Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Raketa Falcon 9 připravena ke startu
Aktualizováno 16.3. 2017 07:41
oběžná dráha

Falcon 9 na druhý pokus hlásí úspěch, satelit je na oběžné dráze

Po problémech s větrem dostala raketa Falcon 9 druhou možnost ke startu. Náhradní termín startu s družicí EchoStar 23 byl stanoven na čtvrteční ráno, kvůli silnému větru byl odložen na 7:00.Satelit byl úspěšně vypuštěn na oběžné dráze. První stupeň Falconu kvůli váze nákladu tentokrát nepřístával.

video první start

Vesmírný balón: První test otevírá novou cestu na oběžnou dráhu

Další krok k dobývání vesmíru učinila společnost Zero 2 Infinity, která se snaží dosáhnout oběžné dráhy jiným způsobem, než to dělají ostatní společnosti. Své vesmírné plavidlo dostane k hranici stratosféry pomocí balonu, až o zbytek se stará raketový motor.

Velký pokrok

GENETICKÝ PRŮLOM: Vědci brzy dokáží stvořit život i bez matky

Vědcům z Cambridgeské univerzity se podařilo posunout genetiku na novou úroveň. Z myších kmenových buněk vypěstovali embrya drobných hlodavců. V budoucnu se tak možná zadaří i u lidských embryí.

Prásk.tv píše:

Hasičák
čtěte o tématu věda na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku je letos komplikovanější. Rezervujte si nízkou sazbu!

V závěru roku dosáhly dlouhodobě klesající úrokové sazby hypoték svého dna a letos začínají pomalu růst.

Kdo by to byl řekl?

Mozek funguje dál i po smrti, šokují vědci v nové studii

Kanadští lékaři pracující na jednotce intenzivní péče přišli s opravdu šokujícím zjištěním. Podle jejich zkušeností lidský mozek pracuje i po tom, co je zbytek těla klinicky po smrti.

Solární systém TRAPPIST-1 - umělecké zobrazení
Aktualizováno 4.3. 2017 17:44
anketa netradiční návrhy

NASA vyzvala lidi k pojmenování nových planet, reakce vás pobaví

Významný objev planet podobných Zemi v obyvatelné zóně nemusí být vždy jen vážné téma. Americká vesmírná organizace NASA vyzvala veřejnost, aby zkusila pojmenovat nově objevené planety systému TRAPPIST-1 a jak už bývá v internetové komunitě zvykem, většina návrhů byla komická.

Boston Dynamics představuje nového robota
Aktualizováno 4.3. 2017 15:12
video robotika

Google představil nového robota. "Handle" dokáže neskutečné věci!

Poslední robot společnosti Boston Dynamics dobývá internet, Handle je výzkumný stroj, který měří dva metry a matně připomíná člověka. I když zatím není jasné, jestli tento robot bude někdy pracovat vedle člověka, společnost opět posunula hranice toho, co jejich stroje dokážou.

Fosílie staré až 4,2 miliardy let
Aktualizováno 2.3. 2017 18:15
vznik života

Vědci tvrdí, že život vznikl "těsně" po Zemi, našli prý nejstarší fosílie

O tom, kdy se na Zemi objevil první život, vedou vědci neustálé spory. Trochu světla do problematiky by mohl vnést objev zkamenělých mikroogranismů, které se mohly vyvinout už před 4,2 miliardami let, patřily by tak k nejstarším formám života na Zemi. Objev byl prezentován v časopisu Nature.

Mars (jasný objekt napravo) nad horou Rundle
Aktualizováno 1.3. 2017 15:30
astronomické události

PŘEHLED: Březen patří kometám. Kdy sledovat nebe a kam koukat

Během února jsme měli možnost sledovat dvě komety, ani březen nezklame pozorovatele noční oblohy. Slábnoucí "československou" kometu nahradí jasná Enckeova kometa, k jejímu pozorování stačí malý dalekohled. Během března začne zjasňovat také další z "československých" komet 41P/Tuttle-Giacobini-Kresák. Tím ale výčet astronomických událostí na březen zdaleka nekončí.

STŘEPINY: Názor na homeopatika rozděluje celý vyspělý svět

Homeopatika zatracovaná i vzývaná, názor na ně rozděluje celý vyspělý svět. Jejich výrobci ve Spojených státech teď mají novou povinnost. Musí na obalech i v reklamách jasně uvádět, že neexistuje žádný vědecký důkaz o tom, že by fungovala.

TRAPPIST-1

NOVÉ PLANETY A ŽIVOT: Takhle budou zkoumat, jestli tam někdo je!

Nově identifikované exoplanety v systému TRAPPIST-1 vyvolávají celou řadu otázek, jednou z nejpalčivějších je to, zda se na povrchu alespoň jedné ze sedmi planet nachází voda v kapalném stavu. To je jedna ze základních podmínek pro život, jak ho známe.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE s Mary Kay