Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Iljušin Il-20
aktualizováno včera 21:03
syrský konflikt

Sýrie sestřelila ruský letoun s 15 vojáky, Moskva viní Izrael

Syrská protivzdušná obrana omylem sestřelila ruský vojenský letoun Il-20. Za ruským strojem se totiž kryly izraelské stíhačky, které ostřelovaly cíle v Sýrii. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany. Vinou Izraele podle mluvčího ministerstva zahynulo 15 ruských vojáků. Izraelská armáda odpoledne v souvislosti se sestřelením ruského letounu vyjádřila lítost, zdůraznila ale, že vinu nese Damašek. Prezident Vladimir Putin označil incident za "tragický souběh okolností".

Létání
aktualizováno 13.09.

VÍKEND: Nakoukněte do světa mužů a žen na létajících strojích

Ne nadarmo se říká, že vzduch je naše moře. Česká republika patří v létání ke světové špičce. Většina z nás zná ale jen velká letiště. V reportáži magazínu Víkend se můžete těšit na ta nejzapadlejší letiště i domácí hangáry, které skrývají opravdové unikáty.

Letiště ve Filadelfii
12.09.
dobrá zpráva

Dostat se do USA bude příští rok hračka. Spojů výrazně přibude

Letecká doprava do Spojených států amerických v příštím roce výrazně posílí. Pravidelně létat na Floridu bude možné z Polska, finské aerolinky pak začnou nově létat do Los Angeles.

Prásk.tv píše:

Ganso - 4
čtěte o tématu letadlo na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Montessori metodou proti Alzheimerově chorobě!

Jako první v ČR zavádí Montessori metodu do svého systému péče o klienty skupina Alzheimercentrum.

Boeing MH370
09.09.
Záhada pokračuje

Leží vrak MH370 v kambodžské džungli? Satelity se neshodnou!

Je to jen pár dní, co technologický expert Ian Wilson oznámil, že v kambodžské džungli objevil vrak letadla MH370, které je nezvěstné už čtyři roky. Odvolával se na satelitní snímky Google Maps.

Letiště ve Filadelfii
07.09.
Spojené státy americké

Další nemocní na palubě: Úřady zadržely dvě letadla z Evropy

Pasažéři dalších dvou letadel, kteří přistáli včera odpoledne na východním pobřeží Spojených států, museli projít lékařským vyšetřením. Přitom ve středu byla na newyorském Kennedyho letišti vyhlášená karanténa na palubě letadla společnosti Emirates směřujícího do Ameriky z Dubaje.

Letadlo Emirates muselo do karantény. 10 pasažérů mělo horečku
aktualizováno 05.09.
Nepříjemný let

Letadlo Emirates bylo v karanténě, 10 lidí muselo do nemocnice

Po přistání na letiště John F Kennedy v New Yorku bylo letadlo společnosti Emirates uvedeno do karantény. Cestující si stěžovali na špatný vzduch. Vše vyšetřuje policie.

Letadlo UTair v Soči sjelo z dráhy a začalo hořet
aktualizováno 02.09.
18 zraněných v Soči

Letadlo sjelo z dráhy a začalo hořet! Záchranář zemřel na infarkt

Letadlo směřující z Moskvy při přistávání v Soči sjel z dráhy do řeky a začal hořet. Na ploše za sebou nechával ohnivou stopu. Všech 164 cestujících a šest členů posádky se podařilo evakuovat. Na palubě nikdo nezemřel, 18 lidí utrpělo zranění.

Evakuované letadlo Tunisair 1
aktualizováno 26.08.
Galerie Evakuace letadla

Poplach na letišti v Ruzyni: Na ploše museli zasahovat hasiči

Na pražském Letišti Václava Havla v neděli dopoledne probíhala evakuace letadla společnosti Tunisair, které nahlásilo kouř v kabině. Po přistání se požár nepotvrdil, následným vyšetřováním se ale přišlo na to, že drobně hořelo v ocasu letadla.

Letadla Ryanairu
23.08.
Ryanair

Největší nízkonákladová aerolinka mění pravidla! Za kufr si připlatíme

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair, která létá do Prahy, Brna, Ostravy a Pardubic, mění podruhé během letošního roku pravidla pro přepravu zavazadel. Za větší kabinové zavazadlo si cestující nově připlatí. Ryanair si za něj bude účtovat přibližně 230 korun za každý let.

JAS 39 Gripen při letecké ukázce
aktualizováno 21.08.
bojový letoun

Letecká nehoda ve Švédsku! Gripen poslalo k zemi hejno ptáků

Ve Švédsku se v úterý dopoledne zřítil bojový letoun severně od města Ronneby. Letadlo spadlo podle výpovědi pilota kvůli ptákům, do kterých vletělo. Samotný pilot se stihl včas katapultovat a byl následně převezen do nemocnice. Po nehodě se začal do okolí šířit toxický kouř z požáru.