Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Spor prezidentů

Erdogan vyhrožuje Evropě! Zeman: Turecko nepatří do EU

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan svými ostrými výroky na adresu Evropské unie dokazuje, že Turecko do EU nepatří, řekl dnes prezident Miloš Zeman. Erdogan se podle něj snaží unii vydírat výhružkami, že vpustí do Evropy uprchlíky, jinou kartu ale turecký prezident v ruce nemá, uvedl Zeman na tiskové konferenci po návštěvě Olomouckého kraje.

zastrašuje

Erdogan vyzval Turky v Evropě: Jste její budoucnost, mějte 5 dětí

Turecký prezident Recep Erdogan vyzval Turky žijící v Evropě, aby měli nejméně pět dětí. "Jste budoucnost Evropy!" hřímal ve svém dalším projevu namířeném proti současným evropským politickým špičkám.

Turecký list přirovnal německou kancléřku k Hitlerovi
Aktualizováno 17.3. 2017 14:35
napětí roste

"Frau Hitler": Turecký list přirovnal Merkelovou k nacistickému vůdci

Turecký list Güneş v pátek zpodobnil na titulní straně německou kancléřku Angelu Merkelovou jako Hitlera. Fotomontáž vznikla jako projev pokračující krize mezi Tureckem a Evropskou unií.

Prásk.tv píše:

Çinar Engin - 1
čtěte o tématu Turecko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pořádná velikonoční nadílka čeká v Albertu na 35 šťastlivců

Velikonoce už klepou na dveře. A v obchodním řetězci Albert vědí, jak vám je pořádně zpříjemnit.

silná slova

Turecko už nepřijímá uprchlíky zpět a vyhrožuje Evropské unii

Turecko vrací úder Evropské unii. Ankara pozastavila klíčovou část dohody o migraci a nechce už zpět přijímat uprchlíky z Řecka. Kvůli napětí s několika státy evropského bloku země omezila také své aktivity v rámci Severoatlantické aliance.

horká krev

Turci zuří a hrozí koncem Evropy. Vypustíme uprchlíky, vyhrožují

Diplomatická roztržka mezi Tureckem a Nizozemskem nabírá na obrátkách. Turecko hrozí celé Evropě, že vypoví klíčovou migrační dohodu, díky které se minulý rok podařilo zásadně snížit počet uprchlíků mířících do Evropy. Turecký prezident navíc Nizozemce obvinil z masakru Bosňanů ve Srebrenici. Nizozemský premiér jeho nařčení označil za falšování dějin.

Erdoganův palác - 3
Aktualizováno 13.3. 2017 20:23
vyhoštění ministryně

Nizozemský velvyslanec v Turecku je "na koberečku", napětí roste!

Turecké ministerstvo zahraničí si v pondělí kvůli diplomatické roztržce s Nizozemskem předvolalo nizozemského velvyslance. Do Haagu zároveň zaslalo dvě protestní nóty, informoval server listu Hürriyet. V jedné z nich si stěžuje na zacházení s tureckou ministryní, kterou nizozemské úřady v sobotu vyhostily ze země. Ve druhé nótě protestuje Ankara proti zásahu nizozemské policie proti lidem demonstrujícím v Rotterdamu na podporu tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Erdogan
Aktualizováno 12.3. 2017 21:02
chce neomezenou moc

Hrozba! Turecký prezident Erdogan vyhrožuje Nizozemsku

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes prohlásil, že Nizozemsko zaplatí za "nestoudné zacházení" s tureckou ministryní, kterou Nizozemci vyhostili ze země. Situace vyústila podle agentury AP v bezprecedentní diplomatickou roztržku mezi oběma státy.

Černá růže
Aktualizováno 12.3. 2017 11:55
Unikát v ohrožení

Legendární "černé růži" hrozí zánik! Podaří se ji zachránit?

Ojedinělý druh růže, přezdívaný Arabská kráska či Arabská nevěsta, roste pouze v turecké obci Halfeti. Tyto tmavě rudé unikáty během léta ztmavnou až do černa. V oblasti, kde se začaly nově pěstovat, už ale barvu nemění, uvedl turecký list Hürriyet.

Turci demonstrující před nizozemským velvyslanectvím v Istanbulu
Aktualizováno 12.3. 2017 05:08
spor

Nizozemci vykázali tureckou ministryni, chtěla agitovat krajany

Nizozemské úřady označily tureckou ministryni pro záležitosti rodiny Fatmu Betül Sayan Kayaovou za nežádoucí osobu a eskortovaly ji do Německa, odkud do země přijela. Oznámila to v neděli místní média.

Následky pádu vrtulníku v Istanbulu
Aktualizováno 10.3. 2017 11:38
Tragédie v Istanbulu

Vrtulník narazil do věže a spadl na dálnici. Minimálně 5 mrtvých!

Nejméně pět lidí zahynulo v pátek dopoledne při tragické nehodě vrtulníku v tureckém hlavním městě Istanbulu. Po startu z mezinárodního Atatürkova letiště narazila helikoptéra do televizní věže a zřítila se na dálnici. Nejméně pět lidí při nehodě zahynulo.