Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Stíhačky tankovaly za letu
aktualizováno 27.06.
na palubě

VIDEO: Nad Českem vojáci USA cvičili tankování ve vzduchu!

Na českém nebi cvičí letci ze Spojených států doplňování paliva stíhaček za letu. Štáb televize Nova na palubě tankovacího letadla exkluzivně natáčel a vy teď uvidíte, jak taková operace probíhá.

Stíhačka
20.06.
Velký zájem veřejnosti

Velké letecké cvičení v Čáslavi. Gripeny bojují s americkými F-16

Na nebi v okolí Čáslavi teď svádějí letecké souboje česká a americká stíhací letadla. Vzájemné síly tam měří naše Gripeny a Alcy s americkými F-16. Česko-americké letecké cvičení tam potrvá dva týdny.

Výbuch po náletech u města Rafah na jihu Pásma Gazy
aktualizováno 20.06.
tvrdý střet

Po ostřelování udeřily stíhačky Izraele v Pásmu Gazy hned třikrát!

Izraelské letouny provedly v noci na středu několik náletů, při kterých měly zaútočit na pozice hnutí Hamás. Má jít o reakci na vypálení nejméně třiceti raket a minometných střel vypálených na Izrael, oznámila izraelská armáda.

Prásk.tv píše:

Princ George - 1
čtěte o tématu armáda na Prásk.tv
Nová centrála NATO
08.06.
bezpečnostní výbor

Česko má problém s nákupem radarů. Nesmí je zapojit do NATO

Podle bezpečnostního výboru NATO není možné, aby byl do aliančního systému zapojen systém, který nepochází z členské země NATO. Týká se to i nákupu mobilních radarů pro českou armádu za asi 3,5 miliardy korun z Izraele. ČTK to dnes sdělilo tiskové oddělení ministerstva obrany. Výbor NATO bude podle českého ministerstva hledat řešení problému, protože se týká více členských států aliance. Premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodnutí výboru NATO překvapilo.

plukovnice letectva v. v. Věra Perlingerová
04.06.
ztráta pro armádu

Zemřela plukovnice letectva Věra Perlingerová. Dala jméno radaru

Armáda České republiky oznámila v pondělí velmi smutnou zprávu, ve věku nedožitých 87 let zemřela plukovnice Věra Perlingová, která celý život věnovala právě letectví a řízení letového provozu. I její zásluhou odborníci vyvinuli pasivní sledovací systém, který také nese její jméno.

Karla Šlechtová, Mrtin Stropnický
aktualizováno 04.06.
Armádní zakázky

O nákupu radarů musí rozhodnout Šlechtová. Ministr chybu odmítá

Mimořádně v pondělí zasedala Bezpečnostní rada státu. Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová má totiž podezření, že se v některých armádních zakázkách objevila závažná pochybení. Nesrovnalosti se podle ní měly objevit v zakázkách z doby působení jejího předchůdce a stranického kolegy Martina Stropnického. Současný ministr zahraničí v demisi taková nařčení odmítá.

Andrej Babiš
aktualizováno 01.06.
Proti byla SPD a KSČM

Vojenské mise poslanci schválili! Opozici pobouřily vtípky Babiše

Sněmovna po dlouhé diskuzi schválila vládní plán zahraničních misí. Posílí se v Iráku, Afghánistánu a Mali, letecky bude možné chránit Pobaltí. Právě mise v Pobaltí uváděli komunisté jako důvod, proč možná nepodpoří nově vznikající vládu.

Nákladní vůz armády ČR
aktualizováno 30.05.
vážná zranění

Nehoda armádního vozu! Pro těžce zraněného musel letět vrtulník

Ve středu odpoledne havarovalo na Chomutovsku speciální armádní vozidlo. Podle prvotních informací se při nehodě zranili tři lidé, pro jednoho kvůli vážnosti zranění zamířil vrtulník záchranářů, silnice byla po dobu zásahu a vyšetřování uzavřena.

Izraelský protiútok na pásmo Gazy
aktualizováno 30.05.
25 vojenských cílů

Izraelci oplatili útok Palestinců! Poté uzavřeli příměří, tvrdí Hamás

Izraelská armáda v noci na středu provedla nové útoky na 25 vojenských cílů v Pásmu Gazy, odkud v úterý palestinské militantní skupiny iniciovaly nejrozsáhlejší palbu za poslední roky. Palestinské hnutí Hamás poté informovalo o příměří.

Konvoj americké armády míří do Česka - 5
aktualizováno 30.05.
kde ho můžete vidět?

V ČR už je první část amerického konvoje! Předvoj dojel do kasáren

Na českých dálnicích opět narazíte na americké obrněné transportéry a nákladní auta. První část vojenského konvoje přejela hraniční přechod Rozvadov v úterý večer, do kasáren se dostala až po půlnoci.