Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ruská průzkumná loď Liman v Černém moři
Aktualizováno 27.4. 2017 15:49
Bosporský průliv

Námořní nehoda u Bosporu: Ruská průzkumná loď šla ke dnu

Průzkumná loď patřící ruskému námořnictvu se ve čtvrtek poblíž Bosporu srazila s další lodí. Istanbulská pobřežní stráž zveřejnila, že celá posádka byla zachráněna, to je ale v rozporu s prohlášením ruského ministerstva obrany, podle kterého se několik námořníků pohřešuje, uvádí portál RT.

Fotografie po tureckém referendu
Aktualizováno 18.4. 2017 20:46
dovolená v turecku

Turecko po referendu: Pro turisty je bezpečno jen někde, říká expert

Vývoj v Turecku - tedy napětí po posílení pravomocí prezidenta i prodloužený výjimečný stav - hrozí ovlivnit i tamní turistiku. Bude ale letos v Turecku levněji nebo naopak dráž? A bude tam vůbec bezpečno? Stane se proto země letos cílem otrlých českých turistů? Dopady vývoje pro TN.cz hodnotil místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež.

USA a Turecko

Trump popřál Erdoganovi. Pochybnosti kolem referenda nevadí

Americký prezident Donald Trump v telefonickém rozhovoru se svým tureckým protějškem blahopřál Recepu Tayyipu Erdoganovi k vítězství v nedělním ústavním referendu o posílení prezidentových pravomocí a poděkoval mu za podporu amerického úderu v Sýrii. Oznámil to Bílý dům.

Prásk.tv píše:

František Rajtoral - 1
čtěte o tématu Turecko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

LEGENDY - dnes vstupenky za 300 Kč! Na místě za 500 Kč

Ve dnech 10.-11. června letošního roku proběhne v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích již čtvrtý ročník významné motoristické slavnosti LEGENDY, která loni přilákala do rozlehlého parkového areálu bohnické nemocnice za více jak jedním tisícem automobilových a motocyklových exponátů z minulosti i současnosti přes 35 tisíc návštěvníků.

Protestující v ulicích Istanbulu
Aktualizováno 18.4. 2017 14:05
Turecko po referendu

Tisíce lidí protestovaly v ulicích, vláda prodloužila výjimečný stav

Asi 3000 lidí vyšlo v pondělí do ulic Istanbulu na protest proti výsledku nedělního referenda. V něm zvítězili příznivci změn ústavy, které posílí pravomoci prezidenta.

Turci oslavují výsledky referenda
Aktualizováno 17.4. 2017 21:14
neplatné hlasy?

Turci se hádají o referendum. Přibývá důkazů o podvodech

Ještě nebyly oznámeny oficiální výsledky referenda a Turecko se hádá o platnost hlasování. Změny ústavy ve prospěch prezidenta Recepa Erdogana patrně těsně prošly. Opozice ale hodlá výsledky soudně napadnout. Množí se i důkazy a videozáznamy o porušování volebních pravidel.

Recep Tayyip Erdogan
Aktualizováno 17.4. 2017 11:59
prezident kraluje

Erdogan slíbil další referendum. O obnovení trestu smrti v Turecku

Bylo sotva pár hodin po vyjasnění výsledků tureckého referenda, když prezident Recep Erdogan slíbil Turkům další. To se bude týkat obnovení trestu smrti, který země zrušila před třinácti lety. Autoritářský politik i tímto krokem vzbuzuje v Evropské unii a na Západě obavy.

Turci oslavují výsledky referenda
Aktualizováno 16.4. 2017 23:04
hlasování

Turecko se odklání od demokracie, míní politici

Čeští politici včetně prezidenta Miloše Zemana míní, že se Turecko pod prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem odklání od sekulárního státu a od demokracie. Reagovali tak na dnešní referendum o posílení pravomocí hlavy tureckého státu. Někteří politici soudí, že Evropská unie by měla ukončit přístupové rozhovory s Tureckem.

Sčítání hlasů v tureckém referendu
Aktualizováno 16.4. 2017 22:40
turecké volby

Turecko rozhodlo o ústavě. Lidé posílili pravomoci prezidenta

V nedělním tureckém referendu zvítězili zastánci ústavní reformy, která posílí pravomoce hlavy státu a přemění politický systém z parlamentního na prezidentský. Po sečtení téměř sta procent odevzdaných hlasů získali příznivci těchto změn 51,3 procenta. Výsledek přivítal turecký prezident, premiér i šéfové části opozice; dvě opoziční strany ale sčítání zpochybnily a budou žádat přepočítání části hlasů. Volební účast činila 84 procent.

referendum

Turecko hlasuje o budoucnosti. Při násilnostech zemřeli tři lidé

Turecku, kde se hlasuje v referendu o zásadní ústavní změně, od sobotního večera zemřeli při násilnostech tři lidé.

1979554
Aktualizováno 28.3. 2017 13:19

Střepiny: 26. 3. 2017

Fotbalové zápasy se vstupem na vlastní nebezpečí. Jak dlouho bude ještě trvat řádění chuligánů?