Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lékařka
19.10.
Návod pro pacienty

Nevíte, co s vámi lékař dělá? Ministerstvo chystá příručku!

Ministerstvo zdravotnictví sestavuje příručku pro pacienty, kteří by se z ní měli dozvědět, jaká vyšetření a postupy by měl lékař použít při určité nemoci. Příručka bude dostupná na internetu a pacient si díky ní bude moci kontrolovat svého lékaře a případně si na něj i stěžovat. Některým zdravotníkům se to ale moc nelíbí.

Doktorka studuje rentgen plic - ilustrační foto
11.09.
velká pomůcka

Potřebujete vyšetření či rentgen? Mapa ukáže, kam to máte nejblíž!

Potřebujete na rentgen, ale nevíte, které zdravotnické středisko jím disponuje? Díky nové interaktivní mapě ministerstva zdravotnictví se můžete z pohodlí domova podívat, kam to budete mít nejblíže.

Vyšetření kvůli melanomu Ilustrační snímek
22.05.
Nepodceňte nebezpečí

Alarmující výsledky: Preventivní akce odhalila desítky nádorů kůže

Každoroční preventivní akce Stan proti Melanomu odhalila alarmující výsledky. U téměř 4 200 vyšetřených pacientů lékaři odhalili 158 zhoubných nádorů. Letos se pacienty snažili upozornit, že melanom se může skrývat i v méně běžných lokalitách, proto bylo mottem akce hesla "černá tečka pod nehtem nemusí být jen modřina".

Prásk.tv píše:

Penis
čtěte o tématu vyšetření na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Četl jsem reklamu Sberbank, kde nabízíte v rámci Vánoční akce bonusovou sazbu 2,89 % na půjčky a konsolidace. Dostane ji opravdu každý, nebo jsou v tom různé skryté háčky?

Štítná žláza
21.05.
vážné onemocnění

Každý druhý neví, že má nemoc štítné žlázy. Hrozí vám? TEST

Už podesáté po celém světě probíhá tzv. Týden štítné žlázy. Jeho cílem je zvýšit povědomí veřejnosti o jejích poruchách, což může následně pomoci lépe a včas diagnostikovat pacienty, kteří o svém onemocnění nevěděli. Otestujte si, zda nejste ohroženi i vy.

Vyšetření kvůli melanomu Ilustrační snímek
06.05.
přehled odhalte příznaky

Pozor na rakovinu kůže! Začínají vyšetření zdarma ve 12 městech

Rakovina ve všech podobách je obrovský strašák. Velmi zákeřné dokáží být nádory kůže, které často začínají jako pigmentové znaménko. V následujících dnech se bude konat preventivní akce Spolu proti melanomu, jejíž součástí je i bezplatné vyšetření.

Žena na vyšetření
03.05.
preventivní vyšetření

Británie v šoku: Chyba v pozvánce na mamograf stála život 270 žen!

Chyba v počítačovém programu si v minulých letech ve Velké Británii vyžádala životy stovek žen. Těm totiž systém nerozeslal pozvánku k preventivnímu vyšetření na mamografu a ony následně zemřely na rakovinu prsu. V britském parlamentu to ve středu oznámil ministr zdravotnictví Jeremy Hunt.

Nehoda trolejbusu ve Zlíně - 6
24.03.
Preventivní opatření

Zlínský dopravní podnik po vážné nehodě raději zkontroluje řidiče!

Zlínský dopravní podnik se rozhodl zavést mimořádné zdravotní kontroly svých řidičů. Impulzem k tomu byla vážná nehoda trolejbusu v centru města, která se stala v pondělí. Podobné nehody se ale stávají prakticky po celé republice a jednou z možných příčin je i to, že řidiči jsou přepracovaní, protože si často musejí přivydělávat jinde.

Tuberkulóza
aktualizováno 13.03.
Všichni zaměstnanci

Dělník chodil s tuberkulózou do práce! K lékaři musí i kolegové

Preventivní vyšetření museli podstoupit zaměstnanci jedné firmy průmyslové zóny v Boru u Tachova. Jeden z jejich kolegů má totiž otevřenou tuberkulózu. K lékaři museli všichni, kteří přišli s nemocným mužem do kontaktu.

Dagmar se svým synem
09.03.
tragický případ

Kubíka (2) zabila zácpa. Matka (24) nevěří, že syna léčili správně

Dvouletého syna Jakuba přivedla jeho matka Dagmar (24) v listopadu do nemocnice. Měl problém se zácpou, přesto se stále usmíval a byl plný života. Ani ve snu jí nenapadlo, že to budou jejich poslední společné chvíle. Domů si ho totiž už neodvedla. Chlapeček v nemocnici zemřel.

Lékařka
23.01.
preventivní prohlídky

Nepodceňujte prevenci: Tahle vyšetření máte zdarma! PŘEHLED

Prevence je nedílnou součástí péče o zdraví, přesto ji většina lidí podceňuje. Přitom právě preventivní prohlídky mohou odhalit závažná onemocnění ve stadiu, kdy se ještě dají léčit. Podívejte se, na které prohlídky a preventivní vyšetření máte bezplatně nárok.