Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Brambory
včera 05:45
nová zjištění

Bramborami se dá otrávit! Stačí menší množství, než vědci mysleli

Není žádným tajemstvím, že zelené a naklíčené brambory bychom jíst neměli. Takové hlízy totiž obsahují vyšší množství toxinů a mohou v krajním případě vést až k otravě. Stačí na to dokonce menší množství závadných brambor, než se doposud myslelo.

Cvrček
07.01.
Kuriózní případ

USA řešily akustické útoky na diplomaty! Na vině jsou cvrčci

Mezi roky 2016 a 2017 řešily Spojené státy několik případů amerických diplomatů a jejich rodin, kteří slyšeli podivné zvuky a následně trpěli závratěmi i bolestmi uší. Americké ministerstvo zahraničí se obávalo, že jde o akustické útoky na občany USA. Teď však dva vědci přišli s řešením, za útoky stáli pravděpodobně cvrčci.

Vědci se provrtali do jezera na Antarktidě - 3
aktualizováno 02.01.
Provrtali se

Vědci našli ztracený svět! V jezeře pod ledem může být nový život

Vědci na Antarktidě se konečně navrtali do tajemného jezera, které leží asi pod kilometrovou vrstvou ledu. Odborníci se snaží zjistit, zda je v jezeře nějaký život.

Prásk.tv píše:

Sex
čtěte o tématu vědci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

HIV
23.12.
Úspěšný výzkum

Průlom v boji proti HIV! Vědci z Paříže našli nový způsob léčby

Vědci z Pasteurova institutu v Paříži oznámili velký průlom v boji proti viru HIV. Podařilo se jim zničit buňku infikovanou virem, která je běžně léčena antiretrovirovými léky. Ty pomáhají zablokovat vir HIV, ale nedokážou ho odstranit z těla. Nová metoda by v tom však mohla být úspěšná.

Únava
21.12.
Co to způsobuje?

Trpíte chronickou únavou? Vědci odhalili pravou příčinu

Britští vědci tvrdí, že objevili pravou příčinu tzv. chronického únavového syndromu. Ten odborníky mate už desetiletí. Podle britských výzkumníků jej způsobuje přílišná aktivita imunitního systému. K tomuto závěru je přivedl výzkum pacientů trpících žloutenkou.

Testování přípravku
13.12.
proti početí

Místo kondomů gel na ruku? Vědci testují novou antikoncepci

Odborníci z americké univerzity testují novinku, která by mohla způsobit revoluci v oblasti antikoncepce. Neplánovanému početí by mohl zabránit hormonální gel, který blokuje tvorbu spermií. Dostupný by mohl být už za pět let.

Spánek
03.12.
Překvapivé zjištění

Ženám, které chrápou, hrozí infarkt a mrtvice více než mužům!

Ženy, které chrápou, by měly zbystřit. Podle nové studie německých vědců jim totiž hrozí infarkt či mrtvice víc než mužům, kteří v noci také "řežou dříví".

Sex s milenkou
13.11.
pomáhá, nebo škodí?

Šokující výsledky studie: Tohle s námi dělá sex s expartnerem

Říká se, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Jenže mnohé to i po rozchodu k bývalému partnerovi táhne, alespoň po fyzické stránce. Podle odborníků ale není sex s expartnerem nic, čemu bychom se měli vyhýbat.

Mobilní telefon, potkan
10.11.
Nebezpečné záření

Mobily způsobují rakovinu u potkanů! Mají díky tomu delší život

Američtí vědci provedli výzkum, v rámci kterého testovali účinky záření mobilních telefonů. Výsledky jim portvdily, že toto záření způsobuje rakovinu. Teda alespoň u potkanů.

Vědci u Antaktidy natočili podivného tvora
aktualizováno 22.10.
Mořská okurka

VIDEO: Vědci natočili u Antarktidy tajemnou bezhlavou příšerku

Vědci natočili u Antarktidy podivného tvora, který vypadá jako z úplně jiného světa. Přezdívají jí "bezhlavé kuřecí monstrum."