Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nehoda motorkářů u Hluboké
aktualizováno 12.08.
Smutný rekord

Na silnicích v sobotu zemřelo 6 lidí! Stala se nejtragičtějším dnem

V sobotu zemřelo na českých silnicích šest lidí. Stala se tak letos zatím nejtragičtějším dnem. Čtyř oběti jsou motorkáři, zemřel také chodec a řidič osobního auta.

Dopravní nehody v Plzeňském kraji - 7
aktualizováno 10.08.
Série nehod

Černý pátek u Plzně: Jeden mrtvý a sedm zraněných během hodiny

Páteční dopoledne bylo na silnicích na Plzeňsku tragické a hektické zároveň. Během jediné hodiny vyjížděli hasiči i policisté k pěti vážnějším nehodám, při kterých jeden člověk zemřel a sedm se zranilo. Další řidič zahynul krátce po poledni.

Nehoda dítěte
09.08.
Smutná statistika

Na silnicích letos zemřelo už 14 dětí! Nejvíc za posledních 10 let

Za sedm měsíců letošního roku zemřelo na českých silnicích 14 dětí. To je o devět víc než loni za stejné období a zároveň nejvíc od roku 2008. Těžce se při nehodách zranilo 92 dětí. Vyplývá to z údajů Centra dopravního výzkumu (CDV).

Prásk.tv píše:

Bermudský trojúhelník
čtěte o tématu nehody na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NA LOVU ASTEROIDŮ: HVĚZDÁRNA KLEŤ

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Do konce srpna zve k nahlédnutí do vesmíru.

Pořezání
aktualizováno 20.07.
letní zranění

Počet úrazů v létě strmě narůstá, na vině bývá často alkohol

Stovky pacientů během prázdnin denně skončí na úrazových ambulancích. Například v českokrumlovské nemocnici jde hlavně o vodáky. Za jejich zranění často může alkohol. Záchranáři zaznamenávají také nárůst zraněných cyklistů. Na Šumavě v pátek jeden zemřel.

Únik plynu v Praze - uzavření oblasti
aktualizováno 06.07.
Neodpočinuli si

Náročná noc pro záchranáře: Únik plynu, nehody a požáry

Nejenom hasiči, ale i policisté a zdravotníci měli po celé republice náročnou noc. Po masivním úniku plynu v pražském centru vyjížděli hasiči k požáru vraku, v Ústeckém kraji pak ještě včera večer dohašovali poslední zbytky požáru u trati Ústí nad Labem. U Lovosic zas nad ránem ucpal kamion dopravu na dálnici D8.

Chorvatsko má krásné pláže. Ilustrační foto
01.07.
skrytá nebezpečí

I při dovolené v Chorvatsku může přijít malér, na tohle dávejte pozor

A je tu další díl našeho miniseriálu o dovolené v Chorvatsku. Štáb televize Nova se tentokrát zaměřil hlavně na co si dát pozor na silnicích a v hotelích, ale třeba i při koupání a na výletech. Chorvatsko je jednou z našich nejoblíbenějších dovolenkových destinací, ale i tam musíme dbát na své bezpečí. Smutná statistika minulého léta totiž mluví kromě zraněných i o dvaceti mrtvých českých turistech.

Na D52 naboural kamion do mostního pilíře
aktualizováno 30.06.
vážné nehody

Na D52 narazil kamion do pilíře mostu, vůz skončil mimo silnici

Perný den mají za sebou dopravní policisté. I přes varování se vydaly na dovolenou tisíce řidičů a podle toho to na našich silnicích i vypadalo. Bouralo se prakticky po celé republice. Na čtyřech místech byly hlášeny i vážné nehody motorkářů. Dálnici D52 u Pohořelic zablokoval kamion, jehož řidič zřejmě za volantem usnul. S několikatunovou soupravou narazil do mostního pilíře.

Kolona na dálnici
29.06.
zasekané silnice a dálnice

Připravte se na peklo na silnicích! Evropě začínají prázdniny!

Pozor! Konec školního roku a začátek prázdnin způsobí už od tohoto víkendu značné komplikace na cestách. Je dobré se tedy obrnit trpělivostí a hlavně sledovat pozorně kudy jet.

Dopravní nehoda ve Frýdku-Místku
aktualizováno 24.06.
Dopravní nehody

Nehody v sobotu komplikovaly dopravu. I přes policejní kontroly

I přes oznámené rozsáhlé policejní kontroly se v sobotu na silnicích stalo hned několik vážných dopravních nehod. Bouralo se na Vsetínsku, Mělnicku, v Kolíně, Frýdku-Místku nebo na dálnici D1. Mezi zraněnými jsou i děti.

Dopravní nehody
16.06.
Dopravní situace

Jedno auto, dvě minuty, dvě nehody. Černá sobota na silnicích

Sobota byla na silnicích tragická. Hned ráno zemřela po srážce s osobním autem mezi Hatěmi a Znojmem motorkářka a další tři lidé skončili v nemocnici.