Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Odklízení sněhu po lavině mezi městy Taesch a Zermatt
aktualizováno 12.01.
kuriozity

V Kazachstánu lidi vyděsil černý sníh! V Alpách hrozí laviny

Zatímco Česko v posledních dnech zažívalo spíše jarní počasí, v Alpách neustále připadává další a další sníh. Kvůli tomu platí v nižších polohách až třetí stupeň lavinového nebezpečí, v rámci kterého už mohou padat velmi velké laviny zejména v prudších kopcích. Na vrcholcích je to stále nejvyšší stupeň.

Přepadení hotelu Ritz v Paříži
aktualizováno 11.01.
Přepadení v Paříži

Lupiči s pistolemi a sekyrami přepadli hotel Ritz, získali obří lup!

Slavný pařížský hotel Ritz se včera večer stal terčem rozsáhlého loupežného přepadení. Pětice mužů ozbrojená pistolemi a sekyrami ukradla šperky a další luxusní zboží za více než 115 milionů korun. Tři lupiče policie dopadla krátce po přepadení. Dva jsou stále na útěku.

Sníh v Itálii prorazil okna hotelu
10.01.
Kalamita v Evropě

V Alpách napadl další metr sněhu! Přívaly prorazily okna hotelu

Ve Švýcarsku a Francii nadále platí nejvyšší stupeň lavinového nebezpečí. Ve Švýcarském Zermattu bylo dva dny uvězněno zhruba 13 tisíc turistů. Vlaková trať ze střediska byla zprovozněna až ve středu odpoledne. Laviny hrozí také v Itálii.

Prásk.tv píše:

Nejdelší svatební šaty na světě - 1
čtěte o tématu Francie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Sníh - Francie, Alpy
aktualizováno 09.01.
Turisté neodjedou

Extrémní počasí v Evropě: Obří závěje, lidé odřízlí od světa

Silné sněžení zasáhlo alpské oblasti Itálie, Švýcarska i Francie. V Sestriere zavalila lavina pětipatrovou rezidenci, kde v té době pobývalo 29 lidí. Ve středisku Zermatt zůstalo 13 tisíc turistů odříznuto od zbytku světa, protože sníh zablokoval všechny přístupové cesty.

France Gallová
aktualizováno 07.01.
smutná zpráva

Zemřela zpěvačka legendárního hitu! V životě prožila těžké rány

Slavná francouzská zpěvačka France Gallová zemřela ve věku 70 let. Podlehla rakovině, se kterou delší dobu bojovala.

Nepokoje v Íránu
aktualizováno 02.01.
PROTESTY PROTI VLÁDĚ

Francie nesouhlasí s násilnostmi v Íránu! Počet mrtvých narůstá

Francie dnes vyjádřila znepokojení nad vysokým počtem mrtvých při protivládních protestech v Íránu. Zákroky bezpečnostních složek jsou podle francouzského ministerstva zahraničí v rozporu s právem na svobodu slova. Demonstrace motivované špatnou ekonomickou situací začaly minulý čtvrtek a mají dosud přes 20 obětí, z nichž nejméně 16 jsou demonstranti. V Teheránu skončilo od soboty za mřížemi na 450 lidí.

Porucha lanovky v Alpých
aktualizováno 25.12.
Záchrana v Alpách

Skoro prošvihli Vánoce! Stovka lyžařů uvízla na lanovce! VIDEO

Hodně napínavý Štědrý den mají za sebou turisté, kteří si vyrazili zalyžovat do Francie do horského střediska Chamrousse. Asi stovka jich odpoledne uvízla v kabinového lanovce. Záchrana trvala několik hodin a lyžaři tak málem propásli štědrovečerní večeři.

Sněhová kalamita v Řecku
aktualizováno 24.12.
překvapivé sněžení

Řecko trápí kalamita, Evropa většinou slaví Štědrý den na blátě

Zatímco u nás slavíme letos Vánoce většinou na blátě, v Řecku sníh padá. A napadlo ho tam tolik, že ve středu dokonce způsobil na severu země na silnicích doslova kalamitu. V kolonách tam řidiči stáli někde i dlouhé hodiny. A podle meteorologů se nízké teploty v Řecku udrží po celé vánoční svátky.

Nordahl Lelandais
23.12.
Únosy a vraždy

Sériový vrah v Alpách? Lidé mizí tam, kde se objeví tento muž!

Francouzská policie zatkla podezřelého muže v souvislosti se zmizením devítiletého děvčátka. Nordahl Lelandais má ale zřejmě na svědomí mnohem více obětí. Vždy ho totiž viděli na místě, kde se někdo za záhadných okolností ztratil.

Vlak se ve Francii srazil se školním autobusem
aktualizováno 15.12.
velká tragédie

Vlak se ve Francii srazil se školním autobusem. Umíraly děti!

Tragickou nehodu na jihu Francie nepřežily minimálně čtyři děti. Podle zpravodajského webu RT.com se srazil vlak se školním autobusem.