Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Viktor Orbán
12.09.
korupce a úplatky

Maďarsko je hrozbou pro Evropu. Poslanci aktivovali článek 7

Evropský parlament dnes jasnou většinou přijal doporučení, aby Evropská komise zahájila proti Maďarsku řízení kvůli vážnému ohrožení hodnot Evropské unie. Pro tento krok hlasovalo 448 zákonodárců, 197 bylo proti a 48 se zdrželo. Aby EP - vůbec poprvé - přijal doporučení podniknout kroky proti Budapešti, potřeboval hlasy alespoň dvou třetin hlasujících poslanců, které dohromady musí představovat absolutní většinu, tedy nejméně 376 hlasů.

Studenti umělecké školy v Lyonu kreslí portrét člověka
aktualizováno 11.09.
Nepovedená retuš

Škola naštvala studenty. Kvůli nedostatku černochů je začernili

Dá se říct, že na drobné retuše snímků, které se připravují k publikaci v různých médiích, jsme si v dnešní době už tak nějak zvykli. Nad retušemi, které však objevili lyonští studenti umění v oficiálních materiálech své školy určených pro distribuci v USA, se bude veřejnost podivovat ještě hodně dlouho.

Francouzská policie spěchá ulicemi
10.09.
zběsilý úprk

VIDEO: Řidič s policií v patách projel na ranvej letiště v Lyonu

Skoro dvacet policejních aut a motorek vyjelo v pondělí kvůli zběsilému řidiči, kterému se podařilo prorazit bezpečnostní perimetr a vjet na přistávací dráhu letiště v Lyonu. Nikdo naštěstí nebyl během incidentu zraněn, policii se řidiče podařilo zadržet, motiv ale zatím nezná.

Prásk.tv píše:

Rodina našla poklad na půdě - 1
čtěte o tématu Francie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE NAŠÍ SOUTĚŽE!!! Vyhrajte celozrnné sušenky na rok zdarma!

Pokud si nedokážete představit snídani, svačinu nebo odpolední kávu bez dobré sušenky, soutěžte s námi a vyhrajte zásobu sušenek na rok zdarma.

Policisté agresora zatkli, útok vyšetřují jako pokus o vraždu
10.09.
krvavý útok

Afghánec s nožem a tyčí zranil v ulicích Paříže sedm lidí, 4 těžce

Muž afghánské národnosti ozbrojený velkým nožem a železnou tyčí napadl a zranil v neděli v noci v Paříži sedm lidí. Čtyři v nich jsou v kritickém stavu. Policie útočníka zatkla, jeho čin nevyhodnotila jako terorismus.

Gérard Depardieu
31.08.
Gérard Depardieu

Žena obvinila známého herce ze znásilnění, vyšetřování už běží!

Oblíbený francouzský herec Gérard Depardieu má pořádný průšvih. Představitel Obelixe či Cyrana z Bergeracu totiž čelí nařčení ze znásilnění a napadení se sexuálním podtextem. Obvinění vznesla dvaadvacetiletá žena.

Konflikt Francouzských a Britských rybářů
29.08.
rybářský spor

Bitva na moři mezi Anglií a Francií. Rybáři po sobě stříleli kvůli úlovku

Námořní konflikt mezi francouzskými a anglickými rybáři vypukl v Lamanšském průlivu. Za vše mohou hřebenatky - drobní mlži, které tu loví rybářské lodě z obou zemí. Výpálily proti sobě dokonce i několik světlic!

Delfín
28.08.
Ohrožoval plavce

Nadržený delfín dorážel na turisty! Starosta zakázal koupání v moři

Týden platil zákaz koupání v moři u městečka Landévennec na západě Francie. Delfín jménem Zafar se začal příliš přibližovat k plavcům a potápěčům. Měl období páření a nablízku žádnou samičku, proto panovaly obavy, že by mohl usilovat o kontakt s lidmi.

Útočník u Paříže ubodal dva lidi, další zranil
aktualizováno 23.08.
zneškodnili ho

Útočník u Paříže ubodal dva lidi, další zranil. Volal Alláhu akbar

Nejméně dva lidi zabil a další vážně zranil útočník nedaleko Paříže. Podle svědků volal Alláhu akbar (Bůh je veliký). Policisté ho zastřelili.

Trnucha fialová
aktualizováno 10.08.
varování pro všechny

Evropské pobřeží ohrožují jedovatí rejnoci! Přilákaly je vysoké teploty

Francouzské úřady vydaly varování před jedovatými rejnoky, kteří se zhruba před týdnem objevili u pobřeží v departementu Var. K plážím je přilákala zřejmě teplá voda, odborníci radí, aby se jich lidé za žádných okolností nedotýkali.

Jih Francie zasáhly silné přívalové deště, vyplavily kempy
aktualizováno 10.08.
Rozsáhlé evakuace

Lijáky, záplavy, vichřice. Evropu drtí extrémní počasí! VIDEO

Prudké změny počasí netrápí jen Česko, ale i velké části západní Evropy. Vážná situace je mimo jiné na jihu Francie, kde po průtržích mračen přišly bleskové povodně. Německo pro změnu hlásí velmi silný vítr.