Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Mikuláš, čert a anděl
06.12.
mikulášské nehody

Anděl za volantem srazil cyklistku, vlak naboural do auta s čerty

Ani mikulášský den se neobešel bez nehod. Na jižní Moravě bouralo auto plné čertů, vrazil do nich vlak. O kus dále zase srazil anděl cyklistku.

Kolona na silnici směrem od Českého Krumlova do Černé v Pošumaví
aktualizováno 20.11.
Špatné počasí

Sníh komplikoval dopravu. Tvořily se kolony, přibývaly nehody

Počasí nepřálo především řidičům. Husté sněžení v úterý komplikovalo na některých místech České republiky dopravu. Například musela být uzavřena dálnice D7 na 76. km směr Chomutov. Na dálnici D6 směr Praha se zase tvořily dlouhé kolony.

Auto na střeše
aktualizováno 16.11.
Černý pátek

Dvě tragédie během jedné hodiny: Na Českolipsku zemřeli dva lidé

Dvě tragédie se během jedné hodiny udály na Českolipsku. Mladou ženu u Jedlové srazil vlak, na místě svým zraněním podlehla. Překročení povolené rychlosti v nebezpečném úseku stálo život šedesátiletého řidiče u Mimoně.

Prásk.tv píše:

Bermudský trojúhelník
čtěte o tématu nehody na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Soutěž o 1+1 kompletní dioptrické brýle, které jinde nekoupíte a konzultaci odborníka

Vyberte si nové brýle v klidu domova a za pomoci vašich nejbližších. Kromě webu a kamenných prodejen můžete vybírat i doma. OptikDoDomu dodal již více než 100 tisíc brýlí a vy nyní můžete vyhrát 1+1 dioptrické brýle v rámci jednoduché soutěže.

Při nehodě kamionu a dodávky zemřeli v Třinci čtyři lidé - 2
12.11.
22 obětí za týden

Proč na podzim umírá na silnicích víc lidí? Expert vypočítal rizika

Minulý týden byl na českých silnicích letos zatím nejtragičtější. Zemřelo 22 lidí, dvě nehody měly hned čtyři oběti. Podle dopravního experta může za rostoucí počet srážek špatná viditelnost, ale i spadané listí.

Muž se sluchátky a vlak
aktualizováno 06.11.
Nebezpečný trend

Sluchátka na uších, jednou nohou v hrobě? Nehod stále přibývá

Na železničním přejezdu v Černošicích u Prahy v úterý ráno vyhasl mladý život. Rychlík jedoucí tam srazil nezletilou dívku. Do kolejiště zřejmě vstoupila se sluchátky na uších a přijíždějící vlak neslyšela. Právě sluchátka u chodců a také u řidičů mohou za nehody čím dál častěji.

Nehody: Řidiči nedali přednost, zranilo se 10 lidí
02.11.
Křižovatka u Mikulova

Dvě nehody za tři hodiny! Řidiči nedali přednost, zranilo se 10 lidí

O tom, že křižovatka na spojnici mezi Brnem a Rakouskem u Mikulova patří mezi nejnebezpečnější u nás, se v pátek opět přesvědčily posádky hned několika aut. Během tří hodin se tam staly dvě nehody a zranilo se celkem deset lidí. V obou případech nedali řidiči přednost.

Nehodu na D1 způsobila kráva
aktualizováno 31.10.
Série havárií

Bizarní nehoda na D1! Hromadnou srážku způsobily krávy na silnici

Kvůli sérii nehod byla večer na několik hodin v obou směrech přerušena doprava na dálnici D1. Na 34. kilometru došlo ke srážce několika aut se skotem pohybujícím se na vozovce. Na místo letěl i vrtulník.

Nevyřešené nehody
08.10.
Stále bez viníků

Tragické nehody v Praze: Ani půl roku poté policie nemá výsledky

Dvě děsivé pražské nehody, při kterých vyhaslo několik lidských životů, včetně života třináctiletého chlapce, jsou stále bez viníků. Od obou tragédií už uplynulo několik měsíců, policie však stále nedošla ke konkrétním závěrům.

Motorkáři dostanou od policie reflexní kšandy
aktualizováno 14.09.
Preventivní akce policie

Motorkáři dostanou od policie reflexní kšandy! Aby ubylo nehod

Tragických nehod motorkářů stále přibývá a podle odborníků je to i tím, že nejsou na silnici pořádně vidět. A právě na to se teď zaměřila policie ve své dvouměsíční akci, která probíhá po celé republice. V jejím rámci se například rozdávají motocyklistům i reflexní kšandy.

Dpravní nehody v Plzeňském kraji - 4
aktualizováno 05.09.
tragické prázdniny

Léto smrti na silnicích: Zemřelo 121 lidí, o 20 % více než loni

Chvíle nepozornosti, únava, nezodpovědnost. Tohle všechno můžou být důvody, které zapříčinily o letošních prázdninách vyšší počet nehod. Od roku 2015 smrtelné nehody na českých silnicích ubývaly, letošní rok tento trend ovšem opět obrátil. Oproti loňsku rostl počet úmrtí o prázdninách o 20 procent.