Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Matrika - podpis novomanželů
18.09.
Menší obce

Malým matrikám hrozí zánik. Vláda schválila snížení jejich financování

Malé matriky mají problémy. Vláda schválila návrh snížení jejich financování o dvě třetiny a může tak dojít k jejich zániku. Změna by měla začít od příštího roku, podle informací Hospodářských novin (HN).

Starosta Max je v čele amerického města už pět let
17.09.
Psí starosta

Nejroztomilejší starosta! Tenhle chlupáč je v čele města už pět let

Komunální volby v Česku jsou na spadnutí - jednotlivé strany se v mnohdy bizarních kampaních předhánějí v předvolebních slibech, aby získaly přízeň co největšího počtu lidí. Lidé v kalifornském městečku Idyllwild však mají jasno. Jejich starostou je pes.

Rozloučení s šéfem dobrovolných hasičů Karlem Richterem
aktualizováno 28.08.
poslední rozloučení

Smuteční obřad: Lidé se loučí se starostou dobrovolných hasičů

Před necelými dvěma týdny náhle zemřel dlouholetý starosta sdružení dobrovolných hasičů České republiky Karel Richter. Poslední rozloučení se koná od 14:00 ve velké síni krematoria v Praze - Strašnicích.

Prásk.tv píše:

Striptýz
čtěte o tématu starosta na Prásk.tv
Velký bílý žralok
aktualizováno 06.08.
neměl šanci přežít

Detaily smrti Čecha v Egyptě: Skočil z mola, útok přišel okamžitě

Český turista, který minulý pátek zemřel v egyptském Marsá Alamu po útoku žraloka, nepřežil podle místního starosty hned první kousnutí. Žralok ho napadl okamžitě poté, co skočil z mola.

Během slavnosti zemřel brněnský starosta Rotrekl
aktualizováno 13.05.
náhlá smrt

Brněnskou pouť narušilo neštěstí, v průběhu akce zemřel starosta!

Při akci pořádané městskou částí Brno-jih zemřel její starosta Zdeněk Rotrekl (62). Politikovi ze sdružení Starostové (Šance pro jih) se přitížilo během každoroční pouti, podle svědků náhle zkolaboval. Ani rychlá pomoc okolí a záchranářů ho už nedokázala zachránit.

Nešťastný konec pátrání po starostovi
aktualizováno 16.04.
měl se oběsit

Tragický konec pátrání: Hledaného starostu našli mrtvého!

Policejní pátrání po zmizelém Pavlu Ž. (66) má smutný konec. Starostu obce Rapotín objevili policisté mrtvého v neděli večer nedaleko Rýmařova. Podle informací TN.cz našli kriminalisté hledaného muže oběšeného.

Pátrání - Pavel Žerníček
aktualizováno 13.04.
přišel o firmu

Záhadné zmizení: Starosta nasedl do auta a už ho nikdo neviděl!

Policisté na Šumpersku už několik dní marně pátrají po Pavlu Žerníčkovi (66). Starostu obce Rapotín lidé naposledy zahlédli v pondělí. Dopoledne odjel autem od svého domu a už se nevrátil. Podle policie trpěl zdravotními problémy, které mu znemožňovaly vykonávat funkci.

Kateřina Valachová
08.04.
Nenahlásili to

Chovanec ústavu znásilnil jiného! Starosta chce vyšetřit ministryni

Případ sexuálního zneužívání v bývalém diagnostickém ústavu v Chrastavě míří do politiky. Případ pomohl odhalit reportér TV Nova, když na to, co se v ústavu děje upozornil policii. Okresní soud v Trutnově teď potvrdil, že ke zneužívání mělo skutečně dojít a starosta Chrastavy chce, aby se k odpovědnosti přihlásila i tehdejší ministryně školství.

Při požáru zemřely tři děti
aktualizováno 13.03.
Požár na Znojemsku

Rodina, která přišla v ohni o 3 děti, dostane peníze. Pomáhá obec

Obec Oleksovice na Znojemsku, kde včera při požáru zemřely tři děti, chce pomoci jejich rodině. Vyhlásila proto sbírku. Dům vyhořel a rodiče a prarodiče dětí už dostali náhradní bydlení.

Kolik berou poslanci
aktualizováno 07.03.
co myslíte vy?

Více funkcí, ale jen plat poslance. Na návrh Pirátů reagují politici

Do boje proti kumulovaným platům poslanců se pustili Piráti. Jen s poslaneckým platem by si museli vystačit například hejtmani nebo starostové. Některým by to ale měsíční příjem mohlo snížit i o polovinu.