Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Cukroví
aktualizováno 15.12.
Předvánoční "zločiny"

Adventní neplecha: Zmizelo cukroví i čokoláda z kolekce!

Jak se blíží Štědrý den, přibývá "vánočních" zločinů a přestupků. Po krádeži vánočních stromků (Olomouc) a ozdob (Náchodsko) jsou nejnovějšími událostmi zmizelé cukroví v Ostravě a "ochutnávka" čokoládové vánoční kolekce v Brně.

Soud: Měl hrozit ženě stříkačkou, pak povalit na zem
aktualizováno 11.12.
znásilnění u soudu

Muž měl hrozit ženě stříkačkou! Pak ji prý povalil a vrhl se na ni

Krajský soud v Ostravě se začal zabývat případem znásilnění dívky na cyklostezce ve Vratimově, ke kterému mělo dojít letos v dubnu. Obžalovaný měl podle spisu oběti vyhrožovat s injekční stříkačkou v ruce.

Ostravští policisté prověřují okolnosti obchodu se psy - 2
10.12.
Nekalý byznys

V malém bytě žilo s lidmi 17 psů, podivný prodej teď řeší policie!

Ostravská kriminálka rozplétá podivný obchod se psy. Policisté podezírají sedmačtyřicetiletého muže, že prodal za nejasných okolností nejméně šest zvířat. Dvě z nich do týdne uhynula. Je možné, že napálených lidí je ještě víc.

Prásk.tv píše:

Lucie Bílá
čtěte o tématu Ostrava na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Socha Věry Špinarové
09.12.
Veřejný prostor

Zmizí socha Špinarové z Ostravy? Rozhodne veřejná debata

Socha Věry Špinarové zůstane na svém místě, tedy alespoň do konce ledna. Co s ní bude dál, ukáže až debata s odborníky. Jenže z centra Ostravy by mohly zmizet i další sochy stejného autora.

Převoz pacienta s podezřením na MERS
aktualizováno 06.12.
Vrátil se z Jordánska

Muž hospitalizovaný na Bulovce smrtící MERS nemá, ukázaly testy

U Čecha hospitalizovaného na specializovaném infekčním oddělení pražské Nemocnice Na Bulovce se podezření na onemocnění MERS nepotvrdilo. ČTK to sdělil vedoucí tiskového oddělení nemocnice Filip Řepa. Pacient podle informací ČTK pobýval v Jordánsku. V Česku byly už tři pacienti s podezřením na nákazu touto nebezpečnou nemocí, proti níž není vakcína ani účinná léčba.

Okradení chlapece v Ostravě
aktualizováno 06.12.
Závažný zločin

Loupežné přepadení za bílého dne. Grázl okradl malého kluka

Kriminalisté vyšetřují zvlášť závažný zločin loupeže, který se měl odehrát na začátku října v Ostravě. Neznámý muž tady přepadnul malého kluka. Policie nyní získala záznamy z kamer a prosí veřejnost o pomoc.

Opilý mladík kopal do aut, poškodil také několik popelnic
26.11.
Problémové děti

Dívka místo školy mrzla venku. Děti měla v hledáčku policie

Během pár dní bylo v Ostravě zadrženo hned několik problémových dětí. Ty měly většinou potíže se školní docházkou a dvě z nich byly dokonce hledané policií.

Policejní zásah v Jablonci
19.11.
Exploze v Ostravě

Ve firmě vybuchl sud s neznámou chemikálií! Dva muži se popálili

Dva vážně popálené zaměstnance odvezli záchranáři z areálu firmy v Ostravě. V pondělí dopoledne tam explodoval barel s neznámou chemikálií. Přesnou příčinu vyšetřují policisté.

Nehoda tramvaje a auta v Ostravě - 5
aktualizováno 19.11.
Ošklivá nehoda

Tramvaj v Ostravě smetla auto! Ženu museli vyprostit hasiči

Zraněnou řidičku auta, které se v Ostravě srazilo s tramvají, museli vyprostit hasiči. Záchranáři ji se zraněním hlavy přepravili do nemocnice. Příčiny nehody vyšetřují policisté.

Socha Věry Špinarové
aktualizováno 13.11.
pocta zpěvačce

Socha Věry Špinarové za 600 tisíc možná zmizí! Syn se raduje!

Kontroverzní socha Věry Špinarové z Ostravy možná přece jen zmizí. Nové vedení radnice chce otevřít diskuzi o jejím vzhledu a zároveň jednat s rodinou. Odpůrci sochy, kteří chtěli její odstranění, tak mají novou naději.