Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ochrana vnějších hranic
aktualizováno 02.02.
Operace Themis

Zastaví migraci? EU spouští novou operaci na ochranu hranic

Evropská agentura pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex) spouští novou operaci na ochranu vnější schengenské hranice. Jejím cílem je pomáhat Itálii s hraničními kontrolami. Nová operace Themis odstartovala ve čtvrtek a nahradí stávající operaci Triton, která běžela od roku 2014.

Vražda v Jihlavě
19.12.
stížnost na policii

Vražda v Jihlavě: Muž ženě dlouho vyhrožoval, policie nepomohla

Rodina i známí zavražděné podnikatelky z Jihlavy zvažují, že podají stížnost na činnost policie. Ženu (†71) zastřelil v pátek její bývalý manžel. Žena si přitom na jeho vyhrožování na policii měla stěžovat 14 dní před vraždou a podle rodiny se policie o její bezpečnost nepostarala dostatečně.

Gumové bodáky proti přebíhání
16.11.
Hazard se životem

Při přebíhání kolejí umírají stovky lidí, pomoct mají gumové bodáky

Nebezpečné přebíhání kolejí si letos už vyžádalo téměř dvě stě lidských životů a další desítky lidí byly zraněny. V Praze teď testují speciální gumové pásy, které by prý měly tomuto nesmyslnému riskování se životem zabránit.

Prásk.tv píše:

Jak na poškrábané brýle
čtěte o tématu ochrana na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Herlíkovice – ze Žalého po hranách

Herlíkovice jsou dobře dostupným krkonošským střediskem, jehož dvě nástupní místa se nacházejí doslova u hlavní silnice. Zatímco sjezdovky Herlíkovic by svým převýšením a sportovním charakterem měly zaujmout ostřejší jezdce, modré přehledné tratě Bubákova zas oslovují rodiny s dětmi.

Elizabeth Smartová a její únosce Brian David Mitchell
aktualizováno 08.11.
tři rady

Tohle řekněte dětem, radí rodičům dívka, kterou měsíce znásilňovali

Elizabeth Smartovou potkal skutečně hrozný osud, ve čtrnácti letech ji unesli z její vlastní ložnice a následně ji dlouhé měsíce znásilňovali. Nakonec se ji podařilo najít a zachránit. Aby se podobný osud nedotkl dalších, vyzývá všechny rodiče, aby svým dětem řekli tři velmi důležité věci.

dýně na Halloween
30.10.
věštkyně radí

Letošní Halloween vám přinese lásku. Přivoláte ji s pomocí magie

Halloween je populárním svátkem především v zahraničí. Pro někoho je to tradice spíše pro děti, jiní jej vůbec nevnímají. Magickou sílu tohoto svátku bychom však neměli podceňovat. Věštkyně poradila, na co se o letošním Halloweenu zaměřit.

Kladivo
27.09.
Otřesná kauza

Hoch bránil mladší sestru před otčímem, muž ho ubil kladivem!

Osmiletý chlapec zemřel poté, co se snažil svou o rok mladší sestřičku bránit před otčímem, který chtěl dívenku sexuálně zneužít. Muž totiž popadl kladivo a hocha s ním začal mlátit.

Lékárna
aktualizováno 18.09.
velké změny

Na lécích mají kvůli padělkům přibýt kolky. Mohou proto podražit

Léky v Česku budou pravděpodobně dražší. Evropská unie chce lépe hlídat obchod s padělanými léčivy a tak budou muset být léky kolkovány - podobně jako například alkohol. Lékárnám tím ale vzniknou další výdaje, v řádech až statisíců korun. Promítnout by se to mohlo i v konečné ceně léků.

Zdravé zuby a myšlení
22.08.
návod chraňte děti

Zubní kazy u dětí mohou souviset se špatnou pamětí! RADY, co dělat

Výpadky krátkodobé paměti nebo horší koncentrace ve škole mohou podle lékařů nepřímo souviset s výskytem zubních kazů. Ty totiž dětem způsobují hlavně sladkosti a slazené nápoje, kterými děti obzvlášť ve škole nahrazují čistou vodu. Odborníci proto přinášejí několik užitečných rad, jak své ratolesti můžete chránit.

Mimozemšťani - ilustrační foto
03.08.
Bijec mimozemšťanů

NASA hledá "strážce Země" před mimozemšťany. Nabízí obří plat!

Vesmírná agentura NASA uveřejnila náborový inzerát, který je všechno, jen ne obyčejný. Ten, kdo práci získá, se totiž stane planetárním ochranným důstojníkem, který bude Zemi mimo jiné chránit před mimozemšťany.

Elektrické ohradníky kvůli prasečímu moru
aktualizováno 31.07.
ochrana území

Hejtman Čunek vyhlásil v kraji stav nebezpečí. Kvůli moru prasat

Hejtman Zlínského kraje dnes kvůli prasečímu moru vyhlásí stav nebezpečí. To umožní zamořené území lépe chránit a zabránit tomu, aby se nemocná prasata dostala za hranice kraje.