Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

alkohol a zbraně

Opilý voják postřelil samopalem kolegu. Dostal rok vězení

Okresní soud ve Vyškově dnes poslal do vězení vojáka, který se chtěl pochlubit svými zbraněmi a v opilosti postřelil v hospodě svého kolegu.

Slovenská armáda

Nehoda Tatry 815 s 16 vojáky! Spadli do potoka, 7 se zranilo

Auto s 16 slovenskými vojáky se zřítilo do potoka poblíž obce Jalná na středním Slovensku. Čtyři vojáci jsou těžce zranění, tři lehce.

JAS Gripen
Aktualizováno 11.5. 2017 20:39
video Letecká show

Tohle dokáže s gripenem jen on! Pilot dostal speciální osvědčení

Česká armáda má nového certifikovaného pilota gripenu, který má povolení dovést při leteckých přehlídkách stíhačku až na hranice letových možností. Devětatřicetiletý Ivo Kardoš určitě ohromí diváky po celém světě.

Prásk.tv píše:

Záhadný tvor
čtěte o tématu armáda na Prásk.tv
Obchodní sdělení

LEGENDY - největší motoristická slavnost v ČR

Ve dnech 10.-11. června letošního roku proběhne v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích již čtvrtý ročník významné motoristické slavnosti LEGENDY, která loni přilákala do rozlehlého parkového areálu bohnické nemocnice za více jak jedním tisícem automobilových a motocyklových exponátů z minulosti i současnosti přes 35 tisíc návštěvníků.

Přehlídka ruské armády - 2
Aktualizováno 9.5. 2017 22:31
oslavy dne vítězství

Ruská armáda ukázala svaly na přehlídce v Moskvě. GALERIE

Rusko si dnes připomělo konec druhé světové války a oslavilo tento Den vítězství tradiční vojenskou přehlídkou na Rudém náměstí v Moskvě, ale i v jiných městech v zemi.

Zeman povyšuje Lenku Šmerdovou
Aktualizováno 8.5. 2017 20:40
Lenka Šmerdová

Česká armáda má první generálku, Zeman povýšil i veterány

Česká armáda má první generálku. Na Pražském hradě se jí dnes stala po jmenování prezidentem Milošem Zemanem dosavadní plukovnice Lenka Šmerdová. V armádě má na starosti nábor a je poradkyní náčelníka generálního štábu. Šmerdová se stala i první plukovnicí české armády. Prezident povýšil i další vojáky, veterány, hasiče a pracovníky Vězeňské služby

nacistické symboly

Pravicový extremismus v německé armádě: Skandál dál narůstá

Skandál v německé armádě týkající se pravicového extremismu nabírá na obrátkách. V dalších německých kasárnách vyšetřovatelé našli předměty oslavující nacistickou armádu, informoval portál Spiegel Online.

Bunkr ve Vratěníně - 3
Aktualizováno 4.5. 2017 13:39
Umění v řopíku

Umělec rozřezal bunkr z první republiky! Teď čelí nadávkám

Student architektury Ondřej Bělica zastřešil projekt, jehož cílem bylo udělat řez starým vojenským bunkrem, takzvaným řopíkem. Když se fotografie "rozřezaného" bunkru objevily na internetu, přišly Bělicovi stovky výhrůžek.

Čína vypustila novou letadlovou loď vlastní výroby
Aktualizováno 26.4. 2017 22:14
velká ceremonie

Posila námořnictva: Čína spustila na vodu novou letadlovou loď

Čína ve středu při slavnostní ceremonii spustila na vodu svou druhou letadlovou loď, která je zároveň první, již sama postavila. Ceremonie se konala v čínském přístavu Ta-lien, uvádí portál BBC.

rostoucí napětí

Do Jižní Koreji z USA dorazil protiraketový systém THAAD

Jednotky Spojených států začaly v Jižní Koreji s instalací vybavení pro jejich raketový štít. Děje se tak i přes masivní protesty místních obyvatel, uvádí agentura Jonhap. Oznámení přišlo jen jeden den po 85. výročí založení armády KLDR, která v rámci oslav uspořádala ohromné vojenské cvičení.

Americká letadlová loď Carl Vinson
Aktualizováno 23.4. 2017 20:53
Vyhrocené vztahy

Američanům došla trpělivost: Ke Koreji míří flotila válečných lodí!

Vztahy mezi USA a KLDR se nadále vyostřují. Ke korejskému poloostrovu už míří flotila amerických válečných lodí, která se spolu s Japonci zúčastní manévrů. Ty mají Kimův režim odradit od dalších jaderných testů. Severní Korea už kvůli tomu pohrozila potopením americké letadlové lodi Karl Vinsn.