Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vakcína
aktualizováno 14.09.
neskutečný případ

Sestra měla uspat a okrást klientku, soud ji poslal do vazby

Plzeňští kriminalisté vyšetřují případ zdravotní sestry, kterou podezírají, že měla uspat pacientku v domácím ošetřování. Podle kriminalistů to dělala proto, aby ji pak mohla snadno okrást.

Prošlé léky
aktualizováno 09.09.
Kupujeme je zbytečně

Ročně vyhodíme stovky tun léků! "Je to plýtvání!" zlobí se lékárníci

Lékárny ročně přijmou zpět stovky až tisíce tun léků, které jsou prošlé nebo načaté, ale také zcela nepoužité. Takové léky se musí podle zákona o nebezpečných odpadech vytřídit a zlikvidovat. Někteří lékárníci ale upozorňují na to, že jde o neskutečné plýtvání, protože si někteří lidé střádají krabičky s léky takzvaně "do zásoby" a později je stejně vyhodí.

Záhadné úmrtí ve Vratislavicích nad Nisou
aktualizováno 05.09.
Záhadné úmrtí

Sousedi měli strach: mladého muže našli v bytě mrtvého!

Obyvatelé ze sídliště ve Vratislavicích nad Nisou mají strach - došlo tam totiž k záhadnému úmrtí mladého muže. Případ provázelo podrobné a složité vyšetřování a zkoumalo se, zda se jedná o vraždu nebo sebevraždu. Policisté už ale přišli na to, proč k úmrtí došlo.

Prásk.tv píše:

Ženě zčernal jazyk - 1
čtěte o tématu léky na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Mystérium BROMPTON – aneb cesta kultovní anglické skládačky až k mistrovství světa a lokálnímu šampionátu 22. 9. 2018 Cyklosféra Břeclav

Technických vynálezů a speciálních jízdních kol spatřilo světlo světa mnoho, nicméně jen málokterý se ujal a dočkal masového použití.

Léky
22.08.
vracení přeplatků

Pojišťovny teď vrací tisíce korun za léky! Můžete je dostat i vy

Desetkrát více peněz než v loňském roce vrátí zdravotní pojišťovny lidem na doplatcích za léky. Na začátku letošního roku se totiž snížil maximální doplatek, který mohou děti a senioři ročně zaplatit za léky na předpis. Pacient nemusí o peníze žádat, po překročení limitu mu je pojišťovna zašle automaticky. A děje se to právě v těchto dnech.

Ubytovna
05.08.
kam mizí miliardy

Plýtvání v Česku: Rozdíly v ceně léků, peníze majitelům ubytoven

Nemocnice kupují stejná léčiva s tisícovými rozdíly, Za peníze určené na podporu sociálního bydlení se podpoří mnohem méně rodin, než v sousedním Slovensku, a dotační programy se připravují na poslední chvíli s cílem dočerpat dotaci za každou cenu. To jsou závěry, které zaslal prezident Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) prezidentu Milošovi Zemanovi.

Policie - 1
13.07.
Je v pořádku

Zmizelý Honza se našel! Jeho sestra děkuje za pomoc s pátráním

Pohřešování psychicky nemocného Jana V. skončilo úspěchem. Dnes se našel a je v péči lékařů. Uvedla to jeho sestra, která zároveň poděkovala za pomoc s pátráním.

Brazilská horečka
aktualizováno 16.07.
Dejte si pozor

Chystáte se do zahraničí? Nezapomeňte na léky a očkování!

Tisíce Čechů si letos užijí dovolenou v zahraničí. Čekat tam na ně ale může skryté nebezpečí. V Egyptě se mu říká tutanchamonova pomsta a má podobu horečky, zimnice a těžkých chvil strávených na toaletě. Jak se exotickým nemocem vyhnout?

Výstraha před nebezpečnými léky
11.07.
SÚKL varuje

Úřad stahuje z trhu vadné léky na vysoký tlak! Nemáte je doma?

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) dnes oznámil, že z trhu stahuje některé léky obsahující účinnou látkou valsartan. Ty se používají na úpravu vysokého krevního tlaku, proto je doma mohou mít tisíce Čechů!

Léky
aktualizováno 05.07.
súkl

Dejte si pozor! Z českého trhu se stahují závadné léky na srdce

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) stahuje z trhu léky s obsahem léčivé látky valsartan. Důvodem je podezření na závadu jakosti, tedy možnou přítomnost nedeklarované nečistoty v léčivé látce.

Léky
aktualizováno 04.07.
odstíny bolesti

Léčbě kostmi odzvonilo! Jsou lepší tablety, čípky nebo náplast?

Bolest provází člověka v průběhu celého života a již první léky ve formě rostlinných výtažků a alkoholických nápojů ji měly tlumit a mírnit utrpení pacienta. Dnes však existují modernější léčebné postupy.