Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Srážka rychlovlaku a lokomotivy v Turecku - 5
aktualizováno 13.12.
nehoda v turecku

Rychlovlak narazil do lokomotivy. Devět mrtvých, desítky zraněných

Nejméně devět lidí zemřelo a 46 utrpělo zranění, když se v turecké metropoli Ankaře ve čtvrtek ráno srazil vysokorychlostní vlak s lokomotivou. Minimálně dva vagóny vykolejily a vlak také narazil do přemostění trati.

Podle CIA je vrahem novináře saúdský korunní princ
21.11.
žádají vyšetřování

Za vraždou novináře může být i princ Saúdské Arábie, zní z USA

Senátoři Spojených států požádali administrativu prezidenta Donalda Trumpa, aby prověřila podíl saúdského korunního prince Mohameda bin Salmána na vraždě novináře Chášukdžího. Trump prohlásil, že USA zůstanou partnery Rijádu i pokud by se prokázalo, že princ za vraždou stojí.

Imigranti
20.11.
Dohoda s EU

Česko pošle Turecku 300 milionů! Na zpětné přijímání uprchlíků

Česko v letech 2019 až 2023 přispěje na evropskou pomoc Turecku zhruba 300 miliony korun. Návrh dnes schválila vláda. Pomoc pro Turecko je součástí dohody mezi Evropskou unií a Tureckem o spolupráci při řešení migrační krize.

Prásk.tv píše:

Poslíček s Pizzou - 1
čtěte o tématu Turecko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Tradiční Vánoce propojte s moderními prvky

Jistě, Vánoce jsou spojeny s řadou tradic. Zpívání koled, krájení jablka, lodičky z ořechových skořápek nebo lití olova. To jsou činnosti, které děláme už několik desetiletí, mnohdy i staletí.

Opilý řidič z Turecka způsobil nehodu - 1
aktualizováno 11.11.
Jazyková bariéra

Kamioňák způsobil dvě nehody a ujížděl dál. Pak se hádal s policisty

Řidiče náklaďáku z Turecka, který odjel od nehody ve Středočeském kraji, chytila policie na Pražském okruhu. Tam ještě stihl poškodit svodidla. Muž odmítal dechovou zkoušku a měl proč, v krvi mu naměřili skoro 1,5 promile.

Týnuš Třešničková
08.11.
Týnuš Třešničková

Přítel popálené youtuberky poprvé promluvil! Popsal chvíle hrůzy!

Poprvé od tragické nehody v turecké restauraci promluvil přítel vážně popálené české youtuberky Týnuš Třešničkové. Popsal vypjaté dojmy z prvních chvil po incidentu a také, jak je na tom Týnuš zdravotně.

Írán vypustil balistické střely na cíle v Sýrii
03.11.
Porušení dohody?

Turci a Američané spolu hlídkují v Sýrii. Ankara ale bombarduje dál

Vojáci USA společně s tureckými kolegy začali hlídkovat v okolí syrsko-turecké hranice. Jde o výsledek dohody mezi Turky a Američany, která má předejít válčení v oblasti. Turecko ale přitom před několika dny ohrožovalo americká vojska, když ostřelovalo kurdské pozice v okolí syrského města Kobani.

Zmizelý saúdský novinář Jamal Khashoggi
31.10.
Saudskoarabský novinář

Chášukdžího uškrtili a rozčtvrtili! Tělo se nenajde, tvrdí prokurátor

Saúdskoarabský novinář Džamál Chášukdží byl hned po příchodu na konzulát své země v největším tureckém městě Istanbulu uškrcen. Řekl to dnes istanbulský prokurátor, s nímž se sešel jeho saúdskoarabský protějšek. Istanbulský prokurátor prohlásil, že tělo bylo následně rozčtvrceno a zničeno.

Nové letiště v Istanbulu
aktualizováno 30.10.
Miliony cestujících ročně

V Istanbulu otevřeli superletiště! Za rekord umíraly desítky dělníků

V Istanbulu slavnostně otevřeli nové letiště a Turci doufají, že se do pěti let stane největším na světě. Po dalším rozšíření by totiž jeho branami mohlo projít až 200 milionů cestujících ročně. Pro srovnání - pražské letiště Václava Havla loni odbavilo 15 a půl milionu lidí.

Maková buchta ilustrační
aktualizováno 29.10.
Závadný mák

Jedy se mohly dostat do buchet! Inspekce zadržela 22 tun máku

Desítky tun jedovatého máku z Turecka zadrželi potravinářská inspekce. Oblíbená náplň do buchet či koláčů totiž obsahovala vysoké množství pesticidu carboxin. Tato látka přitom může způsobit zdravotní potíže.

Chlapce na cestě ze školy napadli divocí psi
27.10.
Divocí psi

Chlapce na cestě ze školy napadli čtyři psi. Chtěli ho roztrhat. VIDEO

Dvanáctiletý chlapec prožil hororový zážitek. Vracel se se svými dvěma kamarády ze školy, když je napadli čtyři toulaví psi. Zatímco jeho přátelům se podařilo psům uniknout, napadený chlapec to samé štěstí neměl.