Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Americká letadlová loď Carl Vinson
Aktualizováno Včera 20:53
Vyhrocené vztahy

Američanům došla trpělivost: Ke Koreji míří flotila válečných lodí!

Vztahy mezi USA a KLDR se nadále vyostřují. Ke korejskému poloostrovu už míří flotila amerických válečných lodí, která se spolu s Japonci zúčastní manévrů. Ty mají Kimův režim odradit od dalších jaderných testů. Severní Korea už kvůli tomu pohrozila potopením americké letadlové lodi Karl Vinsn.

mezinárodní napětí

Armády se stahují k hranicím Severní Koreje. Čekají konflikt?

Napětí na Korejském poloostrově se může kdykoliv vyostřit. Rusko a Čína k hranicím poslaly armádu a připravují se na možnost konfliktu. Ke korejskému pobřeží míří také americká letadlová loď USS Carl Vinson.

KLDR slaví 105. narozeniny Kim Ir-Sena - 3
Aktualizováno 17.4. 2017 21:51
Napětí roste

USA poslaly Severní Koreji jasný vzkaz: Naše trpělivost je u konce!

Trpělivost Spojených států se Severní Koreou je u konce. Na návštěvě Jižní Koreje to prohlásil americký viceprezident Mike Pence. Současně vyzval režim Kim Čong-una, aby okamžitě přestal s vývojem jaderných zbraní a testováním balistických raket.

Prásk.tv píše:

Hope Howard - 1
čtěte o tématu armáda na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sníte o lepším bydlení? Přijíždíme do regionů s nejnovějšími trendy

Chcete se dozvědět o nových a dostupných novinkách v bydlení? Přijďte na roadshow RSTS, kterou najdete v téměř 30 městech ČR.

demonstrace síly

Odpověď na provokace: Ke KLDR se přesouvá letadlová loď USA

Ke Korejskému poloostrovu se přesouvá útočná skupina amerického námořnictva, jejíž součástí je letadlová loď Carl Vinson. Je to americká reakce na vojenské provokace a testy střel severokorejské diktatury.

Útok v Sýrii
Aktualizováno 9.4. 2017 11:42
galerie konflikt v sýrii

ANALÝZA: Bude válka s Ruskem? Armády si zatím poměřují svaly

Hrozí válka mezi Ruskem a Spojenými státy? Nebo dokonce mezi celým NATO a Ruskem? Pesimistické hlasy tvrdí, že ano. Že tuto možnost přiblížil Trumpův raketový úder na Sýrii. USA tak vytrestaly diktátora Bašára Asada za útok chemickými zbraněmi proti civilistům.

Útok v Sýrii
Aktualizováno 7.4. 2017 21:45
ONLINE Trest za chemický útok

Při útoku USA v Sýrii zemřelo 16 lidí! Vztahy s Ruskem jsou napjaté

Spojené státy dnes v reakci na chemický útok ve městě Chán Šajchún v provincii Idlib zaútočily na leteckou základnu na západě Sýrie. Akci nařídil prezident Donald Trump. Při útoku podle syrských úřadů zemřelo 16 lidí, z toho devět civilistů. Podle ruského premiéra Dmitrije Medveděva se USA útokem dostala jen krok od konfliktu s Ruskem.

Zkouška střel

KLDR znovu provokuje! Odpálila další raketu, dopadla do moře

Severní Korea v noci na středu testovala další balistickou střelu. Šlo o raketu středního doletu, uvedla americká armáda. Severokorejci ji odpálili z východního pobřeží, uletěla asi 60 kilometrů, než dopadla do Japonského moře.

spojenci pomáhají

NATO zesílí pomoc v Iráku. Vyškolí i zdravotníky, pyrotechniky, údržbu

Severoatlantická aliance zesílí svou pomoc v Iráku, uvedl po dnešním jednání ministrů zahraničí členských zemí generální tajemník organizace Jens Stoltenberg. V zemi, kde se odehrává část bojů s teroristickou organizací Islámský stát (IS), začne nově školit vojenské zdravotníky a pomůže s údržbou tanků a další obrněné techniky.

Konvoj americké armády míří do Česka - 5
Aktualizováno 26.3. 2017 20:44
Už jsou v Polsku

Americký vojenský konvoj projel Českem, vítaly ho stovky lidí

Konvoj americké a britské armády už projel Českem. Celkem 125 vozidel a 550 lidí se přes české území přesouvalo z Německa do Polska, kde by vojáci měli působit v rámci snahy NATO o posílení svých východních členů.

Přenocují tu

Českem projede další americký konvoj! Přesouvá se 550 vojáků

Českou republikou o víkendu projede další konvoj amerických a britských vojáků. Kolona s 550 vojáky a 125 vozy přenocuje v Jaselských kasárnách ve Staré Boleslavi. Druhý den pak budou pokračovat přes Náchod do Polska. Na konvoj se opět chystá podívat řada fanoušků vojenské techniky.