Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Emmanuel Macron s manželkou
aktualizováno 08.05.
prezidentské volby

Francii povede Macron, první dámou bude jeho učitelka

Francouzi v neděli zvolili novým prezidentem liberála Emmanuela Macrona, získal 66,06 procenta hlasů. Porazil kandidátku krajní pravice Marine Le Penovou, která již jeho vítězství uznala a poděkovala svým voličům. Devětatřicetiletý Macron, který se stal nejmladším prezidentem v novodobé francouzské historii, prohlásil, že chce sjednotit rozdělený národ a bránit zájmy Francie i Evropy.

Po Marine Le Penové házeli vajíčka
aktualizováno 05.05.
vajíčková kauza

Le Penová pod palbou: Vajíčka z davu létají už i ve Francii! VIDEO

Francouzská kandidátka na post prezidenta Marine Le Penová se ve čtvrtek při návštěvě přepravní společnosti v Dol-de-Bretagne dostala pod palbu vejci. Ochranka po vaječném útoku Le Penovou rychle odvedla do budovy. Z davu se při házení vajíček ozývalo "pryč s fašisty".

Marine Le Penová, Emmanuel Macron
aktualizováno 04.05.
prezidentské volby

Boj o Francii a svobodnou Evropu: První kolo vyhrál Macron

Miliony Francouzů sledovaly závěrečnou televizní debatu kandidátů na prezidenta. Podle průzkumů ji vyhrál proevropský Emmanuel Macron a to i přesto, že se stal terčem drsných osobních útoků ultrapravicové nacionalistky Marine Le Penové. Ta svého soka titulovala jako miláčka elit a kandidáta bankéřů a islamistů.

Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Francie po prvním kole voleb
27.04.
volební kampaň

Naschvály a kritika: Boj o křeslo francouzského prezidenta zostřuje

Souboj o křeslo francouzského prezidenta se vyostřuje. A vypadá to, že oba kandidáti si dělají naschvály. Posledním příkladem může být továrna na severu Francie. Schůzku s odbory tam měl domluvenou Emmanuel Macron, ale ještě před ním tam přijela nečekaně Marine Le Penová a poštvala dělníky proti němu.

Marine Le Penová po prvním kole voleb
aktualizováno 24.04.
francouzské volby

Le Penová chystá ve druhém kole voleb velkou ofenzívu

Kandidátka francouzských nacionalistů Marine Le Penová, která postupuje z prvního kola prezidentských voleb do závěrečného duelu z druhého místa za centristou Emmanuelem Macronem, chystá příští dva týdny mohutnou ofenzivu. Jak dnes napsal deník Le Parisien, šéfka Národní fronty doufá, že přiláká i hlasy voličů tradiční pravice a podle jejích spolupracovníků se ji chystají podpořit i někteří republikánští poslanci, jejichž kandidát François Fillon skončil třetí. Le Penovou by tak podle komentátorů mohlo podpořit 20 až 30 procent voličů Republikánů.

Francie po prvním kole voleb
aktualizováno 24.04.
koho vyberou?

Le Penová: Konec EU a eura, Macron: Pozvat další migranty

Nedělní prezidentské volby ve Francii znamenaly zásadní obrat. Jestli zvítězí v druhém kole Le Penová, uzavře hranice a opustí Evropskou Unii i euro. Macron zase pozve do země další uprchlíky a kvůli úsporám zahájí drsnou politiku škrtů.

Babiš, Le Penová a Wilders
13.11.
kalendář populistů

Kde přijdou další "trumpovské" triumfy: Babiš, Le Penová, Wilders

Po překvapivém vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách má přijít podobné zemětřesení proti tradičním politickým uskupením i v dalších zemích. Vlivný magazín Politico sepsal kalendář "trumpovských" vítězů. Mezi nacionalisty a populisty zařadil i Andreje Babiše, jenž prý vyhraje volby v říjnu 2017 v Česku. Kde přijdou podle další "trumpovské" triumfy?