Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hurikán Chris
11.07.
Nepřízeň počasí

Tropická bouře Chris zesílila na hurikán! Řítí se na Evropu

První větší hurikán sezóny udeřil ke konci minulého týdne na severoamerickém východním pobřeží. Původně tropická bouře Chris včera ale zesílila a nyní míří ke Kanadě a následně i k Evropě. Má zasáhnout především Island, Velkou Británii a Irsko, je ale možné, že se rozštěpí a jeho oslabená část dorazí i do Portugalska, Francie a Španělska!

Bílý tygr
aktualizováno 02.07.
stěhování

Bílí tygříci opouští libereckou zoo. Krasavci míří do Francie

Liberecká zoo přichází o velké lákadlo pro návštěvníky. Opouští ji koťata bílých tygrů, která od svého narození před dvěma lety přilákala do zoo spoustu tisíce návštěvníků.

Francouzský gangster Redoine Faid utekl z vězení pomocí vrtulníku
01.07.
Poprask ve Francii

Útěk jako z filmu: Známého lupiče z vězení odvezl vrtulník!

Jako z hollywoodského akčního filmu vypadal útěk známého francouzského zločince Redoine Faida z věznice poblíž Paříže. Na dvoře totiž přistála helikoptéra s ozbrojenou posádkou, do níž gangster naskočil.

Prásk.tv píše:

Rodina našla poklad na půdě - 1
čtěte o tématu Francie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Jednání v Bruselu
aktualizováno 30.06.
Premiér ve Francii

Babiš se sešel s Macronem, uctí československé legionáře

Premiér Andrej Babiš dnes v Paříži den po summitu Evropské unie uvítal konec zápasu o kvóty pro přerozdělování migrantů v rámci EU a označil dohody týkající se boje proti migraci uzavřené na této vrcholné schůzce za "novou kapitolu evropské spolupráce".

Vojáci - Dívka a muž
28.06.
povinná služba co vy na to?

Francie se vrací k vojně pro kluky i holky, má být od 16 let! ANKETA

Francouzská vláda schválila návrh prezidenta Emmanuela Macrona na obnovení povinné vojenské služby. Týkat se má všech dětí od šestnácti let - tedy nejen chlapců, ale i dívek. Zákon musí ještě projít parlamentem, protože v té ale zaujímá Macronovo hnutí Republika v pohybu většinu, problémy se schválením prezident nepředpokládá.

Řezník
28.06.
Napsali vládě

Válka o maso. Ochraňte nás před vegany, prosí francouzští řezníci

Francouzští řezníci poslali vládě oficiální dopis, v němž požadují policejní ochranu před militantními vegany. Oborová organizace tvrdí, že nesmlouvaví vegani například ničí jejich řeznictví.

2155043
21.06.
Chudák dítě

VIDEO: Šokovaní rodiče na křtu syna! Plakal, kněz mu vlepil facku

Francouzský kněz zřejmě ztratil při křtu malého chlapce trpělivost. Dítě celou dobu křičelo, když mu duchovní lil na hlavičku svěcenou vodu. Starší muž se ho nejdříve snažil uchlácholit, potom ho ale velkou silou uhodil do tváře.

Žena zaútočila v supermarketu
aktualizováno 17.06.
Útok ve Francii

Alláh je velký, křičela žena v supermarketu a pořezala dva lidi!

Dva lidi museli v neděli na jihu Francie ošetřit zdravotníci poté, co se na ně vrhla v supermarketu žena v černém. Podle svědků útočníce křičela frázi Alláhu akbar, tedy Alláh je velký.

Otřesnou smrt malé dívky ve Francii objasnili po 31 letech
14.06.
Otřesný případ

Vraždu dívky vyřešili po 31 letech! V poutech skončili rodiče

Dlouhých 31 let trvalo objasnění vraždy malé dívky, které se přezdívalo Mučednice z dálnice A10. K vyřešení hrůzného zločinu pomohla francouzským policistům náhoda a test DNA.

Čínská váza ležela roky v krabici od bot, v dražbě vynesla balík
12.06.
Neuvěřitelný výdělek

Váza léta ležela v krabici od bot, teď se vydražila za obří balík!

Za těžko uvěřitelný obnos se v aukční síni Sotheby's v Paříži vydražila čínská váza z osmnáctého století. Starožitnost, která ležela roky v krabici od bot, nyní vynesla skoro půl miliardy korun!