Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ivana Hunjak
aktualizováno 12.06.
galerie 18+ odvážný experiment

Novinářka Ivana dělala na balkóně nahá průzkum. Takhle to dopadlo!

K velmi odvážnému experimentu se odhodlala třiadvacetiletá chorvatská novinářka Ivana Hunjaková. Ráno si vyšla nahá na balkón a bavila se s lidmi, jako by se nic nedělo. Pak sledovala reakce na sociálních sítích a porovnávala je s těmi reálnými. A došla k zajímavému závěru.

Žena u počítače
30.05.
kuriózní případ

Nikdy ho neviděla a poslala milion! Žena "zbaštila" šílenou historku

Těžko uvěřitelný případ podvodu prošetřují kriminalisté na Klatovsku. Žena muži, kterého nikdy neviděla, naposílala během roku zhruba milion korun! Věřila mu totiž, že si u ní chce uschovat peníze a platila výdaje spojené s jejich doručením.

Mladík (18), který zavraždil svou matku
aktualizováno 16.05.
dlouhodobé hádky

Matka mu vypnula internet, pak ji ubodal! Dostal osm let vězení

Osm let vězení za vraždu matky. Takový je trest pro osmnáctiletého Lukáše Adama ze středočeských Dobřichovic. Ženu podle obžaloby ubodal kvůli dlouhodobým neshodám, které vyvrcholily loni na konci školního roku.

Prásk.tv píše:

Jenny Fry - 1
čtěte o tématu internet na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vybavte se správně na letní cestování

Sbalit si kufr na dovolenou, to je kolikrát věda. Bez některých věcí se ale neobejdete.

WiFi
aktualizováno 15.05.
dotace na připojení

Evropská unie rozdává peníze na internet na veřejných místech

Obce a města mohou od úterý žádat o evropské dotace na instalaci bezplatného Wi-Fi připojení k internetu na veřejných místech. Získat mohou až 400 tisíc korun.

Internet
07.05.
nové dotace

EU rozdává statisíce na internet. Za připojení nebudete muset platit

Téměř 400 tisíc korun (15 tisíc euro) přispěje Evropská komise obcím na zřízení bezplatného internetu. Lidé by jej mohli zdarma využít na veřejných místech – například na úřadech či v parcích. Žádost přitom provází jen minimum papírování.

Změny od května
aktualizováno 01.05.
velký přehled

Změny od května: Lepší ochrana identity i 130 tisíc od úřadu práce!

Nový měsíc s sebou přinese řadu změn, které se dotknou prakticky všech Čechů. Týkají se nejen nových opatření v přístupu k ochraně osobních údajů, ale třeba i kouření na letišti, omezení v dopravě nebo změn na sociálních sítích. Od května navíc vzrostou náhradní platy pro pracovníky, kterým krachující zaměstnavatel nedal peníze.

Nekonečná housenka na Facebooku
11.04.
video vtipálci útočí

Nekonečná housenka zaplavila Facebook! Lidem komplikuje život

Facebook zavedl novou funkci pro přidávání příspěvků. Můžete si vytvořit nejrůznější seznamy oblíbených zpěváků nebo plánů na víkend. Jenže internetoví vtipálci hned objevili slabinu. A facebook zaplavila nekonečná housenka, které se nejde jen tak zbavit...

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg
aktualizováno 11.04.
vyšetřování

Šéf Facebooku musel vysvětlovat aféru s únikem dat v Kongresu

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg se na úterní společné schůzi právního a obchodního výboru Senátu Spojených států omluvil za to, že společnost nedokázala zajistit bezpečnost osobních dat uživatelů.

Vojta (11) napodoboval video, uškrtil se na švihadle
aktualizováno 26.03.
pro rodiče i děti

Vojta se uškrtil na švihadle, policie přišla s velmi důležitým vzkazem!

Brnem stále otřásá smrt jedenáctiletého chlapce, který se ke konci minulého týdne uškrtil na švihadle. Vojta se pravděpodobně pokoušel napodobit video z internetu, policie proto nyní přichází s důležitým doporučením pro rodiče i děti, které by mohlo podobným trágediím zabránit.

Dítě u počítače
aktualizováno 24.03.
Virtuální bezpečnost

Vysvětlují, zakazují, hlídají. I tak Češi kontrolují děti na internetu

Včera jsme vás informovali o případu jedenácti letého školáka, který se v Brně uškrtil na švihadle, když se pravděpodobně pokoušel napodobit video, které viděl na internetu.Tato tragédie opět vyvolala debatu o tom, jak ochránit děti před hrozbami internetu