Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

video skandální pochybení

Návštěvnice akvaparku: Plavčík spal ve službě! Natočila ho

K naprosto skandálnímu pochybení došlo tento čtvrtek v aquaparku na pražském Barrandově. Zatímco si návštěvníci aquaparku užívali vodních radovánek, žena, která měla dohlížet na jejich bezpečnost, podle svědectví návštevnice akvaparku v dozorně spala.

poruchy spánku

NOČNÍ MŮRY: Proč vznikají, co znamenají a jak se jich zbavit!

Když se probudíte, jímá vás hrůza. Bojíte se spát, aby se děsivé sny nevrátily, někdy vás dokonce pronásledují celý život. Noční můry občas probudí každého z nás. Jak proti nim ale bojovat?

anketa Už v sobotu

Blíží se změna času, většina lidí ji nesnáší! Takhle si lépe zvyknete

Už je to tu zas. V noci na neděli se mění zimní čas na letní, a tak si posuneme hodinky o hodinu dopředu. Většina lidí přitom přechody času špatně snáší a nejradši by je zrušili. Hrozí navíc psychické i fyzické potíže.

Prásk.tv píše:

Harry Appleton - 2
čtěte o tématu spánek na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Hledáte kvalitní a spolehlivé ojeté auto se zárukou?

Pořízení ojetého vozu skýtá spoustu nástrah. Velmi často není známý a nijak hodnověrně doložený ani jeho původ, ani jeho historie.

Špatné ráno
Aktualizováno 22.3. 2017 20:04
Spánková kalkulačka

Chcete být ráno svěží? Přesně v tuto hodinu musíte do postele!

Pokud chodíte do postele směšně brzy, abyste dříve vstali, nebo se cítíte ráno unavení, i když spíte 8 hodin, čtěte dál. Pravděpodobně děláte něco špatně, ale nemusíte si hned zoufat.

názor lékaře

Chrápání jako důležité varování před smrtí: Kdy je důvod se bát?

Chrápání pouze neruší ostatní v jejich klidném rozjímání, ale často je také příznakem nejrůznějších chorob. Kromě rýmy a vysokého krevního tlaku může provázet i spánkovou apnoi, se kterou jsou spojena vysoká zdravotní rizika.

vše pro zdraví

Neriskujte infarkt či demenci! Jak lehce poznat ideální dobu spánku

O tom, že spánek má velký vliv na zdraví člověka, není sebemenších pochyb. Málokdo si ale uvědomuje, jaký dopad na lidský organismus častější flámování, nebo naopak dlouhé vyspávání až do oběda, ve skutečnosti má. Následky TN.cz vysvětlila lékařka Jitka Bušková.

spánková paralýza

Slyší hlasy, vidí duchy! Hrůzná nemoc je jako posednutí ďáblem

Chcete křičet o pomoc, ale nikdo vás neslyší. Chcete utéct, ale nedokážete se ani pohnout. A to nejhorší má teprve přijít. Seznamte se s nemocí, kterou byste nepřáli ani největšímu nepříteli - spánkovou paralýzou.

vysoké riziko

Libujete si v dlouhém vyspávání? Může vám hrozit vážná nemoc!

Víkend je jako stvořený k lenošení po náročném pracovním týdnu, nepřehánějte to ale! Podle lékařů totiž časté vyspávání delší než devět hodin vede k demenci. Riziko, že budete bojovat s vážnými zdravotními problémy a výpadky pamětí, je až dvojnásobně vyšší!

Návod odborníka

Myšlenky vám nedají spát? Lékař řekl, jak se zbavit nespavosti!

Pracovní povinnosti, blížící se zkoušky ve škole, termíny splátek - důvodů, proč lidé nemohou v noci usnout, je spoustu. Každého člověka tíží před spánkem něco jiného. Jak ale tyto myšlenky "vypnout" a užít si kvalitní spánek? Britský odborník přišel s řešením.

Tibor Dančo
Aktualizováno 14.2. 2017 10:16
závažná choroba

Tibor už pět let v noci nezamhouřil oka. Spánek by ho mohl zabít!

Tibor Dančo ze Slovenska už dlouhých pět let nezamhouřil v noci oka. Spánek by ho totiž mohl zabít. Trpí tzv. apnoe a hrozí, že by se ve spaní mohl udusit.