Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dotace na sport
16.04.
dotace MŠMT

Ministerstvo dává miliardu sportu: Tyto disciplíny dostanou nejvíc

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v tomto roce přispěje sportovním svazům částkou 1 271 398 000 korun. Návrh na podporu sportovních svazů byl rozdělen do tří Výzev a navazuje na Program V z loňského roku. Největší příspěvek dostane Fotbalová asociace České republiky ve výši 378 584 000. Dále bude také podpořen Český svaz ledního hokeje, Český svaz biatlonu nebo Český atletický svaz.

Sport - peníze
06.02.
Pozastavené dotace

Český sport je v krizi! Svazy čekají na dotace marně už řadu měsíců

Finanční krize českého sportu se dál prohlubuje. Bez přísunu dotací se řada sportovních klubů i svazů zadlužila kvůli nedostatku peněz na provoz a údržbu sportovišť. Teď jsou v ohrožení i velké soutěže jakými jsou například mistrovství republiky. Ministerstvo školství zrušilo v loňském roce dotační programy a k jejich kompletní obnově stále nedošlo.

Nákup pečiva v supermarketu
aktualizováno 28.08.
špatná sklizeň

Zdražování nejspíš nekončí! Po másle přichází na řadu rohlíky

Zdražování potravin nejspíš není u konce. Kromě másla a ovoce by mohlo zdražit také pečivo. Pekařům se totiž zdražují vstupy a zároveň si stěžují na to, že ceny, které dostávají od obchodních řetězců za rohlíky, jsou dlouhodobě podhodnocené.

Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Miroslav Pelta
aktualizováno 11.07.
Chce promluvit

Pelta slibuje: Řeknu, jak to bylo s dotacemi na sport!

Fotbalový boss Miroslav Pelta se chystá promluvit o kauze možného zneužívání sportovních dotací. Údajně čeká na ten správný čas. Právě kvůli této kauze jsou české sportovní svazy bez peněz.

Vladislav Kučik - úv čsbs
aktualizováno 25.10.
Kde je pravda?

"Normalizační praktiky" bojovníků za svobodu: Vystoupili 3 členové

Z Českého svazu bojovníků za svobodu vystupují další významní členové. Tentokrát jde o ženu, která přežila vyhlazení obce Ležáky. I ona kritizuje vedení svazu. Hlavně vyloučení některých členů a také dlouhodobé spory, které souvisí s osobou prezidenta Zemana.

Platy
aktualizováno 28.09.
státní zaměstnanci

Zvyšování platů v ohrožení! V obecních kasách nejsou peníze!

Svaz měst a obcí si stěžuje, že nemá peníze na navýšení platů zaměstnancům veřejné správy, o kterém rozhodla vláda. Samosprávy proto požadují změnu ústavy.

Úředník - platy
aktualizováno 07.09.
svaz odborářů

Odboráři jdou do boje za růst platů! Za zeměmi EU zaostáváme

Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) doporučila svým členům, aby vyjednávali v podnicích pro příští rok o zvýšení mezd o pět až 5,5 procenta. Oznámil to na středečním manifestačním mítinku stovek odborářů v Praze předseda ČMKOS Josef Středula. Konfederace považuje růst mezd za klíčový kvůli zaostávání tuzemských příjmů za ostatními zeměmi Evropské unie. Zdroje podle konfederace zaměstnavatelé mají.