Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Voličský průkaz - 3
aktualizováno 18.01.
žádost o voličský průkaz

Chcete volit prezidenta mimo domov? Máte už jen pár hodin

Už příští týden proběhne druhé kolo prezidentských voleb a mnoho voliču se chystá volit jinde než v místě svého trvalého bydliště. Na to, aby si vyzvedli voličský průkaz, mají čas už jen pět úředních dní - tedy do středy. Ti, kteří si ho chtějí nechat poslat poštou, mají čas jen do zítřka.

Voličský průkaz - 3
aktualizováno 11.01.
Prezidentské volby

Úřady: Ve volbách bude rekordní účast! Vydaly trojnásobek průkazů

Podle úředníků by mohla být účast v prezidentských volbách velmi vysoká. Svědčí o tom například množství voličských průkazů, které si vyzvedli lidé, volící jinde než v místě svého trvalého bydliště. Vydávání voličských průkazů pro první kolo skončilo ve středu a řada měst hlásí rekordy.

Volby
05.01.
prezidentské volby

Volíte jinde? Končí lhůta pro písemné žádosti o voličský průkaz

Prezidentské volby se rychle blíží a někteří řeší, že nebudou v době voleb ve svém hlasovacím okrsku. Dnes mají lidé poslední možnost podat si písemnou žádost o vydání voličského průkazu. Není to ale poslední možnost, jak průkaz získat, až do středy o něj mohou lidé zažádat osobně.

Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Volební místnost - ilustrační
aktualizováno 28.12.
Už se to blíží

Nebudete na prezidentské volby doma? Vyřiďte si průkaz!

Do prezidentských voleb už zbývá jen pár týdnů. První kolo nás čeká 12 a 13. ledna. Ode dneška by už také na úřadech měly viset seznamy míst, kde je možné volit. A ti, kteří nebudou volit v místě svého bydliště, si už teď mohou zažádat o vydání voličských průkazů.

Voličský průkaz - 1
18.10.
Do 16 hodin

Potřebujete voličský průkaz? Dnes máte poslední šanci si ho vyřídit

Ve středu 18. října končí lhůta, kdy mohou voliči žádat o vydání voličského průkazu. Ten umožňuje volit mimo místo trvalého bydliště. Žádost je možné vyřídit už jen osobně a to do 16 hodin. Pak se stálé seznamy voličů uzavřou a o voličské průkazy nebude možné žádat.

Volby do Senátu - volební místnost - 2
03.10.
Voličské průkazy

Nebudete na volby doma? S tímto neotálejte, pokud chcete volit

Pokud se během volebního víkendu nedostanete do místa, kde máte své trvalé bydliště, a chcete volit, měli byste si pospíšit. Termín, do kdy je možné žádat o vydání voličského průkazu, se kvapem blíží. Bez voličského průkazu nelze mimo místo, kde máte trvalé bydliště, volit.

Volby do Senátu - volební místnost - 3
11.09.
volby mimo domov

Kvůli voličskému průkazu na úřad chodit nemusíte. Jak o něj žádat?

Volit do Poslanecké sněmovny sice budeme až více než za měsíc, pokud ale nechcete nebo nemůžete volit v místě svého trvalého bydliště, voličský průkaz si musíte vyřídit s předstihem. Ten vás totiž opravňuje volit kdekoli v republice.

Volby do Senátu - volební místnost - 6
aktualizováno 25.08.
volby do sněmovny

Budete během voleb v zahraničí? Vyřiďte si průkaz, čas se krátí

Češi budou moci při podzimních volbách volit na 109 místech v zahraničí. Seznam zveřejnilo ministerstvo zahraničí. Podle něj letos za hranicemi Česka zamíří k volebním urnám rekordní počet voličů.

Volby (Ilustrační foto) - 8
29.09.
volby 2016

Vyřiďte si voličský průkaz, máte poslední možnost! NÁVOD

Už příští týden nás čekají volby a voliči dnes mají poslední den na to, aby si zažádali o voličský průkaz. Pokud tedy nebudou volit v místě bydliště.