Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Naštvaná žena s mobilem - Ilustrační
aktualizováno 03.08.
Český telekomunikační úřad

Další praktika šmejdů! Úřad opět varuje před falešným operátorem

Šmejdi se v poslední době nezaměřují jen na elektroniku. Český telekomunikační úřad proto znovu varuje před společností, která se tváří jako operátor s voláním, internetem a IPTV za "hubičku". Na jednání společnosti si posvítila Česká obchodní inspekce, která ji zařadila na černou listinu.

Muž zaplatil za střetnutí s dívkou
21.07.
zneužívání nezletilých

Triky pedofilů v praxi: Za schůzku dětem nabízí i tisíce korun! VIDEO

S dětmi navážou kontakt přes internet a pak po nich chtějí fotky, nebo rovnou sex. Než se jejich oběti nadějí, ocitnou se v pasti, ze které mají pocit, že neexistuje cesta ven. Takové jsou triky pedofilů, jejichž praktiky postupně odhaluje slovenská reportérka. Ta už nachytala třetího muže, který kvůli sexu s dívkou (11) dokonce dorazil na sjednanou schůzku.

Mučená žena
11.07.
Obchod s lidmi

Slovák rozmístil po pokoji kamery. Dívku chtěl prodat na internetu!

Traumatický zážitek prožila 19letá dívka ze Slovenska, která se stala obětí obchodu s lidmi. 27letý muž ji měl údajně vylákat do svého bytu, nabídnout drogy a následně prodávat za peněžní odměnu na internetu. Muži hrozí až 10 let vězení.

Prásk.tv píše:

Horor
čtěte o tématu internet na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NA LOVU ASTEROIDŮ: HVĚZDÁRNA KLEŤ

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Do konce srpna zve k nahlédnutí do vesmíru.

Google
aktualizováno 05.07.
evropský parlament

Europoslanci zamítli cenzuru. Autorská práva budou dál řešit

Evropští poslanci dnes nepodpořili kontroverzní návrh pravidel týkajících se autorských práv na internetu. Chystaná směrnice mimo jiné dává vydavatelům právo na spravedlivý podíl z využití jejich autorských děl internetovými giganty. Platformám ukládá povinnost řešit, zda nahraný obsah neporušuje autorská práva.

Facebook
02.07.
nejste mezi nimi?

Obří zneužití dat! 120 milionů lidí naletělo na kvíz na Facebooku

Na 120 milionů lidí se stalo obětí hackerů, kteří na Facebooku zneužili kvízu postaveného na známých kreslených postavičkách, aby se dostali k citlivým datům uživatelů. Konkrétně šlo o aplikaci "Která Disney princezna jsi ty?", na problém upozornil portál The Hacker News.

Internet
aktualizováno 25.06.
zásadní chyba

Rodina se na dovolené připojila na internet. Musí zaplatit čtvrt milionu

Dovolená v zahraničí se vám při nesprávném používání internetu může pěkně prodražit. V zemích mimo Evropskou unii nebo třeba na moři totiž platí úplně jiné podmínky. Například nedávno jedna rodina z Německa po dvoudenní plavbě po moři dostala fakturu za internet v přepočtu na více než čtvrt milionu korun.

Banana Challenge - 4
23.06.
absurdní sázky

Svět pobláznila nová výzva! Dívky si zkouší zasunout banán do krku

Dámy, už jste si někdy zkoušely strčit banán co nejhlouběji do úst? Teď máte jedinečnou šanci. Pokud vás při tom někdo načape, můžete se vymluvit na sázku. Internetem po celém světě koluje nová výzva.

Zkouška
21.06.
Zvláštní nařízení

Život bez internetu? V době maturit ho vypnou v celé zemi!

Dokážete si představit, že by v celé zemi na několik hodin nefungoval internet? V Alžírsku takové pravidlo zavedli - v době maturitních zkoušek. Studenti totiž podvádějí a správné odpovědi si hledají přes mobily, případně zveřejňují řešení na sociálních sítích.

Ivana Hunjak
aktualizováno 12.06.
galerie 18+ odvážný experiment

Novinářka Ivana dělala na balkóně nahá průzkum. Takhle to dopadlo!

K velmi odvážnému experimentu se odhodlala třiadvacetiletá chorvatská novinářka Ivana Hunjaková. Ráno si vyšla nahá na balkón a bavila se s lidmi, jako by se nic nedělo. Pak sledovala reakce na sociálních sítích a porovnávala je s těmi reálnými. A došla k zajímavému závěru.

Žena u počítače
30.05.
kuriózní případ

Nikdy ho neviděla a poslala milion! Žena "zbaštila" šílenou historku

Těžko uvěřitelný případ podvodu prošetřují kriminalisté na Klatovsku. Žena muži, kterého nikdy neviděla, naposílala během roku zhruba milion korun! Věřila mu totiž, že si u ní chce uschovat peníze a platila výdaje spojené s jejich doručením.