Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Znásilněná holčička
aktualizováno 18.05.
Otřesný případ

Muž se přiznal ke znásilnění tří dcer! Trest se mu ale nelíbil

Muž ze západního Slovenska se u soudu přiznal, že dlouhé roky znásilňoval tři nevlastní dcery. Soudce ho poslal za mříže, jenže muž si zřejmě představoval, že za přiznání dostane nižší trest. Proti verdiktu se ihned odvolal.

2143135
17.05.
Vše zachytila kamera

Policajti zkopali postřelenou dívku do bezvědomí! Za mříže nejdou

Trojice slovenských policistů si vyslechla tresty za brutální čin ve službě. Mladá řidička jim ujížděla, proto na ni několikrát vystřelili. Když konečně zastavila a vypadla postřelená z auta, zkopali ji do bezvědomí.

Tomio Okamura
10.05.
Při důvodné kritice

Okamurovi se může dál říkat Pitomio. Neuspěl ani s dovoláním

Předseda SPD Tomio Okamura neuspěl u soudu se svým dovoláním ve sporu o přezdívku "Pitomio", kterou použil časopis Reflex. Snažil se zvrátit rozhodnutí, na základě kterého se vydavatelství muselo omluvit, přezdívka Pitomio ale může být používána dál.

Prásk.tv píše:

Kateřina Kristelová, Tomáš Řepka - 1
čtěte o tématu rozsudek na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Společnost Auto ESA poskytla vozy hvězdám z NHL

Petr Mrázek z klubu Philadephia Flyers a Tomáš Hertl ze San Jose Sharks budou během letní přestávky jezdit ve vozech Volvo XC60, které jim poskytla společnost Auto ESA.

Miloš Zeman oznamuje kandidaturu
10.05.
Chce zvrátit rozsudek

Zeman se bude kvůli nejmenování profesorů bránit. Podá stížnost

Prezident Miloš Zeman se bude bránit proti rozsudku, který pravomocně zrušil jeho rozhodnutí o nejmenování fyzika Ivana Ošťádala a uměleckého historika Jiřího Fajta profesory. Podá kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu, uvedl právník Hradu Marek Nespala.

Týranou ženu odsoudili za zabití
aktualizováno 10.05.
rodinná tragédie

Žena ubodala partnera, který ji týral. U soudu dostala 6 let vězení!

Se šestiletým trestem vězení odešla od krajského soudu v Pardubicích Marie Kramaříková. Žena měla v říjnu v Krasíkově na Orlickoústecku nožem smrtelně zranit svého druha. Senát uznal, že ji dlouhodobě týral, a tak nakonec nejde o vraždu, ale o zabití.

Protesty proti rozsudku ve Španělsku
aktualizováno 29.04.
desítky tisíc protestujících

Místo znásilnění jen obtěžování? Španělé protestují proti rozsudku

Desítky tisíc lidí vyšly ve Španělsku protestovat do ulic a to kvůli pěti mužům podezřelým ze znásilnění osmnáctileté dívky. Soud je totiž poslal do vazby jen za sexuální obtěžování a tím snížil jejich trest o více než polovinu.

Dánský vynálezce Peter Madsen
aktualizováno 25.04.
Extrémně tvrdý trest

Vrah z ponorky dostal za zabití a rozřezání novinářky doživotí!

Dánský soud poslal na doživotí za mříže vynálezce Petera Madsena, který podle obžaloby loni v létě zavraždil na své soukromé ponorce reportérku Kim Wallovou, která o něm psala reportáž. Ženu měl navíc mučit.

Alfie Evans - 2
aktualizováno 17.04.
Táhlý spor

Rodiče se soudili o život chlapce. Prohráli, odpojí ho od přístrojů!

Příběh malého Brita a jeho rodičů dojal celý svět. Rodina se snažila zvrátit rozhodnutí lékařů, kteří chtěli chlapce odpojit od přístrojů. Soud ale odmítl vydat povolení, aby dvojice mohla syna převézt do Itálie na léčbu.

Šéf slovenského podsvětí Róbert Okoličány
aktualizováno 12.04.
Pořádná ostuda

Slovenský mafián dostal doživotí, policii ale pláchnul za hranice!

Slovenská policie má z ostudy kabát. Mužům zákona totiž mezi prsty proklouzl šéf podsvětí Róbert Okoličány. Mafián práskl do bot ve středu krátce poté, co ho soud poslal na doživotí za mříže. A to i přesto, že ho policisté právě z tohoto důvodu sledovali.

Soud ilustrační
11.04.
Kárná žaloba

Soudkyně razantně měnila rozsudky, přišel ten nejtvrdší trest!

Nejvyšší správní soud dnes odvolal z funkce blanenskou soudkyni Danu Sedlákovou. Uznal ji vinnou ze změn rozsudků v šesti civilních záležitostech, kdy zcela změnila nebo otočila vyhlášení rozsudku oproti následnému písemnému vyhotovení.