Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Muž s kocovinou - Ilustrační foto
Aktualizováno 17.7. 2017 19:51
Odbourávání alkoholu

Perná noc? Zkontrolujte si, za jak dlouho vystřízlivíte! KALKULAČKA

Léto přímo vybízí k různým oslavám nebo jen posezení s přáteli na hospodské zahrádce. Pokud si pak byť po jednom pivu sednete za volant nebo na kolo, riskujete pokutu i vlastní zdraví. Podívejte se, za jak dlouho alkohol odbouráte.

to se hodí

Šikovné mapy na dovolenou! Kam pustí i psa a kde je nejlepší pivo?

Skvělá zpráva pro majitele psů! Pokud si svého zvířecího miláčka berete i na dovolenou, máme pro vás šikovnou vychytávku. Web Mapotic.com. vytvořil mapu míst, kde vás v Chorvatsku přivítají s pejskem s otevřenou náručí. Najdete tam toho ale daleko víc.

Vysoké tatry - turistika
Aktualizováno 8.7. 2017 22:38
letní dovolená

Dovolená na Slovensku: Ubytování i jídlo seženete za přijatelnou cenu

A je tu druhá část třídílného seriálu kolegy Ondřeje Špalka, který se vydal autem na dovolenou na Slovensko, přesněji se vydal do Bešeňové u Liptova. Tentokrát se zaměřil na možnosti ubytování a tamní gastronomii.

Prásk.tv píše:

Alergie
čtěte o tématu pivo na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč nosí kosmonauti skafandr?

Snad každé dítě zatouží stát se kosmonautem. Co všechno to obnáší? Odpovědi má film Astronaut.

Alkohol na slunci
Aktualizováno 2.7. 2017 21:45
zvyšování cen

Připravte se, pivo zdraží! Může za to sucho, které ničí úrodu ječmene

Pivo bude zase dražší a to až o dvě koruny. Může za to sucho, které má vliv na úrodu ječmene nejen u nás, ale i v celé Evropě. O konečném navýšení ceny rozhodnou další dny. Pokud bude pršet více, úroda ječmene by se ještě dala alespoň částečně zachránit.

je to fofr

Tohle se stane s lidským tělem, když si dáte na sluníčku alkohol!

Horké počasí láká k tomu dát si hodně studený drink. A co je v Česku oblíbenější než pořádně orosené pivo? Jenže pití alkoholu na sluníčku je pořádný hazard. Co se s naším tělem v té chvíli děje?

Vysypané pivo na Pardubicku
Aktualizováno 2.6. 2017 13:10
Pivaři pláčou

Taková škoda! U Pardubic se z kamionu vysypaly tisíce lahví piva

Možná až tisíce lahví piva se večer vysypaly z kamionu na kruhovém objezdu v Holicích na Pardubicku. Podle policistů byl náklad nejspíš špatně zajištěn. Na tomto místě to přitom zdaleka není první taková nehoda.

GALERIE tragické úmrtí

To je neštěstí! Muž vezl pivo do hospody, spadl do šachty a zemřel

Dvaapadesátiletý muž zemřel při vážném pracovním úrazu. Zavážel pivo do restaurace v Sojovicích na Mladoboleslavsku a spadl do výtahové šachty. Zraněním na místě podlehl.

Alkohol - pivo
Aktualizováno 24.4. 2017 22:09
statistika

Češi to přehání s alkoholem! Máte s pitím problémy? OTESTUJTE SE

Češi, a to jak dospělí, tak i děti, pijí nadmíru alkohol, a Česká republika je proto na předních místech evropského žebříčku spotřeby alkoholu. Podle Českého statistického úřadu za pivo, víno a lihoviny utratí každý Čech zhruba 600 korun měsíčně. Je to skoro 8krát více, než kolik dá například za vzdělávání.

rekordní čísla

Budvar loni vyrobil nejvíc piva v historii. Mohl i víc, už to nedokázal

Budějovický Budvar loni prodal 1,61 milionů hektolitrů piva, což je nejvíce v historii podniku. Za 11 let zvýšil pivovar výstav o 40 procent. Meziročně výstav vzrostl o 0,8 procenta. Mohl by být i vyšší, ale už to nešlo.

Úžasný nápad

Pivař přeměnil vášeň v okouzlující doplněk: Tímhle oslnil i manželku!

Taky milujete pivo? Nemusíte jen s pupkem sedět doma a poslouchat manželčiny výčitky. Místo toho se pokuste svou vášeň zužitkovat. Jako Chris, který dlouhá léta sbíral víčka od piva, aby z nich pak vyrobil okouzlující bar.