Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

pes a jeho páníček
aktualizováno 12.03.
domácí mazlíčci

Psi cítí lásku, ale ne vinu. 8 věcí, které jste o svém psovi nevěděli

Myslíte si, že svého psího mazlíčka máte dokonale přečteného? Možná o něm nevíte všechno. Chování psů je pro vědce totiž stále záhadou, proto ho neustále zkoumají. Podívejte se na nejzajímavější fakta, o kterých jste možná neměli ani ponětí.

Sex - smutek
09.03.
HPV vir

Orální sex může způsobit rakovinu. U mužů až čtyřikrát častěji

Vědci zjistili, že pokud provozujete orální sex, hrozí vám stejné riziko nákazy rakovinotvorným virem HPV jako u klasického sexu. Nicméně muži jsou vystaveni až čtyřikrát většímu riziku. A to především proto, že mají slabší imunitní systém.

Amelia Earhartová
aktualizováno 09.03.
Tajemné zmizení

Záhada vyřešena! Vědci už vědí, co se stalo s pilotkou Earhartovou

Zmizení Amelie Earhartové patří k největším záhadám minulého století. Američtí vědci teď odhlásili, že konečně přišli tajemství na kloub. Pilotka podle nich opravdu havarovala na ostrově Nikumaroro v Tichomoří a zemřela tam. Našli shodu s kostmi, které tam objevili.

Prásk.tv píše:

Vědci změřili inteligenci psů a koček
čtěte o tématu vědci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Nový druh žraloka
aktualizováno 05.03.
žralok telecí

Nový druh žraloka: Vědci ho neobjevili ve vodě, ale v laboratoři!

Američtí přírodovědci objevili zcela nový druh žraloka. Vědci však objev neučinili v moři, ale v laboratoři. Po letech analyzování DNA zjistili, že nový druh celou dobu zaměňovali za známého žraloka Nakamuraiho. Oba druhy jsou velice podobné a žijí v extrémních hloubkách.

Mimozemšťan
05.03.
převratná studie

Víme, kde v naší soustavě mohou žít mimozemšťani, šokují vědci!

Převratný objev hlásí vědci z univerzity ve Vídni. Odhalili totiž místo v naší sluneční soustavě, kde by mohl být mimozemský život. Příhodné podmínky jsou podle nich na jednom ze Saturnových měsíců.

Kousání nehtů - 2
25.02.
Zajímavá studie

Koušete si nehty? Možná vás překvapí, co to znamená!

Okusování nehtů, kůže nebo bezděčné namotávání vlasů či řetízků na prst jsou zlozvyky, kterých se lidé zpravidla snaží zbavit a které rodiče pracně odnaučují své ratolesti. Ale co znamenají? Na to odpovídá nová vědecká studie.

sex - ilustrační
23.02.
Vědecký objev

Lék na nízké libido! Hormon polibku zapaluje sexuální touhu

Italští vědci oznámili významný objev. Hormon kisspeptin, který byl spojován s pubertou, má vliv na ženský orgasmus a mohl by pomáhat ženám s nízkým sexuálním libidem.

Vítěz loterie
aktualizováno 22.02.
Celosvětový průzkum

Štěstí se dá koupit, zjistili vědci! Tolik peněz stačí ke spokojenosti

Říká se, že za peníze si štěstí nekoupíte, vědci ale potvrdili opak. Stanovili přesnou částku, která člověku stačí, aby byl spokojený. Celosvětový průzkum ukázal, že spokojenost zajistí roční příjem 1,2 milionu korun. Ideální příjem pak dosahuje téměř dvou milionů.

Čištění ledničky
aktualizováno 21.02.
Nebezpečná chemie

Studie: Úklid vážně poškozuje zdraví! Ale jen ženám. Mužům ne!

Norští vědci z univerzity v Bergenu dlouhých dvacet let sledovali, jaký vliv mají chemikálie obsažené v čistících prostředcích na zdraví mužů a žen. A zjistili něco děsivého - ženám může úklidová chemie neuvěřitelně škodit.

Členové týmu stojícího za hybridem člověka a ovce
21.02.
kmenové buňky

Vědci vytvořili křížence člověka a ovce, chějí pěstovat lidské orgány

Po úspěšném vytvoření hybrida člověka a prasete vědci opět hlásí úspěch. Stejnému týmu se podařilo vytvořit ovčí embryo s části lidských kmenových buněk. Vědci doufají, že se jim tímto způsobem povede v upravených zvířatech vypěstovat orgány vhodné k transplantacím pro lidi. Proti tomuto postupu vyvstává několik etických problémů.