Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nádor oka u dětí odhalí i foťák s bleskem
aktualizováno 12.02.
vážná onemocnění

Kvůli nádorům dětem odstraňovali oči, odhalit je přitom může foťák!

Ročně v Česku onemocní 350 dětí vzácnými druhy nádorů. Problematický je u malých dětí především nitrooční nádor, kterým mohou onemocnět děti do pěti let. K jeho rozpoznání přitom postačí například jen fotoaparát s bleskem.

Vakcína
aktualizováno 04.02.
Testy na lidech

Nová studie: Vakcína dokáže zničit všechny nádory v těle

Vědci ze Stanfordské univerzity údajně nalezli vakcínu proti rakovině, která dokáže napadnout všechny tumory v lidském těle a nemoc zastavit. Podle vědců je nová léčba účinná a mohlo by se tak jednat o průlom v boji proti rakovině.

Krev - ilustrační foto
20.01.
Rychlý záchyt nemoci

Vědci hlásí průlom: Z krve včas poznáme osm druhů rakoviny!

Tým vědců z univerzity Johna Hopkinse tvrdí, že se mu podařilo vyvinout jednoduchý krevní test, který s vysokou přesností upozorňuje na rakovinu. A to už v době, kdy se nemoc navenek ještě nijak neprojevuje!

Prásk.tv píše:

Osmany Laffita - 1
čtěte o tématu nádor na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak udržet své finance zdravé?

Mějte řešení nečekaných výdajů, spoření, splátky a zůstatek na vašem bankovním účtu dokonale pod kontrolou. Je zde několik praktických rad, které vám bez ohledu na vaši aktuální situaci pomohou udržet finance v dobré kondici.

Theodorce pomáhá Dobrý anděl
03.12.
Dobrý anděl

"Mami, ona nám umře," plakala sestra. Thea ale dál bojuje!

Šestileté Theodorce lékaři diagnostikovali zhoubný nádor ledviny. Tím ale její zdravotní potíže jen začaly. Na péči o dívku byla navíc maminka Jitka sama, pomáhala jí jen starší dcera. Naštěstí se do všeho vložila nadace Dobrý anděl.

Kirsty Butler
12.09.
děsivá pravda

Myslela si, že je v osmém měsíci. Ultrazvuk odhalil něco jiného

Kirsty Butlerové (22) ze Swansea, se abnormálně začalo zvětšovat bříško. Když se vydala k lékaři, bylo jí oznámeno, že je teprve v šestém týdnu těhotenství. Velikost bříška však neodpovídala velikosti plodu. Ultrazvuk poté odhalil tragickou skutečnost. V jejím břiše byl nádor, který navíc ohrožoval její plod.

malé lásky - Eva Spurná - 10
aktualizováno 25.08.
jak žijí spurní dnes

Eva z Lásek: Ukázala, jak vypadá Zuzanka po porodním nádoru

Ve středečním premiérovém díle pořadu Malé lásky se představila ošetřovatelka telat Eva Spurná. Ta má s porody bohaté zkušenosti, jenže pouze s těmi zvířecími. Setkání s realitou pak pro ni byl velký šok.

Daniel Downing, chlapec umírající na rakovinu
16.07.
Smutný příběh

Máma myslela, že Dan potřebuje brýle. Lékaři jí řekli šokující zprávu

Zdrcující zprávu řekli lékaři mladé britské mamince. Když si myslela, že její syn potřebuje brýle, odvedla ho k očnímu lékaři. Ten chlapce poslal na magnetickou rezonanci. V nemocnici pětiletému Danielovi diagnostikovali vzácný nádor mozku, který je bohužel neléčitelný.

Nádor vzal muži půl obličeje
09.07.
galerie rekonstrukce obličeje

Nádor vzal muži půl obličeje, díky náročné operaci má znovu naději

Muži zůstala jen polovina obličeje poté, co mu čelistí prorostl velmi vzácný nádor. I když se ho podařilo doktorům odstranit, jeho tělo odmítlo všechny pokusy o rekonstrukci obličeje, až nyní mu svitla naděje. I když jeho současná podoba přitahuje pozornost, jeho životní úroveň výrazně stoupla.

Anna K. bojuje proti rakovině
aktualizováno 09.06.
rakovina prsu

Anna K. znovu bojuje s rakovinou. Na jaké příznaky si dávat pozor?!

Zpěvačka Anna K. znovu bojuje s rakovinou prsu. Ta mezi nejčastější nádorové onemocnění u žen. Nad nemocí už před lety zvítězila. Teď se jí ale opět vrátila. Včasný záchyt nádoru je pro úspěšnost léčby velmi důležitý. V případě zanedbání může neléčený karcinom skončit smrtí.

Ivanka Devátá
10.05.
zákeřná rakovina

Herečka Devátá má břicho plné nádorů! Myslela si, že jen tloustne

Oblíbené herečka Ivanka Devátá (81) má rakovinu tlustého střeva. Svěřila se s tím deníku Aha! Vážná operace ji čeká už za pár dní, chemoterapii ale odmítá.