Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ministr školství v demisi Robert Plaga
aktualizováno dnes 17:12
Přehled odměn

Ředitelé a náměstci na školství: K tučným platům pořádné odměny

143 tisíc korun hrubého - takovou odměnu dostal jeden ze třiatřiceti ředitelů odborů na ministerstvu školství. Přitom ve funkci nestrávil ani čtvrt roku. Vysoká odměna jen těžko potěší řadové učitele, kteří jsou často rádi za každou korunu navíc.

Policejní prezident Jan Švejdar
aktualizováno 30.11.
nahradí tuhého

Nový policejním prezident Jan Švejdar představil své plány

Novým policejním prezidentem bude od soboty Jan Švejdar, dosavadní ředitel pardubické krajské policie. Na tiskové konferenci to dnes oznámil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Řídil se doporučením výběrové komise, která volila mezi Švejdarem a ředitelem ústecké krajské policie Jaromírem Knížetem. Za své hlavní priority označil nový šéf českých policistů boj proti drogové kriminalitě a zlepšení bezpečnosti na silnicích.

Panda velká
aktualizováno 28.11.
Nový pavilon

Slibované pandy v Praze nejspíš nebudou. Zeman o ně nepožádal

Pražská zoo vytvořila v loňském roce projekt nového pavilonu, ve kterém by žily pandy velké a langury čínské. Na projekt bylo vyhrazeno 200 milionů korun. Teď to však vypadá, že se projekt neuskuteční, jelikož pandy do České republiky nepojedou, informoval o tom ředitel zoo Miroslav Bobek. Požádat o ně měl prezident Miloš Zeman, ten to však neudělal.

Prásk.tv píše:

Utajený šéf: Emoce, slzy a dva zachráněné životy! - 1
čtěte o tématu ředitel na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Řediteli gymnázia hrozí odvolání kvůli výroku na Facebooku
aktualizováno 21.11.
Situace se obrátila

Místo pokuty za portréty v hnoji dostal ředitel největší odměnu

Ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman, který v říjnu na facebooku napsal školníkovi, aby zahrabal do kompostu portréty prezidenta Miloše Zemana, pokutu nedostane. Místo toho mu Ústecký kraj schválil odměnu ve výši 95 tisíc korun.

Smutná holčička
aktualizováno 27.10.
Pořezala si ruce

Žákyni v České Lípě šikanovali, pokusila se proto o sebevraždu!

V České Lípě se na základní škole pořezala na ruce žákyně 8. třídy. Podle rodičů šlo o důsledek šikany, kterou prý musela dlouho snášet. Pokus o sebevraždu naštěstí přežila.

Ve škole v Havířově hrozil pád střechy
aktualizováno 17.10.
Dezolátní stav

Strop tělocvičny v Havířově mohl spadnout na děti, má jasno statik

Na žáky základní školy Marie Kudeříkové v Havířově mohl při hodině tělocviku spadnout strop. Střecha tělocvičny je totiž v dezolátním stavu a hrozilo její zřícení. Vše odhalila sonda.

Ředitel pražské hygienické stanice Jan Jarolímek
aktualizováno 12.10.
Hrozí mu 8 let

Šéf pražských hygieniků měl vydírat, obvinila ho policie!

V kauze údajného vydírání v pražské Krajské hygienické stanici obvinila policie dalšího člověka, šestatřicetiletého muže, oznámil mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Nemocná žena
12.10.
Hygienická stanice

Chřipková sezóna: Jak předcházet nemoci a pomůže očkování?

Období ucpaných nosů, kašle a horeček moc lidí v oblibě nemá. Nemůžeme dělat několik dní to, co nás baví a také nás to omezuje v práci, ve škole. Někteří lidé zůstanou doma a chřipku vyleží, ostatní se jí snaží přechodit. Chřipka se však podle pražské hygienické stanice stává velmi závažným onemocněním, které by lidé neměli podcenit. Jak bychom se správně měli připravit na chřipkovou sezónu a jak tomuto onemocnění předejít?

Vladimír Dbalý u soudu
aktualizováno 26.09.
Dostal 9 let

Soud uložil exřediteli Homolky tvrdý trest a zabavil mu majetek!

Pražský městský soud dnes poslal bývalého ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého na devět let do vězení a uložil mu trest propadnutí majetku. Uznal ho vinným z přijímání úplatků a ze zmanipulování dvou zakázek.

Babiš a Hamáček ve sněmovně
12.09.
marek šimandl

Civilní rozvědka má nového šéfa. Povede ji kybernetický expert

Novým ředitelem civilní rozvědky se stane kybernetický expert Marek Šimandl. Náměstek Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost nahradí v čele Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Jiřího Šaška, kterého postavil na jaře mimo službu tehdejší ministr vnitra Lubormír Metnar (za ANO). ČTK to sdělil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který vládě dnes návrh předložil.