Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hasiči u vlaku
aktualizováno včera 16:15
Požár na Ostravsku

Vlaky na Ostravsku stojí! Požár v železničním koridoru zastavil provoz

Dnes po poledni vypukl požár na koridoru u Ostravy a zablokoval tak jednu z nejvytíženějších železničních tras v republice. Provoz byl zastaven a vlaky nabírají dlouhé zpoždění.

ilustrační foto
aktualizováno 13.08.
Rozsudek

Muže potrestali za zapalování lidí. Podle soudu ho to vzrušovalo

Po překvapivě krátkém jednání byl v pondělí vynesen rozsudek nad obžalovaným Petrem K., jehož případem se od pátku zabýval Krajský soud v Ostravě. Devatenáctiletý muž byl obžalován nejen z několika žhářských útoků na bezdomovce a napadení dvou osob, z nichž jedna následně zemřela. Byl odsouzen k 23 letům odnětí svobody. Může se odvolat.

Pátrání po ostravském lupiči
07.08.
video poznáváte ho?

Lupič s pistolí přepadl banku! Odnesl si desítky tisíc korun

Kriminalisté pátrají po muži, který na začátku srpna přepadl banku v Ostravě-Porubě. Na zaměstnance vytáhl pistoli, ten mu ze strachu vydal desítky tisíc korun. V souvislosti s pátráním zveřejnila policie i video, které incident zachycuje. Zároveň hledá dvě mladé svědkyně.

Prásk.tv píše:

Lucie Bílá
čtěte o tématu Ostrava na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportovní výkony bez bolesti a umazaných rukou – Voltaren Emulgel s inovativním aplikátorem

Bezbolestná rekonvalescence zní skoro jako utopie. Zraněné místo vysílá do mozku signály, že není něco v pořádku. Jakmile ale ošetříte poranění, můžete si hned také ulevit od bolesti.

Bývalý exekutor Ivo Nedbálek
aktualizováno 08.08.
Odpyká si 7 let

Exekutor si měl nechat vymožené peníze! Soud ho poslal do vězení

Sedmiletým vězením potrestaly soudy bývalého ostravského exekutora, který si podle vyšetřovatelů nechával pro sebe velkou část peněz, které vymohl z exekucí. Několik nesrovnalostí našli v jeho úřadu policisté před rokem 2015. Měl si přijít na více než 11 milionů korun.

Šneci v přehradě
aktualizováno 01.08.
Pozor!

Po koupání v přehradě se lidé osypali, možná za to mohou šneci!

Krajská hygienická stanice v Ostravě informovala o možných zdravotních komplikacích po vykoupání v Těrlické přehradě - části Pacalůvka. Stanice obdržela podnět, podle kterého se někteří lidé z vody v přehradě osypali. Mělo by jít o takzvanou cerkáriovou dermatitidu, za kterou mohou stát šneci!

Colours of Ostrava
aktualizováno 04.08.
další problémy

Na Colours of Ostrava nalévali mladistvým a nedodržovali míry

Festival Colours of Ostrava navštívili i inspektoři české obchodní inspekce, kteří si proklepli 39 stánků, restaurací a dalších. U celkem 20 z nich řešili problémy a nedostatky, jako například prodávání alkoholu mladistvým, nebo nedodržování míry.

Podezřelý ze znásilnění dívky v Ostravě
aktualizováno 30.07.
odporný zločin

Muž přijel do Ostravy znásilnit holčičku (8), policii se přiznal

Osmiletou dívku před necelými dvěma týdny sexuálně zneužil v Ostravě neznámý muž. Policisté k případu odmítali uvést podrobnosti. Nyní se objevily nové skutečnosti.

Pátrání po muži
aktualizováno 27.07.
Pomozte policii

Znáte ho? Může pomoct objasnit znásilnění dívky (8) v Ostravě!

Ostravští policisté naléhavě pátrají po totožnosti neznámého muže, který může podle vyšetřovatelů výrazně přispět k objasnění údajného znásilnění teprve osmileté dívky, ke kterému v krajském městě došlo minulou neděli.

Policie vyšetřuje údajné znásilnění školačky (8)
aktualizováno 25.07.
Znásilnění v Ostravě

Zneužitá dívka (8) popsala útočníka: Smrděl jako popelnice!

Zatím neznámý deviant, který v neděli zneužil v Ostravě osmiletou dívku, holčičku do křoví vylákal lstí. Dívka se vracela od kamarádky, muž ji oslovil a žádal o radu, kde si může nakoupit. Na zarostlé cestě ale muž zaútočil, dívku odtáhl do křoví a zneužil.

Policisté se fotili s Jiřím Kájínkem
aktualizováno 24.07.
Kázeňský postih

Policisté dostali za fotku s Kajínkem tresty. Neví se ale jaké!

Tři policisté, kteří se fotili na ulici v Ostravě v uniformách s Jiřím Kajínkem dostali kázeňský postih. Jaký? To se neví. Podle policejní mluvčí se jedná o neveřejnou záležitost.