Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Let MH17
včera 07:30
zemřelo 298 lidí

MH17 sestřelilo Rusko, tvrdí vyšetřovatelé. Moskva to popírá

Raketový systém, který byl použit při sestřelení civilního letadla nad Ukrajinou v létě roku 2014, byl podle mezinárodního týmu vyšetřovatelů součástí ruských ozbrojených sil. V troskách Boeingu 777 zahynulo 298 lidí. Ruské ministerstvo obrany ale tvrzení odmítlo a uvedlo, že s incidentem nemá nic společného.

Vyšetřování pádu kubánského Boeingu
22.05.
neštěstí na kubě

Pád boeingu: Počet obětí vzrostl na 111, v nemocnici zemřela dívka

Počet obětí nejhorší letecké katastrofy v dějinách Kuby vzrostl na 111. Páteční pád Boeingu 737 nepřežila jedna ze tří žen, které v nemocnici bojovaly o život. Obětí je studentka (23).

Vyšetřování pádu kubánského Boeingu
aktualizováno 20.05.
letecká tragédie

Pád boeingu na Kubě: Nález černé skříňky, tři ženy dál bojují o život

Podle kubánských úřadů již byla nalezena první ze dvou černých skříněk z kubánského letadla, které se v pátek zřítilo těsně po startu z letiště Josého Martího v Havaně. Při strašlivé letecké katastrofě zemřelo 110 lidí, tři ženy jsou v kritickém stavu v nemocnici.

Prásk.tv píše:

Dítě v letadle
čtěte o tématu letadlo na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Přeživší z nehody letadla na Kubě
aktualizováno 19.05.
Letecká tragédie

Pád letadla na Kubě má další oběť. Mezi mrtvými jsou i cizinci

Přes sto lidí zemřelo při páteční nehodě letadla na Kubě. Tři lidé byli v kritickém stavu převezeni do nemocnice, jeden z nich ale v noci zemřel. Údaje o počtu obětí se liší, jsou ale zřejmě i z jiných zemí.

Na Kubě se zřítilo letadlo
aktualizováno 19.05.
Pád letounu

Na Kubě po startu spadlo letadlo se 113 lidmi! Tři z nich zatím přežili

V kubánské Havaně se krátce po startu zřítil letoun Boeing 737. Nehoda si vyžádala mnoho obětí, naznačil kubánský prezident Miguel Díaz-Canel. Na palubě stroje, který provozuje místní letecká společnost Cubana de Aviación, bylo 113 lidí.

Prasklé okno při letu
15.05.
Zničilo to i přístroje

Letadlu v 10 kilometrech prasklo okno! Pilota to napůl vysálo ven

Za hrdinu je pro Číňany kapitán Airbusu A319 společnosti Sichuan Airlines Liou Čchuan-ťien, který dokázal v pondělí nouzově přistát s vážně poškozeným letadlem. U jeho stroje se ve výšce téměř 10 kilometrů rozbilo okno. Druhého pilota to částečně vysálo ven, dekomprese poškodila i přístroje v kabině, kapitán Čchuan-ťien ale dokázal s letadlem bezpečně přistát.

Boeing MH370
14.05.
Rozumné vysvětlení

Záhada letu MH370 objasněna? Pilot se zřítil úmyslně, tvrdí experti

Trosky zmizelého letadla MH370 se stále nepodařilo najít, experti na leteckou bezpečnost ale přišli s novou teorií. Mělo jít o plánovaný čin pilota, který letoun prudce otočil, aby proletěl nad rodným městem, a pak se s ním úmyslně zřítil do moře.

2140541
aktualizováno 11.05.
šílený zážitek

Finalistce SuperStar šlo o život. Ve výšce se s ní převrátilo letadlo

Už v neděli se mohou diváci těšit na první živé finálové kolo pěvecké soutěže SuperStar 2018. V něm bude bojovat desítka soutěžících o postup do dalšího kola. Jen osm z nich ale bude pokračovat v cestě k titulu SuperStar 2018 a výhře v hodnotě 2 000 000Kč.

Kousek od tragédie na letišti v San Francisku
06.05.
Vteřiny od katastrofy

Kousek od tragédie: Letadlo skoro přistálo na jiná letadla! VIDEO

Americký Úřad pro bezpečnost v dopravě (NTSB) zveřejnil záběry z bezpečnostní kamery, která zachytila vloni v červenci incident na letišti v San Francisku, kdy Airbus A320 společnosti Air Canada místo na přiřazenou ranvej málem dosedl na pojížděcí dráhu, kde čekala čtyři další letadla.

Pád ruského letadla
03.05.
Srážka s ptákem

U Sýrie se zřítila do moře ruská stíhačka. Oba piloti zahynuli

Krátce po startu z letecké základny Hmímím se ve čtvrtek ráno zřítila do Středozemního moře ruská stíhačka Su-30. Oba piloti při nehodě zahynuli. Podle prvotních zpráv ruského ministerstva obrany motor letadla zřejmě nasál ptáky. Piloti se do poslední chvíle snažili stroj vyrovnat.