Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Rebecca Burger - 1
Aktualizováno Včera 14:19
Kuriózní smrt

Francouzskou blogerku zabila šlehačka! Zasáhla ji do hrudníku

Francouzská fitness blogerka Rebecca Burgerová (32) zemřela po zásahu dávkovače šlehačky. Dávkovač explodoval a udeřil Rebeccu do hrudníku, uvedl deník Mirror.

Změny po volbách

Francouzská vláda podala demisi. Nejspíš ale jen nakrátko

Francouzský premiér Édouard Philippe podal dnes po oznámení výsledků parlamentních voleb demisi své vlády, informoval Elysejský palác. Nové složení kabinetu bude známo v příštích dnech. Předpokládá se, že většina jeho členů v čele s Philippem bude do funkcí prezidentem Emmanuelem Macronem opět jmenována.

Emmanuel Macron s Brigitte
Aktualizováno 19.6. 2017 20:56
parlamentní volby

Macronovo hnutí vyhrálo volby ve Francii. Politici: EU čekají reformy!

Francouzské parlamentní volby v neděli vyhrálo Centristické hnutí prezidenta Emmanuela Macrona Francie v pohybu (REM) a jeho spojenci. Podle odhadu agentury ELABE pro televizi BFM má dostat absolutní většinu 395 až 425 mandátů v Národním shromáždění o 577 křeslech. Čeští politici očekávají, že Macronovo vítězství ve volbách povede k nutným změnám ve Francii i v EU.

Prásk.tv píše:

Andrea Verešová s dětmi v ZOO - 7
čtěte o tématu Francie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

Volby ve Francii

Francie volí parlament, Macronovi jde o všechno. Potřebuje vyhrát

Ve Francii začalo druhé kolo parlamentních voleb, které definitivně rozhodne o rozvržení politických sil na dalších pět let. Průzkumy předpovídají drtivé vítězství hnutí prezidenta Emmanuela Macrona a jeho spojenců. V Národním shromáždění, které má 577 křesel, by mohli centristé obsadit 400 až 470 míst.

hrůzný zážitek

Chlapci zabloudili v katakombách, našli je až po třech dnech

Pařížské katakomby nejsou lákadlem jen pro návštěvníky francouzské metropole, ale i pro řadu místních dobrodruhů. Touha po adrenalinovém zážitku se ale nevyplatila dvěma chlapcům ve věku 16 a 17 let, kteří se v labyrintu chodeb ztratili a bloudili tři dny.

Evropský zatykač

Otec vlčích dětí se skrýval ve Francii, vězení se vyhýbal pět let

Policie dopadla ve Francii dvaačtyřicetiletého otce takzvaných vlčích dětí, kterému pražský vrchní soud v roce 2012 uložil za izolaci dvou synů od okolního světa čtyři roky vězení. Před nástupem do něj se ale dosud ukrýval. Na policejním webu to dnes uvedla mluvčí Ivana Nguyenová.

Emmanuel Macron
Aktualizováno 12.6. 2017 20:45
Velký zisk

Macron po prezidentských volbách ovládl i ty parlamentní

Hnutí centristického francouzského prezidenta Emmanuela Macrona Republika v pohybu (REM) zvítězilo v nedělním prvním kole parlamentních voleb se ziskem 28,21 procenta hlasů a společně se spojenci z centristické formace MoDem dosáhlo 32,32 procenta.

Emmanuel Macron
Aktualizováno 11.6. 2017 10:59
Klíčové volby

Francouzi volí nový parlament. Pro Macrona je to "třetí kolo"

Ve Francii dnes začalo první kolo parlamentních voleb, které by podle průzkumů měly posílit pozice nedávno zvoleného prezidenta Emmanuela Macrona. Očekává se totiž vítězství jeho centristického hnutí Republika v pohybu (REM). Volební místnosti se ve velkých městech uzavřou ve 20:00 SELČ. Druhé kolo voleb se koná za týden, 18. června.

Na policistu s kladivem

U Notre-Dame útočil 'umírněný doktorand'. Obvinili ho z terorismu

Úterní útok před pařížskou katedrálou Notre-Dame, při němž čtyřicetiletý rodák z Alžírska Faríd Ikkan napadl kladivem policistu, hodnotí bezpečnostní služby jako terorismus. Uvedla to dnes agentura DPA. V sobotu byl Ikkan oficiálně obviněn před soudem z pokusu o vraždu a spolčování se s teroristy.

Útok v Paříži
Aktualizováno 6.6. 2017 19:24
video útok ve Francii

Střelba u katedrály Notre-Dame! "Je to za Sýrii," křičel útočník

U pařížské katedrály Notre-Dame se ozvala v úterý odpoledne střelba. Tu zahájili policisté poté, co neznámý muž začal útočit kladivem. Nyní už by měla být situace pod kontrolou, případ vyšetřují protiteroristické jednotky.