Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Putin a Trump na jednání G20
aktualizováno 14.04.
Rozporuplné reakce

Damašek i Moskva kvůli útoku zuří, NATO úder naopak kvituje

Úder armád USA, Francie a Velké Británie na cíle v Sýrii pochopitelně vyvolal velmi silné reakce na mezinárodním poli. Jedni ho odsuzují, jiní naopak kvitují.

James Mattis
aktualizováno 14.04.
Chemické zbraně

Úder proti Sýrii je tvrdší než ten loňský, oznámili Američané

Nynější zásah USA, Francie a Británie proti syrské infrastruktuře s chemickými zbraněmi byl tvrdší než útok z roku 2017. Oznámil to v noci na dnešek americký ministr obrany James Mattis.

V Sýrii zabíjely chemické zbraně
aktualizováno 12.04.
získal kontrolu

Dúmá po smrtícím útoku ovládl Asad! Nad městem se tyčí vlajka

Syrská armáda podle ruského generálmajora Jurije Jevtušenka dostala pod kontrolu město Dúmá, které se v sobotu podle opozice stalo terčem chemického útoku. Místo bylo posledním útočištěm povstalců v blízkosti syrské metropole.

Prásk.tv píše:

Rianna Conner - 1
čtěte o tématu armáda na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Střety ve Východní Ghútě neustávají
aktualizováno 09.04.
raketový útok

Raketový útok na vojenské letiště v Sýrii! Zemřelo nejméně 14 lidí

Při nočním raketovém útoku na vojenskou leteckou základnu v syrské provincii Homs zemřelo 14 lidí, mezi nimi Íránci. Uvedla to exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR). Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že úder podnikl Izrael. Mluvčí izraelské armády podle agentury AP ale nechtěl prohlášení Moskvy zatím komentovat. Syrská státní televize předtím z útoku obvinila Spojené státy, což Pentagon odmítl.

Masivní protesty Palestinců u izraelských hranic
aktualizováno 07.04.
další oběti

Pásmo Gazy plní černý dým, protesty provází násilí a smrt

Protesty Palestinců u hranice s Izraelem v rámci "Velkého pochodu za návrat" opět provází násilnosti. V pátek zemřelo devět lidí, více než tisíc lidí bylo zraněno. Napětí roste na obou stranách. Protestující pálí podél hranic neuvěřitelné množství pneumatik, černý dým se šíří do okolí a skrývá jejich pohyb před izraelskými jednotkami.

Test rakety Sarmat
aktualizováno 30.03.
sarmat v akci

VIDEO: Rusko znovu testovalo ničivou mezikontinentální střelu

Ruská armáda znovu otestovala novou mezikontinentální balistickou raketu s označením Sarmat. Podle ruského ministerstva obrany byl test, který se uskutečnil na kosmodromu Plesetsk, úspěšný. Nová zbraň má nahradit rakety s označením Veovoda, které jsou známější jako rakety Satan.

Kasárna Benešov
22.03.
foto+video chátrající areál

OPUŠTĚNÁ MÍSTA: Kasárna v Benešově už asi nic nezachrání!

Na pokraji středočeského Benešova stojí rozsáhlý areál bývalých kasáren. Dříve zde sloužily stovky vojáků, dnes jsou budovy již dlouhá léta prázdné a pomalu chátrají. S kamerou jsme vyrazili zjistit, v jakém stavu budovy kasáren jsou a co s nimi bude dál.

Mi-24 Hind - 20
aktualizováno 14.03.
Nehoda při kontrole

Kanón vrtulníku náhle vystřelil, tři vojáci museli do nemocnice

Ve výcvikovém prostoru české armády Boletice na Českokrumlovsku se ve středu dopoledne vážně zranil jeden voják. Při kontrole výzbroje bojového vrtulníku Mi-24/35 totiž náhle vystřelil kanón a vojáka vážně zranil.

Generálporučík Aleš Opata
aktualizováno 08.03.

Bečvář v čele armády končí, nahradí ho generál Aleš Opata

Vláda dnes podpořila návrh, aby se generálporučík Aleš Opata stal od května novým náčelníkem generálního štábu. Ve funkci má na návrh ministryně obrany Karly Šlechtové (za ANO) nahradit Josefa Bečváře. Šlechtová chce ještě dnes s Opatou seznámit poslance branného výboru, jeho stanovisko je jen doporučující.

Vojáci
07.03.
nedostatek vojáků

Nováčci v armádě dostávají až čtvrt milionu! Zvládli byste testy?

V české armádě aktuálně chybí asi čtyři tisíce vojáků. Největší sháňka je po řidičích a leteckých technicích. Málo je ale i lékařů nebo kuchařů. Podle vojáků masivnímu náboru brání hlavně nízká nezaměstnanost. Náborové příspěvky jsou přitom vysoké. Nováčci mohou získat až čtvrt milionu korun.