Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sňatky britské královské rodiny
aktualizováno 25.04.

Pět nejzajímavějších sňatků v královské rodině

V nadsázce se dá říct, že rok 2018 je rokem britské královské rodiny. Velkolepým koncertem oslavila narozeniny královny Alžběty druhé, přivítala nového potomka a za necelý měsíc je na programu událost číslo jedna - svatba prince Harryho.

Globus
20.04.
Překvapivý krok

Přepisují se učebnice! Jedna země světa změnila jméno

Svazijský král Mswati III. ve čtvrtek změnil název své země. Podle jeho prohlášení bude nyní Svazijsko nést nový oficiální název eSwatini, informovala stanice BBC. Král to oznámil během oslav u příležitosti 50. výročí nezávislosti země a zároveň svých 50. narozenin.

Petr Nohel
28.10.
rozhovor 99 let od vzniku československa

Předseda Koruny České: "Zrušme republiku a obnovme monarchii!"

Rozčiluje vás neustálé politické hašteření? Štve vás prezident? Myslíte si, že parlament je jen "žvanírna"? Pak by vás mohly zaujmout změny, které navrhuje předseda politické strany Koruna Česká Petr Nohel. Webu TN.cz poskytl exkluzivní rozhovor!

Obchodní sdělení

Vybavte se správně na letní cestování

Sbalit si kufr na dovolenou, to je kolikrát věda. Bez některých věcí se ale neobejdete.

Diana a Alžběta II.
27.08.
Princezna Diana

Smrt Diany: Bývalý premiér řekl, jak reagovala královna Alžběta

S blížícím se výročím 20 let od úmrtí oblíbené britské princezny Diany se kupí svědectví těch, kterých se smrt princezny přímo dotkla. Jedním z nich je také bývalý britský premiér Tony Blair. Ten prozradil, co mu jako první po smrti Diany řekla královna Alžběta.

William, Charles, Alžběta II., George
aktualizováno 14.08.
Příprava abdikace

Královna Alžběta se hodlá vzdát trůnu. Už ví, kdo ji nahradí!

Britskou monarchii čekají v nejbližších měsících a letech velké věci. Královna Alžběta II. totiž prý plánuje, že se vzdá vladařských povinností. A už vybrala i svého nástupce.

Královna Alžběta
aktualizováno 06.02.
Safírové výročí

Královna Alžběta vládne už 65 let! Výročí oslaví v kruhu nejbližších

Královna Alžběta II. si připsala další rekord, dožila se tzv. safírového výročí. Přesně před 65 lety se totiž stala hlavou monarchie, když zemřel její otec Jiří VI. Žádné velkolepé oslavy se ale nechystají, královna si významné datum připomene jen v kruhu nejbližších.

Papež František přijal stovky Habsburků
aktualizováno 07.11.
Habsburské výročí

Papež přijal stovky Habsburků. Mají plán na obnovu monarchie

Papež František v sobotu ráno přijal na zvláštní audienci tři sta členů rodu Habsburků, kteří podnikali pouť ke Svatým branám Věčného města. Setkání se uskutečnilo ke 100. výročí nástupu posledního Habsburka na trůn.