Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

GALERIE tragické úmrtí

To je neštěstí! Muž vezl pivo do hospody, spadl do šachty a zemřel

Dvaapadesátiletý muž zemřel při vážném pracovním úrazu. Zavážel pivo do restaurace v Sojovicích na Mladoboleslavsku a spadl do výtahové šachty. Zraněním na místě podlehl.

Alkohol - pivo
Aktualizováno 24.4. 2017 22:09
statistika

Češi to přehání s alkoholem! Máte s pitím problémy? OTESTUJTE SE

Češi, a to jak dospělí, tak i děti, pijí nadmíru alkohol, a Česká republika je proto na předních místech evropského žebříčku spotřeby alkoholu. Podle Českého statistického úřadu za pivo, víno a lihoviny utratí každý Čech zhruba 600 korun měsíčně. Je to skoro 8krát více, než kolik dá například za vzdělávání.

rekordní čísla

Budvar loni vyrobil nejvíc piva v historii. Mohl i víc, už to nedokázal

Budějovický Budvar loni prodal 1,61 milionů hektolitrů piva, což je nejvíce v historii podniku. Za 11 let zvýšil pivovar výstav o 40 procent. Meziročně výstav vzrostl o 0,8 procenta. Mohl by být i vyšší, ale už to nešlo.

Prásk.tv píše:

Odvykaní z alkoholu - 1
čtěte o tématu pivo na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Soutěžte s námi o vstupenky na motoristickou slavnost LEGENDY

LEGENDY představí unikátní supersporty

Úžasný nápad

Pivař přeměnil vášeň v okouzlující doplněk: Tímhle oslnil i manželku!

Taky milujete pivo? Nemusíte jen s pupkem sedět doma a poslouchat manželčiny výčitky. Místo toho se pokuste svou vášeň zužitkovat. Jako Chris, který dlouhá léta sbíral víčka od piva, aby z nich pak vyrobil okouzlující bar.

Muž s pivem
Aktualizováno 1.2. 2017 21:39
cena pivo

Poslanci chtějí levnější pivo! Snížíme z něj daň, shodli se zatím

Sněmovna dnes v prvním čtení podpořila návrh opoziční ODS na snížení spotřební daně z piva. Sazby mají klesnout tak, aby se blížily úrovním před rokem 2010, kdy je Parlament zvýšil, aby stát získal více peněz do rozpočtu. ODS chce snížením kromě jiného kompenzovat restauracím zavedení elektronické evidence tržeb.

VÍKEND: Nejsilnější pivo na světě se vaří v Praze

140 litrů ročně, takové množství dostává Čechy s železnou pravidelností na první příčku světové hitparády v pití piva. Podívejte se, jak to jde s pivem nejmladší sládkové v Česku.

Pití piva
Aktualizováno 1.2. 2017 14:02
Jednání Sněmovny

Pivo má být levnější! Po Babišovi to zkouší i ODS, jde na to jinak

Po Andreji Babišovi chce levnější pivo i ODS. Nesnížila by se však DPH, ale spotřební daň. Předkladatelé totiž trvají na tom, že jde o náhradu malým podnikatelům za údajné ztráty, které jim přineslo zavedení EET.

1955834
Aktualizováno 26.1. 2017 18:08
To snad ne!

HOROR PRO PIVAŘE: Po nehodě teklo pivo po silnici proudem

Kluziště z piva se po nehodě vytvořilo na silnici poblíž slovenské Horní Nitry. Přímo na cestu se z nákladního auta vysypaly desítky lahví zlatavého moku.

průzkum CVVM

Češi přestávají chodit do hospod. Stále je tam ale láká zábava a pivo

Jak jsou na tom Češi s návštěvami hospod, restaurací, barů či kaváren? Proč tam vůbec chodíme? Co tam nejčastěji pijeme? A jak jsme na tom se spotřebou piva? Na tyto a další otázky odpověděl průzkum CVVM, o kterém informuje dnešní Právo.

Pilsner Urquell
Aktualizováno 13.12. 2016 21:27
Obří obchod

Prazdroj koupili Japonci: Tohle se stane s cenou piva, tvrdí experti!

Japonská společnost Asahi za skoro 200 miliard korun koupila český klenot - Plzeňský prazdroj. Zeptali jsme se ekonomů, co se nyní stane s cenou a kvalitou milované značky piva.