Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

alkohol 4
dnes 05:45
Přes 330 tisíc účastníků

Nová studie: Alkohol v malém množství prospívá zdraví!

Lékaři v podstatě unisono tvrdí, že alkohol škodí zdraví a nejlepší je ho buď nepít vůbec, nebo alespoň jen velmi zřídka. Nová rozsáhlá studie čínských a amerických vědců naopak shazuje tyto rady ze stolu. Pití alkoholu naopak podle nich zdraví svědčí.

Čip dokáže změnit DNA kožních buněk
10.08.
revoluční novinka

Nová naděje! Čip dokáže uzdravit buňky, stačí ho přiložit ke kůži

Vědci z univerzity v Ohiu přišli s revolučním způsobem léčby. Vyvinuli čip, který dokáže změnit kožní buňky na téměř jakékoliv jiné. Ty pak mohou v těle nahradit poškozené tkáně na mnoha místech. Čip stačí ke kůži jen přiložit. Nadějnou metodu teď čeká podrobné testování.

Nanuk
06.08.
Nanuky, které netají

Štve vás zmrzlina, která se roztéká? Japonci našli řešení!

Asi každého pořádně vytočí, když se mu zmrzlina dvě minuty po nákupu začne roztékat. Tento odvěký problém má ovšem řešení - přišli s ním japonští vědci, když se pokoušeli pomoct zemědělcům po havárii ve Fukušimě.

Prásk.tv píše:

Krvavý vodopád v Antarktidě - 1
čtěte o tématu vědci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dárek k narození? Ožívá tradice mincí do kolébky

Babičky, dědečkové i tetičky si často lámou hlavu nad tím, jaký koupit dárek k narození dítěte.

Houbička na nádobí
06.08.
Šíření bakterií

Houbičky na nádobí můžou šířit nemoci. Skrývají miliardy bakterií

Kuchyň by měla být čisté prostředí, kde připravujeme jídlo, které následně konzumujeme. Podle vědců se však v kuchyni může vyskytovat více bakterií, než na toaletě. Taková houbička na nádobí má na 1 cm plochy až 54 miliard bakterií.

Demence - stáří
19.07.
Stárnutí mozku

K vzniku Alzheimera přispívá 27 životních událostí. Zažili jste je?

Vědci odhalili 27 životních událostí, které přispívají ke stáří našeho mozku a můžou zvýšit pravděpodobnost vzniku Alzheimerovy choroby. Patří sem například vyhazov z domova nebo rozvod rodičů.

Domácí pohoda
aktualizováno 12.07.
16 let výzkumu

Pití kávy prodlužuje život, zjistila rozsáhlá vědecká studie

S dobrou zprávou pro milovníky kávy přišli vědci z Británie a Ameriky. Během 16 let sledovali sedm set tisíc lidí v Evropě a ve Spojených státech a došli k závěru, že pití kávy má příznivé účinky a prodlužuje život.

Kostra
aktualizováno 08.06.
Podivuhodný nález

Ohromující objev: Člověk existuje o 100 tisíc let déle, než se myslelo!

Vědci v Maroku našli fosilie člověka (Homo sapiens) staré 300.000 let. Jsou tak o 100.000 let starší než dosud známé nejstarší kosti člověka rozumného. O senzačním objevu mezinárodního týmu vědců informuje ve svém nejnovějším vydání časopis Nature.

Terminator: Genisys
aktualizováno 03.06.
Nadvláda strojů?

Experti: Do 45 let roboti VŠECHNO zvládnou lépe než lidé!

Autoři nového výzkumu provedli rozsáhlou anketu mezi 352 odborníky na učení a zlepšování umělých inteligencí. A dozvěděli se, že je poměrně pravděpodobné, že za 45 let stroje všechny činnosti zvládnou lépe než lidé.

Transformers. Pomsta poražených
01.06.
Zajímavá teorie

Proč se s námi mimozemšťané nespojili? Vědci mají vysvětlení

Pokud vám vrtá hlavou, jak je možné, že už nás nekontaktovali obyvatelé jiných planet, nejste sami. Vědci z Oxfordu nyní přišli s opravdu zajímavou teorií - ufoni hybernují, protože je na ně vesmír moc horký.

Deodorant
aktualizováno 12.05.
nebezpečné účinky

Antiperspiranty chce zakázat první země! Prý způsobují rakovinu

Škodlivost antiperspirantů zkoumali vědci už mnohokrát. Jestli jsou ale pro lidský organismus skutečně škodlivé, se nikdy spolehlivě nepotvrdilo. A i názor odborníků na toto téma se různí. Nicméně to vypadá, že ve Švýcarsku nechtějí ponechat nic náhodě a zvažují, že antiperspiranty úplně zakážou.