Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nákupy on-line
aktualizováno 03.12.
Konec geoblokace

Platí nová pravidla pro eshopy! Čechy už nebudou diskriminovat

V pondělí 3. prosince vstupuje v platnost nové nařízení Evropské unie, které zásadně upravuje podmínky pro nakupování na internetu. Pro české zákazníky to znamená, že je zahraniční eshopy nebudou moci odmítat jen na základě toho, že žijí v Česku. Stejně tak nebude obchodník moci odmítnout českou platební kartu.

Slevy
aktualizováno 29.11.

VÍKEND: Dejte si pozor na triky obchodníků

Velké plakáty s nápisy výprodej, slevy o desítky procent. Měsíc před Vánoci tak vypadá většina výloh. V tomto období utrácíme nejvíc z celého roku, a tak by nabízené slevy mohl někdo považovat za výhodu.

Black Friday v Česku
aktualizováno 23.11.
američané utrácí

Nákupní šílenství začalo, Black Friday provází násilí i smrt

Nákupní šílenství doprovázené bitkami ve Spojených státech odstartoval takzvaný černý pátek, kdy obchodníci lákají zákazníky na výrazné slevy. Odborníci očekávají, že Američané při letošním Black Friday utratí rekordní sumy. Začátek černého pátku ale poznamenal incident, při kterém zemřel jeden člověk.

Prásk.tv píše:

Hannah Law - 1
čtěte o tématu nakupování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Tradiční Vánoce propojte s moderními prvky

Jistě, Vánoce jsou spojeny s řadou tradic. Zpívání koled, krájení jablka, lodičky z ořechových skořápek nebo lití olova. To jsou činnosti, které děláme už několik desetiletí, mnohdy i staletí.

Pozor na vánoční krádeže
15.11.
Neopatrnost při nakupování

Před Vánoci roste počet krádeží. Lidé často vychází zlodějům vstříc

Kuriózní akci zaměřenou před Vánoci proti zlodějům si připravili pardubičtí policisté. V supermarketech sledují lidi, kteří si nedávají pozor na své věci, pak se u nich coby možní zloději vyfotí a snímky jim ukážou.

Otevírací doba o svátcích
15.11.
Státní svátek

Otevírací doba 17. listopadu! Kde si v sobotu můžete nakoupit?

V sobotu 17. listopadu nás čeká státní svátek, v rámci kterého oslavíme den boje za svobodu a demokracii. Toho, že si nebudeme moci nakoupit, se ale obávat nemusíme - tento svátek patří mezi ty, kdy obchody nechávají otevřeno.

Black Friday v Česku
04.10.
Black Friday

S vánočními dárky ještě chvíli počkejte. Blíží se obrovské slevy!

Přestože jsou Vánoce až za dva a půl měsíce, nakupují už někteří lidé horlivě vánoční dárky. Jenže úplně zapomínají, že se každý rok na podzim koná obří slevová akce, na které mohou ušetřit i tisíce - tedy Black Friday neboli Černý pátek.

Online nakupování
aktualizováno 18.09.
Nákupy v Česku

Češi propadli e-shopům. Těmto se ale radši vyhněte, varují inspektoři

Češi čím dál více nakupují zboží přes internet, především elektroniku a knihy. Naopak potraviny a drogerii raději shánějí v kamenných obchodech. Odradit zákazníka dokáže problém při reklamaci, naopak přilákat k dalšímu nákupu sleva a doprava zdarma.

Otevírací doba o svátcích
aktualizováno 12.09.
Prodejní doba

Poslanci schválili změnu otvírací doby obchodů o státních svátcích

Poslanci se rozhodli změnit omezení prodejní doby o vybraných svátcích. Velkoobchodů by se už tento zákon netýkal, maloobchodů se změna nejspíš nedotkne.

Hádka na dovolené
aktualizováno 26.08.
Partnerské hádky

Vztahy ničí hádky o peníze. Za toto partneři utrácejí. PŘEHLED

Nejčastějším důvodem hádek mezi partnery jsou rozdílné názory na to, za co utrácet peníze, ať už se jedná o boty, oblečení, cigarety nebo zábavu. To, co jsou lidé ochotni odpustit sobě, partnerovi často netolerují. Podle nejnovějšího průzkumu dokonce přibývá mužů, kteří nejsou ochotni dávat své polovičce žádné peníze.

Otevírací doba v květnu
07.05.
Problémové nákupy

Otevřeno? Zavřeno? Čachry se sváteční otvírací dobou lidi štvou

Už zítra je po týdnu opět volný den. A i když se spousta Čechů těší na lenošení, velká část národa opět řeší otázku, zda budou obchody s plochou nad 200 metrů čtverečních otevřené nebo povinně zavřené podle kontroverzního zákona.