Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

mezinárodní napětí

Armády se stahují k hranicím Severní Koreje. Čekají konflikt?

Napětí na Korejském poloostrově se může kdykoliv vyostřit. Rusko a Čína k hranicím poslaly armádu a připravují se na možnost konfliktu. Ke korejskému pobřeží míří také americká letadlová loď USS Carl Vinson.

smrtící hra

Odborníci: Modrá velryba je lákavá a pohltí účastníka jako droga

Do Modré velryby se mladí zapojují z touhy po dobrodružství. „Hra vzbudí vlnu zájmu, nejdříve je to zážitek, potom nás to ale pohltí“, tvrdí odborníci. Rodiče si musí s dětmi promluvit a upozornit je. Mladí jsou aktivní už v 9 letech a musí si chránit osobní údaje.

společné jednání

Útok USA v Sýrii: Porušení práva, shodli se Rusko, Írán a Sýrie

Ministři zahraničí Ruska, Íránu a Sýrie se v pátek v Moskvě shodli na tom, že je zapotřebí nestranného a objektivního vyšetření údajného použití chemických zbraní na syrském území. Zároveň jsou podle agentury TASS jednotní v názoru, že americký raketový útok na syrskou základnu po chemickém incidentu z minulého týdne byl "aktem agrese hrubě porušujícím mezinárodní právo a chartu OSN". TASS o tom informoval s odvoláním na prohlášení šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova, který se sešel se svými protějšky ze Sýrie Valídem Mualimem a z Íránu Mohammadem Džavádem Zarífem.

Prásk.tv píše:

Serebro - 1
čtěte o tématu Rusko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sníte o lepším bydlení? Přijíždíme do regionů s nejnovějšími trendy

Chcete se dozvědět o nových a dostupných novinkách v bydlení? Přijďte na roadshow RSTS, kterou najdete v téměř 30 městech ČR.

Filipp Budeikin
Aktualizováno 14.4. 2017 16:28
nebezpečná hra

Jak vznikla Modrá velryba? Autor je zatčen, nebezpečí se ale šíří dál

Modrá velryba se masově šíří mezi dětmi na sociálních sítích nabádá děti k sebepoškozování a sebevraždě. Kde se nebezpečný hit vzal a co stojí za jeho vnikem? Za vznik mohou dva mladí Rusové.

Změna názorů

Trump otočil: "NATO pracuje dobře, s Ruskem nevycházíme!"

Prezident USA Donald Trump překvapil svými pochvalnými ódami na konto Severoatlantické aliance. Zatímco ještě během předvolební kampaně tvrdil, že je NATO zastaralé, teď alianci přirovnává k baště světového míru. Naopak vztahy s Moskvou se oproti původním očekáváním stále zhoršují.

Dívka, která hrála Modrou velrybu
Aktualizováno 14.4. 2017 12:21
zpověď a foto nebezpečná hra

První česká oběť Modré velryby! Dominika popisuje, jak ji vydírají

Modrá velryba už je v České republice. Čtrnáctiletá Dominika z Ústeckého kraje hru vyzkoušela. "Je horší, než jsem si myslela," tvrdí. Nyní se snaží varovat své vrstevníky: "Nehrajte ji. Skončit s velrybou je velmi těžké!"

Ztracená Michaela
Aktualizováno 13.4. 2017 09:42
pátrání po dívce

Rodina ztracené Míši hledá pomoc v Rusku. Najdou ji tam?!

Míša Muzikářová je více než čtvrt roku nezvěstná. Vyšetřovatelé nemají ani mnoho stop, které by vedly k jejímu nalezení. Neúspěšné pátrání vede nešťastné příbuzné k nejrůznějším krokům. Nyní zkouší oslovit populární ruskou reality show, ve které soutěží senzibilové.

Chemický útok ve městě Khan Sheikhoun v Idlíbu v Sýrii
Aktualizováno 12.4. 2017 22:29
chemický útok

Vyšetřování chemického útoku neprošlo, rezoluci vetovalo Rusko

Rusko dnes vetovalo nejnovější návrh rezoluce Rady bezpečnosti OSN odsuzující chemický útok v Sýrii z minulého týdne a požadující jeho přísné vyšetření, informovaly agentury Reuters a AP. Incident v městě Chán Šajchún si vyžádal desítky mrtvých, včetně mnoha dětí.

vzájemné vztahy

USA a Rusko se sešly u jednoho stolu. Tohle vyjednaly

Vzájemné vztahy mezi Spojenými státy a Ruskem jsou na nízké úrovni, což mezi dvěma jadernými mocnostmi být nesmí. Na středeční tiskové konferenci v Moskvě to po jednání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem prohlásil šéf americké diplomacie Rex Tillerson.

dlouhé jednání

Důležitá schůzka: Putin jednal s americkým ministrem zahraničí

Ruský prezident Vladimir Putin přijal ve středu v Kremlu amerického ministra zahraničí Rexe Tilllersona. Rozhovoru se účastnil také šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov, s nímž Tillerson jednal od dnešního dopoledne. Oznámil to Putinův mluvčí Dmitrij Peskov bez dalších podrobností. Schůzka podle listu Kommersant trvala jednu hodinu a 40 minut. Hlavními tématy podle diplomatů měl být konflikt v Sýrii, Afghánistán, konflikt na východě Ukrajiny, reakce na provokativní jednání severokorejského režimu či boj proti terorismu.