Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Muž napadl v tramvaji jiného muže
aktualizováno 14.12.
video děsivý útok

MHD v Ostravě: Rozbil lahev muži o hlavu, zakročila žena s pistolí

Policie pátrá po muži, který 9. prosince napadl cestující v ostravské tramvaji. Agresor zatím z neznámých důvodů zaútočil na ženu a muže. Vše natočila kamera ve vozidle. Napadení přerušila 27letá svědkyně s legálně drženou zbraní v ruce!

Vražda Lucie Vinarská
aktualizováno 14.12.
promlčená vražda

Policie po něm pátrá 20 let! Vrah Lucie (20) z Ostravy unikl trestu

Dnes je to 20 let od bestiální vraždy mladé dívky z Ostravy. Policie bude v pátrání po vrahovi pokračovat dál, trest už mu však nehrozí. Dnešním dnem je totiž případ promlčený.

V Ostravě napadl muž studenty v tramvaji
13.12.
mluvte česky

Agresor, který napadl zahraniční studenty, se sám přiznal na policii

Hledaný muž z Ostravy, který na konci listopadu napadl skupinu zahraničních studentů, protože nemluvili česky, se sám přihlásil na policii. Díky kvalitním záznamům z kamer dopravního podniku, to byla podle policie pouze otázka času.

Prásk.tv píše:

Rozloučení s Ivo Pavlíkem - 3
čtěte o tématu Ostrava na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Požár v Ostravě - 4
aktualizováno 10.12.
Požár kůlny

U školy ve Vítkovicích hořelo: 37 evakuovaných, škoda 300 tisíc

Hasiči ze tři ostravských stanic zasahovali v neděli odpoledne ve čtvrti Vítkovice. Vzplál dřevěný přístřešek, ve kterém bylo dřevo, polystyren a izolační vata. Velký žár poškodil i auto a další stroj, které stály venku. Z vedlejšího domu před příjezdem hasičů uteklo 37 lidí.

Seismograf zaznamenává zemětřesení
aktualizováno 10.12.
Zemětřesení

Na Ostravsku se v noci otřásla země: Lidé se budili, domy hýbaly

Hodně divokou noc zažila ze soboty na neděli Ostrava a její okolí. Moravskoslezskou metropolí totiž kolem čtvrté hodiny ráno zatřáslo slabé zemětřesení.

Ještěrky obklíčily auto zlodějů
aktualizováno 08.12.
Kuriózní případ

Neunikli! Zloděje v Ostravě zablokovaly vysokozdvižné vozíky

Opravdu kuriózním způsobem se podařilo v Ostravě zadržet trojici údajných zlodějů, kteří se u prodejny stavebního materiálu pokusili vykrást zaparkovanou dodávku. Nenechavcům totiž únik překazily vysokozdvižné vozíky!

Operační středisko HZS - Ilustrační foto
07.12.
Kilometry je nezastavily

Pomoc na dálku: Hasiči z Ostravy zachránili Čecha ve Švýcarsku

Velmi netradiční zásah si ve čtvrtek ráno připsalo operační středisko Moravskoslezských hasičů. Na tísňovou linku se obrátil dispečer přepravní firmy, jehož řidič mu volal ze Švýcarska, že je mu špatně. Přivolat si pomoc ale sám nemohl, protože se nedokázal domluvit. I z Ostravy mu ale hasiči dokázali pomoc sehnat.

V Ostravě napadl muž studenty v tramvaji
06.12.
poznáváte ho?

V mém městě mluvte česky, řekl Ostravan studentům a zmlátil je!

Ostravští policisté hledají surovce, který na konci listopadu v tramvaji jedoucí z centra města napadl skupinku zahraničních studentů - dva mladíky a dvě dívky ve věku 20 až 24 let. Muže podle všeho vydráždila jejich angličtina, vyšetřovatelé nyní pátrají nejen po něm, ale i po svědcích.

Vánoční stromy v Česku
aktualizováno 06.12.
pošlete fotky

Města rozzářily vánoční stromky. Který je nejhezčí?

Centra malých i velkých měst se rozzářila vánočními barvami. Na náměstích stojí ozdobené stromky. Které jsou ty nejhezčí? Pošlete i fotku z vaší návsi nebo náměstí, přidáme je do galerie.

Miloše Vrábel
aktualizováno 29.11.
Žhář v Ostravě

Muž měl zapálit dveře bytu, kde spaly jeho děti! Půjde do vězení

Na čtyři roky a osm měsíců do vězení poslal v úterý olomoucký Vrchní soud Miloše Vrábela. Muž z Ostravy měl podle obžaloby úmyslně založit požár v jednom z bytových domů ve Vítkovicích. Ohrozil tamní obyvatele, včetně svých tří dětí.