Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Theodorce pomáhá Dobrý anděl
03.12.
Dobrý anděl

"Mami, ona nám umře," plakala sestra. Thea ale dál bojuje!

Šestileté Theodorce lékaři diagnostikovali zhoubný nádor ledviny. Tím ale její zdravotní potíže jen začaly. Na péči o dívku byla navíc maminka Jitka sama, pomáhala jí jen starší dcera. Naštěstí se do všeho vložila nadace Dobrý anděl.

Kirsty Butler
12.09.
děsivá pravda

Myslela si, že je v osmém měsíci. Ultrazvuk odhalil něco jiného

Kirsty Butlerové (22) ze Swansea, se abnormálně začalo zvětšovat bříško. Když se vydala k lékaři, bylo jí oznámeno, že je teprve v šestém týdnu těhotenství. Velikost bříška však neodpovídala velikosti plodu. Ultrazvuk poté odhalil tragickou skutečnost. V jejím břiše byl nádor, který navíc ohrožoval její plod.

malé lásky - Eva Spurná - 10
aktualizováno 25.08.
jak žijí spurní dnes

Eva z Lásek: Ukázala, jak vypadá Zuzanka po porodním nádoru

Ve středečním premiérovém díle pořadu Malé lásky se představila ošetřovatelka telat Eva Spurná. Ta má s porody bohaté zkušenosti, jenže pouze s těmi zvířecími. Setkání s realitou pak pro ni byl velký šok.

Prásk.tv píše:

Jack Kane - 1
čtěte o tématu nádor na Prásk.tv
Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

Daniel Downing, chlapec umírající na rakovinu
16.07.
Smutný příběh

Máma myslela, že Dan potřebuje brýle. Lékaři jí řekli šokující zprávu

Zdrcující zprávu řekli lékaři mladé britské mamince. Když si myslela, že její syn potřebuje brýle, odvedla ho k očnímu lékaři. Ten chlapce poslal na magnetickou rezonanci. V nemocnici pětiletému Danielovi diagnostikovali vzácný nádor mozku, který je bohužel neléčitelný.

Nádor vzal muži půl obličeje
09.07.
galerie rekonstrukce obličeje

Nádor vzal muži půl obličeje, díky náročné operaci má znovu naději

Muži zůstala jen polovina obličeje poté, co mu čelistí prorostl velmi vzácný nádor. I když se ho podařilo doktorům odstranit, jeho tělo odmítlo všechny pokusy o rekonstrukci obličeje, až nyní mu svitla naděje. I když jeho současná podoba přitahuje pozornost, jeho životní úroveň výrazně stoupla.

Anna K. bojuje proti rakovině
aktualizováno 09.06.
rakovina prsu

Anna K. znovu bojuje s rakovinou. Na jaké příznaky si dávat pozor?!

Zpěvačka Anna K. znovu bojuje s rakovinou prsu. Ta mezi nejčastější nádorové onemocnění u žen. Nad nemocí už před lety zvítězila. Teď se jí ale opět vrátila. Včasný záchyt nádoru je pro úspěšnost léčby velmi důležitý. V případě zanedbání může neléčený karcinom skončit smrtí.

Ivanka Devátá
10.05.
zákeřná rakovina

Herečka Devátá má břicho plné nádorů! Myslela si, že jen tloustne

Oblíbené herečka Ivanka Devátá (81) má rakovinu tlustého střeva. Svěřila se s tím deníku Aha! Vážná operace ji čeká už za pár dní, chemoterapii ale odmítá.

Emre Erulkeroglu
27.04.
Smutná diagnóza

Hoch kreslil panáčky se skvrnou na hlavě. Lékaři zjistili děsivou věc

Sedmiletý chlapec trpěl dlouhé měsíce bolestmi hlavy. Byly tak silné, že z nich Emre často zvracel. Lékaři stále nemohli přijít na to, co mu je. Až když začal kreslit panáčky s černou skvrnou na hlavě, ukázalo se, že má na mozku nádor.

SMS
aktualizováno 21.04.
světový precedent

Mobil způsobil rakovinu, poprvé uznal soud! Ital získá tučnou rentu

Italský soud jako první na světě uznal, že mobil může způsobovat rakovinu. Manažer s nezhoubným nádorem, který svůj mobil používal i čtyři hodiny denně celých 15 let, má nyní nárok na 500 euro (13 500 korun) měsíčně.

Bolest zad
26.03.
Jak ji poznat?

Rakovina jater je tichý zabiják! Tohle jsou její příznaky! PŘEHLED

Rakovina jater sice nepatří mezi nejčastější nádory, ale dokáže to "vynahradit" svou zákeřností. Rakovina jater se totiž hlavně zpočátku v podstatě nedá poznat, často probíhá úplně bez příznaků. Jak ji tedy můžete poznat?