Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nálety v Sýrii
aktualizováno včera 12:59
Boje pokračují

V Sýrii při náletech zemřelo přes 100 civilistů, včetně 20 dětí

Při pondělních náletech syrské armády na východní Ghútu u Damašku zemřelo podle syrských opozičních zdrojů nejméně sto civilistů, včetně 20 dětí. Několik stovek dalších lidí bylo zraněno.

Syrské vojenské jednotky
17.02.
Vojenská operace

Turci proti Kurdům použili plyn, šest lidí skončilo v nemocnici

Turecká armáda tvrdě tlačí na kurdské milice působící na severozápadě Sýrie. Podle nejnovějších informací jednotky nasazené v operaci Olivová ratolest dokonce nasadily proti Kurdům zatím blíže neurčený plyn.

Sestřelení dronu a úder na Sýrii
11.02.
Boje na Blízkém východě

Největší úder od roku 1982! Izrael ukázal unikátní záběry z bitvy

Situace na Blízkém východě se výrazně přiostřila. Izrael v sobotu sestřelil íránský dron, který narušil jeho území. Pak zničil velitelské stanoviště v Sýrii, odkud dron startoval. Přišel při tom o stíhačku F-16. Pak na Sýrii podnikl další odvetný náled. Teď se izraelské letectvo pochlubilo videem z bitvy.

Prásk.tv píše:

George Clooney a Amal Clooney
čtěte o tématu Sýrie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Většina Čechů šetří nesmyslně, pod rukama jim protečou tisíce ročně. Víme, kde!

V posledních měsících se rozmohl takový nešvar. Tištěná i online média pravidelně alespoň jednou týdnu slavnostně hlásají: „Ekonomika je na vzestupu, platy ve státních a soukromých sektorech raketově vzrostly, všechno je tu zkrátka boží.“

Syrské vojenské jednotky
10.02.
Konflikt pokračuje

Masakr v Sýrii. Za pět dní tam zemřelo skoro 300 civilistů!

Mezi 4. a 9. únorem přišlo v Sýrii o život podle OSN 277 civilistů a více než 800 lidí bylo zraněno. Za smrt 230 osob je odpovědná syrská armáda a její spojenci. Podle OSN by viníci měli stanout před Mezinárodním trestním soudem.

Boje na Blízkém východě! Izrael sestřelil íránský dron, udeřil v Sýrii
aktualizováno 10.02.
Přišel o stíhačku F-16

Boje na Blízkém východě! Izrael sestřelil íránský dron, udeřil v Sýrii

K masivní eskalaci došlo v sobotu brzy ráno na izraelsko-syrské hranici. Izrael sestřelil bezpilotní letoun, který ze Sýrie narušil jeho vzdušný prostor. Dron patřil Íránu, který podporuje syrského prezidenta Bašára Asada. Izrael následně v Sýrii zaútočil na kontrolní stanoviště, odkud byl dron řízen. Při útoku ale přišel o jednu stíhačku F-16, která se zřítila v severním Izraeli.

Sestřelení ruské stíhačky
05.02.
Sestřelení v Sýrii

Boj do posledních chvil. Obklíčený ruský pilot se vyhodil do vzduchu

Pilot ruského bitevníku Su-25, který o víkendu sestřelili nad Sýrií, spáchal sebevraždu. Když mu bylo jasné, že jej zajmou vzbouřenci napojení na Al-Káidu, odpálil na svém těle major Roman Filipov ruční granát. Rusko spustilo po smrti pilota odvetný útok ze svých základen v Sýrií a z lodí ve Středozemním moři.

Bitevník Su-25
aktualizováno 03.02.
syrský konflikt

V Sýrii byl sestřelen ruský letoun, pilota zajali a popravili

Nedaleko syrského Idlibu byl údajně v sobotu odpoledne sestřelen ruský letoun Suchoj Su-25, pilot se stihl katapultovat, nicméně se tak stalo na území, které ovládají rebelové, podle dostupných zpráv tak došlo k jeho zadržení a následné popravě.

Turecká operace proti ISIS
aktualizováno 20.01.
Pozemní operace

Turecko zaútočilo v Sýrii. Poslalo jednotky proti Kurdům

De facto jsme zahájili pozemní operaci proti kurdským jednotkám v syrském Afrínu, potvrdil v sobotu turecký prezident Recep Erdogan. Pohrozil také útokem na další syrské město Manbidž, které taktéž ovládají kurdské jednotky YPG.

Americká armáda
17.01.
Vojenská přítomnost

Američané nechají vojáky v Sýrii. Proti Asadovi, ISIS a Íránu

Spojené státy si v rámci své nové strategie ponechají v Sýrii vojáky. Dnes to v projevu na kalifornské Stanfordově univerzitě prohlásil americký ministr zahraničí Rex Tillerson.

Kim Čong-un, Donald Trump
31.12.
Co nás čeká?

Rok 2018: Světu hrozí problémy a konflikty, varuje odbornice

Konec roku je ideální k bilancování předchozích měsíců, ale také dobou, kdy se díváme dopředu. A některé předpovědi pro rok 2018 nejsou zrovna povzbudivé. Figurují v nich války i jaderné zbraně.