Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kolony
aktualizováno 03.08.
víkendový provoz

O víkendu se zdržíte už v Česku! Kolony čekejte i za hranicemi

I tento víkend bude na silnicích hodně hektický. Komplikace čekají na řidiče už v Česku, v Brně se totiž koná závod silničních motocyklů. Další zdržení na řidiče čeká také v Rakousku a Německu.

Petr Vomáčka
aktualizováno 27.07.
Peklo na silnicích

Jak se vyhnout cestou k moři kolonám? Odpovídal odborník!

Na co si dát při cestě na dovolenou pozor? Jak se liší dopravní předpisy v ostatních evropských zemích s těmi českými nebo jak se při cestě k moři vyhnout kolonám? I na tyto otázky odpovídal mluvčí Ústředního automotoklubu (ÚAMK) Petr Vomáčka.

Práce na silnici
24.07.
oprava silnic

Při cestě na jih čekejte komplikace! První jsou už v Česku

Řidiči, kteří míří na dovolenou a cestují přes Jihlavu na Znojmo a dále na Vídeň, Chorvatsko, Slovinsko a Itálii, musejí počítat s dalším novým zdržením. Kvůli opravám je na dvou místech provoz na tomto hlavním tahu na jih omezen.

Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Dopravní kolaps na D1
aktualizováno 05.07.
galerie Ucpaná dálnice

TOTÁLNÍ KOLAPS D1! Auta stála i několik hodin. FOTKY Z MÍSTA

Kdo si ve sváteční den vybral pro cestu dálnici D1, musel se obrnit pořádnou dávkou trpělivosti. Ve středu dopoledne totiž nejvytíženější česká dálnice naprosto zkolabovala. Ve směru na Brno způsobuje problémy rekonstrukce úseku mezi Ostředkem a Šternovem. Kolona začínala už na 15. kilometru. Se zdržením museli počítat i řidiči mířící na Prahu.

Požár kamionu v Lochkovském tunelu
aktualizováno 24.10.
Kilometrové kolony

Dopravní kolaps! Požár kamionu uzavřel část Pražského okruhu

Kvůli požáru nákladního vozidla musel být v pondělí nad ránem kompletně uzavřen Lochkovský tunel na Pražském okruhu. Policisté odklání dopravu po objízdné trase. Kolem osmé hodiny byl otevřen alespoň jeden z tubusů tunelu.

Kolona v Brně
aktualizováno 04.09.
Dopravní komplikace

V kolonách ročně prostojíme hodiny. Stojí nás to tisíce korun!

Postávání v kolonách vyjde každého řidiče v přepočtu na 19 tisíc korun ročně. Tedy téměř jeden průměrný plat padne nejen na spotřebu benzínu a nafty, ale i na čas strávený v zácpách. Podle výpočtu Ústředního automotoklubu jde o částku, která se v průběhu let zvyšuje a to hlavně kvůli velkým opravám silnic a dálnic. Řidiči stráví každoročně v kolonách až půl dne!

Dopravní kolaps
aktualizováno 29.08.
Dopravní omezení

Rozkopané Česko: Četné uzavírky blokují dopravu ve městech

Uzavírky a dopravní omezení na dálnicích a silnicích po celé zemí pokračují. Například jen v Praze je téměř 30 uzavírek a dlouhé kolony se tvoří na Štěrboholské radiále, ale i v centru města. Podle primátorky mají obyvatelé některých částí kvůli smogu zdravotní problémy. A lépe na tom nejsou ani v Brně nebo Ostravě.