Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Očkování
10.11.
Nemocných přibývá

Pozor na pneumokoky! Zabíjí desítky Čechů, hlavně na podzim

Zákeřný pneumokok u nás ročně zabije desítky lidí. Nejnebezpečnější je pro malé děti a seniory. A právě v tomto období začíná rychle stoupat počet nemocných. Bakterie využívají toho, že řádí podzimní virózy a oslabený organismus se jim hůř ubrání.

Školní toalety
aktualizováno 20.10.
Zdravotní riziko

Veřejná WC jsou líheň nemocí, říká se. Lékařka prozradila, jak to je

O veřejných toaletách koluje spousta hororových historek a někteří lidé se jim vyhýbají jako čert kříži, protože asi žijí v představě, že se něčím nakazí, i když se jen podívají jejich směrem. Je to opravdu tak hrozné?

Bryan-Andrew Lock zemřel na otravu krve poté, co si škrábal neštovice
03.10.
Děsivá tragédie

Chlapec (3) si škrábal neštovice, dostal otravu krve a zemřel!

Třiadvacetiletá matka varuje všechny ostatní rodičky, aby si pořádně hlídaly své děti s planými neštovicemi. Nechce totiž, aby další rodiny musely řešit podobnou tragédii jako ona, když musela pohřbít svého tříletého synka.

Prásk.tv píše:

Felix Slováček - 1
čtěte o tématu infekce na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NADBYTEK VODY V TĚLE MŮŽE ŠKODIT.

JAK SE JÍ ZBAVIT?

Catt Gallinger a její oko
30.09.
infekce v oku

Modelka si nechala tetovat bělmo. Podívejte se, jaké to má následky

Modelka Catt Gallingerová (24) z Ottawy v Kanadě uveřejnila děsivé snímky poté, co absolvovala tetování oka. Proceduru absolvovala před čtyřmi měsíci a od té doby si stěžuje na špatné vidění. Navíc jí inkoust vytéká z oka a nyní hrozí, že by mohla oslepnout nebo přijít o oko.

Kontaktní čočky
18.09.
Ztráta zraku

Máte kontaktní čočky při koupání? Lékaři varují před oslepnutím!

Nošení kontaktních čoček je pohodlnější, než brýle, především při sportu je to výhodné. Pokud však jdete s kontaktními čočkami plavat nebo se s nimi sprchujete, hrozí vám infekce rohovky a můžete i oslepnout, varují lékaři.

Smrt brigádníka Adama
aktualizováno 25.08.
smutná zpověď meningokok to nebyl

Tajemná smrt brigádníka Adama: Místo svatby pohřeb, pláče matka!

Obyčejná brigáda v rekreačním středisku v Senci skončila pro Adama a jeho rodinu tragicky, chlapec zemřel a lékaři stále netuší, co ho zabilo. Jeho tělo pokryly fleky a tak se experti obávali meningokokové infekce, kvůli které provedli i opatření proti epidemii. Toto onemocnění nyní provedené testy vyloučily.

Záhadná infekce
24.08.
slovensko pracoval u grilu

Šel na brigádu a přes noc zemřel, lékaři se obávají smrtící epidemie!

Slovenskem otřásá smrt dvacetiletého muže, který zemřel během letní brigády na Slunečních jezerech v Senci. Podle lékařů zřejmě dostal infekční meningokokové onemocnění. Zemřel v noci na pondělí, lékaři už udělali protiepidemická opatření.

Vládní speciál transportoval z Egypta dítě se záhadnou infekcí
aktualizováno 31.07.
Tajemná nemoc

Převoz dívenky z Egypta: Lékaři už ví, čím se holčička nakazila

Lékaři ve slovenské Bratislavě už ví, čím se nakazila třináctiměsíční dívenka, která byla s rodiči a starším sourozencem na dovolené v egyptském letovisku Marsa Alam. Zdravotní stav dítěte se rychle zhoršoval a slovenské ministerstvo vnitra pro dívku a její rodinu raději vypravilo letecký speciál, který je převezl zpět do vlasti.

Vládní speciál transportoval z Egypta dítě se záhadnou infekcí
aktualizováno 29.07.
záchranná akce

Vládní speciál transportoval z Egypta dítě se záhadnou infekcí

Mimořádnou záchrannou akci v Egyptě zažila rodina se 13měsíčním děvčátkem. Rodinu napadl neznámý virus a slovenský vládní speciál ji v sobotu transportoval z Hurghady do Bratislavy.

Chey Alvarezová přišla o nohu
aktualizováno 13.07.
vážné následky

Mladou ženu kousl pavouk! Z kómatu se probudila bez nohy

Jednadvacetiletá žena dostala vážnou infekci poté, co ji kousl nebezpečný pavouk. Po probuzení z kómatu mladou studentku čekal šok - neměla jednu nohu.