Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Přenocují tu

Českem projede další americký konvoj! Přesouvá se 550 vojáků

Českou republikou o víkendu projede další konvoj amerických a britských vojáků. Kolona s 550 vojáky a 125 vozy přenocuje v Jaselských kasárnách ve Staré Boleslavi. Druhý den pak budou pokračovat přes Náchod do Polska. Na konvoj se opět chystá podívat řada fanoušků vojenské techniky.

přísný výběr

Chcete být vojákem z povolání? Takhle dopadl náš reportér...

Armáda chce letos nabrat asi dva a půl tisíce nových vojáků. Snížila kvůli tomu i nároky na zdravotní stav rekrutů, kteří však mimo jiné musí projít testy fyzické zdatnosti. Roli uchazeče o tuto práci si vyzkoušel i reportér Ondřej Požár. A jak v tělocvičně dopadl, se podívejte v reportáži.

Lenka Šmerdová - generálka
Aktualizováno 16.3. 2017 22:23
profesní úspěch

Češi budou mít v armádě první ženu s hodností generála!

Poprvé v historii bude mít česká armáda v hodnosti generála ženu. Podle informací televize Nova si 8. května na Pražský hrad pro hvězdičku brigádního generála přijde plukovnice Lenka Šmerdová. Oficiálně ale žádné konkrétní jméno ještě ministerstvo obrany nezveřejnilo.

Prásk.tv píše:

Noid
čtěte o tématu armáda na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pořádná velikonoční nadílka čeká v Albertu na 35 šťastlivců

Velikonoce už klepou na dveře. A v obchodním řetězci Albert vědí, jak vám je pořádně zpříjemnit.

Americký prezident Donald Trump
Aktualizováno 14.3. 2017 22:31
bezpilotní letouny

Posílení CIA: Trump povolil agentuře útočit drony na teroristy

Americký prezident Donald Trump povolil Ústřední zpravodajské službě (CIA) provádět nálety bezpilotními letouny na podezřelé z terorismu. Informoval o tom The Wall Street Journal. Americké úřady zatím nechaly zprávu bez komentáře.

Vrtulník
Aktualizováno 10.3. 2017 21:19
Letecká nehoda

Vojenský vrtulník poslal k zemi led, ukázalo vyšetřování

Za prosincové nouzové přistání vojenského vrtulníku Mi8 u Třemošnice na Chrudimsku může led. Podle vyšetřovatelů právě kvůli němu oba motory stroje, ve kterém bylo 13 lidí, selhaly. Naštěstí těsně nad zemí zase naskočily.

Teror na Filipínách

Objevili tělo a hlavu německého turisty. Popravili ho islamisté

Vojáci objevili na Filipínách mrtvolu Němce, kterého zavraždila místní teroristická organizace. Džihádisté, kteří spolupracují i s Islámským státem, zveřejnili tento týden video z mužovy popravy. Armáda teď našla jeho tělo a hlavu.

SU-24
Aktualizováno 3.3. 2017 16:38
Video Nebezpečný manévr

Napětí roste! Ruská stíhačka těsně minula vojenskou loď USA!

Posádku amerického torpédoborce USS Porter, který operuje v Černém moři, pořádně vyděsil riskantní manévr ruské stíhačky Su-24. Pilot totiž válečnou loď jen těsně minul.

Švédský mariňák - ilustrační foto
Aktualizováno 3.3. 2017 21:12
Obavy ze sousedů

Švédsko se bojí Rusů. Po 7 letech opět zavádí vojnu, i pro ženy!

Švédsko od příštího roku zavede povinnou vojenskou službu. Neutrální země to dělá kvůli hrozbě ruské agrese. Nově budou do armády povolány také ženy. Vojna potrvá 9 měsíců až jeden rok.

Syrská armáda se připravuje na postup do Palmýry
Aktualizováno 2.3. 2017 22:13
osvobození města

Syrská armáda oslavuje, vojáci se dostali hluboko do Palmýry

Syrská armáda a její spojenci slaví úspěch, podle posledních zpráv se jim podařilo vyhnat radikály ISIS z města Palmýra, které nyní ovládají. Podruhé se tak podařilo osvobodit historické město, ve kterém radikálové zničili významné památky.

Ofenzíva irácké armády v západním Mosulu
Aktualizováno 1.3. 2017 20:32
válka s ISIS

Odpalte se, nebo zmizte do hor! Vůdce IS vyzval k ústupu

Irácká armáda zaznamenala významný úspěch v dobývání Mosulu. Obsadila poslední únikovou cestu z města. K úplnému obklíčení radikálů už chybí málo. A naznačuje to i reakce islamistů. Ti prý město narychlo opouštějí. Zelenou jim k tomu dal i sám Abú Bakr Bagdádí.