Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dotace na sport
16.04.
dotace MŠMT

Ministerstvo dává miliardu sportu: Tyto disciplíny dostanou nejvíc

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v tomto roce přispěje sportovním svazům částkou 1 271 398 000 korun. Návrh na podporu sportovních svazů byl rozdělen do tří Výzev a navazuje na Program V z loňského roku. Největší příspěvek dostane Fotbalová asociace České republiky ve výši 378 584 000. Dále bude také podpořen Český svaz ledního hokeje, Český svaz biatlonu nebo Český atletický svaz.

Sport - peníze
06.02.
Pozastavené dotace

Český sport je v krizi! Svazy čekají na dotace marně už řadu měsíců

Finanční krize českého sportu se dál prohlubuje. Bez přísunu dotací se řada sportovních klubů i svazů zadlužila kvůli nedostatku peněz na provoz a údržbu sportovišť. Teď jsou v ohrožení i velké soutěže jakými jsou například mistrovství republiky. Ministerstvo školství zrušilo v loňském roce dotační programy a k jejich kompletní obnově stále nedošlo.

Nákup pečiva v supermarketu
aktualizováno 28.08.
špatná sklizeň

Zdražování nejspíš nekončí! Po másle přichází na řadu rohlíky

Zdražování potravin nejspíš není u konce. Kromě másla a ovoce by mohlo zdražit také pečivo. Pekařům se totiž zdražují vstupy a zároveň si stěžují na to, že ceny, které dostávají od obchodních řetězců za rohlíky, jsou dlouhodobě podhodnocené.

Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Miroslav Pelta
aktualizováno 11.07.
Chce promluvit

Pelta slibuje: Řeknu, jak to bylo s dotacemi na sport!

Fotbalový boss Miroslav Pelta se chystá promluvit o kauze možného zneužívání sportovních dotací. Údajně čeká na ten správný čas. Právě kvůli této kauze jsou české sportovní svazy bez peněz.

Vladislav Kučik - úv čsbs
aktualizováno 25.10.
Kde je pravda?

"Normalizační praktiky" bojovníků za svobodu: Vystoupili 3 členové

Z Českého svazu bojovníků za svobodu vystupují další významní členové. Tentokrát jde o ženu, která přežila vyhlazení obce Ležáky. I ona kritizuje vedení svazu. Hlavně vyloučení některých členů a také dlouhodobé spory, které souvisí s osobou prezidenta Zemana.

Platy
aktualizováno 28.09.
státní zaměstnanci

Zvyšování platů v ohrožení! V obecních kasách nejsou peníze!

Svaz měst a obcí si stěžuje, že nemá peníze na navýšení platů zaměstnancům veřejné správy, o kterém rozhodla vláda. Samosprávy proto požadují změnu ústavy.

Úředník - platy
aktualizováno 07.09.
svaz odborářů

Odboráři jdou do boje za růst platů! Za zeměmi EU zaostáváme

Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) doporučila svým členům, aby vyjednávali v podnicích pro příští rok o zvýšení mezd o pět až 5,5 procenta. Oznámil to na středečním manifestačním mítinku stovek odborářů v Praze předseda ČMKOS Josef Středula. Konfederace považuje růst mezd za klíčový kvůli zaostávání tuzemských příjmů za ostatními zeměmi Evropské unie. Zdroje podle konfederace zaměstnavatelé mají.