Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Slunečné počasí
aktualizováno 19.04.
Oslabená ozonová vrstva

Nechoďte na sluníčko, varuje ČHMÚ! Ohrožujete tím svoje zdraví

Meteorologové varují před oslabenou ozonovou vrstvou. V minulých dnech se škodlivé UV záření zvýšilo hned o pětinu! Při pobytu na přímém slunci proto odborníci doporučují používat ochranné prostředky a více dbát na své zdraví.

Policejní motorkáři
aktualizováno 10.04.
seznam míst to tu ještě nebylo

Pozor, policie chystá největší motorkářskou akci v historii!

Každý rok v Česku zbytečně umírají desítky motorkářů, policisté se proto letos rozhodli udělat obrovskou preventivní akci zaměřenou na jejich ochranu. Řidiči všech kategorií si budou moct kromě společné jízdy s policisty na svých pekelných strojích zdarma vyzkoušet jízdu na polygonu. Policie zároveň představí i různé možnosti ochrany - včetně airbagové vesty.

Štáb Střepin si vyzkoušel, jaké to je být ve vězení
aktualizováno 06.04.
vězeňský speciál

Víte, jak se žije ve vězení? Štáb Střepin se to vydal zjistit

Život za mřížemi je opředený mnoha mýty. Jak je to ale v českých vězeních doopravdy? To ukáže nedělní vězeňský speciál Střepin. Zavede nás do tajných zákoutí nejproslulejších věznic, přiblíží, jak se žije za mřížemi ženám i s dětmi, a nechá nás také strávit měsíc přímo v kůži odsouzeného ve vězení.

Prásk.tv píše:

Jak na poškrábané brýle
čtěte o tématu ochrana na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Vlk
aktualizováno 29.03.
ochrana zvířat

Vlci zabili v jediné obci stovky zvířat. Soud je zakázal zastřelit

Neobvyklý případ dnes řešil pražský obvodní soud. Zástupci obce Vernéřovice žalují stát. Důvodem je změna legislativy o ochraně vlka obecného na našem území. V obci prý kvůli vlkům přicházejí o stovky kusů dobytka.

Facebook
aktualizováno 23.03.
rozhovor důležitá ochrana

Mějte děti pod kontrolou! Takhle jim na internetu zajistíte bezpečí

Brnem otřásá smrt jedenáctiletého chlapce, který se kvůli videu na internetu oběsil na švihadle. Protože tento tragický případ není ani zdaleka ojedinělý, odborníci přišli s několika důležitými doporučeními pro rodiče, jak své děti mohou na sociálních sítích ochránit.

Protiteroristické zábrany - instalace
aktualizováno 16.03.
video bezpečnější centrum

V Praze přibyly protiteroristické zábrany. Chrání trhy na Václaváku

Na pražské Václavské náměstí přibyly v pátek ráno protiteroristické zábrany v podobě betonových bloků. Ty mají ochránit návštěvníky nadcházejících velikonočních trhů.

Pták v zimě
07.03.
zvířata v zimě

Jak pomoci ptákům v zimě? Na psí chlupy za oknem zapomeňte

Děláte si v zimě starosti o volně žijící ptáky a často si kladete otázku, jak v třeskutých mrazech přežijí? Nejste jediní, tento dotaz si totiž pokládá stále více lidí. Někteří ptákům do krmítek nebo na stromy přidávají krmivo, jiní začali dávat za okna chlupy svých psích mazlíčků. Domnívají se, že ptákům pomohou při zazimování hnízda. Všechno je ale jinak.

Mráz
24.02.
tipy a rady

Mrazy ohrožují zdraví, děti i domácí mazlíčky. Jak se bránit?

Ćesko čeká nejstudenější týden zimy. Teploty od neděle klesnou až k -15 °C a i přes den budou hluboko pod nulou. Podívejte se na následující tipy a připomeňte si, co byste neměli podcenit a naopak na co se připravit.

Mráz
aktualizováno 22.02.
Praktické rady

Udeří třeskuté mrazy. V ohrožení budou lidé, auta i zahrady

Česko zasáhnou o víkendu a na začátku příštího týdne silné mrazy. Podle meteorologů mohou ranní teploty klesnout až k mínus dvaceti stupňům. Výraznější sněžení se ale neočekává, proto může dojít až k holomrazům. Pomrznout by mohly stromy, keře a ohrožena je tak úroda.

Ochrana vnějších hranic
aktualizováno 02.02.
Operace Themis

Zastaví migraci? EU spouští novou operaci na ochranu hranic

Evropská agentura pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex) spouští novou operaci na ochranu vnější schengenské hranice. Jejím cílem je pomáhat Itálii s hraničními kontrolami. Nová operace Themis odstartovala ve čtvrtek a nahradí stávající operaci Triton, která běžela od roku 2014.