Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Muž na facebooku
16.02.
Spor v Itálii

Lezete partnerovi na facebook? Porušujete zákon, rozhodl soud

Italské soudy řešili případ muže, který měl podezření, že ho manželka podvádí, a tak se přihlásil na její facebook, aby se přesvědčil. Podle nejvyššího soudu na to neměl právo, přestože mu žena přístupové údaje sama prozradila.

Kradené zbraně z Vrbětic
aktualizováno 11.02.
Muniční sklad

Za krádeže zbraní z Vrbětic padl trest natvrdo a pět podmínek

Za krádeže zbraní po výbuchu v bývalém muničním areálu ve Vrběticích na Zlínsku uložil v pondělí zlínský okresní soud Zdeňkovi Šuranskému 34 měsíců vězení. Dalších pět lidí dostalo podmíněné tresty se zkušební dobou od 22 měsíců do čtyř let.

Učitel tance za zneužívání nezletilých dostal trest na 9 let
aktualizováno 08.02.
zneužívání dětí

S šestiletou holčičkou plánoval svatbu. Tanečník si vyslechl trest

Městský soud v Praze vynesl rozsudek v případu učitele tance, který se přiznal ke zneužívání dívek v předškolním věku. S jednou z nich měl mít sexuální vztah celé dva roky. Ve vězení by měl strávit devět let. Rozsudek zatím není pravomocný.

Prásk.tv píše:

Dagmar Patrasová - 1
čtěte o tématu rozsudek na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Věznice
aktualizováno 01.02.
Rozhodnutí soudu

Aktivista ve vazbě nedostal jídlo pro vegany, vysoudil omluvu

Lidská práva porušila podle soudu Vezeňská služba. Levicový aktivista Lukáš Borl totiž poslal ministerstvo spravedlnosti k soudu za to, že nedostával veganskou stravu. Informaci přinesly Lidové noviny.

Odsouzená žena
31.01.
Trest za vraždu

Poprask u soudu! Žena poplivala obhájkyni, teď dostala 13 let!

13 let vězení. To je trest, který nyní u soudu v Olomouci dostala osmadvacetiletá žena. Ta si měla vyřizovat účty s mužem, který o pár dnů dříve napadl jejího příbuzného. Žena během soudu způsobila pozdvižení, když poplivala svoji obhájkyni.

Uprchlíci na silnici v Calais
aktualizováno 31.01.
Verdikt ve Francii

Soud zpřísnil trest českému řidiči. V kamionu měl skupinu Iráčanů

Soud v severní Francii ve čtvrtek zpřísnil z 18 měsíců na dva roky vězení trest pro českého řidiče, v jehož kamionu úřady našly loni v přístavním městě Calais skupinu Iráčanů.

Týraný Ronny má novou rodinu - 4
aktualizováno 31.01.
Trápený Ronny

Ronny kvůli týrání přišel o oko, majitel psa si vyslechl rozsudek!

Děčínský okresní soud poslal ve čtvrtek na jeden a tři čtvrtě roku do vězení majitele psa Ronnyho. Zvíře kvůli brutálnímu týrání přišlo o jedno oko i zuby. Souzený mladík se proti trestu "natvrdo" okamžitě odvolal.

2238502
aktualizováno 29.01.
Trvalé následky

Přizabil hasiče, trest se mu nelíbil. Po odvolání dostal ještě vyšší!

Muži ze Slovenska, který zmrzačil hasiče, se trest udělený soudem zdál příliš vysoký. Odvolal se, ale soudkyně mu ještě přidala. Napadený se musel učit znova jíst, mluvit a chodit. Následky má ale dodnes.

Vražda
aktualizováno 24.01.
Brutální útoky

Za vraždu seniora a oloupení jiného dostala trojice tvrdé tresty

Vrchní soud v Olomouci potvrdil tresty 23, 18 a 18 let trojici mužů, kteří podle obžaloby jednoho seniora zavraždili a druhého brutálně oloupili. Jde o "kumpány" Radima Žondry, který stojí před soudem za útok na tenistku Petru Kvitovou.

Dominik
aktualizováno 23.01.
Drastický případ

Muž, který měl známého utopit v jímce, dostal velmi tvrdý trest!

Krajský soud v Plzni poslal na 28 let do vězení Jaromíra Šmídka obžalovaného ze znásilnění a vraždy. Podle obžaloby chtěl na zavražděného Dominika (21) "hodit" znásilnění sedmileté dcery své družky.