Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dieta
10.01.
Lehké hubnutí

Snažíte se shodit vánoční kila? Stačí více spát, tvrdí nová studie!

Jedním z nejčastějších předsevzetí bývá zhubnout. Jak ale vědci zjistili, nemusíte se zrovna trápit přísnými dietami, abyste pár kil shodili. Stačí více spát.

Živé sny
16.11.
týká se to i vás?

Míváte hodně živé sny? Možná trpíte vážnou nemocí, tvrdí vědci

Křičíte v noci ze spaní nebo sebou prudce házíte, protože se vám něco zdá? Pak se u vás možná v budoucnu objeví Parkinsonova nemoc. Tyto poznatky má ověřit a rozvinout nová vědecká studie, do níž se zapojili i čeští vědci. A hledají dobrovolníky.

Victoria a Emma
31.10.
zemřela ve spánku

Smála se kamarádce, že vypadá jak mrtvola. Zjistila, že má pravdu!

Smrt dvojnásobné matky z anglického Cheshire její kamarádkou pořádně otřásla. Emma zemřela po probdělé noci, kdy spolu obě ženy zapíjely žal. Victoria se své kamarádce ještě po ránu smála, že vypadá jako mrtvola.

Prásk.tv píše:

V kolik hodin máte chodit spát?
čtěte o tématu spánek na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Noční můry
28.10.
dýchací metoda

Nemůžete usnout? Díky tomuto triku zaberete do jedné minuty

Stává se vám, že večer nemůžete usnout? Zíráte do tmy a počítání oveček nezabírá? Vědci z Harvardské univerzity nedají dopustit na metodu "4-7-8", díky níž byste měli usnout do jedné minuty.

Živé sny
26.10.
Nová metoda

Už žádné noční můry! Takto ovládnete své sny, tvrdí vědci

Místo noční můry sen, ve kterém si uvědomujete, že je to jen sen a máte nad vším kontrolu. Vědci z australské Univerzity v Adelaide tvrdí, že ví, jak toho, aby se člověk naučil mít tzv. lucidní sny, tedy takové, ve kterých si uvědomuje, že sní. A techniku se prý může naučit každý.

Vzbuzená holčička v posteli
23.10.
Můžete si stěžovat

Nutí učitelky ve školce vaše dítě spát? Nemají na to právo!

Oběd, pohádka a spát. Tak to odpoledne obvykle vypadá v mateřských školách. Děti jsou často k ležení v posteli nuceny, i když nemohou usnout. Na to ale učitelky ve školkách nemají právo! Drtivá většina rodičů to ale netuší, a tak nechávají své potomky tiše trpět.

Noční můry
08.10.
Noční odpočinek

Toužíte po nerušeném spánku? Lékařka poradila, jak na to!

Probouzíte se ráno unavení? Převalujete se polovinu noci ze strany na stranu a nemůžete zabrat? Pak vám možná pomohou rady lékařky Sue Peacockové, která vydala knihu s tipy pro lepší spánek.

Otec usnul na gauči, pes roztrhal miminko - 1
09.09.
Hororová scéna

Opilý otec usnul na gauči, pes zatím roztrhal miminko (†3 týdny)!

Třítýdenní chlapeček zemřel hroznou smrtí, roztrhal ho rodinný pes. Malý teriér miminko napadl, když ho měl hlídat otec. Ten ale vypil osm plechovek piva a usnul na gauči. Celý útok prospal, probudil ho až křik partnerky, která přišla domů.

Pátrání po mladíkovi
05.09.
Oslava se vydařila

Parta slavila, kamarád zmizel! Našli ho na neuvěřitelném místě

Pátrací akce s humorným koncem - to je víkendový případ z Chrudimska. Parta kamarádů postrádala u Hlinska svého známého. Přivolali proto policisty, ale nakonec se ukázalo, že zatímco všichni prohledávali okolí, mladík spal v kufru auta.

KOŘENÍ: Spací technologie
03.09.

KOŘENÍ: Spací technologie

Známe to všichni - když se v posteli v noci jen převalujeme, ráno se nám špatně vstává a pak jsme unavení a protivní.