Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kondenzační stopy nad Londýnem
11.11.
chemtrails

Mocní vypouští chemikálie z letadel, myslí si třetina Američanů

Motory letadel za sebou zanechávají často kondenzační stopu, kterou vídáme na obloze. Podle konspirační teorie jde ale o takzvané "chemtrails". To mají být podobné stopy, které mají obsahovat zdraví nebezpečné chemikálie. S touto teorií souhlasí více než třetina Američanů.

Podzim na Šumavě
aktualizováno 09.10.
týdenní předpověď

POČASÍ: Podzim v Česku udeřil, objevovaly se přízemní mrazíky

Po deštivém víkendu nás moc prosluněných dnů nečeká a po krátké pauze se do Česka přeháňky opět vrátí, ale nebudou intenzivní. Teplota během týdne bude mírně stoupat. Závěr týdne bude výrazně lepší, o víkendu by mohlo být i 20 °C. Kvůli nízké teplotě se v noci a po ránu mohou objevovat přízemní mrazíky.

Paracetamol
aktualizováno 02.09.
paracetamol eu je chce stáhnout

Konec známým lékům na bolest? Obsahují látku, která může i zabít!

Evropská unie doporučuje z trhu stáhnout léčivo paracetamol s prodlouženým uvolňováním. Látka obsažená v celé řadě léků proti bolesti a vysoké teplotě může podle expertů při nadměrném užívání člověku poškodit játra, nebo ho dokonce zabít.

Prásk.tv píše:

Černé tečky na oknech - 1
čtěte o tématu teplota na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 3 skleničky unesou letadlo !!!

Také jste přesvědčeni o tom, že sklo je velice křehké a při sebemenším tlaku se hned rozbije? Víte kolik kilogramů vydrží jedna obyčejná sklenička?

Sucho
aktualizováno 30.07.
extrémní počasí

Evropou se žene extrémní vlna vedra! V Česku už platí výstraha

Přes Evropu se žene extrémní vlna vedra, která se bude postupně šířit od jihu na jihovýchod. Nad Balkánským poloostrovem vydrží vedro i přes příští víkend. V Itálii a nad Balkánem bude podle portálu Severe Weather Europe přes 40 °C, v Česku se má teplota vyšplhat na 37 °C. Už pro neděli vyhlásili meteorologové výstrahu před vysokými teplotami.

Počasí - teplo/ zima
aktualizováno 08.07.
měsíční předpověď

POČASÍ: V neděli tropy a až 33 °C. Pak uleví vyschlé zemi déšť

Po teplejším období posledních dnů očekávají meteorologové pro zbytek července a začátek srpna teploty pohybující se kolem dlouhodobého průměru. Příští týden bude přes den kolem 25 stupňů Celsia, počasí ale poznamená déšť. Vyplývá to z výhledu počasí pro následující čtyři týdny, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Sucho
13.06.
zvýšení teploty

Boj se suchem pokračuje. Bude hůř, varuje ministerstvo

Do roku 2050 vzroste teplota v Česku o čtyři stupně. S touto informací přišlo ministerstvo zemědělství. Zvýšení průměrné teploty o čtyři stupně na první pohled nepůsobí nijak dramaticky. Rozdíl se počítá od poloviny 19. století, kdy začala průmyslová revoluce.

Dítě zavřené v horkém autě
06.06.
velké srovnání hazard se zdravím

Jak rychle roste teplota v autě? Za pár minut se dítě 'uvaří'! TABULKA

Stačí několik minut v rozpáleném autě a teplota uvnitř vozu stoupne natolik, že malé dítě nebo domácího mazlíčka může stát čekání v autě život. Během 10 minut se teplota vyšplhá v průměru o 7 °C, po dalších 20 minutách vzroste i o 16 °C! Policie nyní zveřejnila tabulku teplot, která má sloužit jako varování.

Teploměr - horko - 5
aktualizováno 29.05.
Tropické vedro

Do Česka dorazily tropy. V úterý mají teploty atakovat i třicítku

Do Česka dorazily tropy v plné síle. Teploty přesáhly i dvaatřiceti stupňovou hranici. A podle předpovědi může být zítra ještě o něco tepleji. Potom ale přijde studená fronta a s ní silné bouřky, vítr a déšť s kroupami.

Počasí - ochlazení
aktualizováno 24.04.
týdenní předpověď

Počasí jako na houpačce: Nejdřív bude teplo, pak přijde sníh a déšť

Ani v následujícím týdnu nepřinese počasí výrazné změny. I když se během pondělí a úterý díky teplému větru mírně oteplí, v pátek teploty klesnou k 6 až 10 °C. Větší část týdne by měla být deštivá, na horách pak bude i nadále sněžit, uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Počasí na velikonoce
aktualizováno 14.04.
týdenní předpověď

POČASÍ: Do Česka se vrátí sníh, teploty opět klesnou pod nulu

Do Česka bude proudit chladný vzduch a díky tomu nás čeká další výrazné ochlazení. Teploty by se podle Českého hydrometeorologického ústavu mohly během týdne dostat pod nulu, díky tomu se do republiky opět vrátí sníh.