Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Karel Schwarzenberg sleduje nemocnice
aktualizováno 11.02.
České zdravotnictví

Schwarzenberga trápí zdraví, obchází špitály. A kritikou nešetří!

Bývalý ministr zahraničí a exšéf TOP 09 Karel Schwarzenberg na svém facebookovém profilu přiznal, že ho trápí zdraví a v poslední době tak tráví velké množství času po pražských nemocnicích. A vůbec se mu nelíbí, v jakém jsou špitály stavu.

Andrej Babiš a Tim Cook
25.01.
Technologické firmy

Babiš jednal se zástupci Huawei i Apple. Potřebujeme Apple Store?

Vláda si nechala vypracovat analýzu rizik spojených s používáním technologií čínských společností Huawei a ZTE. Týká se všech institucí, které mají vliv na ekonomiku a bezpečnost státu. Premiér to oznámil po setkání se zástupci Huawei na ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu. Tam se setkal také s prezidentem společnosti Apple, po kterém slíbil vybudování tzv. Apple Store v Praze.

Dan Ťok
08.01.
Pod palbou

Ředitelství silnic a dál NIC. Ministr Ťok je kvůli D1 terčem vtipálků

Ministr dopravy a jeho výroky nebo kolaps na dálnici D1 vyvolaly spoustu reakcí na sociálních sítích. Dan Ťok se v kolážích nebo vtipech stal hvězdou filmu, seriálu i reklamy na léky pro pány.

Prásk.tv píše:

Jasmína Alagič - 1
čtěte o tématu kritika na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Dům za 7 milionů ředitele karlovarské divize
aktualizováno 07.01.
Drahý dům

Státní podnik pořídil řediteli "haciendu" za miliony, sklízí kritiku

Za více než sedm milionů korun pořídil státní podnik Vojenské lesy a statky České republiky dům pro dnes už bývalého ředitele karlovarské divize. Podle Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) byly náklady moc vysoké. Ostatní ředitelé podniku využívali objekty asi čtyřikrát menší.

Vojtěch Filip - 4
02.01.
Ministři v ohrožení

KSČM kritizuje Ťoka a Petříčka. Babiš výměnu nevylučuje

Premiér Andrej Babiš nevyloučil, že v průběhu roku proběhnou personální změny na některých ministerstvech. ČSSD je s prací svých ministrů spokojená. Komunisté, kteří menšinovou vládu tolerují, ale mají výhrady k některým krokům ministerstva dopravy, školství nebo zahraničí.

Charles Michel
15.12.
Migrační otázka

Mají EU za bankomat! Belgický premiér kritizoval Visegrád

Tím, že tvrdohlavě odmítají projevit byť minimální solidaritu v migrační otázce, otevírají státy Visegrádské čtyřky (Česko, Maďarsko, Polsko, Slovensko) debatu o tom, zda by měly setrvat v schengenském prostoru. Na tiskové konferenci po skončení summitu Evropské unie to v pátek řekl belgický premiér Charles Michel, informoval místní list Le Vif. Země EU se podle očekávání na vrcholné schůzce neshodly na reformě azylového systému.

Nové logo Jihomoravského kraje
aktualizováno 14.12.
Kritika návrhu

Kraj má nové logo za miliony. Ňadrům Venuše se lidé smějí

Jihomoravský kraj představil nové logo, které má být podle něj minimalistické a nadčasové. Lidé ale začali na sociálních sítích logo kritizovat. Zvýrazněné písmeno M podle nich rozhodně za 1,9 milionu korun, které celkem za propagaci kraj dal, nestojí.

Dan Ťok - 2
14.12.
anketa je dobrý ministr?

Pět největších průšvihů ministra Ťoka. Pustili se do něj i kolegové!

Desítky kilometrů dlouhé kolony se ve středu kvůli sněhu tvořily na dálnici D1. Někteří politici z toho viní ministra dopravy Dana Ťoka, a to kvůli prodloužení oprav v kritickém úseku. Není to ale jediný problém, který během svého působení v resortu dopravy musel Ťok řešit.

Prezident Miloš Zeman
aktualizováno 07.12.
spor o rozpočet

Zeman označil BIS za čučkaře. Kontrarozvědka se mu vysmála

Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek pustil do kritiky Bezpečnostní informační služby. Podle něj BIS sice tvrdí, že se to v naší republice hemží ruskými a čínskými špiony, avšak žádného zatím neodhalila. BIS se proti slovům prezidenta vymezila, nejen podle svých slov má za sebou úspěšné období.

Andrej Babiš - vysvědčení
aktualizováno 06.12.
Osm "předmětů"

Babiš je premiérem přesně rok. Oznámkujte ho jako ve škole

První vládu Andreje Babiše jmenoval prezident Miloš Zeman přesně před rokem. Od začátku Babiš čelí kritice kvůli trestnímu stíhání a spolupráci s komunisty. Musel se potýkat také s kauzou údajného únosu jeho syna. Jak vše podle vás zvládnul?