Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hayden Kennedy a Inge Perkins
12.10.
Neunesl ztrátu

Viděl partnerku mizet pod lavinou! Dohnalo ho to k hroznému činu

Haydena a Inge spojovala láska k adrenalinovým sportům a horám, nakonec se jim ale stala osudnou. Dívka zemřela pod lavinou a mladík bez ní nedokázal žít. Vyčítal si, že ji nedovedl zachránit, navíc ji moc milovat. Život si vzal jen pár hodin poté, co se dozvěděl o její smrti.

2037216
aktualizováno 24.08.
děsivý pohled

VIDEO: Sesuv půdy pohřbil obec ve Švýcarsku, zmizelo 8 lidí!

Nejméně osm lidí z Německa, Rakouska a Švýcarska zmizelo pod nánosy bahna a kamení poté, co se v údolí Val Bondasca na hoře Piz Cengalo uvolnila lavina. Podle odhadů šlo až o čtyři miliony kubických metrů kamení a bahna. Už od středy probíhaly evakuace.

Lavina v Japonsku smetla studenty - 3
09.04.
nebezpečný sníh

Češku v Tatrách smetla lavina! Další pak zasypala muže z Polska

O velkém štěstí může mluvit česká skialpinistka, která přežila víkendový pád laviny ve Vysokých Tatrách. Ženu (33) ze sněhu vyhrabali svědci, zachránit se podařilo i Poláka, kterého sněhová smršť uvěznila o kus dál.

Prásk.tv píše:

Lavina
čtěte o tématu lavina na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Lavina v Japonsku smetla studenty - 1
aktualizováno 27.03.
galerie tragédie v Japonsku

Smrtící lavina smetla 50 studentů: 8 dětí přišlo o život, další hledají!

Nejméně osm studentů lyžařského výcviku přišlo o život poté, co se na hoře Nasu ve středním Japonsku v pondělí uvolnila lavina. V tu dobu se na svahu pohybovalo celkem 50 dětí.

Lavina
aktualizováno 08.03.
nebezpečné hory

Další lavina ve Francii! Nejméně jeden mrtvý, dva lidé se pohřešují

Ve francouzských Alpách se utrhla další lavina. Smetla trojici mladých snowboardistů, kteří se vydali na jízdu ve volném terénu mimo sjezdovku. Jeden Nizozemec zemřel, další dva se stále pohřešují.

Tignes
aktualizováno 07.03.
Francouzské Alpy

Lyžařské středisko zasáhla lavina. Záchranu komplikuje počasí

Oblíbené francouzské lyžařské středisko Tignes v Alpách zasáhla lavina. Podle svědků bylo pod sněhem pohřbeno několik lyžařů, lavina měla smést hned dvě velké skupiny. Špatné počasí komplikuje záchranářské práce, podle deníku Le Parisien ale nejsou hlášeny žádné oběti.

Laviny - Ilustrační foto
aktualizováno 02.03.
Bílá smrt

V Itálii spadly v rozmezí hodiny dvě laviny. Nejméně 3 mrtví

V italských Alpách spadla další smrtelná lavina, která si vyžádala už tři lidské životy, podle všeho jsou všichni pohřešovaní cizinci. Mnoho lidí utrpělo vážná zranění. Lavina spadla krátce před 13. hodinou ve Val Veny poblíž města Cournmayeur, informuje agentura ANSA. Za méně než hodinu spadla druhá lavina v údolí Aosta.

1964135
aktualizováno 17.02.
dílo zkázy

VIDEO: Obleva odkryla hotel, který smetla lavina. Zbyly jen trosky

Nejen Itálií otřásl tragický sesuv laviny na hotel Rigopiano. Z dříve oblíbeného horského ubytování zůstala jen hromada suti, ve které zemřelo 29 lidí. Záběry z dronu ukazují zkázu měsíc po tragédii.

1961757
aktualizováno 13.02.
ROZHOVOR S ODBORNÍKEM

Jak zvýšit šanci na přežití při lavinové katastrofě? VIDEO

Laviny nám v posledních měsících dokazují svou ničivou sílu. Co může lavinu způsobit a na co byste si měli dát pozor?

1962500
aktualizováno 13.02.
Tragédie ve Francii

Lavina v alpském středisku zabila čtyři lidi, včetně dvou teenagerů

Nejméně čtyři lidé zahynuli ve francouzském lyžařském středisku Tignes poté, co se tu utrhla lavina. Podle prvotních informací masa sněhu zavalila pět dalších lidí, to se ale nakonec nepotvrdilo.