Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Záchrana v lavině
aktualizováno 19.02.
Lavinové neštěstí

Další lavina zabíjela. Ve Vysokých Tatrách zemřel polský horolezec

Skupina polských horolezců strhla v neděli ve Vysokých Tatrách lavinu, která dva z nich zcela zasypala. Pětatřicetiletý muž nepřežil, třicetiletá žena v kritickém stavu bojuje v nemocnici o život. Informovala o tom slovenská Horská záchranná služba.

Lavina v alpském středisku Tignes - 4
aktualizováno 18.02.
neštěstí ve Švýcarsku

Horor v Alpách: Lavina zabila dva lyžaře, další dva se podařilo najít

Ve švýcarském kantonu Valais se dnes utrhla lavina, která zranila dva turisty. Dalším osmi lyžařům, o jejichž zavalení policie původně informovala, se podařilo uniknout, uvedla agentura AFP. Dva lyžaři naopak nepřežili pád laviny v oblasti francouzského střediska Val d´Issere, další zemřel na sjezdovce v Rakousku.

Lavinové nebezpečí - 1
23.01.
Lyžaři, pozor

České hory zasypal sníh. Hrozí laviny, varuje horská služba

Sníh a laviny netrápí jen zahraniční střediska, která v posledních dnes zasypaly přívaly sněhu. Jeseníky a Krkonoše hlásí třetí stupeň z pětistupňové škály lavinového nebezpečí. Již 19. ledna se pravděpodobně vinou skialpinisty v Dlouhém dole mezi Špindlerovým Mlýnem a Pecí pod Sněžkou uvolnila desková lavina. A horská služba varuje před dalšími.

Prásk.tv píše:

Lavina
čtěte o tématu lavina na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plešivec – přehledné sjezdovky pro malé i velké

Krušnohorský Plešivec je moderní ski areál, který nabízí zábavu jak pro dospělé lyžaře, tak pro jejich malé ratolesti. Místní specialitou jsou bezesporu názvy sjezdovek. Všechny totiž nesou ženská jména. Momentálně je v provozu polovina sjezdových tratí i skvěle vybavený dětský park.

Odklízení sněhu po lavině mezi městy Taesch a Zermatt
aktualizováno 23.01.
Hrozba lavin

Krize v Alpách pokračuje! Evakuují chaty, sněhu je jako za 5 měsíců

Přívaly sněhu trápí turisty v Alpách už několik týdnů. Kvůli hrozbě lavin museli ve středisku Chamonix evakuovat více než 100 chat. Za 45 dní podle starosty nasněžilo tolik, co běžně za pět měsíců.

Výbuch sopky v Japonsku
aktualizováno 23.01.
Japonsko

Výbuch sopky spustil u střediska lavinu! 1 mrtvý, 15 zraněných

Nedaleko japonského lyžařského střediska vybuchla sopka! Nejméně patnáct lidí se zranilo, jeden zemřel. Otřesy půdy způsobily lavinu.

Lizumer Hutte - údolí, kde lavina zasypala Čechy - 2
18.01.
příběh záchrany

Skialpinistu v Jeseníkách zavalila lavina! Zraněný se vyhrabal sám

Při lyžování v Jeseníkách ho ve středu strhla lavina, skialpinista (35) si ale zachoval chladnou hlavu a i když si při pádu poranil nohu, začal pracovat na svém osvobození. A nakonec se z hromady sněhu i dostal.

Pes vyhrabává oběť laviny - ilustrační foto
aktualizováno 04.01.
neměl šanci přežít

Tragédie v Rakousku: Lavina na sjezdovce zasypala českého lyžaře

Lavina zabila v tyrolském Ischglu 44letého Čecha. Podle policie jel muž po uzavřené sjezdovce, když se na protějším svahu utrhla lavina, informovala rakouská televizní a rozhlasová stanice ORF. Oběti lavin a nepříznivého počasí jsou hlášeny také například z Itálie či Francie.

Pes vyhrabává oběť laviny - ilustrační foto
21.11.
vydatné sněžení

Na horách leží půl metru sněhu. Hrozí laviny, varuje horská služba

Na horách už si naplno užívají zimy. Zatímco v nížinách na sněhovou pokrývku lidé ještě čekají, ve vyšších polohách už leží několik desítek centimetrů sněhu. V Krkonoších dokonce vyhlásili první stupeň lavinového nebezpečí.

Hayden Kennedy a Inge Perkins
12.10.
Neunesl ztrátu

Viděl partnerku mizet pod lavinou! Dohnalo ho to k hroznému činu

Haydena a Inge spojovala láska k adrenalinovým sportům a horám, nakonec se jim ale stala osudnou. Dívka zemřela pod lavinou a mladík bez ní nedokázal žít. Vyčítal si, že ji nedovedl zachránit, navíc ji moc milovat. Život si vzal jen pár hodin poté, co se dozvěděl o její smrti.

2037216
aktualizováno 24.08.
děsivý pohled

VIDEO: Sesuv půdy pohřbil obec ve Švýcarsku, zmizelo 8 lidí!

Nejméně osm lidí z Německa, Rakouska a Švýcarska zmizelo pod nánosy bahna a kamení poté, co se v údolí Val Bondasca na hoře Piz Cengalo uvolnila lavina. Podle odhadů šlo až o čtyři miliony kubických metrů kamení a bahna. Už od středy probíhaly evakuace.