Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Starosta Žehně Atila Géňa
včera 22:26
Nehorázná drzost

Starosta zatajil temnou minulost, teď se ještě vydává za policistu!

Starostu slovenské obce Žehňa znovu prošetřuje policie. Nosí totiž vestu s nápisem "dobrovolný pomocník policie" a také falešný policejní průkaz. Mužem zákona přitom nikdy nebyl, spíš naopak - strávil několik měsíců za mřížemi.

Hospoda
02.12.
Podvod s penězi

Lidé čekali na koncert marně. Hospodský sbalil peníze a zmizel!

Obyvatelé Bystrovan na Olomoucku zažili velké zklamání. V tamní hospodě měl totiž vystoupit písničkář Jarek Nohavica, jenže jeho vyprodaného koncertu se místní nedočkali. Umělec totiž o ničem nevěděl a žádný koncert tam prý neslíbil. Všechno měl organizovat provozní tamní restaurace, jenže ten sbalil vybrané peníze a zmizel.

Lidé odpustili bývalému starostovi alkohol za volantem a znovu ho zvolili
10.11.
Odpuštění

Starosta pil a řídil! Lidé mu ale odpustili a znovu ho zvolili

Novým starostou Bělé pod Bezdězem se stal Jaroslav Verner. Přitom v březnu před 4mi lety ho z funkce odvolalo zastupitelstvo kvůli alkoholové aféře, kdy ho za volantem chytila policejní hlídka a nadýchal tehdy přes jedno promile. Stálo ho to jedno volební období. Lidé v obci mu už jeho exces odpustili.

Prásk.tv píše:

Striptýz
čtěte o tématu starosta na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportka letos vytvořila už 200 nových milionářů

Nejoblíbenější česká loterie udělala v tomto roce milionáře už ze dvou stovek sázejících. Celkem si tito výherci rozdělili přes miliardu korun, největší částku si odnesl muž ze Zlínska, který je díky Sportce bohatší o 92 milionů korun.

Jan Papajanovský
18.10.
Komunální volby

Nejmladšího starostu mají po volbách na Děčínsku. Je mu 23 let

Nejmladšímu nastupujícímu starostovi v Česku je pouhých 23 let. Jan Papajanovský šel do voleb jako lídr Koalice pro Kamenici, která s přehledem v České Kamenici na Děčínsku zvítězila.

Klec pro medvěda
17.10.
Odchyt zvířete

Klec na medvěda je připravená, šelma se zatím dobývala na ovce

Starostové několika obcí na Valašsku konečně mají speciální odchytovou klec na medvěda, který se už několik týdnů potuluje po okolí. Přivezli ji ze Slovenska a hodlají ji okamžitě použít. Vzhledem k tomu, že zvíře je čím dál tím nebezpečnější, nebudou zřejmě muset ani čekat na oficiální povolení k odchytu.

Medvěd zabíjí ovce na Valašsku
aktualizováno 16.10.
Odchyt šelmy

Medvěd napadl další ovce. Starostové se na něho chystají

Asi čtyřletý medvěd, který se už měsíc potuluje Valašskem, roztrhal další ovce. Tentokrát v Mikulůvce a v Bystřičce. Na jeho odchyt bude přivezena speciální odchytová klec ze Slovenska.

Kněz pořádá oslavy na faře
aktualizováno 15.10.
Sepisování petice

Kněz pořádá na faře bujaré oslavy. Obyvatelé si na něho stěžují

Obyvatelé Dubu nad Moravou si stěžují na místního kněze a sepisují i petice. Pronajímá totiž faru pro pořádání nejrůznějších setkání, třeba oslav, konají se tam i svatby a místní se kvůli tomu často nevyspí.

Hladový medvěd na Zlínsku opět útočil na ovce
13.10.
Starosta dal žádost

Medvěd stále děsí Valašsko! Odchytí ho do speciální klece

Medvěd, který se pohybuje už přes měsíc na Valašsku, bude nejspíš odchycen do speciální klece. Žádost o jeho odchyt poslal na krajský úřad starosta obce Jarcová. Právě v okolí této obce se medvěd v posledních dnech zdržuje.

Jan Kočka a jeho SUV Mercedes G
10.10.
pohřeb jana kočky ml.

Rodina Kočků chystá velkolepý pohřební průvod. Zablokuje Prahu

Starosta městské části Praha 3 Alexander Bellu není ochoten zastavit na celé dvě hodiny dopravu kvůli velkolepému pohřbu Jana Kočky ml., který zemřel na konci září při hrozivém střetu s náklaďákem.

Do čela obcí kandiduje nejméně lidí za posledních 18 let
02.10.
Starostům přidají peníze

Náročná práce za málo peněz, o komunální politiku klesá zájem

Kandidátů na obecní politiky do nadcházejících komunálních voleb rapidně ubylo. Komunální politiku opustily více než 2 tisíce lidí. Práce starosty je podle nich náročná. Dalším důvodem jsou i přísná majetková přiznání a malé finanční ohodnocení. To by se ale mělo od ledna změnit.