Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nehoda trolejbusu ve Zlíně - 6
dnes 21:55
Preventivní opatření

Zlínský dopravní podnik po vážné nehodě raději zkontroluje řidiče!

Zlínský dopravní podnik se rozhodl zavést mimořádné zdravotní kontroly svých řidičů. Impulzem k tomu byla vážná nehoda trolejbusu v centru města, která se stala v pondělí. Podobné nehody se ale stávají prakticky po celé republice a jednou z možných příčin je i to, že řidiči jsou přepracovaní, protože si často musejí přivydělávat jinde.

Tuberkulóza
aktualizováno 13.03.
Všichni zaměstnanci

Dělník chodil s tuberkulózou do práce! K lékaři musí i kolegové

Preventivní vyšetření museli podstoupit zaměstnanci jedné firmy průmyslové zóny v Boru u Tachova. Jeden z jejich kolegů má totiž otevřenou tuberkulózu. K lékaři museli všichni, kteří přišli s nemocným mužem do kontaktu.

Dagmar se svým synem
09.03.
tragický případ

Kubíka (2) zabila zácpa. Matka (24) nevěří, že syna léčili správně

Dvouletého syna Jakuba přivedla jeho matka Dagmar (24) v listopadu do nemocnice. Měl problém se zácpou, přesto se stále usmíval a byl plný života. Ani ve snu jí nenapadlo, že to budou jejich poslední společné chvíle. Domů si ho totiž už neodvedla. Chlapeček v nemocnici zemřel.

Prásk.tv píše:

Ellie-May Clark - 1
čtěte o tématu vyšetření na Prásk.tv
Obchodní sdělení

SOUTĚŽ + matrace s 54% slevou od Matrace za hubičku.cz

Slevové akce a výprodeje už nejsou jen výsadou supermarketů a obchodů s oblečením.

Lékařka
23.01.
preventivní prohlídky

Nepodceňujte prevenci: Tahle vyšetření máte zdarma! PŘEHLED

Prevence je nedílnou součástí péče o zdraví, přesto ji většina lidí podceňuje. Přitom právě preventivní prohlídky mohou odhalit závažná onemocnění ve stadiu, kdy se ještě dají léčit. Podívejte se, na které prohlídky a preventivní vyšetření máte bezplatně nárok.

Bolest břicha
18.11.
Děsivé překvapení

Bolí mě břicho, oznámil muž lékařům. Ti objevili něco šíleného!

Bolesti břicha může způsobit spousta věcí. Přesto se lékaři nestačili divit, když vyšetřili čtyřicetiletého muže, který si právě na bolest břicha stěžoval. V pacientových útrobách totiž objevili něco, co nečekali ani v nejdivočejších snech.

Roentgen - ilustrační - 2
aktualizováno 13.10.
smrt při vyšetření

Ženu zabil rentgen. Nemocnice prozradila tragické detaily smrti!

Mělo jít o běžné vyšetření na rentgenu, pacientku v ústecké Masarykově nemocnici ale ve čtvrtek stálo život. Vedení si stojí za tím, že personál za nic nemůže a okamžitě zakázalo přístroje používat. Podobných jich v Česku ale může být víc a podle úředníků zatím není důvod je vyřadit z provozu.

Miloš Zeman
aktualizováno 15.09.
zdraví prezidenta

Miloš Zeman o rakovině slinivky: Řekl, jak dopadl na vyšetření

Prezident Miloš Zeman podstoupil prohlídku na počítačovém tomografu. Chtěl tak vyvrátit spekulace o tom, že trpí rakovinou. A vyšetření potvrdilo, že je úplně zdravý. Řekl to ve čtvrtek v pořadu Týden s prezidentem na televizi Barrandov.

Felicity zemřela v dětské postýlce
31.08.
smutný příběh

Lékař poslal holčičku s teplotou domů. Do rána zemřela!

Mladý manželský pár prochází velmi těžkým obdobím. V květnu jim zemřela jejich dcera, kterou lékař poslal s teplotou domů. "Není to nic vážného," řekl. Holčička se nedožila rána.

Muž na lavičce
aktualizováno 16.05.
jak ji poznat

ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA: Nemáte ji? Sledujte tyto příznaky!

Roztroušená skleróza je těžké onemocnění nervové soustavy - mozku a míchy. Příčina propuknutí nemoci je neznámá a zrovna tak na ni neexistuje žádný lék. Včasné odhalení ale pomáhá mírnit její dopady. Zjistěte, jestli se onemocnění náhodou netýká i vás.

Spočítejte si znaménka, zvyšují riziko rakoviny
24.04.
Smrtelný melanom

Pozor na rakovinu kůže! Jaké jsou příznaky a kde vás vyšetří zdarma

Lidí s rakovinou kůže v Česku stále přibývá! Pokud i vy máte mateřské znaménko nebo pihu, která se vám nelíbí - ať už se zvětšuje, nebo třeba tmavne, nechte se vyšetřit. Zrovna dnes nabízí dermatologové prohlídku zdarma, na kterou by vás jinak musel poslat praktický lékař.