Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dívka s léky
aktualizováno 03.05.
Léky nadužívá 900 tisíc lidí

Češi zobou prášky jako bonbóny. Závislí jsou i na kapkách do nosu

V Česku je na antidepresivech, hypnotikách, ale dokonce i kapkách do nosu, závislých zhruba stejně tolik lidí jako na alkoholu. Podle odborníků u nás užívá příliš mnoho léků až 900 tisíc lidí. Často přitom jde o vysoce návykové látky a výjimečné nejsou ani případy předávkování, které může skončit i smrtí.

Dívka s léky
aktualizováno 02.05.
nešťastná záměna

Babička si odložila léky na stůl, vnučka (10) se jimi přiotrávila!

Mladá školačka (10) se v úterý na Tachovsku přiotrávila léky, které během volného dne našla doma na stole. Pilulky tam dala její babička, která si je následně zapomněla vzít. Dívka se domnívala, že jsou léky určeny pro ní, protože trpí alergií, na kterou prášky v současnosti užívá.

Pátrání - Zdeňka Polívková
29.04.
Pátrání po seniorce

Zdeňka odešla ze seniorcentra, může být kdekoliv! Nemá léky

Jihočeští policisté pátrají po 78leté Zdeňce Polívkové, která v sobotu večer odešla ze Seniorcentra v Českých Budějovicích. Dosud se nevrátila a nedala nikomu vědět. Pokud ženu poznáte, informujte policii.

Prásk.tv píše:

Penis - 1
čtěte o tématu léky na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Pátrání - HLADKÁ MARIE JANA
20.04.
hledaná dívka

Maruška večer zmizela, nemá ani léky! Pomozte ji najít, jde o život

Příbuzní i policisté usilovně pátrají po sedmnáctileté Marii Janě Hladké z Pardubic. Dívka zmizela ve čtvrtek večer a podle rodiny u sebe nemá své léky. Může jít proto i o život.

Jiří Suchý
11.04.
zdravotní potíže

Suchý je senilní, zuří diváci. Kvůli koktejlu prášků přišel o paměť

Jako by nestačilo, že ho trápí zdravotní problémy, musí ještě Jiří Suchý řešit nepříjemné stížnosti návštěvníků divadla Semafor. Právě jeho indispozice ho totiž dostaly do trapné situace a někteří mu to dali pořádně sežrat.

Nákup léků přes Eshopy
aktualizováno 04.04.
prodej na internetu

Nelegální lékárny na internetu nabízí neschválené léky! SEZNAM

V Česku se rozmáhá byznys s nelegálním prodejem léků přes internet. Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) tak zveřejnil seznam nelegálních internetových prodejen na svém webu. V následujícím článku přinášíme kompletní seznam všech e-shopů s léky, před kterými úřad varuje.

Úplatný lékař
aktualizováno 12.03.
velké odhalení

Podvody s léky, úplatky. Vězení hrozí 25 lékařům a manažerům

Policie v pátek navrhla obžalovat 25 představitelů farmaceutických firem a lékařů, kteří se podle ní podíleli na systému nelegální podpory prodeje některých léků. Uvedl to šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2 Tomáš Svoboda. Některým z obviněných hrozí až deset let za mřížemi.

Lékárník
aktualizováno 09.03.
bezradní lékárníci

Obří výpadek systému na eRecepty: Pacienti zůstali bez léků

Lékárníky, lékaře a pacienty po celé republice v pátek trápil kolaps systému eReceptů. Selhal dopoledne a zkomplikoval předepisování a vydávání léků na celém území. Někde se systém spustil po několika hodinách, jinde obnova systému trvala až do odpoledne. Lékárníci měli svázané ruce a naštvaní pacienti se nedostali ke svým lékům.

Dívka s léky
aktualizováno 18.02.
selhání jater

Máte chřipku? Pozor, těmito prášky se snadno předávkujete

Otrava paracetamolem je nejčastější příčinou akutního selhání jater. Přitom tato účinná látka je v běžných lécích užívaných při horečce a bolesti. Teď, v době chřipkové epidemie, je pacienti v lékárnách skupují ve velkém a často je kombinují, aniž by si uvědomili, že tím riskují předávkování.

Lékárna
aktualizováno 17.02.
konec rozdílů

Dobrá zpráva! Doplatky za léky mají být stejné ve všech lékárnách

Stejné doplatky za léky pro všechny, to je požadavek České lékárnické komory. A zazněl i dnes na setkání zástupců lékárníků zemí V4, které se konalo v Praze. Komora chce, aby pacient zaplatil za stejný lék na předpis stejný doplatek ve všech lékárnách. Tak, jak je tomu ve většině evropských zemí.