Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Rekonstruovaná Jantarová komnata
17.10.
Ztracený poklad

Našli jsme Jantarovou komnatu, tvrdí vědci! Je v Krušných horách

Po Jantarové komnatě pátrají hledači pokladů už celá desetiletí. Podle posledních dohadů by se mohla skrývat v jedné z jeskyň v Krušných horách na jihu Saska. Tvrdí to tři stárnoucí vědci, podle nichž tamní jeskyně využívaly Hitlerovy jednotky.

Konec světa
15.09.
vědecká tvrzení

Co vyhubí lidstvo podle držitelů Nobelových cen? Sestavili pořadí

Pokud jste někdy přemýšleli o tom, jak skončí existence naší planety a lidstva, nejste sami. Nejvzdělanější vědci a vítězové Nobelových cen v oblasti chemie, fyziky, fyziologie, medicíny a ekonomiky sestavili seznam nejpravděpodobnějších teorií o konci světa.

Pitná voda
08.09.
Neviditelné nebezpečí

Děsivá studie: V pitné vodě je obří množství jedovatých plastů!

Nová vědecká studie přišla se šokujícím zjištěním - miliardám lidí teče z kohoutku voda, která sice na první pohled vypadá čistá, ale ve skutečnosti obsahuje jedovaté mikroplasty. Ty se pak v těle rozpadají na toxické látky.

Prásk.tv píše:

Ranní erekce
čtěte o tématu vědci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Manželství
03.09.
Spokojené manželství

Vědci potvrdili: manželství snižuje riziko úmrtí na následky infarktu!

Manželství snižuje riziko úmrtí na srdeční infarkt o 14 %, potvrdili vědci z Birminghamu. Manželé se více podporují, než lidé, kteří žijí sami. Naopak rozvody zvyšují riziko srdečních chorob o 16 %.

Asteroid - ilustrační foto
02.09.
objekty blízko Země

Hrozí nám smrt z vesmíru? Tyhle asteroidy mohou být nebezpečné

Zemi tento týden poměrně těsně minula ohromná planetka. Astronomům se tak naskytla úžasná možnost si toto těleso důkladně prohlédnout. Nebezpečí ale nehrozí jen u takto gigantických planetek, i mnohem menší asteroidy dokážou způsobit ohromné škody. Vědci se snaží tyto objekty monitorovat a určit, jestli představují pro Zemi nebezpečí.

alkohol 4
20.08.
Přes 330 tisíc účastníků

Nová studie: Alkohol v malém množství prospívá zdraví!

Lékaři v podstatě unisono tvrdí, že alkohol škodí zdraví a nejlepší je ho buď nepít vůbec, nebo alespoň jen velmi zřídka. Nová rozsáhlá studie čínských a amerických vědců naopak shazuje tyto rady ze stolu. Pití alkoholu naopak podle nich zdraví svědčí.

Čip dokáže změnit DNA kožních buněk
10.08.
revoluční novinka

Nová naděje! Čip dokáže uzdravit buňky, stačí ho přiložit ke kůži

Vědci z univerzity v Ohiu přišli s revolučním způsobem léčby. Vyvinuli čip, který dokáže změnit kožní buňky na téměř jakékoliv jiné. Ty pak mohou v těle nahradit poškozené tkáně na mnoha místech. Čip stačí ke kůži jen přiložit. Nadějnou metodu teď čeká podrobné testování.

Nanuk
06.08.
Nanuky, které netají

Štve vás zmrzlina, která se roztéká? Japonci našli řešení!

Asi každého pořádně vytočí, když se mu zmrzlina dvě minuty po nákupu začne roztékat. Tento odvěký problém má ovšem řešení - přišli s ním japonští vědci, když se pokoušeli pomoct zemědělcům po havárii ve Fukušimě.

Houbička na nádobí
06.08.
Šíření bakterií

Houbičky na nádobí můžou šířit nemoci. Skrývají miliardy bakterií

Kuchyň by měla být čisté prostředí, kde připravujeme jídlo, které následně konzumujeme. Podle vědců se však v kuchyni může vyskytovat více bakterií, než na toaletě. Taková houbička na nádobí má na 1 cm plochy až 54 miliard bakterií.

Demence - stáří
19.07.
Stárnutí mozku

K vzniku Alzheimera přispívá 27 životních událostí. Zažili jste je?

Vědci odhalili 27 životních událostí, které přispívají ke stáří našeho mozku a můžou zvýšit pravděpodobnost vzniku Alzheimerovy choroby. Patří sem například vyhazov z domova nebo rozvod rodičů.