Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ariana Grande

Hvězda po teroru prolomila mlčení: Krásné gesto pro oběti!

Americká zpěvačka Ariana Grande se do Manchesteru vrátí. Zazpívá pro oběti teroristického útoku, který se odehrál po jejím koncertě. Výtěžek poputuje na oběti a jejich rodiny. Při výbuchu v koncertní hale zemřelo 22 lidí, více než 100 dalších bylo zraněno.

Královna Alžběta II. v nemocnici navštívila oběti teroristického útoku v Manchesteru - 1
Aktualizováno Předevčírem 17:45
vzácná návštěva

Alžběta II. přijela do Manchesteru. Navštívila děti v nemocnici

Královna Alžběta II. přijela do nemocnice v Manchesteru, kde se léčí zranění lidé po pondělním teroristickém útoku. Panovnice osobně některé z pacientů navštívila a promluvila se zaměstnanci.

Salman Abedi
Aktualizováno Předevčírem 20:50
Atentát v Manchesteru

Sestra atentátníka řekla, jaký měl motiv! Chtěl pomstít mrtvé děti

Sebevražedným útočníkem v Manchesteru byl 22letý Salman Abedi, který se narodil v Británii. Sestra muže promluvila o motivu jeho útoku - údajně chtěl pomstít "mrtvé muslimské děti".

Prásk.tv píše:

Stephy Hirst - 10
čtěte o tématu Velká Británie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Raiffeisen stavební spořitelna: Stavebko je hlavně o financování lepšího bydlení

Úvěry na bydlení zažívají boom. Lidé si přejí bydlet ve vlastním nebo se odhodlávají k rekonstrukcím svého starého bydlení. RSTS jim je v jejich cestě k pořízení nového bydlení spolehlivým partnerem.

Salman Abedi
Aktualizováno Předevčírem 15:13
Cesta z Libye

Terorista Abedi byl před pár dny v Praze! Pak vraždil v Manchesteru

Předpokládaný sebevražedný atentátník z britského Manchesteru Salman Abedi (v arabském přepisu Salmán Abádí) přiletěl do tohoto města 18. května z německého Düsseldorfu, kam přicestoval z Libye přes Prahu. Informoval o tom německý list Der Tagesspiegel s odvoláním na německé bezpečnostní zdroje. České bezpečnostní složky o tom nevědí.

Oběti masakru v Manchesteru - Saffie Rose Roussos
Aktualizováno Předevčírem 21:48
Nejmladší oběť útoku

Poslední chvíle Saffie (8): "Umírala a volala maminku," řekl svědek

Nejmladší obětí teroristy, který se v pondělí večer odpálil po koncertě zpěvačky Ariany Grande, byla osmiletá Saffie Rose Roussosová. O tom, co se po koncertě dělo, se rozpovídal Paul Reid, muž, kterému malá Saffie umírala v náručí.

Příběhy hrdinů

Hrdinové z Manchesteru: Dětem z tváře tahali hřebíky bezdomovci!

Hrdinové, kteří nemysleli na sebe, ale pomáhali druhým. Tak o lidech, kteří po útoku v Manchesteru zachraňovali zraněné, píšou britská média. Příběhy jejich nezištnosti se šíří také na sociálních sítích.

Policisté před činžovním domem, v němž byla zadržena podezřelá žena
Aktualizováno Předevčírem 07:20
útok v Manchesteru

Policie provádí razie, ve vazbě je osm lidí. Našly se i výbušniny

Britská policie v souvislosti s pondělním teroristickým útokem v Manchesteru dosud zadržela devětlidí, jednou z nich byla i žena, kterou krátce poté bez vznesení obvinění propustila. Ve vazbě tak zůstává osm osob.

Salman Abedi
Aktualizováno 24.5. 2017 12:01
Salman Abedi

PRVNÍ FOTO: Tenhle džihádista vraždil po koncertě v Manchesteru

Na internetu se objevil první snímek džihádisty Salmana Abediho, který se v pondělí večer odpálil po koncertu americké zpěvačky Ariany Grande. Dvaadvacetiletý Brit libyjského původu zabil 22 lidí, mezi nimi byli i děti.

Útok v Manchesteru
Aktualizováno 24.5. 2017 21:27
příběhy obětí z manchesteru

Při útoku chránila neteř vlastním tělem, zaplatila za to životem

Britským policistům už se podařilo identifikovat nejméně sedm obětí teroristického útoku v multifunkční hale v severoanglickém Manchesteru. Jsou mezi nimi i dívky ve věku osm, patnáct a osmnáct let. Celkem při útoku zahynulo 22 lidí včetně pachatele. Policie potvrdila, že zranění utrpělo 120 lidí, 59 z nich muselo být převezeno do nemocnice.

Teror na koncertě

Útočník z Manchesteru navštívil Libyi. Británie nasadí tisíce vojáků

Předpokládaný sebevražedný atentátník Salman Abedi, který je podezřelý ze spáchání teroristického útoku s 22 oběťmi v britském Manchesteru, údajně v nedávné době navštívil vlast svých rodičů Libyi. Napsal to dnes list The Independent. Bezpečnostní složky nyní prověřují, zda byl 22letý Abedi napojen na pobočku teroristické organizace Islámský stát (IS) působící v Libyi.