Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kotel
Aktualizováno 21.4. 2017 18:31
přehled po krajích

Kotlíkové dotace: Lidé se hádali ve frontě! NÁVOD, JAK ŽÁDAT

Ministerstvo životního prostředí rozdělí další peníze na výměnu neekologických kotlů. Právě v dubnu startuje příjem žádostí v mnoha krajích. Kdy můžete žádat o příspěvek na nový kotel u vás, se podívejte v přehledu.

Kouřící komín
Aktualizováno 10.2. 2017 21:32
Čistý komín

Souseda s kouřícím komínem teď můžete udat! Aplikaci podpořil stát

Projekt internetových stránek, kam může každý umístit fotku sousedova kouřícího komínu a připsat jakoukoliv poznámku, vyvolává rozdílné reakce. Příznivci aplikace tvrdí, že může zlepšit ovzduší v obcích a městech, podle kritiků ale bude přispívat k udavačství.

Čím topíte - ilustrační
Aktualizováno 20.1. 2017 22:17
smog a ovzduší

Kontroly kotlů: Pravicové strany podaly ústavní stížnost

Smog způsobuje kombinace počasí a také zplodin a to zejména z kotlů. Právě staré kotle nebo lidé, kteří v nich topí tím, co jim zrovna přijde pod ruku, jsou v Česku problém. Se zimní sezónou se z mnoha komínů začne valit tmavý dým. Od letošního ledna ale zákon umožňuje obcím do takového domu poslat úředníky, aby kotle a topivo zkontrolovali. Pravicové strany s tímto zákonem zásadně nesouhlasily a teď podaly i ústavní stížnost.

Prásk.tv píše:

Mnich
čtěte o tématu kotel na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Střechu, kterou Vám budou závidět?

Nový dům si zaslouží střechu s moderní střešní krytinou, která se bude moci pochlubit unikátním vzhledem, vysokou odolností a trvalou krásou. Ne nadarmo se říká „Střecha dělá dům“. Takovou je střecha z pravých pálených tašek TONDACH.

ochrana ovzduší

Varování: Domácnosti obchází falešní kontroloři kotlů!

Na Zlínsku a Kroměřížsku se objevili falešní kontroloři kotlů. Odvolávají se přitom na novelu Zákona o ochraně ovzduší, která umožňuje úředníkům prověřit, čím lidé v domácnostech topí.

Hasiči
Aktualizováno 16.12. 2016 11:49
detaily tragédie

Při výbuchu v Halenkově zemřeli dva kamarádi. Měli pálit slivovici

Při tragickém výbuchu kotle v obci Halenkov na Vsetínsku vyhasly dva mladé životy. K výbuchu došlo v garáži poblíž domu. Hovoří se o tom, že mladíci zrovna pálili slivovici. Záchranná služba už jim nemohla pomoci.

Hasiči. Ilustrační foto
Aktualizováno 15.12. 2016 18:53
smutná událost

Tragédie na Vsetínsku: Výbuch kotle zabil dva lidi!

Při výbuchu kotle v obci Halenkov na Vsetínsku zemřeli ve čtvrtek odpoledne dva muži. Na místo jela kromě hasičů a záchranářů i psycholožka.

Výbuch kotle zapálil dům na Bruntálsku
Aktualizováno 10.12. 2016 12:20
galerie požár rodinného domu

Výbuch kotle zapálil dům. Majitel utrpěl těžké popáleniny

Šest jednotek hasičů zasahovalo v pátek odpoledne a večer u požáru staršího rodinného domku v Horních Životicích na Bruntálsku. Předběžná škoda na zničené střeše a krovech byla odhadnuta na 800 tisíc korun, majitel domku seniorského věku se popálil.

Topení - 2
Aktualizováno 24.11. 2016 17:59
3 miliardy lidem

Chystají se další dotace na výměny kotlů. Nezmeškejte šanci!

Ministerstvo životního prostředí by mělo do konce března příštího roku vypsat druhou výzvu na výměnu starých kotlů za ekologičtější. Pro celou republiku v ní stejně jako v první vlně budou tři miliardy korun.

Čím topíte - ilustrační
Aktualizováno 22.10. 2016 22:02
Pozor na to!

Všechny kotle musí ještě letos projít revizí! SEZNAM techniků

Majitelé kotlů na tuhá paliva mají poslední dva měsíce na to, aby si nechali udělat jejich revizi. Podle zákona je od roku 2017 povinnost mít zkontrolovaný kotel. Mnozí lidé o tom ale nevědí.

Čím topíte - ilustrační
Aktualizováno 7.9. 2016 21:24
domovní svoboda

Úřady budou moci kontrolovat, čím topíte. Vlezou vám až domů!

Úřady asi dostanou pravomoc kontrolovat, čím lidé topí doma v kotlích. V případě prohřešků by mohly ukládat pokuty, a to až 50 tisíc korun. Předpokládá to novela zákona o ochraně ovzduší, kterou ve středu schválila Sněmovna.