Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Počasí - ochlazení
Aktualizováno 24.4. 2017 13:16
týdenní předpověď

Počasí jako na houpačce: Nejdřív bude teplo, pak přijde sníh a déšť

Ani v následujícím týdnu nepřinese počasí výrazné změny. I když se během pondělí a úterý díky teplému větru mírně oteplí, v pátek teploty klesnou k 6 až 10 °C. Větší část týdne by měla být deštivá, na horách pak bude i nadále sněžit, uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Počasí na velikonoce
Aktualizováno 14.4. 2017 15:29
týdenní předpověď

POČASÍ: Do Česka se vrátí sníh, teploty opět klesnou pod nulu

Do Česka bude proudit chladný vzduch a díky tomu nás čeká další výrazné ochlazení. Teploty by se podle Českého hydrometeorologického ústavu mohly během týdne dostat pod nulu, díky tomu se do republiky opět vrátí sníh.

počasí

Jaro v plné síle: V Česku padaly teplotní rekordy. PŘEDPOVĚĎ

Teploty dnes v Česku stejně jako v úterý překonaly rekordy, nejtepleji bylo s 23,4 stupně Celsia v Ivanovicích na Hané na Vyškovsku. Na svém webu to oznámil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Prásk.tv píše:

Černé tečky na oknech - 1
čtěte o tématu teplota na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Soutěžte s námi o vstupenky na motoristickou slavnost LEGENDY

LEGENDY představí unikátní supersporty

Oteplení - 5
Aktualizováno 13.3. 2017 13:27
týdenní předpověď

Jaro klepe na dveře, v pátek teplota vystoupá na 18 stupňů

Jaro o sobě dá tento týden vědět, i když teploty přes noc mohou stále klesat mírně pod nulu, přes den budou často stoupat nad 10 °C. I přes jasné pondělní počasí by se mohl už začátkem týdne objevit slabý déšť.

Zadov na Šumavě

Střídání tuhé a mírné zimy znali už naši předci! Unikátní archiv

Že by zimy před desítkami let byly mrazivější a s větším množstvím sněhu, neplatí na šumavském Zadově. Ukazuje to unikátní archiv z meteorologické stanice, na které se počasí měří od roku 1930. I tehdy se podle záznamů střídaly tuhé a mírné zimy. Podobně jako je to v posledních letech.

Dopravní nehoda Mikulovice - 3
Aktualizováno 2.2. 2017 21:44
sledujeme online Ledová kalamita

Na ledovce havarovaly desítky aut. Potíže měly i vlaky a MHD

Třetím dnem pokračuje obtížná situace na českých silnicích a dálnicích, až do čtvrtečního večera je v platnosti výstraha před ledovkou pro většinu České republiky. Již brzy ráno překvapil mrznoucí déšť řidiče na dálnici D5, kde se srazilo pět aut. Mrznoucí srážky se pomalu přesouvají z Čech na Moravu.

Počasí - ledovka/ sníh
Aktualizováno 30.1. 2017 21:02
týdenní předpověď

VÝSTRAHA: Česko potrápí nové přívaly sněhu a silná ledovka!

Velkou část republiky pokryje v pondělí ledovka, která může výrazně zkomplikovat dopravu po celé republice. Problémy by řidičům navíc mohly dělat sněhové jazyky. Vysoký stupeň nebezpečí vyhlásil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) do odvolání, déšť by měl na silnicích namrzat až do úterý.

V Bohnicích zemřel v autě berdomovec
Aktualizováno 22.1. 2017 20:30
chladné noci

Krutá zima: V mrazech zemřel další člověk, v Praze už patnáctý

Mrazy v České republice mají další oběť. V sobotu v podvečer našli pražští policisté ve vraku auta mrtvého bezdomovce. Nejen v Praze byly navýšeny počty lůžek, kde mohou lidé bez domova přečkat chladné noci.

Mráz
Aktualizováno 21.1. 2017 21:15
měsíční předpověď

Tuhý mráz vydrží až do února, v noci může teplota klesnout k -17°C

Teploty výrazně pod nulou, které v poslední době zažíváme, vydrží až do konce ledna, k normálu by se měly zase vrátit začátkem února. Už v noci na neděli by mohla teplota opět klesnout až k -17°C, přes den se pak opět dostane k -4°C.

Zima trápí Evropu
Aktualizováno 19.1. 2017 22:40
extrémní počasí

Evropu sevřel tuhý mráz! Pláže ve Španělsku pokryl sníh

Mrazy svírají téměř celou Evropu a to i místa, kde by to jejich obyvatelé rozhodně nečekali. Sníh a mráz překvapil například jih Španělska, který na teploty pod nulou není vůbec připravený. Zemi zasáhlo nejvydatnější sněžení za posledních 35 let. Sněžilo dokonce i na plážích a na ostrově Mallorca.