Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Erdogan
aktualizováno 14.08.
Obchodní válka

Elektroniku z USA nebrat, hřímá Erdogan. Chce začít s iPhony!

Turecko je připraveno bojkotovat elektroniku ze Spojených států, řekl dnes turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Vztahy mezi oběma zeměmi jsou v poslední době napjaté, zejména proto, že Ankara zadržuje amerického pastora Andrewa Brunsona. Spojené státy zavedly sankce vůči tureckým ministrům vnitra a spravedlnosti a zdvojnásobily cla na dovoz oceli a hliníku z Turecka.

Turecká riviéra
aktualizováno 13.08.
Levná dovolená

Tureckem zmítá vážná krize. Pro české turisty je to dobrá zpráva!

Turecko se dostává do vážné hospodářské krize, která však může těšit české turisty. "Znehodnocení liry bude mít za následek pokles cen dovolených až o 30 procent oproti minulému měsíci," uvedl Peter Bukov, analytik TopForex.

STŘEPINY: Češi v tureckém vězení jsou obviněni z terorismu
aktualizováno 23.07.
Všelichová a Farkas

Českým "teroristům" v Turecku zhasla naděje, soud potvrdil tresty

Turecký nejvyšší soud definitivně potvrdil tresty pro Čechy Miroslava Farkase a Markétu Všelichovou, kteří podle zdejších vyšetřovatelů pomáhali kurdským milicím YPG, které Turecko považuje za teroristy. Oba mají za mřížemi strávit více než šest let.

Prásk.tv píše:

Dívka v Chcete být milionářem
čtěte o tématu Turecko na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportovní výkony bez bolesti a umazaných rukou – Voltaren Emulgel s inovativním aplikátorem

Bezbolestná rekonvalescence zní skoro jako utopie. Zraněné místo vysílá do mozku signály, že není něco v pořádku. Jakmile ale ošetříte poranění, můžete si hned také ulevit od bolesti.

Nehoda vlaku v Turecku
aktualizováno 09.07.
smrtelná nehoda

Pod vlakem v Turecku se zřítil most. Zemřelo nejméně 24 lidí

Nejméně deset mrtvých a 73 zraněných si vyžádala nehoda příměstského vlaku, který v neděli vykolejil v severozápadním Turecku na trati mezi městy Edirne a Istanbul. Informovalo o tom turecké ministerstvo zdravotnictví.

Erdogan
aktualizováno 25.06.
Parlamentní i prezidentské volby

Erdogan vyhrál v prvním kole, oznámila turecká volební komise

Turecká státní volební komise oznámila, že úřadující prezident Recep Tayyip Erdogan zůstane v úřadu i následujících pět let. Erdogan volby vyhrál už v prvním kole, získal asi 53 procent hlasů.

Volby v Turecku 2018
aktualizováno 25.06.
Volby v Turecku

Erdogan si udrží prezidentský post, oznámila turecká volební komise

Poté, co bylo sečteno více než 97 procent hlasů prvního kola voleb je jasné, že stávající turecký prezident Recep Tayyip Erdogan svůj mandát obhájil. V pondělí ráno to oznámila turecká volební komise s tím, že zbývající počet hlasů už nemůže volby nijak ovlivnit.

Hacer Tülü
aktualizováno 21.06.
Útok v nočním klubu

Střelba v oblíbeném letovisku! Mezi oběťmi je i známá zpěvačka

Dva lidé zemřeli po útoku čtyř mužů na noční klub Medusa v tureckém letovisku Bodrum. Mrtvými jsou dvaapadesátiletý majitel klubu a populární turecká zpěvačka Hacer Tülüová. Další čtyři lidé byli při útoku zraněni. Policie zadržela čtveřici mužů, které ze střelby v klubu podezřívá.

Zmrzačený turecký pes
19.06.
galerie Neskutečný útok

Měsíčnímu štěněti někdo usekl ocas a tlapky! Boj o život prohrálo

Turecko šokoval případ týrání zhruba měsíčního štěněte. Přestože zemi čekají v neděli parlamentní a prezidentské volby, k případu se vyjadřují politici napříč celým spektrem. Neznámý pachatel usekl malému štěněti všechny tlapky a ocas a nechal jej zemřít v lese. Veterináři se štěně snažili marně zachránit.

Recyip Erdogan a Sebastian Kurz
11.06.
rakousko proti turecku

Erdogana naštvalo vyhoštění imámů z Vídně: Bude svatá válka!

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan rozčileně kritizoval rakouské rozhodnutí zavřít mešity a vyhostit imámy placené tureckou společností ATIB. Označil to za protiislámské gesto a slíbil odvetu.

Andrew Westlake
aktualizováno 30.05.
nové informace nečekaný zvrat

Nové zprávy o pádu Brita z letadla! Svědci: Bylo to jinak, zabil se sám

V případu smrti Brita Andrewa Paula W. (30), který v úterý zemřel na tureckém letišti Dalaman Airport, nastal dramatický zvrat. Podle všeho totiž muž nezemřel po pádu z letadla, jak původně uváděly britské portály, ale skokem z proskleného balkónu uvnitř terminálu. Zřejmě si přitom sáhl na život sám.