Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Letadlo dostalo smyk a málem skončilo v moři
aktualizováno 14.01.
video pár metrů od hladiny

Letadlo při přistání dostalo smyk, málem spadlo z dráhy do moře

O neskutečném štěstí mohou mluvit cestující z Boeingu 737-800, který při přistání na letišti v Trabzonu dostal smyk a málem skončil v moři vedle přistávací dráhy. Čumák letadla skončil jen metry od mořské hladiny. Na palubě letadla bylo 162 lidí cestujících.

STŘEPINY: Češi v tureckém vězení jsou obviněni z terorismu
aktualizováno 01.12.
Odsouzená dvojice

Soud v Turecku potvrdil trest pro české "teroristy". Odsedí si 6 let

Turecký soud potvrdil Markétě Všelichové a Miroslavu Farkasovi trest odnětí svobody na šest let a tři měsíce. Dvojici Čechů odsoudili na začátku srpna za napomáhání teroristům, ani odvolání nepomohlo. Advokáti proto podali dovolání i proti nejnovějšímu rozsudku.

Otec si prostřelil hlavu v přímém přenosu
25.10.
nepožádala o svolení

Otec se střelil do hlavy v přímém přenosu kvůli svatbě své dcery

Čtyřiapadesátiletý Ayhan Uzun z Turecka livestreamoval vlastní sebevraždu na Facebooku, protože se jeho dcera rozhodla provdat bez jeho svolení.

Prásk.tv píše:

Sahar Tabar
čtěte o tématu Turecko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Angela Merkelová
20.10.
Finanční podpora

Evropští lídři chtějí do Turecka posílat méně peněz. I kvůli puči

Evropská komise se začne zabývat možnostmi, jak snížit finanční pomoc, která nyní putuje do Turecka v souvislosti s jednáními o vstupu země do Evropské unie. Novinářům to po konci prvního dne jednání summitu EU řekli německá kancléřka Angela Merkelová i rakouský předseda vlády Christian Kern.

Lidé oslavují konec pokusu o převrat
aktualizováno 09.10.
vzájemné vztahy

USA přestaly vydávat Turecku víza, Ankara ihned zareagovala

Mezi Tureckem a Spojenými státy roste napětí poté, co si země vzájemně pozastavily výdej víz. Americká vláda musí podle vyjádření ambasády v Turecku přehodnotit, nakolik se cítí turecká vláda povinna chránit bezpečnost jejích zaměstnanců a zařízení.

Cvičení turecké a irácké armády
aktualizováno 26.09.
zvolili nezávislost

Referendum Kurdů je zrada, hřmí Turecko. Hrozí blokádou a hladem

Kurdové už začali oslavovat, a to nejen na severu Iráku, ale také v Íránu. V Irbílu, který je střediskem kurdských autonomních oblastí v Iráku, už večer uspořádali ohňostroje a v ulicích se objevily kurdské prapory. Tančilo se na ulicích a automobily projížděly s houkajícími klaksony. Mnoho lidí vyšlo do ulic i v kurdských oblastech v Íránu. Mávali nad hlavami zapnutými mobily a provolávali podporu Kurdům v Iráku. O shromážděních informovala i íránská státní televize, což je v Íránu výjimka, jak upozornila agentura AP.

Turecká armáda při cvičení
aktualizováno 25.09.
kurdské referendum

Nezávislý Kurdistán? Nepřijatelné, armáda zasáhne, hrozí Turecko

Írán v reakci na referendum o nezávislosti Kurdů v Iráku dnes uzavřel svou hranici s iráckými kurdskými provinciemi. Uzavřením hraničního přechodu do severního Iráku se zabývá i Turecko, jehož prezident Recep Tayyip Erdogan řekl, že hraniční přechod byl zatím uzavřen z jedné strany. Erdogan zároveň pohrozil vojenskou intervencí. Irácký premiér Hajdar Abádí nařídil bezpečnostním složkám chránit ty občany, kteří se podle něj setkají s hrozbami nebo vynucováním. O situaci jednali telefonicky prezidenti Ruska a Íránu Vladimir Putin a Hasan Rúhání.

Špatná dovolená
aktualizováno 12.09.
Zkažená dovolená

Klient krachující CK: Nikdo nám nic neřekl, recepční nás vyháněl!

Do redakce TN.cz se ozval jeden z klientů zkrachovalé cestovní kanceláře Azur Reizen, který tráví dovolenou v Turecku. Stěžuje si, že se o všem dozvěděl jen zprostředkovaně a vlastně neví, co se má dít dál.

Čekání na letišti - Ilustrační
aktualizováno 30.08.
problém s letem

Děsivá cesta z dovolené: Cestující čekali hodiny bez jídla a pití!

Hodiny čekání téměř bez jídla a pití museli přežít klienti cestovní kanceláře Azur Reizen, kteří se vraceli z dovolené v Turecku. Problém nastal s tureckou leteckou společností Tail-wind, která nedodala letadlo. Cestující následně letěli bulharkou společností a místo v Praze přistáli v Burgasu.

Úraz na tobogánu
aktualizováno 16.08.
Slováci v Turecku

Horor na dovolené: Chlapec (5) vypadl z tobogánu celý od krve!

Pětiletý Samuel byl se svou rodinou na dovolené v Turecku, když se stalo něco hrozného. Chlapec se spustil tobogánem jako každý den, dole se ale vynořil celý od krve a s rozbitou hlavou. A hororová dovolená pak pro rodinu ze Slovenska ještě pokračovala!