Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Velká přehlídka v Moskvě
07.11.
100. výročí VŘSR

Uplynulo 100 let od Říjnové revoluce, Putin ale VŘSR neslaví

Přesně sto let uplynulo od chvíle, kdy se moci v Rusku při převratu ujali bolševici a vydláždili cestu ke vzniku Sovětského svazu. Režim prezidenta Vladimira Putina si výročí Říjnové revoluce nepřipomíná přímo. V Moskvě se vzpomínalo na přehlídku, která se konala během Bitvy o Moskvu v roce 1941. Vojáci z ní tehdy pochodovali rovnou na frontu.

Za dyslexii mohou oči, tvrdí vědci
21.10.
revoluční objev

Za dyslexii mohou vaše oči, tvrdí vědci. Nemoc trápí stamiliony lidí

Francouzští vědci přišli s velmi významným objevem, přišli prý na to, co způsobuje dyslexii. Příčinou poruchy mozku, která způsobuje problémy při čtení, psaní a vyslovování, je anomálie v lidském oku. Objev by mohl výrazně zlepšit léčbu.

Jehly budou nahrazeny náplastmi
16.07.
Revoluce ve zdravotnictví

Budoucnost bez jehel: Jejich funkci zastanou speciální náplasti

Vědci z Emory University v americké Georgii přišli s převratným objevem. Stejnou funkci, jakou měla v medicíně jehla, nyní zastane speciální náplast s mikrojehlami. Očkování tak bude bezbolestné.

Prásk.tv píše:

Čištění zubů pro lenochy
čtěte o tématu revoluce na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NADBYTEK VODY V TĚLE MŮŽE ŠKODIT.

JAK SE JÍ ZBAVIT?

Lékařský předpis
aktualizováno 28.06.
anketa Už od ledna

Revoluce ve zdravotnictví: Papírové recepty úplně skončí!

Už za půl roku budou lidé u lékaře dostávat elektronické předpisy místo těch papírových. Jde o velkou revoluci ve zdravotnictví, kterou stát připravoval několik let. I přesto o nových eReceptech pacienti příliš nevědí. Podívejte se, co všechno se pro vás změní.

Čína oznámila úspěšné vyzvednutí prvních vzorků hořlavého ledu
21.05.
nebezpečná těžba

Energetická revoluce je tu! Čína poprvé vytěžila "hořlavý led"

Čína a Japonsko jsou o krok blíž k těžbě takzvaného "hořlavého ledu", z mořského dna se jim podařilo vyzvednout první vzorky. Těžba tohoto paliva musí probíhat pod důsledným dozorem, pokud by se těžilo špatně, mohlo by zahltit atmosféru ohromné množství skleníkových plynů.

Vytvoření kovového vodíku
aktualizováno 31.01.
neuvěřitelný objev

Revoluce na dosah: Harvardští vědci vytvořili svatý grál fyziky

Téměř před sto lety přišli vědci s teoretickou podobou vodíku, která by na Zemi existovat neměla. Kovový vodík je "svatým grálem" fyziky, nikdo nebyl schopen takovou podobu vodíku vytvořit. To se teď ale dost možná podařilo vědcům z Harvardovy univerzity.

Pití mléka - 1
aktualizováno 13.01.
novinky na trhu

V Česku se chystá velká mléčná revoluce: Změní se ceny i kvalita!

Začíná boj o ceny mléka a mléčných výrobků. Čeští zemědělci totiž nejsou spokojeni s výkupní cenou mléka a chtějí to řešit tak, že si po vzoru Němců postaví vlastní mlékárnu. Už dokonce jednají se zahraničními partnery. Některé mlékárny by tak přišly o své dodavatele, ale podle ministerstva zemědělství by to spotřebitelům mohlo přinést kvalitnější výrobky.

Farmbot
aktualizováno 04.08.
VIDEO to svět neviděl

Zahradničit a při tom nesáhnout do hlíny? Robot udělá vše za vás

Roboti zřejmě brzy ovládnou naše zahrádky. Lídrem této malé revoluce je FarmBot, který z trysky vytlačuje buď semena rostlin nebo vodu na jejich zalévání. Všechnu práci udělá za vás.

Exploze u prezidentského paláce v Ankaře
aktualizováno 19.07.
Unikátní záběry

Exploze přímo mezi lidmi: Kamery zachytily pokus o puč v Turecku

Pokus o puč v Turecku zachytily také bezpečnostní kamery v Ankaře a v Istanbulu. Ty zaznamenaly, jak se tanky snaží prorazit davy příznivců prezidenta Erdogana, či jak střely z vrtulníků a letadel útočí na pozemní cíle.

Financování škol
aktualizováno 15.06.
Změna financování

Reforma ve školství: Ministerstvo navrhuje nový systém!

Ministerstvo školství připravilo reformu financování škol. Ty by nově neměly být financovány pouze podle počtu žáků, ale také na základě počtu odučených hodin, které vyžaduje daný vzdělávací program.