Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Protesty v Rusku
Aktualizováno Včera 20:32
Demonstrace proti korupci

Obrovské protesty v Rusku: Do ulic vyšly desetitisíce lidí!

Rusko zažívá největší demonstrace za posledních pět let. Do ulic vyšly lidé v desítkách měst. Proti nim se ale postavila policie a došlo i na zatýkání. V Moskvě, kde úřady protesty zakázaly, byl zatčen i hlavní organizátor nepokojů a vůdce tamní opozice Alexej Navalnyj. Právě jeho film o velkém bohatství ruského premiéra Medveděva vlnu protestů odstartoval.

vypsali nábor

Rusko hledá kosmonauty! Chce je poslat na ISS a poprvé na Měsíc

Dneškem zahájila ruská kosmická agentura Roskosmos otevřený nábor kosmonautů. Přihlásit se může skoro každý, vybráno bude šest až osm lidí. Budou nejen testovat novou raketu, ale Rusové je chtějí poslat poprvé i na Měsíc.

Pád letadla se souborem Alexandrovci - 6
Aktualizováno 14.3. 2017 18:29
uniklo z vyšetřování smrtelný omyl?

Za tragédií Alexandrovců může být letecká iluze! Pilot přistál na vodě

Za prosincovou katastrofou, při které přišlo o život 64 členů pěveckého souboru Alexandrovci, zřejmě nemohl pád ruského letounu Tu-154. Ze šetření expertů totiž vyplývá, že do vody stroj navedl sám kapitán, který se pokoušel přistát. Zmást ho mohla tzv. somatogravická iluze.

Prásk.tv píše:

Serebro - 1
čtěte o tématu Rusko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku je letos komplikovanější. Rezervujte si nízkou sazbu!

V závěru roku dosáhly dlouhodobě klesající úrokové sazby hypoték svého dna a letos začínají pomalu růst.

GALERIE A VIDEO bydlení budoucnosti

Nový a levný dům za 24 hodin? 3D tiskárna ho zvládne vytisknout!

S příchodem 3D tiskáren začali lidé tlačit skutečně všechno. Nyní se ruská firma zaměřila i na stavby. Vytiskla rodinný dům za neuvěřitelných 24 hodin. Překvapí vás i nízká cena!

SU-24
Aktualizováno 3.3. 2017 16:38
Video Nebezpečný manévr

Napětí roste! Ruská stíhačka těsně minula vojenskou loď USA!

Posádku amerického torpédoborce USS Porter, který operuje v Černém moři, pořádně vyděsil riskantní manévr ruské stíhačky Su-24. Pilot totiž válečnou loď jen těsně minul.

Švédský mariňák - ilustrační foto
Aktualizováno 3.3. 2017 21:12
Obavy ze sousedů

Švédsko se bojí Rusů. Po 7 letech opět zavádí vojnu, i pro ženy!

Švédsko od příštího roku zavede povinnou vojenskou službu. Neutrální země to dělá kvůli hrozbě ruské agrese. Nově budou do armády povolány také ženy. Vojna potrvá 9 měsíců až jeden rok.

Yulia Konstantinova, Veronika Volkova
Aktualizováno 28.2. 2017 14:27
děsivý hit

Dívky zemřely kvůli internetové hře. "Modrá velryba" se rychle šíří!

Rusko řeší vážný problém! Hru s názvem "Modrá velryba", která se šíří na sociálních sítích jako lavina. Jen za posledních 7 dní si dobrovolně vzaly život dvě mladé školačky. Další dívka se zranila.

volební slib

Trump chce rozšířit jaderný arzenál. Bude jednat s Putinem

Donald Trump chce rozšířit a zkvalitnit jaderný arzenál Spojených států. O svých plánech chce prezident osobně jednat se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Rusko totiž viní z toho, že na svém území údajně tajně rozmístilo střelu s plochou dráhou letu a porušilo tak mezinárodní smlouvu.

pečlivé přípravy

Putin si objednal psychologický profil Trumpa! Mají se spolu setkat

Ruský prezident Vladimir Putin se připravuje na setkání s Donaldem Trumpem. Podle televizní stanice NBC v Kremlu vzniká psychologický profil amerického prezidenta. Po počátečním Putinově nadšení z Trumpova zvolení se totiž ukazuje, že pro ruské vedení zřejmě zdaleka není jeho vítězství dobrou zprávou.

Radioaktivita
Aktualizováno 21.2. 2017 21:51
jaderná nehoda?

Nad Evropou je radioaktivní jód 131! Přišel nejspíš z Ruska

Nad Evropou se vznáší radioaktivní izotop jódu 131. Naměřili ho i v Česku a dalších šesti státech. Není jasné, odkud se vzal, ale poprvé ho naměřili v Norsku pár stovek metrů od ruské hranice. Ohrožení zdraví lidí je podle českých dohlížitelů na jádro vyloučeno. Naměřené hodnoty jsou minimální.