Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Deodorant
Aktualizováno 12.5. 2017 12:03
nebezpečné účinky

Antiperspiranty chce zakázat první země! Prý způsobují rakovinu

Škodlivost antiperspirantů zkoumali vědci už mnohokrát. Jestli jsou ale pro lidský organismus skutečně škodlivé, se nikdy spolehlivě nepotvrdilo. A i názor odborníků na toto téma se různí. Nicméně to vypadá, že ve Švýcarsku nechtějí ponechat nic náhodě a zvažují, že antiperspiranty úplně zakážou.

Megalodon stále žije?
Aktualizováno 7.5. 2017 12:18
prastarý predátor

Obří žralok Megalodon: 30metrové monstrum žije v oceánu, tvrdí lidé

Obří žralok Megalodon byl miliony let postrachem oceánů. Měřil i třicet metrů a jeho zuby dosahovaly délky až 17 centimetrů. Podle některých vědců vyhynul už před 2 miliony let. Čas od času se ale objeví svědci, kteří tvrdí, že monstrum na vlastní oči viděli i v současné době!

Šance pro nedonošené děti
Aktualizováno 27.4. 2017 21:56
unikátní objev

Odchovali jehně v sáčku! Umělé dělohy by brzy mohli používat lidé

Unikátní objev se podařil vědcům z dětské nemocnice ve Filadelfie. Vytvořili umělou dělohu, ve které se jim podařilo odchovat předčasně narozené jehně. Nedonošeným dětem by vynález mohl pomáhat už za pět let.

Prásk.tv píše:

Krvavý vodopád v Antarktidě - 1
čtěte o tématu vědci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

Nejsou to jen myši

Na pokusech v ČR umírají tisíce zvířat! Mezi nimi i psi a kočky

Psi, kočky, opice. Vědci v laboratořích netrápí jen myši a potkany, využívají desítky druhů. Za loňský rok podstoupily pokusy v Česku stovky tisíc zvířat! Co na nich testují nejvíce?

Neandrtálec
Aktualizováno 13.3. 2017 14:47
zajímavé zjištění

Objev vědců: Někteří neandrtálci byli vegetariáni. Znali i penicilin

Vědci přišli s překvapivým objevem. Neandrtálci pravděpodobně nejedli tolik masa, jak se předpokládalo. Stravovali se vším, co bylo po ruce. Také si dokázali ulevit od bolesti primitivní verzí penicilinu a aspirinu.

Kdo by to byl řekl?

Mozek funguje dál i po smrti, šokují vědci v nové studii

Kanadští lékaři pracující na jednotce intenzivní péče přišli s opravdu šokujícím zjištěním. Podle jejich zkušeností lidský mozek pracuje i po tom, co je zbytek těla klinicky po smrti.

Ruka
Aktualizováno 7.3. 2017 11:17
na délce záleží

Máte delší prsteník než ukazovák? Můžete mít vážný problém!

Napadlo vás někdy, že by mohla souviset délka prstů na rukou se zdravotními problémy? Někteří vědci tvrdí, že takové spojení existuje. Špatnou zprávu mají pro ty muže, kteří mají prsteníček delší než ukazovák.

vědecký úspěch

Češi vyrobili unikátní nekovový magnet! Pomůže i v medicíně

To, oč se snažilo několik generací vědců, se povedlo českým vědcům v Olomouci. Vyrobili magnet, který není z kovu. Jde o průlomový objev, který pomůže nejen v elektrotechnice, ale také třeba v biomedicíně.

Mimozemská zhouba?

Vědci varují: Lidstvo mohou ohrozit bakterie z vesmíru!

Hollywood filmové fanoušky rád děsí vědeckofantastickými bijáky, v nichž na Zemi útočí krvežízniví vesmírní vetřelci. Hrozba z kosmu přitom může vypadat úplně jinak a být pouhým okem neviditelná.

Pusťte si ji

PÍSEŇ ŠTĚSTÍ: Vědci složili skladbu, která rozveselí každé dítě!

Každý rodič chce, aby bylo jeho dítě šťastné. To ale není jen tak - nálada se hlavně těm menším mění z minuty na minutu. Už ale nemusíte zoufat. Vědci vytvořili píseň, která vaše miminko zaručeně rozveselí!