Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Gril, maso, zelenina
aktualizováno 18.07.
teplota při přípravě

Jak správně grilovat maso? Radí výživová poradkyně

Šťavnatým masem nebo zeleninou z grilu nepohrdne snad nikdo z nás. Jak ale maso správně grilovat, aby nebylo přesušené nebo se nám nepřipálilo? Každé maso vyžaduje pro svou přípravu jinou teplotu a nevyplácí se ji podceňovat. Jak s jakým masem zacházet a jak poznat a korigovat teplotu v grilu radí výživová poradkyně Romana Rechtigová.

Ochlazení
01.07.
Ledová noc

Ochlazení v Česku tvrdě udeřilo, teploty spadly až na mínus čtyři!

První červencová noc a brzké ráno byly na řadě míst v Česku pořádně studené. Především na Šumavě, ale také v Krušných horách či v Krkonoších teploty v neděli dokonce spadly pod bod mrazu!

Rozbití okénka
aktualizováno 28.06.
jak na to

Dítě v rozpáleném autě? Hasiči radí, jak se do něj dostat za vteřinu

Že se nemají nechávat děti zavřené v autě, se říká pořád dokola. Někteří rodiče ale stále nedbají. Slovenští policisté proto natočili instruktážní video, ve kterém popisují, jak se do rozpáleného auta co nejrychleji a nejbezpečněji dostat.

Prásk.tv píše:

Černé tečky na oknech - 1
čtěte o tématu teplota na Prásk.tv
Vodáci přetahují mělčinu
21.06.
nedostatek srážek

Řeky jsou na historických minimech! Sucho dál drtí Česko

Většina řek po celé republice je podle nových výsledků měření na historických minimech. Některé jsou už dokonce pod hranicí sucha. Podle vodohospodářů je tento stav podobný tomu, jaký platil v minulých letech v době nejparnějšího léta.

Slunečné počasí
03.05.
Teplotní rekordy

Léto dorazilo v předstihu, třicítka padla na čtyřech místech!

Astronomické léto začíná sice přibližně až za měsíc a půl, ale do části Česka dorazilo už dnes. Na čtyřech stanicích na severovýchodě republiky totiž padla tropická třicítka. Na západě ČR přitom bylo o poznání chladněji.

Húlava
aktualizováno 13.04.
dorazilo léto

Unikátní počasí v Česku! Udeřila húlava, v noci pak bylo přes 20 °C

Čtyři ráno - přesně to je čas, kdy nastal zlom a teploty v Česku začaly klesat. Zatímco ve zmiňovanou dobu jste mohli v Mořkově na Novojičínsku naměřit 20,2 °C, okolo osmé hodiny už meteorologové hlásili nejvyšší teploty v Česku o tři stupně nižší. To ale není jediný vzácný jev, který nastal. Jak TN.cz potvrdila meteoroložka Dagmar Honsová, Česko zasáhla tzv. húlava.

Oteplení
aktualizováno 05.03.
teplotní rozdíly

Prudké oteplení je nebezpečné! Na tohle si dejte pozor, varují lékaři

Nejen led, ale i sníh může komplikovat dopravu v Česku během následujících hodin. Napadnout může až deset centimetrů. Postupně se ale bude oteplovat a prudký vzestup teplot bychom neměli podceňovat hlavně v oblékání. Zvyšuje se tím riziko onemocnění chřipkou.

Extrémní počasí
aktualizováno 01.03.
následky změna klimatu

I v Arktidě je tepleji než v Česku! Extrémy na nás budou mít dopad

Zatímco Česko sužují kruté mrazy, v oblasti Arktidy řeší lidé opačný problém. Teploty jsou nezvykle vysoko a vědci se tak obávají dramatických klimatických změn. Jak se mohou projevit v Česku, vysvětlil expert na tuto problematiku Radim Tolasz.

Mráz
aktualizováno 19.02.
chraňte se!

Česko zasáhnou kruté mrazy! Bude o 15 °C méně, než je obvyklé

Česko zasáhnou kruté mrazy! Zatímco dosavadní průběh zimy byl relativně mírný, konec února přinese silné ochlazení. Pozor by si měli dávat hlavně starší a nemocní lidé!

Sníh v Chorvatsku
14.02.
Ráj pod sněhem

Chorvatsko zasypal sníh! Zavál auta, lidé se nemohli dostat domů

Chorvatsko čelí přívalům sněhu. Dovolenkový ráj Čechů zasáhly v minulých dnech mrazy a silné sněžení. Teplota klesla na minus deset stupňů a ve vyšších polohách napadly desítky centimetrů nového sněhu.