Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Policie - 1
13.07.
Je v pořádku

Zmizelý Honza se našel! Jeho sestra děkuje za pomoc s pátráním

Pohřešování psychicky nemocného Jana V. skončilo úspěchem. Dnes se našel a je v péči lékařů. Uvedla to jeho sestra, která zároveň poděkovala za pomoc s pátráním.

Brazilská horečka
aktualizováno 16.07.
Dejte si pozor

Chystáte se do zahraničí? Nezapomeňte na léky a očkování!

Tisíce Čechů si letos užijí dovolenou v zahraničí. Čekat tam na ně ale může skryté nebezpečí. V Egyptě se mu říká tutanchamonova pomsta a má podobu horečky, zimnice a těžkých chvil strávených na toaletě. Jak se exotickým nemocem vyhnout?

Výstraha před nebezpečnými léky
11.07.
SÚKL varuje

Úřad stahuje z trhu vadné léky na vysoký tlak! Nemáte je doma?

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) dnes oznámil, že z trhu stahuje některé léky obsahující účinnou látkou valsartan. Ty se používají na úpravu vysokého krevního tlaku, proto je doma mohou mít tisíce Čechů!

Prásk.tv píše:

Penis - 1
čtěte o tématu léky na Prásk.tv
Léky
aktualizováno 05.07.
súkl

Dejte si pozor! Z českého trhu se stahují závadné léky na srdce

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) stahuje z trhu léky s obsahem léčivé látky valsartan. Důvodem je podezření na závadu jakosti, tedy možnou přítomnost nedeklarované nečistoty v léčivé látce.

Léky
aktualizováno 04.07.
odstíny bolesti

Léčbě kostmi odzvonilo! Jsou lepší tablety, čípky nebo náplast?

Bolest provází člověka v průběhu celého života a již první léky ve formě rostlinných výtažků a alkoholických nápojů ji měly tlumit a mírnit utrpení pacienta. Dnes však existují modernější léčebné postupy.

Smutný lékař
aktualizováno 01.07.
nelegální obchod s léky

Muž se roky vydával za dětského lékaře, došla si pro něj policie!

Policie v Praze zadržela falešného dětského lékaře. Ten měl předstírat, že pracuje v nemocnici na Praze 5. Kriminalisté se na něj zaměřili kvůli padělání receptů a prodeji léků na předpis, které může vydávat jen skutečný lékař. Že muž pracuje v nemocnici tvrdil i svému partnerovi, který ho dokonce zkoušel z otázek na údajnou atestaci.

Úraz dítěte
aktualizováno 29.06.
jak jim předcházet?

Úrazy dětí v létě? S třískou raději k lékaři, krvácení zvládnete i sami

Dnešním dnem začaly dětem letní prázdniny a tím i období, kdy dochází k největšímu množství úrazů. Každoročně musí v létě k lékaři každé páté dítě. Se kterými úrazy si poradíte sami a které by měl ošetřit odborník?

Bolest břicha
28.06.
první pomoc

Vyhněte se na dovolené nemocem. Lékař poradil jednoduchý trik!

Tisíce Čechů každý rok zamíří za exotikou. Naše tělo si ale někdy není schopno poradit s místní stravou. Po návratu do Česka pak místo vstřebávání zážitků plní čekárny u lékařů. Existuje přitom jednoduchá první pomoc.

Léky
09.06.
Problémy při cestování

Pozor! Za některé léky vás mohou v zahraničí i zavřít! PŘEHLED

Snad každý si na dovolenou sbalí i náplasti, léky na bolest nebo kapky proti kašli. Jenže v některých zemích vám mohou pořádně zavařit i ty nejběžnější léky. Čtěte, v jakých státech platí přísná pravidla pro ty které medikamenty.

Pyl
09.06.
Odstíny bolesti

Počet alergiků roste, trpí třetina obyvatel! Jak se mohou bránit?

V posledních týdnech dával pyl alergikům pěkně zabrat. Kromě zaručených léků z lékáren můžete podpořit svou léčbu i pomocí fytoterapie. Přírodní léčba pomocí bylinek pomáhá nejen na alergie, ale je účinná i na nejrůznější další zdravotní problémy.