Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kouřící komín
aktualizováno 25.09.
Pozor na to!

Topíte doma tím, čím máte? Hříšníkům hrozí vysoké pokuty!

Od začátku roku můžou úředníci kontrolovat, čím kdo topí přímo v domech. Pokud zjistí, že se v kotli spaluje nevhodné palivo, můžou uložit pokutu v řádech desítek tisíc korun. Ke kontrole je přitom potřeba doložit také revizní posudek kotle. Kdo ho nemá, toho čekají další sankce.

Kominík
19.09.
vyhněte se pokutě

PRŮVODCE: Jak často zvát domů kominíka a jak poznat falešného?

Ačkoli topná sezóna začíná oficiálně až 1. října, chladné počasí v těchto dnech už mnohé donutilo si doma přitopit. Předtím, než začnete naplno topit, byste si ale měli nechat komín i kotel zkontrolovat. Nejenže tak předejdete požáru, ale vyhnete se také pokutě.

Čím topíte - ilustrační
08.09.
Co nepodcenit

Začíná topná sezóna: Pět tipů, jak se starat o kotel a ušetřit

S tím, jak se postupně ochlazuje, se blíží čas, kdy české domácnosti budou muset opět začít topit. Odborníci radí nic nepodcenit a kotle nechat zkontrolovat. Ušetříte tak nemalé peníze. Navíc kotel ve špatném stavu je časovaná bomba!

Prásk.tv píše:

Mnich
čtěte o tématu kotel na Prásk.tv
Obchodní sdělení

TIP NA VÁNOČNÍ DÁREK PRO NÁROČNÉ

Vánoce se blíží a vy ještě nemáte dárek? Darujte wellnes pobyt. Ale vybírejte pečlivě.

Kotlíková dotace - Bohdan Polak
aktualizováno 30.08.
jak na to

Startuje další kolo dotací na kotle. Tentokrát o ně musíte žádat jinak!

Dneškem startuje další vlna kotlíkových dotací. No nový zdroje tepla můžete získat až 127 500 korun. Podávání žádostí bude tentokrát jednodušší, poprvé je totiž kraje budou přijímat elektronicky.

Čím topíte - ilustrační
aktualizováno 25.07.
ANKETA Rozhodnutí ÚS

Úředníci budou dál kontrolovat, čím topíte! Mohou i k vám domů

Úředníci budou i nadále moci kontrolovat, čím lidé doma topí. Ústavní soud jim pravomoc ponechal. Zamítl tak návrh několika poslanců na zrušení části zákona o ochraně ovzduší.

Kotel
aktualizováno 21.04.
přehled po krajích

Kotlíkové dotace: Lidé se hádali ve frontě! NÁVOD, JAK ŽÁDAT

Ministerstvo životního prostředí rozdělí další peníze na výměnu neekologických kotlů. Právě v dubnu startuje příjem žádostí v mnoha krajích. Kdy můžete žádat o příspěvek na nový kotel u vás, se podívejte v přehledu.

Kouřící komín
aktualizováno 10.02.
Čistý komín

Souseda s kouřícím komínem teď můžete udat! Aplikaci podpořil stát

Projekt internetových stránek, kam může každý umístit fotku sousedova kouřícího komínu a připsat jakoukoliv poznámku, vyvolává rozdílné reakce. Příznivci aplikace tvrdí, že může zlepšit ovzduší v obcích a městech, podle kritiků ale bude přispívat k udavačství.

Čím topíte - ilustrační
aktualizováno 20.01.
smog a ovzduší

Kontroly kotlů: Pravicové strany podaly ústavní stížnost

Smog způsobuje kombinace počasí a také zplodin a to zejména z kotlů. Právě staré kotle nebo lidé, kteří v nich topí tím, co jim zrovna přijde pod ruku, jsou v Česku problém. Se zimní sezónou se z mnoha komínů začne valit tmavý dým. Od letošního ledna ale zákon umožňuje obcím do takového domu poslat úředníky, aby kotle a topivo zkontrolovali. Pravicové strany s tímto zákonem zásadně nesouhlasily a teď podaly i ústavní stížnost.

Čím topíte - ilustrační
13.01.
ochrana ovzduší

Varování: Domácnosti obchází falešní kontroloři kotlů!

Na Zlínsku a Kroměřížsku se objevili falešní kontroloři kotlů. Odvolávají se přitom na novelu Zákona o ochraně ovzduší, která umožňuje úředníkům prověřit, čím lidé v domácnostech topí.

Hasiči
aktualizováno 16.12.
detaily tragédie

Při výbuchu v Halenkově zemřeli dva kamarádi. Měli pálit slivovici

Při tragickém výbuchu kotle v obci Halenkov na Vsetínsku vyhasly dva mladé životy. K výbuchu došlo v garáži poblíž domu. Hovoří se o tom, že mladíci zrovna pálili slivovici. Záchranná služba už jim nemohla pomoci.