Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nejsou to jen myši

Na pokusech v ČR umírají tisíce zvířat! Mezi nimi i psi a kočky

Psi, kočky, opice. Vědci v laboratořích netrápí jen myši a potkany, využívají desítky druhů. Za loňský rok podstoupily pokusy v Česku stovky tisíc zvířat! Co na nich testují nejvíce?

Neandrtálec
Aktualizováno 13.3. 2017 14:47
zajímavé zjištění

Objev vědců: Někteří neandrtálci byli vegetariáni. Znali i penicilin

Vědci přišli s překvapivým objevem. Neandrtálci pravděpodobně nejedli tolik masa, jak se předpokládalo. Stravovali se vším, co bylo po ruce. Také si dokázali ulevit od bolesti primitivní verzí penicilinu a aspirinu.

Kdo by to byl řekl?

Mozek funguje dál i po smrti, šokují vědci v nové studii

Kanadští lékaři pracující na jednotce intenzivní péče přišli s opravdu šokujícím zjištěním. Podle jejich zkušeností lidský mozek pracuje i po tom, co je zbytek těla klinicky po smrti.

Prásk.tv píše:

Telefon
čtěte o tématu vědci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku je letos komplikovanější. Rezervujte si nízkou sazbu!

V závěru roku dosáhly dlouhodobě klesající úrokové sazby hypoték svého dna a letos začínají pomalu růst.

Ruka
Aktualizováno 7.3. 2017 11:17
na délce záleží

Máte delší prsteník než ukazovák? Můžete mít vážný problém!

Napadlo vás někdy, že by mohla souviset délka prstů na rukou se zdravotními problémy? Někteří vědci tvrdí, že takové spojení existuje. Špatnou zprávu mají pro ty muže, kteří mají prsteníček delší než ukazovák.

vědecký úspěch

Češi vyrobili unikátní nekovový magnet! Pomůže i v medicíně

To, oč se snažilo několik generací vědců, se povedlo českým vědcům v Olomouci. Vyrobili magnet, který není z kovu. Jde o průlomový objev, který pomůže nejen v elektrotechnice, ale také třeba v biomedicíně.

Mimozemská zhouba?

Vědci varují: Lidstvo mohou ohrozit bakterie z vesmíru!

Hollywood filmové fanoušky rád děsí vědeckofantastickými bijáky, v nichž na Zemi útočí krvežízniví vesmírní vetřelci. Hrozba z kosmu přitom může vypadat úplně jinak a být pouhým okem neviditelná.

Pusťte si ji

PÍSEŇ ŠTĚSTÍ: Vědci složili skladbu, která rozveselí každé dítě!

Každý rodič chce, aby bylo jeho dítě šťastné. To ale není jen tak - nálada se hlavně těm menším mění z minuty na minutu. Už ale nemusíte zoufat. Vědci vytvořili píseň, která vaše miminko zaručeně rozveselí!

odborný výzkum

Šokující objev! Vědci zjistili, co se děje v lidském těle po smrti

Vědci z univerzity ve Washingtonu zjistili, že buňky v lidském těle po smrti pracují, i když orgány už přestávají fungovat. Výsledky výzkumu mohou pomoci pochopit procesy, které probíhají v těle pacientů v posledním stádiu rakoviny.

Žena bere prášek
Aktualizováno 31.1. 2017 06:38
Pokrok v medicíně

Léky na míru každému člověku? Žádné sci-fi, blízká budoucnost!

Díky rychlému technologickému pokroku a enormním částkám investovaným do výzkumu se oblast medicíny a farmacie rozvíjí rapidním tempem. Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) vytipovala čtyři oblasti, ve kterých v brzké době očekává průlom. Brzy bychom měli mít léky "šité" na míru, naději na lepší léčbu mají i pacienti s rakovinou nebo HIV!

může za to příroda

Proč mají muži velký penis, ale malá varlata? Vědci promluvili

Napadlo vás někdy, proč mají muži oproti některým jiným savcům relativně dlouhý penis, ale malá varlata? Příroda to tak nezařídila pro nic za nic.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE s Mary Kay