Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Oblíbená hračka

Rusové zkoumají fidget spinnery: "Dětem škodí a je to propaganda!"

Ruský úřad na ochranu zákazníků prověřuje škodlivost fidget spinnerů. Oblíbená hračka může podle některých odborníků poškodit pozornost i zdraví dítěte. Světová média ale upozorňují, že Rusové viní Američany z toho, že pomocí spinnerů šíří propagandu.

Filipp Budeikin
Aktualizováno 19.7. 2017 10:24
Modrá velryba

Autor Modré velryby dostal 3 roky vězení! Naváděl k sebevraždám

Autor Modré velryby Filipp Budeikin byl odsouzen ke třem letům a čtyřem měsícům vězení soudem v Ťumeňském regionu na Sibiři. Budeikin byl údajně administrátorem tzv. „skupiny smrti“ a měl podněcovat mladé lidi k sebevraždě, uvedlo ruské BBC. Modrá velryba se objevila i v Česku.

Satelit Mayak dorazil na oběžnou dráhu
Aktualizováno 18.7. 2017 14:57
kontroverzní projekt

Rusové vystřelili na nebe "umělou hvězdu". Má zářit víc než Venuše

Noční nebe velmi brzy ozáří nový objekt, o kterém se hovoří jako o umělé hvězdě. Malý satelit na orbitu vynesl ruský Sojuz a v případě, že se úspěšně rozloží, mohl by svou jasností zahanbit i Venuši a ISS, čímž by se stal třetím nejjasnějším bodem na nebi. Kontroverzní projekt vyvolal bouřlivé reakce.

Prásk.tv píše:

Lolita Osmanova - 18
čtěte o tématu Rusko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

166 milionů korun uspořených za elektřinu

Tolik ročně ušetří Bohemia Energy svým zákazníkům díky milionu rozdaných LED žárovek.

Soud s vrahy Borise Němcova - 4
Aktualizováno 13.7. 2017 11:26
Vražda Borise Němcova

Vrazi ruského opozičníka dostali přísné tresty, u soudu se smáli

Čečenec Zaur Dadajev, usvědčený z předloňské vraždy ruského opozičního politika Borise Němcova, byl dnes v Moskvě odsouzen k 20 letům odnětí svobody. Prokurátorka přitom žádala doživotí. Čtveřice spolupachatelů si má podle vojenského soudu odpykat tresty od 11 do 19 let, informovala agentura Interfax.

VIDEO Dramatická záchrana

Jako bojovník kung fu! Stařík zachránil 2 muže z hořícího auta

Dramatickou záchranu zachytila kamera v autě na dálnici spojující ruské město Rostov a ázerbájdžánské Baku. Dva muži zůstali uvězněni, když do jejich vozu zřejmě objíždějícího jinou nehodu zezadu ve vysoké rychlosti narazilo další auto. Muži se z vozu nemohli dostat. Z vozu, který mohl každou vteřinou explodovat, je vytáhli ostatní řidiči.

Bojové vozidlo pěchoty - ilustrační foto
Aktualizováno 12.7. 2017 11:46
Odstrašování Ruska

Čeští vojáci zamíří do Pobaltí. Poslanci se kvůli tomu pohádali

Česká armáda zřejmě bude moci vyslat až 290 vojáků do aliančních mnohonárodních bojových uskupení v Pobaltí. Sněmovna dnes misi po jednodenním odkladu schválila. Čeští vojáci by měli působit v Litvě a v Lotyšku celý příští rok a ještě v lednu následujícího roku. S návrhem ještě musí souhlasit Senát, je na programu schůze ve druhé polovině července.

video 18 + neobvyklá odplata

Muže naštvali v bance. Krutě se pomstil se striptérkami! VIDEO

Muž byl nespokojený se službami v moskevské bance. Svůj problém vyřešil svérázným způsobem. Do pobočky s sebou vzal dvě mladé ženy, ze kterých se později vyklubaly striptérky.

Požár obchodního centra
Aktualizováno 10.7. 2017 21:17
4. stupeň požárního poplachu

Obří požár obchoďáku v Moskvě, v akci bylo 400 záchranářů!

U obřího požáru moskevského obchodního centra Rio zasahovalo v pondělí večer na 400 záchranářů se 188 speciálními kusy techniky. Vyhlášen byl čtvrtý stupeň požárního poplachu, tedy druhý nejvážnější. Z místa je hlášeno nejméně 14 zraněných. Proč začalo hořet, se zatím neví.

První setkání Donalda Trumpa a Vladimira Putina
Aktualizováno 9.7. 2017 12:01
křehký mír

Na jihozápadě Sýrie začalo platit příměří. Dohodli ho Trump a Putin

Na jihozápadě Sýrie dnes v pravé poledne místního času (11:00 SELČ) začalo platit příměří, které v pátek na summitu G20 v Hamburku dohodli za podpory Jordánska prezidenti USA a Ruska Donald Trump a Vladimir Putin.

setkání putina a Si Ťin-pchinga

Čína a Rusko navrhly řešení v Koreji: Odchod USA z jihu

Víc než dvě desítky politických deklarací a mezivládních dohod o hospodářské spolupráci jsou výsledkem dnešního jednání čínského prezidenta Si Ťchin-pinga v Moskvě. Po jeho jednání s ruským hostitelem Vladimirem Putinem vydaly obě strany prohlášení s návrhem na uvolnění napětí na Korejském poloostrově.