévry na letišti! V letadle do Prahy našli podezřelý předmět

V neděli večer bylo na pražském letišti pořádně živo. Panovalo podezření, že je na palubě letadla z britského Manchesteru bomba. Všech 183 cestujících na palubě a několik členů posádky muselo být ihned po přistání evakuováno.