Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ostrava - ilustrační
aktualizováno 15.09.
Komunální volby

V Ostravě se strany předhání ve volebních slibech! Co nabízí?

Třetí největší město v republice se chystá na komunální volby - celkem tam budou strany bojovat o 55 míst v zastupitelstvu. Šanci na zisk mandátů by mohlo mít podle průzkumů až devět stran.

Velká synagoga v Plzni
aktualizováno 10.09.
Komunální volby

Boj o radnici v Plzni: Co slibují jednotlivé strany? PŘEHLED

Už brzy si plzenští občané budou volit 47 zastupitelů v podzimních komunálních volbách. A i když se v prioritách liší, na jednom se shodnou - všichni prý chtějí v Plzni poměry vylepšit.

Pražský hrad - 1
18.10.
Priority v kultuře

Podpořit spíš divadla a festivaly nebo hrady? Tohle chtějí strany

Stát by měl kulturu podporovat, platy pracovníků v kultuře by se měly zvýšit, jsou před volbami přesvědčené strany. Rozdíl mezi tím, zda dávat peníze na tzv. živou kulturu, tedy divadla či festivaly, nebo tzv. mrtvou kulturu, hrady či jiné památky, strany nevidí.

Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Poslanecká sněmovna
13.10.
Programové priority Politický systém

Zrušit Senát, změnit Ústavu. Jak strany změní politický systém

Snížit počet poslanců, změnit volební systém, reformovat nebo zcela zrušit senát, zavést referendum, to jsou jen některé plány, které mají strany s naším politickým systémem. O tom, k čemu dostanou příležitost, rozhodnou voliči už 20. a 21. října.

Kombajn
12.10.
Velké srovnání Zemědělství

Programové priority : Strany chtějí zbavit česká pole řepky a kukuřice

Podpora malých a středních zemědělců, pěstování základních potravin v Česku a nahrazení plodin využívaných k výrobě biopaliv, zejména řepky, pícninami. To slibují před volbami politické strany. Redakce TN.cz srovnala jejich priority v oblasti zemědělství

Křečovice - Vesnička má středisková (2014) - 6
10.10.
Volební priority Rozvoj venkova

Jak zastaví vylidňování českého venkova? Strany odhalily plány

Lepší podmínky pro lidi na venkově, podpora malých zemědělců, zlepšení dopravní infrastruktury. Strany se před volbami předhánějí v nápadech, jak zastavit vylidňování českého venkova. Redakce TN.cz se zástupců stran také zeptala, jestli podporují zavedení přímé volby starostů.

Písemná zkouška - 1
aktualizováno 11.10.
Velké Srovnání Školství

Bude se za studium platit? Toto slibují strany před volbami

Mají Češi platit za studium na vysoké škole školné a kolik by měli brát učitelé? V další sérii srovnání programových priorit předních politických stran se redakce TN.cz zaměřila na to, co strany plánují v oblasti školství.

Evropská unie
aktualizováno 06.10.
Jak dál s Unií

Opustit EU, nebo v ní zůstat? Tohle si myslí přední čeští politici

Opustit Evropskou unii, nebo v ní zůstat - i to je jedno z velkých volebních témat. Jaký názor na tuto otázku mají zástupci politických stran, které se podle posledních průzkumů mohou dostat do Poslanecké sněmovny?

Babiš, Kalousek, Sobotka, Fiala
06.09.
Předvolební sliby

Vyšší platy, nižší daně. Strany před volbami "šermují" stamiliardami

Parlamentní volby se blíží mílovými kroky a čeští politici se snaží přetáhnout voliče na svou stranu i velkými předvolebními sliby. Nechybí nižší daně nebo vyšší platy. Pokud by se sliby změnily v realitu, stálo by to stovky miliard korun.

Babiš, Kalousek, Sobotka, Fiala
24.04.
předvolební sliby

Nový stadion i tarify za stovku! Na tohle lákají politici před volbami!

Politické strany pomalu ale jistě rozjíždějí volební kampaň. A sociální sítě se jen hemží předvolebními sliby. Jedni chtějí postavit nový hokejový stadion, další prosazují pohádkově vysoké mzdy, jiní zase usilují o vystoupení z Velrybářské komise. Čí sliby jsou nejbizarnější?