Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

je před rozvodem

Jiří Paroubek si užívá dovolenou s brunetkou! Nový vztah ale popírá

Bývalý premiér Jiří Paroubek si užívá dovolenou v Saint-Tropez. Fotograf zachytil bývalého předsedu ČSSD ruku v ruce s Gabrielou Kalábkovou, která mu před více než deseti lety organizovala program v kanceláři premiéra. Vznikly tak spekulace, zda si nenašel přítelkyni. To Paroubek popírá.

Angelika a Nicolas - 2
Aktualizováno 17.7. 2017 18:33
markýza andělů

Zemřela žena, bez které by slavná Angelika neexistovala!

Autorka slavné ságy o "markýze andělů" Angelice, spisovatelka Anne Golonová zemřela ve věku 95 let ve Versailles. Agentuře AFP to sdělila její dcera Nadine Goloubinoff.

starožitný nábytek

Opuštěná stavba milovníka vlaků. Vše v domě zanechal a zmizel

Francouzský fotograf nafotil sérii snímků opuštěného domu. Ve zničené stavbě žil muž, který byl velkým fanouškem francouzské železnice. Její znak se objevuje na několika místech.

Prásk.tv píše:

Andrea Verešová s dětmi v ZOO - 7
čtěte o tématu Francie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sucho zabíjí moravské okurky!

Bude letošní „okurková sezona“ bez okurek? Pojďte si s námi o ně zasoutěžit

tisíce vojáků

Francie oslavila výročí pádu Bastily přehlídkou. Přijel i Trump

Velkolepé oslavy v centru Paříže odstartovaly v pátek ráno. Od pádu Bastily a začátku velké Francouzské revoluce uběhlo už 228 let. Letos po Champs-Élysées pochodovali i americké jednotky na počest stého výročí vstupu Spojených států do první světové války.

smutná vzpomínka

Lidé létali jako kuželky! Francouzi si připomínají brutální útok z Nice

Měl to být večer, kdy se oslavuje, změnil se ale v noc hrůzy. Přesně před rokem při oslavách státního svátku dobytí Bastily najel těžký nákladní vůz v Nice do davu lidí. Při útoku zemřelo 87 lidí, více než 400 jich bylo zraněno. Dnes si Francouzi tento smutný den připomínají.

Smrtelná nehoda u Mostu
Aktualizováno 10.7. 2017 19:14
nehoda z videa

Minulost ženy, která zemřela při nehodě: Zatčení za pašování lidí!

Dívka, která zemřela při tragické nehodě na Mostecku, má za sebou oplétačky s policií. V roce 2015 byla s kamarády na seznamu pohřešovaných. O několik dní později vyšlo najevo, že byla zatčena ve Francii. Společně se třemi kamarády se měla pokusit nelegálně převést do Velké Británie čtyři Albánce.

další střelba ve Francii

Muži na motorkách pálili do davu, jeden mrtvý a šest zraněných

Několik mužů na motorkách střílelo v pondělí večer do skupiny lidí v Toulouse na jihu Francie. Jednoho muže zabili, šest lidí je zraněných, z toho dva v kritickém stavu. Pravděpodobně nejde o teroristický útok, ale o vyřizování účtů mezi zločinci.

Emmanuel Macron
Aktualizováno 3.7. 2017 18:10
útok na Macrona

Manévry ve Francii: Zadrželi muže chystajícího atentát na prezidenta

Francouzští policisté obvinili mladého muže (23) z přípravy atentátu na prezidenta Emmanuela Macrona. Útok byl plánovaný na svátek dobytí Bastily, tedy na 14. července, kdy měl Francii navštívit také americký prezident Donald Trump, uvádí portál CNN.

Nešlo o teror

Střelba před francouzskou mešitou: Útočníci zranili osm lidí

Osm lidí bylo zraněno, když dva maskovaní muži začali v neděli okolo půl jedenácté večer střílet před mešitou ve francouzském Avignonu. Podle policie nešlo o terorismus nebo zločin z nenávisti, ale o vyřizování účtů mezi gangy.

Nepovedený útok

Řidič chtěl v Paříži najet do davu před mešitou! Zastavily ho bariéry

Francouzská policie zatkla muže, který se ve čtvrtek pokusil autem najet do davu před mešitou na jižním předměstí Paříže. Auto ale zastavily parkovací sloupky. Při útoku nebyl nikdo zraněn.