Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Spor nekončí

Měl by své příjmy vysvětlit hlavně lidem, vzkázal Sobotka Babišovi

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) označil za zbytečné vyměňovat si s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) dopisy k výzvě poslanců, kteří po Babišovi požadují vysvětlení jeho příjmů a finančních transakcí.

Daňové podvody?

Babiš otočil: "Dluhopisy vysvětlím, premiérovi píšu dopis!"

Andrej Babiš dál čelí kritice kvůli nákupu korunových dluhopisů. Lídři některých stran a poslanci podezírají ministra financí z toho, že ošidil stát na daních o desítky milionů korun a požadují po něm vysvětlení.

Střepiny: Ministr financí Babiš pod palbou kritiky

V poslanecké sněmovně to vře.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE s portálem "Člověk k ruce"

STRES, ČASOVÁ TÍSEŇ, NEDOSTATEK FINANCÍ – taky už Vám to přerůstá přes hlavu? Existuje místo, kde najdete řešení pro téměř každou situaci.

"o*ebal" nás všechny?

PŘEHLEDNĚ: Babišovy kauzy, které mohou u voleb potopit i ANO

Poslední týden byl pro Andreje Babiše náročný. Znovu se totiž rozjela kauza zpochybňující bezúhonnost jeho podnikání. Ministr financí musí do konce dubna na žádost sněmovny vysvětlit, proč a za co nakoupil korunové dluhopisy vlastní firmy, a navíc vyvrátit podezření, že krátil stát na daních. Podle Babiše jde o organizovanou kampaň, která ho má vystrnadit z politiky.

krize v koalici

Spojenci se sešli: Zeman si pozval Babiše kvůli dluhopisům

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) na Pražském hradě jednal s prezidentem Milošem Zemanem o nynější roztržce kolem korunových dluhopisů, mluvili také o nedávném sněmu ANO. Babiš slíbil, že Sněmovně své obchodní transakce písemně vysvětlí. Řekl to novinářům po setkání se Zemanem.

Sázka Andreje Babiše a Miroslava Kalouska
Aktualizováno 14.3. 2017 21:13
anketa audit neaudit

Babiš se přiznal k podvodům, prověří ho poslanci, zařídil Kalousek

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se zveřejněním dokumentů o svých příjmech podle šéfa TOP 09 Miroslava Kalouska přiznal k daňovým podvodům. Sněmovna bude o této věci debatovat ve středu. Kalousek to prosadil při dnešním jednání o změnách programu nynější schůze.

Buhuslav Sobotka, Andrej Babiš
Aktualizováno 14.3. 2017 07:52
podezřelý majetek

Sobotka se pohádal s Babišem. Kontrolu dluhopisů to nezastaví!

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) trvá na tom, aby daňová správa reagovala na pochybnosti rozpočtového výboru o možném obcházení zákona při emisích takzvaných korunových dluhopisů v roce 2012. Předseda vlády to řekl novinářům po dnešním jednání koaliční rady. A to bylo podle všeho bouřlivější než obvykle...

Buhuslav Sobotka, Andrej Babiš
Aktualizováno 13.3. 2017 20:20
koaliční jednání

Babiš nechce vysvětlit dluhopisy na vládě: Šaškárna ČSSD, zuří

Vicepremiér Andrej Babiš (ANO) odmítá dnes na koaliční radě řešit případ korunových dluhopisů. Novinářům před jednání vlády řekl, že záležitost nemá nic společného s koalicí a její zařazení na program jednání vnímá jako kampaň ČSSD. Na programu jednání lídrů ČSSD, ANO a KDU-ČSL by měla být i otázka, jak finanční správa prověřila zdanění výnosů z korunových dluhopisů. Ty se dostaly do centra pozornosti v souvislosti s Babišem, který je v minulosti koupil od své tehdejší společnosti Agrofert.

Buhuslav Sobotka, Andrej Babiš
Aktualizováno 21.2. 2017 13:38
podezřelé dluhopisy

Babiš Sobotkovi: Zákon jsem neporušil! Prověříme, řekl premiér

Andrej Babiš odpověděl premiéru Sobotkovi na jeho dopis, kterým se dožadoval vysvětlení nejasností kolem majetku ministra financí a toho, jak strážce státní pokladny Babiš sám přiznává a odvádí daně. Jak se očekávalo, podle Babiše je všechno v pořádku. Přesto začal couvat a chce nově zdanit i vlastní příjmy z dluhopisů.

spor o dluhopisy

Kalousek tepe Babiše, ten kontruje: "52 milionů pro mě nehraje roli!"

Ministr financí Andrej Babiš navrhne, aby byly zdaňovány výnosy z korunových dluhopisů vydaných v době, kdy dani nepodléhaly. Změna by podle Babiše měla platit od příštího roku. Babišův předchůdce na ministerstvu financí Miroslav Kalousek hned ostře reagoval.