Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dřevo a kytara
aktualizováno 12.02.
koření

Hudba v ohrožení! Výrobci nemají vzácné dřevo na výrobu nástrojů

Palisandrové dřevo je odpradávna vnímáno jako jedno z nejluxusnějších exotických dřev. Díky jeho tvrdosti, trvanlivosti a výborným akustickým vlastnostem ho ve velkém používají i výrobci hudebních nástrojů. Dřevo je ale také často terčem nelegální těžby, proti které bojují ochránci životního prostředí. Jak svými snahami ohrožují hudbu, zjistíme v pensylvánském Nazaretu.

Red - Bachata a merengue - 3
06.02.
exotika

Protančená dovolená v rytmech merengue a bachaty

Pohádková pláž, slunce, drinky, opálená těla a k tomu rytmická hudba a roztančené boky. I tak nějak by se dala popsat dovolená v Dominikánské republice. Zdejší hudba je ovlivněna především západoafrickými, španělskými a evropskými kořeny a zcela nejproslulejší jsou jistě merengue a bachata.

Hospoda
01.02.
hudba jako kulisa

Pouští vám v hospodě rádio? Budou za to muset zaplatit!

Provozovatelé restaurací nebo třeba kadeřnictví budou muset i nadále platit za to, že mají puštěné rádio. Sněmovna odmítla snahu Senátu, který chtěl osvobodit od autorských poplatků provozovny, v nichž reprodukovaná hudba tvoří pouze kulisu a není předmětem podnikání.

Prásk.tv píše:

Inge Ginsberg
čtěte o tématu hudba na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Pepa Vojtek
29.01.
Josef Vojtek

Frontman Kabátů při rozhovoru perlil, mluvil i o show The Voice!

Frontman kapely Kabát Josef Vojtek, kterého budete od 10. února vídat i jako kouče v hudební show The Voice Česko-Slovensko, odpovídal v živém streamu na divácké dotazy. Co mimo jiné prozradil?

Senátor Ivo Valenta
21.01.
autorský zákon

Senátor chce zrušit některé poplatky za hudbu, hudebníci zuří

Do Parlamentu ČR míří návrh na změnu autorského zákona, podle kterého by za užití hudby už nemusely platit provozovny, které z ní nemají přímý zisk. To se nelíbí hudebníkům, kteří by ročně přišly prý až o třetinu příjmů z autorských odměn. Petici podepsalo šestnáct set umělců.

Kevin Fret - 6
11.01.
Střelba na ulici

Mohl být nástupcem Freddieho Mercuryho, zpěváka ale zavraždili!

Byl vycházející hudební hvězdou, otevřeně se hlásil ke své homosexualitě - latinskoamerický rapper Kevin Fret (24) měl celý život před sebou a mnoho podobností s legendárním frontmanem skupiny Queen Freddiem Mercurym. Zda by se dokázal jeho slávě alespoň přiblížit, se ale už nikdo nedozví.

Tomáš Kačo
aktualizováno 15.12.

VÍKEND: Obdivuhodný příběh pianisty Tomáše Kača

Na začátku příběhu Tomáše Kača je chudá rodina s dvanácti dětmi ve starém novojičínském činžáku. O dvacet let později se z nenápadného kluka stal celosvětově úspěšný pianista.

Elton John
30.11.
Přehled koncertů

Legendární muzikanti berou Česko útokem! Vystoupí tu zástup hvězd

Rok 2018 byl pro hudební fanoušky velmi bohatý. Jinak tomu nebude ani v příštím roce. Do Česka totiž opět dorazí množství legendárních kapel a zpěváků.

Tvoje tvář má známý hlas - soutěžící
06.10.
Tvoje tvář má známý hlas

V šestém díle Tváře zazářila Míša Badinková! Jak si vedli ostatní?

V sobotu večer si diváci mohli užít šestý díl oblíbeného pořadu Tvoje tvář má známý hlas, kterému dominovala Michaela Badinková jako ikona soulové hudby Aretha Franklinová. Netradiční představení předvedl Patrik Děrgel, který vystoupil jako česká ikona Hana Hegerová. Co si připravili ostatní soutěžící a jak dopadli?

Eva Burešová
30.09.
Tvoje tvář má známý hlas

Patý díl Tváře ovládla Eva Burešová! Kdo se vám líbil nejvíc?

Patý díl oblíbené show Tvoje tvář má známý hlas ovládla Eva Burešová, která ztvárnila zpěvačku Jennifer Hudson. Celkem získala 39 bodů. Ostatní soutěžící předvedli také ohromná vystoupení a jak dopadli?