Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Migranti na lodi
23.04.
Boj proti migraci

Rok vězení pro nelegální migranty. Francie zpřísňuje migrační politiku

Dolní komora francouzského parlamentu schválila v neděli pozdě večer kontroverzní změnu migračního zákona. Nová přísná úprava zavádí třeba tresty za ilegální překročení hranice nebo prodlužuje dobu, po kterou je možné migranty zadržovat.

Muž po druhé transplantaci obličeje
23.04.
pokroková operace

Muž má už třetí obličej, bez tváře musel žít dlouhé měsíce

Francouzským lékařům se podařila průlomová operace, jednomu muži už podruhé transplantovali obličej. Operovaný muž, který jako první podstoupil dvě obličejové transplantace, se po třech měsících stále zotavuje v nemocnici, dle svých slov se cítí dobře.

Emmanuel Macron
15.04.
Údery v Sýrii

Přesvědčili jsme Trumpa, aby USA zůstaly v Sýrii, chlubí se Macron

Francouzský prezident Emmanuel Macron se v nedělním rozhovoru pochlubil, že to byla Francie, kdo přesvědčil amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby nestahoval vojáky ze Sýrie. Tam působí americké speciální síly, které pomáhaly spojencům bojovat s Islámským státem.

Prásk.tv píše:

Plačící miminko
čtěte o tématu Francie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pozor na „fake news“ - v Německu kvalitní diesely rozhodně nezlevňují

Média jsou nyní plná informací o tom, že se hlavně Němci zbavují svých aut s turbodiesely kvůli přísnějším emisním normám a prodávají je klidně i pod cenou. Podle některých médií dosahují slevy na nové i ojeté vozy z koncernu VW dokonce až 40 %.

Nejlahodnější citróny na světě
15.04.

KOŘENÍ: Nejlahodnější citrony na světě

Francouzská kuchyně je vyhlášená po celém světě. Za svou proslulost vděčí nejen šikovným rukám a chuťovým buňkám šéfkuchařů, ale i lahodným ingrediencím.

Vladimír Putin, Recep Erdogan
15.04.
Vojenská akce

Putin volal Erdoganovi, útok spojenců na Sýrii opět odsoudil

Ruský prezident Vladimir Putin opět odsoudil útok Spojených států, Francie a Velké Británie na Sýrii jako porušení mezinárodního práva a pravidel OSN.

S lidmi se za jízdy utrhl kolotoč! Jeden mrtvý a čtyři děti se zranily
aktualizováno 01.04.
tragédie ve Francii

S lidmi se za jízdy utrhl kolotoč. Muž zemřel, čtyři děti se zranily

Tragicky skončila jízda na kolotoči ve francouzském městě Neuville-sur-Saone severně od Lyonu. Část atrakce se utrhla - jeden muž přišel o život, dalších 12 lidí se zranilo.

Sergej Skripal a jeho dcera Julia
31.03.
zapeklitá kauza

Rusko chce zprávy o Skripalovi! Své otázky posílá Francii i Británii

Seznam otázek, na které Moskva žádá odpověď od Británie a Francie v souvislosti s případem otravy bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery, zveřejnilo v sobotu ruské ministerstvo zahraničí. Ptá se například na stav Skripalových i to, jak se podařilo britským odborníkům tak rychle identifikovat nervově paralytickou látku použitou při útoku v jihoanglickém Salisbury.

Mireille Knollová
aktualizováno 29.03.
vražda židovky

Přežila holokaust, teď ji ubodal přítel. Protestovaly za ni tisíce lidí

Přes deset tisíc lidí včera večer protestovalo v ulicích Paříže proti nenávisti vůči židům. Demonstranti tak chtěli uctít památku nedávno zavražděné židovky Mireille Knolové. Na akci se ukázala i krajně pravicová politička Marine Le Penová, dav ji ale vypískal.

Školka
28.03.
změna zákona

Francie zavede povinnou školní docházku pro děti od tří let

Francouzský prezident Emmanuel Macron v úterý oznámil, že děti budou povinně navštěvovat mateřské školy už od tří let. Francie se tak stane zemí s nejnižší věkovou hranicí pro povinnou školní docházku v EU. Podle Macrona to dětem prospěje a smažou se tak sociální rozdíly. Poprvé by tříletí měli jít povinně do školy už v září 2019.

Četník Arnaud Beltrame
aktualizováno 28.03.
Vyměnil se za rukojmí

Ve Francii uctili četníka-hrdinu. Poslední přání mu ale nesplnili

V pařížské Invalidovně uctili hrdinský čin četníka Arnauda Beltrama, který se minulý týden vyměnil za rukojmí teroristy. Extremista, který se hlásil k Islámskému státu, policistu několikrát postřelil, zraněním podlehl v noci poté. Tryzny se zúčastnil i francouzský prezident.