Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Afrin - 7
aktualizováno 16.03.
umírají civilisté

Válka v Sýrii trvá! Člen NATO bombarduje Afrín. Západ mlčí

Turecko jen před několika dny vpadlo do kurdského Afrínu a bombarduje zde nejen kurdské milice, ale především civilisty. Turecký prezident Erdogan se netají tím, že Afrínem jeho boje nekončí. Zatímco Turecko, které je mimochodem členem NATO, Afrín nemilosrdně ničí, zbytek světa situaci přehlíží. Proti tomu se začínají ozývat novináři ze západních zemí, kteří situaci na místě bedlivě sledují a dokumentují. Ti zároveň apelují na autority, aby násilí v zemi zastavily.

Zřícené letadlo
aktualizováno 11.03.
letecké neštěstí

Dívka se loučila se svobodou, tragicky zemřela i s kamarádkami

Soukromé turecké letadlo se v neděli odpoledne zřítilo v Íránu. Letělo ze Spojených arabských emirátů do Istanbulu. Na palubě bylo 11 lidí, převážně mladé ženy. Jedna z nich se v Dubaji loučila se svobodou.

Mobil v nabíječce
08.03.
unikly požáru

V hotelu explodoval mobil. Ženy se zachránily skokem z 6. patra

Čtyři lidé byli zraněni při požáru hotelu v tureckém Izmiru. V jednom z pokojů explodoval mobilní telefon na nabíječce a požár se rozšířil do celé budovy. Dvě ženy si zachránily život skokem z šestého patra.

Prásk.tv píše:

Sahar Tabar
čtěte o tématu Turecko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Diskuse o penězích už pro ženy není tabu

V Praze 8. března 2018: Hlavním tématem 9.ročníku konference Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ budou peníze. Hosté konference, která se uskuteční 13.dubna 2018 v Praze, budou mluvit například o tom, kde peníze jsou, proč se o nich nebavíme a také o tom, že investice do sebe není zbytečné utrácení.

Dovolená - klady a zápory zemí
aktualizováno 07.03.
Cena versus bezpečnost

PŘEHLED: Kam na dovolenou? Klady a zápory oblíbených míst

Chystáte se na dovolenou k moři, ale ještě nevíte kam? Možná se rozhodnete i na základě našeho článku. Přinášíme velký přehled nejoblíbenějších prázdninových destinací českých turistů. Kde je nejlevněji, a kterým destinacím byste se měli raději vyhnout?

Salíh Muslim
aktualizováno 25.02.
vůdce kurdů

V Praze zatkli kurdského politika, Turci vypsali milionovou odměnu

V sobotu byl podle turecké zpravodajské agentury v Praze zatčen jeden z bývalých vůdčích členů Strany demokratické unie, která je považována za odnož Strany kurdských pracujících (PKK). Tu Turecko považuje za teroristickou organizaci. Na Sáliha Muslima Turecko vypsalo odměnu milion dolarů.

Syrské vojenské jednotky
17.02.
Vojenská operace

Turci proti Kurdům použili plyn, šest lidí skončilo v nemocnici

Turecká armáda tvrdě tlačí na kurdské milice působící na severozápadě Sýrie. Podle nejnovějších informací jednotky nasazené v operaci Olivová ratolest dokonce nasadily proti Kurdům zatím blíže neurčený plyn.

Turecká operace proti ISIS
aktualizováno 20.01.
Pozemní operace

Turecko zaútočilo v Sýrii. Poslalo jednotky proti Kurdům

De facto jsme zahájili pozemní operaci proti kurdským jednotkám v syrském Afrínu, potvrdil v sobotu turecký prezident Recep Erdogan. Pohrozil také útokem na další syrské město Manbidž, které taktéž ovládají kurdské jednotky YPG.

Tragická nehoda autobusu v Turecku: 11 mrtvých, 46 zraněných
aktualizováno 20.01.
Šílená bilance

Děsivá nehoda autobusu v Turecku: 11 mrtvých, 46 zraněných

Nejméně jedenáct lidí zahynulo a dalších skoro padesát utrpělo zranění při nehodě v centrálním Turecku. Autobus jel z metropole Ankary do severozápadní provincie Bursa, když v sobotu brzy ráno havaroval.

Letadlo dostalo smyk a málem skončilo v moři
aktualizováno 14.01.
video pár metrů od hladiny

Letadlo při přistání dostalo smyk, málem spadlo z dráhy do moře

O neskutečném štěstí mohou mluvit cestující z Boeingu 737-800, který při přistání na letišti v Trabzonu dostal smyk a málem skončil v moři vedle přistávací dráhy. Čumák letadla skončil jen metry od mořské hladiny. Na palubě letadla bylo 162 lidí cestujících.

STŘEPINY: Češi v tureckém vězení jsou obviněni z terorismu
aktualizováno 01.12.
Odsouzená dvojice

Soud v Turecku potvrdil trest pro české "teroristy". Odsedí si 6 let

Turecký soud potvrdil Markétě Všelichové a Miroslavu Farkasovi trest odnětí svobody na šest let a tři měsíce. Dvojici Čechů odsoudili na začátku srpna za napomáhání teroristům, ani odvolání nepomohlo. Advokáti proto podali dovolání i proti nejnovějšímu rozsudku.