Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Miloš Zeman hovoří před velvyslanci
14.09.
Intervence prezidenta

Zeman píše Ústavnímu soudu, takto se zastal klientů H-Systemu

Prezident Miloš Zeman v pátek zaslal dopis Ústavnímu soudu, v němž oroduje za členy Stavebního bytového družstva Svatopluk. To dostavělo domy po zkrachovalém H-Systemu. Podle rozhodnutí Nejvyššího soudu je ale klienti měli vyklidit a předat správci konkurzní podstaty Josefu Monsportovi.

H-system
aktualizováno 25.07.
Zemanův blízký poradce

Marvanová připomněla spojení Šloufa a H-Systemu. Ovčáček zuří

Bývalá ministryně spravedlnosti Hana Marvanová na twitteru připomněla napojení zkrachovalého H-Systemu na sociální demokracii v době, kdy stál v jejím čele Miloš Zeman. Popudila ji k tomu prezidentova slova o tom, že rozsudek soudu vyvolává pochybnosti o kvalitě a lidskosti soudního systému.

Obyvatelé domků H-Systemu u soudu
aktualizováno 25.07.
Další tisíce korun

Další rána pro klienty H-Systemu! Za domky mají doplatit nájem

Klienty zkrachovalého H-Systemu stíhá jedna rána za druhou. Bezprostředně po rozsudku, který jim nařídil se z domů v Horoměřicích u Prahy vystěhovat, oznámil konkurzní správce Josef Monsport, že po nich bude také požadovat zaplacení nájmu za poslední tři roky.

Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

domy
aktualizováno 24.07.
Odmítají se vystěhovat

Lidé z domků od H-Systemu: Ať nás přijdou vyhodit! Neodejdeme

Šokovaní obyvatelé domků, které po zkrachovalém H-Systemu dostavělo družstvo Svatopluk, se odmítají ze svých domů vystěhovat. Podle rozhodnutí Nejvyššího soudu tak musí učinit do měsíce. Soud v úterý vyhověl konkurznímu správci Josefu Monsportovi.

Podvedení klienti H-Systemu
aktualizováno 24.07.
Přijdou o bydlení?

Rána pro klienty H-Systemu. Prohráli soud a mají vyklidit domy

Družstvo Svatopluk musí vyklidit byty v Horoměřicích u Prahy do měsíce od právní moci rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS), který vyhověl dovolání správce konkurzní podstaty společnosti H-System Josefa Monsporta. Soud dnes rozhodnutí předal novinářům. Správce chce nemovitosti zpeněžit ve prospěch všech někdejších klientů vytunelované firmy H-System. Soudce NS Zdeněk Krčmář rozhodování připodobnil ke hledání "nejlepší z nejhorších variant".

Petr Smetka
30.10.
Po 12 letech

Šéfa H-Systemu Smetku pustili z vězení. Musí splatit skoro miliardu

Pankráckou věznici v Praze v neděli po 12 letech opustil Petr Smetka. Zakladatel H-Systemu si za developerský podvod odpykal celý trest, zbývá mu ale ještě zaplatit zhruba tři čtvrtě miliardy korun poškozeným klientům.