Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Střelnice
aktualizováno 11.11.
Jasný trend

Čechů se "zbrojákem" přibývá. Velký zájem je i o pepřové spreje

V Česku za poslední tři roky výrazně stoupl počet lidí, kteří mají zbrojní průkaz. Hlavně ten, který opravňuje k vlastnictví zbraně pro ochranu života, zdraví a majetku.

Vánoční ozdoby
09.11.
Sváteční dekorace

Výroba vánočních ozdob jede naplno. Zkusili jsme, co obnáší

Zdá se, že trendem letošních Vánoc bude stromek ověšený pestrobarevnými ozdobami, ve velkém se prodávají také motivy ptáčků.

Muž se sluchátky a vlak
aktualizováno 06.11.
Nebezpečný trend

Sluchátka na uších, jednou nohou v hrobě? Nehod stále přibývá

Na železničním přejezdu v Černošicích u Prahy v úterý ráno vyhasl mladý život. Rychlík jedoucí tam srazil nezletilou dívku. Do kolejiště zřejmě vstoupila se sluchátky na uších a přijíždějící vlak neslyšela. Právě sluchátka u chodců a také u řidičů mohou za nehody čím dál častěji.

Prásk.tv píše:

Leoš Mareš a Karel Gott
čtěte o tématu trend na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Vánoce doma nebo na dovolené?
aktualizováno 20.10.
Trend

Vánoce u moře či na horách. Češi objevili kouzlo svátků v cizině

Stále více Čechů tráví vánoční svátky v zahraničí. K moři nebo na hory vyrazí každý rok na Vánoce nebo na Silvestra více než čtvrt milionu lidí. Podle psychologů je to nejlepší řešení, jak se vyhnout předvánočnímu stresu nebo depresím.

Víno v plechovce je novým hitem
aktualizováno 09.09.
Co na to Češi?

Odzvonilo už vínu v láhvi? Novým hitem je víno v plechovce!

Ve Spojených státech je novým hitem víno v plechovce. A podle posledních průzkumů se ho za mořem prodává dokonce už více než vína v lahvích. Tento trend podle odborníků přichází i do Čech a přestože někteří vinaři tvrdí, že takové víno se nemůže kvalitou vyrovnat lahvovému, vypadá to, že opak bude pravdou.

Jména
24.08.
Pravidla pojmenování

Arwen, Stig či Thymián. Jaké může mít dítě jméno a co je zakázané?

Zvláštních jmen, která dávají rodiče svým dětem, v Česku stále přibývá. Mohou za to i celebrity, které po neobvyklém přízvisku sahají poměrně často. Víte, jaké jméno dítěti dát můžete? A podle čeho to na matrice posuzují?

Klíšťata - ilustrační foto
25.06.
Znepokojivý trend

Klíště postupuje, nebezpečný parazit se "stěhuje" z luk do měst!

Asi každý si uvědomuje, že při cestě na louku nebo do lesa může nabrat černé pasažéry a po návratu domů kontroluje, jestli nemá klíště. Experti ovšem varují, že paraziti se z přírody "stěhují" do měst.

Dovolená v Chorvatsku
17.06.
Prodloužené prázdniny

Školní lavice zejí prázdnotou, řada rodin odjela k moři dřív!

Konec školního roku bude oficiálně až za dva týdny, přesto pro tisíce žáků po celé republice už skončil. A to pro ty, jejichž rodiče využili možnosti předsezónních levnějších letenek a pobytů. Celé rodiny tak už teď vyrážejí za exotikou a plnit se začínají i české kempy.

inteligence
13.06.
Znepokojový trend

Dnešní mladí jsou hloupější než dřívější generace, zjistili vědci!

Norští vědci v nové studii přišli na to, že na slovech, že dnešní děti jsou hloupější než jejich rodiče a prarodiče, možná něco bude. Podle rozsáhlého výzkumu totiž v posledních desetiletích průměrné IQ vytrvale klesá.

Školka
aktualizováno 14.05.
Průkazný trend

V českých škol(k)ách rychle přibývá dětí cizinců, ukazují čísla

Český vzdělávací systém v posledních letech "obsluhuje" stále více dětí cizinců. Nárůst je přitom opravdu výrazný, například v mateřských školách je nyní třikrát víc dětí cizinců než před deseti lety.