Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Modrotisk Ilustrační snímek
aktualizováno 28.11.
Modrotisk

UNESCO ochrání unikátní zdobení látek, české ozdoby ostrouhaly

Textilní tiskařská technika modrotisk je od nynějška na seznamu nehmotného kulturního dědictví Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO). Při zasedání na Mauriciu o tom rozhodla mezivládní komise této instituce a UNESCO to oznámilo na svém twitterovém účtu.

V Ostravě hořelo v ubytovně, 80 evakuovaných
25.11.
Nejtragičtější požáry

Ubytovny jsou smrtící pasti! Hasiči se často k lidem nedostanou

Hasiči se chtějí ve velkém zaměřit na kontroly ubytoven. Až 70 procent z nich má prý problémy s protipožárními bezpečnostními opatřeními. K nejčastějším prohřeškům patří zablokované únikové cesty či chybějící hasicí přístroje. Právě požáry ubytovacích zařízení přitom patří k těm nejtragičtějším.

Financování škol
aktualizováno 08.11.
nové dotace

Stát chce více zabezpečit školy. Rozdá jim celkem 40 milionů

Ministerstvo vnitra dá 40 milionů korun na ochranu škol a veřejných prostranství. Nový dotační program spustilo ve čtvrtek.

Prásk.tv píše:

Lukaš Rosol a Michaela Ochotská - 1
čtěte o tématu ochrana na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

pláž Lalaria
05.09.
Cestování

Neodvážejte oblázky z pláže! Hrozí vám vysoká pokuta

Pro většinu lidí je to pouhý suvenýr z dovolené, sběr oblázků z pláže ale může přispět k nepříznivým změnám v krajině. Za krádeže oblázků na ostrově Skiathos v Řecku budou tak muset přistižení zloději zaplatit pokutu v přepočtu 25 850 korun. Informoval o tom server Daily Mail.

Sluneční brýle
12.08.
jak správně vybrat

Chrání vaše sluneční brýle oči? Tohle na nich musí být napsané!

V létě je nutné chránit před sluníčkem nejen svou kůži, ale také oči. Nebezpečné UV záření může totiž nevratně poškodit sítnici. Jak si ověřit, jestli vaše brýle skutečně chrání, nebo jsou jen módním doplňkem?

Bouřka
10.08.
Obrana před blesky

Na zem si při bouřce nelehejte! Experti radí, jak se nejlíp chránit

Hasiči vydali soubor rad, jak bychom se měli chovat během bouřky, aby nás nezasáhl blesk. A to hlavně pokud jsme venku v přírodě. Dozvíte se, jakou bychom měli zaujmout při bouřce polohu, jestli je bezpečné utíkat a co bychom neměli dělat v žádném případě.

Kondomy - ilustrační foto
aktualizováno 31.07.
Pozor na to!

Světový výrobce stahuje z trhu kondomy! Mohou se protrhnout

Jeden z nejznámějších výrobců prezervativů na světě, firma Durex, stahuje z trhu některé své výrobky. Při testech totiž vyplynulo, že mohou při sexuálním styku prasknout. Stahování výrobků se týká i některých šarží v České republice!

Dívka v brýlích
aktualizováno 28.07.
Jak se chránit?

Léto je pro oči zápřah. Škodí jim sinice, bakterie i klimatizace

Oční lékaři varují, že léto je pro lidské oko jedním z nejnáročnějších období. Problémy se zrakem mají lidé v těchto měsících mnohem častěji.

Uprchlíci na člunu
aktualizováno 08.07.
Nelegální migrace

Uprchlíci mají novou cestu do Evropy! Experti se bojí další vlny

Migranti při cestách do Evropy stále častěji využívají západní cestu. Směřují přes Středozemní moře do Španělska, které je teď podle agentury na ochranu hranic nejvíce ohrožené. V červnu této trasy využilo 6000 nelegálních uprchlíků.

Vedro a opalování
aktualizováno 02.07.
ochrana před sluncem

Opalovací krémy bývají k ničemu! Jak poznat ty, které vás ochrání?

Vybrat z velkého množství výrobků na trhu opalovací krém, který vás opravdu ochrání před škodlivými ultrafialovými paprsky, nemusí být vůbec jednoduché. Ne vždy platí pravidlo - čím dražší, tím lepší. Často navíc nelze ani spoléhat na to, že přípravky z lékárny budou účinnější než ty z drogerií. Na co se při nákupu zaměřit?