Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Abu Bakr al-Baghdadi
aktualizováno 11.07.
Abu Bakr Bagdádí

Vůdce Islámského státu je mrtvý! Potvrdili to i teroristé z ISIS

Nejhledanější terorista Abu Bakr Bagdádí zemřel. Irácké nezávislé televizi to měli potvrdit přímo příslušníci Islámského státu. Jeho nástupce teroristé z ISIS vyberou v nejbližších dnech.

První setkání Donalda Trumpa a Vladimira Putina
aktualizováno 09.07.
křehký mír

Na jihozápadě Sýrie začalo platit příměří. Dohodli ho Trump a Putin

Na jihozápadě Sýrie dnes v pravé poledne místního času (11:00 SELČ) začalo platit příměří, které v pátek na summitu G20 v Hamburku dohodli za podpory Jordánska prezidenti USA a Ruska Donald Trump a Vladimir Putin.

Syrské jednotky hlídkují v osbazeném Aleppu
aktualizováno 04.07.
Zprávy ze Sýrie

"Mami, pomoz mi, chtějí mě zabít!" Šokující nahrávky z válečné zóny

Málokdo si dovede představit zoufalství, které prožívá tahle maminka. Zatímco sama se ze syrského města Rakká, kde zuří boj proti Islámskému státu, dostala do bezpečí, její dcera a vnuk zůstali ve válečné zóně. Na zprávu, jak se jim daří a jestli vůbec žijí, musí čekat i celé měsíce.

Prásk.tv píše:

George Clooney a Amal Clooney
čtěte o tématu Sýrie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kam v srpnu na dovolenou? Žhavým tipem je Bulharsko

Víte, která země je zaslíbená slunci, teplému moři, skvělému jídlu a je dlouhými lety prověřenou destinací českých turistů?

Migranti na lodi
aktualizováno 01.07.
uprchlická krize

Půl milionu uprchlíků se vrátilo do Sýrie. Situace v zemi je klidnější

Zpět do Sýrie se letos vrátilo téměř půl milionu běženců. Důvodem je podle komisaře OSN pro uprchlíky zlepšení bezpečnostní situace v některých částech země.

Chemický útok ve městě Khan Sheikhoun v Idlíbu v Sýrii
aktualizováno 27.06.
Varování Bílého domu

Sýrie chystá další chemický útok, varují USA! "Zaplatíte," hrozí

Syrský prezident Asad připravuje další chemický útok. V oficiálním prohlášení to uvedl Bílý dům. Americký prezident zároveň naznačil případnou odvetu, když varoval, že Sýrie útok provede jen "za vysokou cenu".

Ska Kellerová - uprchlíci
aktualizováno 20.06.
pomoc uprchlíkům

Kontroverzní návrh: Do Evropy by měly přesídlit celé syrské vesnice!

Odmítavý postoj některých středoevropských států je problém, který by se měl řešit, protože je v rozporu s právem Evropské unie. Tento postoj zaujímá německá europoslankyně za stranu Zelených Ska Kellerová, která nyní přišla s kontroverzním návrhem, jak usnadnit integraci uprchlíků.

Letouny F-15E Eagle
18.06.
incident v Sýrii

Koalice bojující v Sýrii podle Damašku sestřelila syrské letadlo

Mezinárodní koalice, která pod velením USA bojuje v Sýrii proti radikálům, dnes sestřelila syrské armádní letadlo. Oznámila to s odvoláním na armádu syrská televize. Podle jejích informací letadlo spadlo a pilot je nezvěstný. Incident se stal na jihu provincie Rakka dnes odpoledne. Americká armáda oznámila, že americká stíhačka sestřelila syrské letadlo, které shazovalo bomby na syrské povstalce podporované Spojenými státy, upozonila agentura Reuters.

Ofenzíva syrské armády v Aleppu pokračuje
11.06.
poslední bašta

Islámský stát umírá. Po týdnu bojů padly dvě čtvrti města Rakká

Islámský stát dostává v Sýrii pořádně na frak. Po pouhém týdnu bojů padly dvě čtvrti města Rakká. V zemi je to poslední bašta Islámského státu. Přesto mohou podle odhadů armádních expertů trvat boje i měsíce.

Bombardování IS začalo
aktualizováno 26.05.
syrský konflikt

Nálet koalice v Sýrii má desítky civilních obětí! Zemřelo 33 dětí

Nejméně 80 členů rodin islamistických bojovníků, včetně 33 dětí, v pátek zahynulo při novém náletu koalice vedené Spojenými státy na syrské město Majádín, které ovládá teroristická organizace Islámský stát (IS). Podle agentury AFP to oznámila exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Bomba se vzkazem pro ISIS
aktualizováno 26.05.
Odveta v Sýrii

Pomsta za útok: Z Manchesteru s láskou, napsali na bomby na ISIS

Alespoň nějak pomstít teroristický útok v Manchesteru chtěli členové britského Královského letectva. Na jednu z bomb proto napsali "S láskou z Manchesteru" a vypálili ji na pozice Islámského státu v Sýrii. Fotka střely se téměř okamžitě začala šířit sociálními sítěmi.