Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Chey Alvarezová přišla o nohu
Aktualizováno 13.7. 2017 08:22
vážné následky

Mladou ženu kousl pavouk! Z kómatu se probudila bez nohy

Jednadvacetiletá žena dostala vážnou infekci poté, co ji kousl nebezpečný pavouk. Po probuzení z kómatu mladou studentku čekal šok - neměla jednu nohu.

Salmonela
Aktualizováno 27.6. 2017 07:23
zákeřné bakterie

V horkém počasí se snáze šíří nebezpečné bakterie! Co hrozí?

Vysoké teploty jsou sice většině lidí příjemné, ale mohou šířit i bakterie salmonely a kampylobakterie, které nás ohrožují. Jak se proti nim chránit?

pozor na infekce

Hygienici varují před pedikúrou rybičkami: Můžete chytnou i HIV!

Nechat si malými rybičkami odstranit odumřelou kůži z nohou, se poslední dobou stává hitem. Jenže hygienici z tohoto trendu příliš nadšení nejsou, hrozí totiž přenos nebezpečných infekcí a v krajních případech i HIV.

Prásk.tv píše:

Chey Alvarez - 1
čtěte o tématu infekce na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč nosí kosmonauti skafandr?

Snad každé dítě zatouží stát se kosmonautem. Co všechno to obnáší? Odpovědi má film Astronaut.

nechutná infekce

Myslela si, že má vyrážku. Pak se jí pod kůží začalo něco hýbat! FOTO

Hodně nepříjemný suvenýr si přivezla 45letá žena z Pensylvánie z exotické dovolené v Karibiku. Až doma totiž zjistila, že zpátky necestovala sama. Přivezla si parazitického červa, který se jí uhnízdil v koleni.

jen pro otrlé! šokující případ

Oholila se a skončila v kómatu! Dana téměř přišla o nohy i život

Jediné holení a šéfkuchařka z Yorkshiru téměř přišla o obě nohy, skončila proto i v kómatu. Ačkoli použila úplně nový strojek, do těla se jí totiž při holení dostala nebezpečná infekce. Zákeřná bakterie ženě rozežrala kůži i podkožní tkáně, Dana Sedgewicková musela absolvovat celkem 21 operací, její šance na přežití byly pouhých 30 procent.

Spalničky
Aktualizováno 24.4. 2017 21:51
roste počet nemocných

Spalničky se dál šíří Českem. Jak je poznáte? PŘÍZNAKY NEMOCI

Epidemie spalniček, která se už skoro měsíc šíří Moravskoslezským krajem, nabírá na síle. Jen v minulém týdnu tam přibylo dalších 20 infikovaných. Počet nemocných tak stoupl už na sedm desítek. V nemocnici v Ostravě dokonce o víkendu zakázali návštěvy malých dětí.

Divoká prasata
Aktualizováno 9.4. 2017 21:32
aujeszkyho choroba

Kanci přenáší smrtelnou nemoc! Útočí už i na koně, říká chovatel

Přemnožení kanci jsou velkým problémem a výraznou hrozbou. Až polovina jich může trpět smrtelnou infekcí, tzv. Aujeszkyho chorobou. Ta zabíjí všechna zvířata, přežít ji mohou jen divoká prasata, která jsou pak přenašeči. Velké obavy má teď chovatel ovcí, kterému stáda napadají kanci každou noc.

funguje to!

Zánět močových cest: Tyto věci dokážou zázraky! BABSKÉ RADY

Je tu jaro a bundy, sukně i kalhoty se zkracují. Možná je vám tak příjemně, právě tato kombinace ale může vyvolat ukrutnou bolest a nepříjemné pocity provázející onemocnění močových cest. Jaké jsou jeho další příčiny a jak nad infekcí vyhrát?

tragédie na slovensku

Záhadná smrt: Vaneska byla jezdit na koni, za pár hodin ZEMŘELA

Obrovská tragédie se stala v minulých dnech na Slovensku. Holčička s maminkou se byly projet na koních, jenže o pár hodin později holčička zkolabovala. Doktoři jí nedokázali pomoct. Informuje o tom televize Markíza.

Očkování
Aktualizováno 19.12. 2016 23:55
infekce a vakcíny

Nebezpečný pneumokok: Tito lidé mají nárok na očkování ZDARMA!

Lékaři hlásí velký nárůst pneumokokových infekcí. Nemoc se nejčastěji dostává do oblasti ucha, kromě zánětů ale může způsobovat i mnohem závažnější zdravotní problémy, v krajním případě i smrt. Někteří lidé přitom mají nárok na očkování zdarma.