Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sucho
aktualizováno 17.06.
Ze zimy rovnou do léta

Zima, pak hned léto. Počasí se u nás mění rychleji, než vědci čekali

Podle vědců se klima v České republice mění mnohem rychleji, než naznačovaly studie zpracované před deseti lety. Globální oteplování způsobené zvýšenou produkcí skleníkových plynů se projevuje nejen na teplotě oceánů nebo táním ledovců. Ale i extrémními výkyvy počasí na pevnině.

inteligence
13.06.
Znepokojový trend

Dnešní mladí jsou hloupější než dřívější generace, zjistili vědci!

Norští vědci v nové studii přišli na to, že na slovech, že dnešní děti jsou hloupější než jejich rodiče a prarodiče, možná něco bude. Podle rozsáhlého výzkumu totiž v posledních desetiletích průměrné IQ vytrvale klesá.

Býk
02.06.
závěry českých vědců

Důkaz 'Pláničkovy metody'? Citliví chovatelé mají plodnější býky!

Jako důkaz Pláničkovy metody z filmu Slunce, seno, jahody může vypadat výsledek výzkumu vědců České zemědělské univerzity a odborníků z inseminační stanice. Badatelé zjistili, že pokud se o plemenné býky starají citliví chovatelé, býci jsou totiž plodnější.

Prásk.tv píše:

Sex
čtěte o tématu vědci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Anna Franková
16.05.
sex a sprosté vtipy

Rozluštili další část deníku Anny Frankové. Byla plná sprosťáren

Po letech snažení se podařilo expertům z muzea Dům Anny Frankové rozluštit text na dvou stránkách z dívčina deníku, které byly přelepeny hnědým papírem. Zapsala si na něj několik sprostých vtipů a úvahu o sexuální výchově a prostituci.

Díry v ledu v Beufertově moři
28.04.
záhádné kruhy

V Arktidě se objevily záhadné díry! Vědci neví, co jsou zač

Vědci si lámou hlavu nad původem záhadných děr, které se objevily v arktickém ledu nad Beaufortovým mořem poblíž Aljašky. Podivné otvory podle expertů nemohl způsobit žádný známý pohyb ledu.

Číšník
03.04.
Znepokojivá studie

Děsivé zjištění: S každým jídlem sníme přes 100 kousků plastu

Pro řadu lidí je usednutí k obědu či večeři světlým bodem celého dne. Podle vědců z Heriot-Wattovy univerzity v Edinburghu je to ovšem také doba, kdy se spolu s potravou dostává do našeho těla překvapivě velké množství nebezpečných plastových vláken.

Vesmírné smetí
25.03.

KOŘENÍ: Úklid vesmírného smetí

Pohled na noční oblohu plnou hvězd je okouzlující. Jen málokoho ale při pozorování nebe napadne, že se vlastně dívá i na obrovské smetiště.

Velká prsa u mužů
25.03.
Znepokojivá studie

Po těchto olejích mohou chlapcům narůst velká prsa, šokují vědci!

Američtí vědci zjistili, že látky obsažené v levandulovém a tea tree oleji můžou mít vážné následky na vývoj a růst chlapců. Chemikálie v oblíbených olejích totiž narušují fungování hormonů a podle výzkumníků mohou vážně ohrozit zdraví chlapců v předpubertálním věku.

pes a jeho páníček
aktualizováno 12.03.
domácí mazlíčci

Psi cítí lásku, ale ne vinu. 8 věcí, které jste o svém psovi nevěděli

Myslíte si, že svého psího mazlíčka máte dokonale přečteného? Možná o něm nevíte všechno. Chování psů je pro vědce totiž stále záhadou, proto ho neustále zkoumají. Podívejte se na nejzajímavější fakta, o kterých jste možná neměli ani ponětí.

Sex - smutek
09.03.
HPV vir

Orální sex může způsobit rakovinu. U mužů až čtyřikrát častěji

Vědci zjistili, že pokud provozujete orální sex, hrozí vám stejné riziko nákazy rakovinotvorným virem HPV jako u klasického sexu. Nicméně muži jsou vystaveni až čtyřikrát většímu riziku. A to především proto, že mají slabší imunitní systém.