Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Milan Kundera a Andrej Babiš
10.11.
setkání v paříži

Babiš se setkal s Kunderou. Nabídl mu ukradené občanství

Premiér Andrej Babiš se ve Francii setkal se spisovatelem Milanem Kunderou. Nabídl mu vrácení českého občanství, o které přišel po emigraci z komunistického Československa.

Trump přiletěl do Paříže, setkal se s Macronem
aktualizováno 10.11.
100 let od války

Trump s Macronem řešili urážky. S dalšími politiky uctili vojáky

Americký prezident Donald Trump se dnes v Paříži setkal se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem. Prezidenti spolu hovořili den po Trumpově kritice na adresu Macrona ve věci alianční obrany a nákladů na ni. Při dnešním "velmi konstruktivním" rozhovoru se ale toto "nedorozumění" urovnalo, sdělil podle agentury Reuters nejmenovaný činitel z prezidentského úřadu. "Myslím, že jsme si mnohem blíže, než se zdá," řekl podle něj z Trump Macronovi při jejich rozhovoru. Macron se v předvečer nedělního stého výročí konce první světové války setkává se zahraničními hosty.

Zemřel filmový skladatel Francis Lai
08.11.
Oscarový skladatel

Zemřel Francis Lai (86). Složil nezapomenutelné filmové melodie

Zemřel francouzský skladatel filmové hudby Francis Lai. Nejslavnější filmy, které doprovázela jeho hudba, jsou Love Story a Muž a žena.

Prásk.tv píše:

Rodina našla poklad na půdě - 1
čtěte o tématu Francie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plovoucí vinylová podlaha RS-click

Rychle a snadno bez lepení!

Francouzská policie - ilustrační foto
aktualizováno 06.11.
Zmařený plán

Extrémisté plánovali útok na Macrona, zadrželi je policisté!

Šest lidí zadržela v úterý ráno francouzská policie pro podezření, že plánovali útok na prezidenta Emmanuela Macrona. S odvoláním na zdroj z vyšetřování o tom informovala agentura AFP, podle které mají zadržení vazby na krajní pravici.

V Alpách napadly tři metry sněhu
aktualizováno 04.11.
Překvapení na horách

V Alpách napadly tři metry sněhu! Střediska otevřela o měsíc dřív

Alpy překvapilo mohutné sněžení. V některých alpských střediscích napadaly až tři metry prašanu. Radost z toho mají hlavně provozovatelé skiareálů, kteří mohli otevřít prakticky o měsíc dřív než obvykle.

Referendum v Nové Kaledonii
04.11.
Referendum o nezávislosti

Objeví se na mapě nový stát? Francii hrozí, že přijde o území

Obyvatelé souostroví Nová Kaledonie v Tichém oceánu rozhodovali v neděli v referendu, zda chtějí být samostatný stát, nebo zůstat součástí Francie. Podle francouzského prezidenta Emmanuela Macrona vyhráli odpůrci nezávislosti.

Matka s dítětem
31.10.
Vyšetří příčinu

Ve Francii přibývá dětí, které se rodí bez rukou. Nikdo neví proč

Ve Francii řeší, proč se děti na některých místech rodí bez rukou nebo se zdeformovanými končetinami. Spekuluje se o tom, že postižení souvisí s toxinem ve vodě, vzduchu nebo potravinách. Zabývat se tím bude i celostátní úřad.

Sníh překvapil Evropu
aktualizováno 31.10.
extrémní počasí

Příroda v Evropě se zlobí: Záplavy, tornádo i sněhová kalamita!

Počasí v posledních dnech zaskočilo některé evropské země. Sněhová kalamita zasáhla v úterý jih Francie, kde místy napadlo až půl metru sněhu. Bez elektřiny byly tisíce domácností, někteří lidé museli být evakuováni. Sníh napadl i ve Španělsku. Pro změnu silné deště způsobily záplavy v Itálii, v Rakousku a ve Slovinsku.

Benátky pod vodou
aktualizováno 30.10.
Benátky pod vodou

Bouřky a záplavy trápí Itálii, Francii sněžení! Nejméně 9 obětí

Bouře v Itálii už připravily o život nejméně devět lidí. Historické centrum Benátek je pod vodou a na některých místech dosahuje vítr až 180 km/h. Extrémní počasí ale trápí celou Evropu, především Francii, kde sníh na silnicích odříznul tisícovku řidičů od světa.

2201579
aktualizováno 26.10.
Francouzský prezident v Praze

EU musí být jednotná, řekl Macron v Praze. Přijali ho Zeman i Babiš

Evropská unie se nesmí dělit na východ a západ, úspěšná bude jen tehdy, když bude jednotná. Při návštěvě Prahy u příležitosti stého výročí založení Československa to řekl francouzský prezident Emmanuel Macron.