Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Počasí - teplo/ zima
Aktualizováno 8.7. 2017 21:20
měsíční předpověď

POČASÍ: V neděli tropy a až 33 °C. Pak uleví vyschlé zemi déšť

Po teplejším období posledních dnů očekávají meteorologové pro zbytek července a začátek srpna teploty pohybující se kolem dlouhodobého průměru. Příští týden bude přes den kolem 25 stupňů Celsia, počasí ale poznamená déšť. Vyplývá to z výhledu počasí pro následující čtyři týdny, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

zvýšení teploty

Boj se suchem pokračuje. Bude hůř, varuje ministerstvo

Do roku 2050 vzroste teplota v Česku o čtyři stupně. S touto informací přišlo ministerstvo zemědělství. Zvýšení průměrné teploty o čtyři stupně na první pohled nepůsobí nijak dramaticky. Rozdíl se počítá od poloviny 19. století, kdy začala průmyslová revoluce.

velké srovnání hazard se zdravím

Jak rychle roste teplota v autě? Za pár minut se dítě 'uvaří'! TABULKA

Stačí několik minut v rozpáleném autě a teplota uvnitř vozu stoupne natolik, že malé dítě nebo domácího mazlíčka může stát čekání v autě život. Během 10 minut se teplota vyšplhá v průměru o 7 °C, po dalších 20 minutách vzroste i o 16 °C! Policie nyní zveřejnila tabulku teplot, která má sloužit jako varování.

Prásk.tv píše:

Černé tečky na oknech - 1
čtěte o tématu teplota na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč nosí kosmonauti skafandr?

Snad každé dítě zatouží stát se kosmonautem. Co všechno to obnáší? Odpovědi má film Astronaut.

Teploměr - horko - 5
Aktualizováno 29.5. 2017 20:29
Tropické vedro

Do Česka dorazily tropy. V úterý mají teploty atakovat i třicítku

Do Česka dorazily tropy v plné síle. Teploty přesáhly i dvaatřiceti stupňovou hranici. A podle předpovědi může být zítra ještě o něco tepleji. Potom ale přijde studená fronta a s ní silné bouřky, vítr a déšť s kroupami.

Počasí - ochlazení
Aktualizováno 24.4. 2017 13:16
týdenní předpověď

Počasí jako na houpačce: Nejdřív bude teplo, pak přijde sníh a déšť

Ani v následujícím týdnu nepřinese počasí výrazné změny. I když se během pondělí a úterý díky teplému větru mírně oteplí, v pátek teploty klesnou k 6 až 10 °C. Větší část týdne by měla být deštivá, na horách pak bude i nadále sněžit, uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Počasí na velikonoce
Aktualizováno 14.4. 2017 15:29
týdenní předpověď

POČASÍ: Do Česka se vrátí sníh, teploty opět klesnou pod nulu

Do Česka bude proudit chladný vzduch a díky tomu nás čeká další výrazné ochlazení. Teploty by se podle Českého hydrometeorologického ústavu mohly během týdne dostat pod nulu, díky tomu se do republiky opět vrátí sníh.

počasí

Jaro v plné síle: V Česku padaly teplotní rekordy. PŘEDPOVĚĎ

Teploty dnes v Česku stejně jako v úterý překonaly rekordy, nejtepleji bylo s 23,4 stupně Celsia v Ivanovicích na Hané na Vyškovsku. Na svém webu to oznámil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Oteplení - 5
Aktualizováno 13.3. 2017 13:27
týdenní předpověď

Jaro klepe na dveře, v pátek teplota vystoupá na 18 stupňů

Jaro o sobě dá tento týden vědět, i když teploty přes noc mohou stále klesat mírně pod nulu, přes den budou často stoupat nad 10 °C. I přes jasné pondělní počasí by se mohl už začátkem týdne objevit slabý déšť.

Zadov na Šumavě

Střídání tuhé a mírné zimy znali už naši předci! Unikátní archiv

Že by zimy před desítkami let byly mrazivější a s větším množstvím sněhu, neplatí na šumavském Zadově. Ukazuje to unikátní archiv z meteorologické stanice, na které se počasí měří od roku 1930. I tehdy se podle záznamů střídaly tuhé a mírné zimy. Podobně jako je to v posledních letech.

Dopravní nehoda Mikulovice - 3
Aktualizováno 2.2. 2017 21:44
sledujeme online Ledová kalamita

Na ledovce havarovaly desítky aut. Potíže měly i vlaky a MHD

Třetím dnem pokračuje obtížná situace na českých silnicích a dálnicích, až do čtvrtečního večera je v platnosti výstraha před ledovkou pro většinu České republiky. Již brzy ráno překvapil mrznoucí déšť řidiče na dálnici D5, kde se srazilo pět aut. Mrznoucí srážky se pomalu přesouvají z Čech na Moravu.