Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Volby
26.01.
volba prezidenta

Voliči, zbystřete! Ve druhém kole se volí prezident trochu jinak

Druhé kolo prezidentských voleb má oproti tomu předchozímu mírné odlišnosti. Obálky s hlasovacími lístky voličům nechodí domů, ale dostanou je přímo ve volební místnosti.

Voličský průkaz - 3
aktualizováno 18.01.
žádost o voličský průkaz

Chcete volit prezidenta mimo domov? Máte už jen pár hodin

Už příští týden proběhne druhé kolo prezidentských voleb a mnoho voliču se chystá volit jinde než v místě svého trvalého bydliště. Na to, aby si vyzvedli voličský průkaz, mají čas už jen pět úředních dní - tedy do středy. Ti, kteří si ho chtějí nechat poslat poštou, mají čas jen do zítřka.

Voličský průkaz - 3
aktualizováno 11.01.
Prezidentské volby

Úřady: Ve volbách bude rekordní účast! Vydaly trojnásobek průkazů

Podle úředníků by mohla být účast v prezidentských volbách velmi vysoká. Svědčí o tom například množství voličských průkazů, které si vyzvedli lidé, volící jinde než v místě svého trvalého bydliště. Vydávání voličských průkazů pro první kolo skončilo ve středu a řada měst hlásí rekordy.

Obchodní sdělení

Proč a jak investovat do vzdělání?

Investice do vzdělání je opodstatněná z mnoha důvodů.

Volby
05.01.
prezidentské volby

Volíte jinde? Končí lhůta pro písemné žádosti o voličský průkaz

Prezidentské volby se rychle blíží a někteří řeší, že nebudou v době voleb ve svém hlasovacím okrsku. Dnes mají lidé poslední možnost podat si písemnou žádost o vydání voličského průkazu. Není to ale poslední možnost, jak průkaz získat, až do středy o něj mohou lidé zažádat osobně.

Volební místnost - ilustrační
aktualizováno 28.12.
Už se to blíží

Nebudete na prezidentské volby doma? Vyřiďte si průkaz!

Do prezidentských voleb už zbývá jen pár týdnů. První kolo nás čeká 12 a 13. ledna. Ode dneška by už také na úřadech měly viset seznamy míst, kde je možné volit. A ti, kteří nebudou volit v místě svého bydliště, si už teď mohou zažádat o vydání voličských průkazů.

Voličský průkaz - 1
18.10.
Do 16 hodin

Potřebujete voličský průkaz? Dnes máte poslední šanci si ho vyřídit

Ve středu 18. října končí lhůta, kdy mohou voliči žádat o vydání voličského průkazu. Ten umožňuje volit mimo místo trvalého bydliště. Žádost je možné vyřídit už jen osobně a to do 16 hodin. Pak se stálé seznamy voličů uzavřou a o voličské průkazy nebude možné žádat.

Volby do Senátu - volební místnost - 2
03.10.
Voličské průkazy

Nebudete na volby doma? S tímto neotálejte, pokud chcete volit

Pokud se během volebního víkendu nedostanete do místa, kde máte své trvalé bydliště, a chcete volit, měli byste si pospíšit. Termín, do kdy je možné žádat o vydání voličského průkazu, se kvapem blíží. Bez voličského průkazu nelze mimo místo, kde máte trvalé bydliště, volit.

Volby do Senátu - volební místnost - 3
11.09.
volby mimo domov

Kvůli voličskému průkazu na úřad chodit nemusíte. Jak o něj žádat?

Volit do Poslanecké sněmovny sice budeme až více než za měsíc, pokud ale nechcete nebo nemůžete volit v místě svého trvalého bydliště, voličský průkaz si musíte vyřídit s předstihem. Ten vás totiž opravňuje volit kdekoli v republice.

Volby do Senátu - volební místnost - 6
aktualizováno 25.08.
volby do sněmovny

Budete během voleb v zahraničí? Vyřiďte si průkaz, čas se krátí

Češi budou moci při podzimních volbách volit na 109 místech v zahraničí. Seznam zveřejnilo ministerstvo zahraničí. Podle něj letos za hranicemi Česka zamíří k volebním urnám rekordní počet voličů.

Volby (Ilustrační foto) - 8
29.09.
volby 2016

Vyřiďte si voličský průkaz, máte poslední možnost! NÁVOD

Už příští týden nás čekají volby a voliči dnes mají poslední den na to, aby si zažádali o voličský průkaz. Pokud tedy nebudou volit v místě bydliště.