Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Facebook - ilustarční foto
16.04.
Slyší, co říkáme?

Odposlouchává nás facebook? Ženě se zobrazují divné reklamy

Na velmi podivnou shodu náhod upozornila britská novinářka Tyler Mearsová. Několikrát se jí poté, co mluvila o podivných věcech, začaly na tyto věci zobrazovat reklamy. Mearsová tvrdí, že určitě dané produkty na počítači nehledala a ani je nezmiňovala v žádném chatu na facebooku, ale pouze o nich hovořila.

Chytrá televize
08.02.
Domácí odposlech

Chytrá televize s Androidem umí odposlouchávat: Používáte ji?

Sledujete často televizi, která má operační systém Android TV? Měli byste být na pozoru. Společnost ESET totiž upozornila na možnost odposlouchávání díky tomuto operačnímu systému. Prostřednictvím kódu vloženého do jakékoli aplikace se rázem váš obývák promění v odposlechovou místnost.

Andrej Babiš
aktualizováno 15.05.
probíhající vyšetřování

Kauza odposlechů: Babiš odmítl převzetí živého policejního spisu

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) na dnešním zasedání Bezpečnostní rady státu znovu odmítl, že by dostal od novináře svého bývalého deníku živý policejní spis, jak naznačují nahrávky, které se v posledních týdnech objevily na internetu. Novinářům to po jednání řekl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Politici v radě dostali od zástupců příslušných orgánů ujištění, že nahrávky jsou předmětem vyšetřování, dodal.

Prásk.tv píše:

Martha Issová kvůli tanci přišla o odposlech! - 1
čtěte o tématu odposlech na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Barack Obama a Donald Trump
aktualizováno 04.03.
bez důkazů

Amerikou hýbe skandál! Trump obvinil Obamu z odposlechů

Americký prezident Donald Trump dnes obvinil svého předchůdce v nejvyšším úřadu Baracka Obamu, že během loňské volební kampaně nařídil odposlechy v Trumpově kanceláři. Trump to napsal na svém twitterovém účtu, aniž uvedl, že má pro svá tvrzení důkazy. Obamův mluvčí Kevin Lewis ale obvinění odmítl. Bílý dům na dotaz agentury Reuters, zda by mohl upřesnit Trumpovo obvinění, okamžitě nereagoval.

Andrej Babiš - 3
06.09.
vážné obvinění

Andrej Babiš prý porušuje zákon! Opozice ho spojuje s odposlechy

Ministr financí Andrej Babiš má pořádný malér. Opoziční TOP 09 ho totiž obvinila z toho, že do Sněmovny neposílá zprávy o odposleších celní správy, která pod něj spadá - a tak porušuje zákon. Babiš obvinění odmítá.

Jana Nagyová - 2
aktualizováno 14.06.
odtajněný rozhovor

Nečas skáče, jak Jaňulka píská! Soud zveřejnil ODPOSLECHY

Právníci dnes u soudu vyrukovali se zbrusu novými odposlechy v kauze Nagyová. Zazněly hned dva důležité rozhovory - jeden mezi bývalým premiérem Petrem Nečasem a jeho současnou manželkou Janou Nečasovou (dříve Nagyovou) a druhý mezi Nagyovou a její kamarádkou. Z obou rozhovorů bylo jasné, kdo u Nečasových nosí kalhoty.

Uživatel facebooku
06.06.
velký skandál

Facebook vás sleduje víc, než si myslíte! Pravdu odkryla učitelka

Profesorka masové komunikace Kelli Burnsová pořádně zavařila reklamním agentům populárního Facebooku. Zveřejnila totiž výsledky svého předchozího bádání zacíleného na hledání souvislostí mezi soukromou konverzací a reklamou - a způsobila hotový poprask.

Čapí hnízdo
07.05.
tajná kamera!

Policisty, kteří vyšetřují Čapí hnízdo, někdo odposlouchával!

Detektivové z pražské hospodářské kriminálky našli podle zjištění Práva v uplynulých dnech ve svých kancelářích štěnice. Odposlechy včetně skryté kamery byly přitom nainstalovány v kancelářích týmu, který šetří podezření na dotační podvod související se stavbou luxusní farmy Čapí hnízdo vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše (ANO).

Volání
12.05.
Skandální odposlechy

Odposlechy jim nevadí! Američané špiclování tajných služeb už neřeší

V čem spočívá největší zákeřnost hromadných odposlechů a dalších programů americké Národní bezpečnostní agentury (NSA)? Podle odborníků na zpravodajství v tom, že Američané o odhalení, se kterými přišel bývalý pracovník NSA Edward Snowden, ztrácí zájem. Polovině přitom počínání NSA nevadí.

Telefonování
aktualizováno 07.06.
Telefonní kauza

Špehují nás! Úřady se můžou napojit na každého, prozradil operátor

Vládní úřady v šesti nejmenovaných zemích používají síť britské společnosti Vodafone k odposlouchání a zaznamenávání hovorů jejích zákazníků. Druhý největší mobilní operátor světa oznámil, že někde jsou úřady schopny získat přímý přístup k síti, aniž by žádaly o povolení.