Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

nechutná infekce

Myslela si, že má vyrážku. Pak se jí pod kůží začalo něco hýbat! FOTO

Hodně nepříjemný suvenýr si přivezla 45letá žena z Pensylvánie z exotické dovolené v Karibiku. Až doma totiž zjistila, že zpátky necestovala sama. Přivezla si parazitického červa, který se jí uhnízdil v koleni.

jen pro otrlé! šokující případ

Oholila se a skončila v kómatu! Dana téměř přišla o nohy i život

Jediné holení a šéfkuchařka z Yorkshiru téměř přišla o obě nohy, skončila proto i v kómatu. Ačkoli použila úplně nový strojek, do těla se jí totiž při holení dostala nebezpečná infekce. Zákeřná bakterie ženě rozežrala kůži i podkožní tkáně, Dana Sedgewicková musela absolvovat celkem 21 operací, její šance na přežití byly pouhých 30 procent.

Spalničky
Aktualizováno 24.4. 2017 21:51
roste počet nemocných

Spalničky se dál šíří Českem. Jak je poznáte? PŘÍZNAKY NEMOCI

Epidemie spalniček, která se už skoro měsíc šíří Moravskoslezským krajem, nabírá na síle. Jen v minulém týdnu tam přibylo dalších 20 infikovaných. Počet nemocných tak stoupl už na sedm desítek. V nemocnici v Ostravě dokonce o víkendu zakázali návštěvy malých dětí.

Prásk.tv píše:

Elton John - 1
čtěte o tématu infekce na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Soutěžte s námi o vstupenky na motoristickou slavnost LEGENDY

LEGENDY představí unikátní supersporty

Divoká prasata
Aktualizováno 9.4. 2017 21:32
aujeszkyho choroba

Kanci přenáší smrtelnou nemoc! Útočí už i na koně, říká chovatel

Přemnožení kanci jsou velkým problémem a výraznou hrozbou. Až polovina jich může trpět smrtelnou infekcí, tzv. Aujeszkyho chorobou. Ta zabíjí všechna zvířata, přežít ji mohou jen divoká prasata, která jsou pak přenašeči. Velké obavy má teď chovatel ovcí, kterému stáda napadají kanci každou noc.

funguje to!

Zánět močových cest: Tyto věci dokážou zázraky! BABSKÉ RADY

Je tu jaro a bundy, sukně i kalhoty se zkracují. Možná je vám tak příjemně, právě tato kombinace ale může vyvolat ukrutnou bolest a nepříjemné pocity provázející onemocnění močových cest. Jaké jsou jeho další příčiny a jak nad infekcí vyhrát?

tragédie na slovensku

Záhadná smrt: Vaneska byla jezdit na koni, za pár hodin ZEMŘELA

Obrovská tragédie se stala v minulých dnech na Slovensku. Holčička s maminkou se byly projet na koních, jenže o pár hodin později holčička zkolabovala. Doktoři jí nedokázali pomoct. Informuje o tom televize Markíza.

Očkování
Aktualizováno 19.12. 2016 23:55
infekce a vakcíny

Nebezpečný pneumokok: Tito lidé mají nárok na očkování ZDARMA!

Lékaři hlásí velký nárůst pneumokokových infekcí. Nemoc se nejčastěji dostává do oblasti ucha, kromě zánětů ale může způsobovat i mnohem závažnější zdravotní problémy, v krajním případě i smrt. Někteří lidé přitom mají nárok na očkování zdarma.

Bývalý provozní hotelu v Březůvkách u Zlína
Aktualizováno 14.11. 2016 18:06
50 měsíců za mřížemi

Místo rekreace skončil na dva měsíce v komatu! Viník jde sedět

K 50 měsícům za mřížemi a několikamilionovému odškodnému byl odsouzen bývalý provozní hotelu v Březůvkách u Zlína. Podle obžaloby je zodpovědný za šíření nebezpečné nemoci. Přestože hygienici nařídili hotel uzavřít, on ho provozoval dál.

Výlov rybníku Rožmberk - říjen 2016 - 1
Aktualizováno 22.10. 2016 21:17
rybí infekce

Nemoc kaprů straší jihočeské rybáře. Vyhazují desítky tun ryb

Nebezpečná nemoc kaprů, která se před dvěma týdny objevila na rybníku u Vodňan, vyděsila nejen rybáře. Majitelé mnoha dalších rybníků teď netrpělivě čekají, jak dopadnou rozbory, které nechala vypracovat Státní veterinární správa. Přesto už museli rybáři zlikvidovat desítky tun ryb.

Praktický lékař vyšetřuje v ordinaci
Aktualizováno 19.10. 2016 13:33
nebezpečná infekce

Česko zaplavují příušnice! Vakcína přestala chránit očkované

V Česku se objevuje stále více pacientů s příušnicemi. Za první půlrok onemocněly už čtyři tisíce, což je nejvíc za posledních 10 let. Vir přitom napadl i ty, kteří byli v dětství očkováni.