Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pokuta
18.05.
novinky v zákonech

V zahraničí se změnily předpisy. Řidičům hrozí pokuta až 25 tisíc!

Pokud se chystáte na dovolenou autem, možná by vás zajímalo, že se v některých zemích změnily předpisy. Rozšířil se počet míst, kde je trestné zapálit si v autě v přítomnosti dítěte.

Policista vezl na motorce dítě
13.05.
porušení předpisů

Kolegové odhalili policistu, který vezl na motorce dítě! Čeká ho trest

Policistům z Plzeňska se podařilo z videa odhalit svého kolegu, který na služební motorce vezl malé dítě. Podle dopravních expertů tím porušil všechny možné předpisy. Jeho jízdu natočil jeden z diváků televize Nova. Policistu podle dostupných informací čeká kázeňský trest.

Hospitalizace v nemocnici
20.04.
přetížený personál

Blíží se kolaps zdravotnictví? Sestry hrozí, že skončí s přesčasy!

Práce mají nad hlavu, když ale přijde nějaký vážnější problém, vedení se za ně nepostaví. Tak vidí situaci v nemocnicích na Karlovarsku zdravotní sestry, které začaly hrozit, že začnou dodržovat předpisy. Pro nemocnice by to byl ale paradoxně velký problém, sestry totiž často slouží přesčasy, a vykrývají tak chybějící personál.

Prásk.tv píše:

Sigurður Jónsson - 1
čtěte o tématu předpisy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Chodba v paneláku
15.02.
protipožární předpisy

Máte botník na chodbě? Je to proti předpisům a riskujete i život

Botníky, věšáky, květináče - chodby bytových domů v Česku jsou plné věcí, které tam nemají co dělat. V případě požáru by totiž nejen ztížily evakuaci obyvatel, ale mohly by zkomplikovat také zásah hasičů.

Radar na dálnici
aktualizováno 24.11.
vysoká rychlost

Na úseku D1 porušilo předpisy 11 tisíc řidičů za měsíc! Zaplatí za to

Za pouhý měsíc překročilo povolenou rychlost na opravovaném úseku dálnice D1 u Velkého Meziříčí 11 tisíc řidičů. Radnice ve Velkém Meziříčí, která prohřešky zpracovává, je kvůli tomu zahlcená.

Kamion předjížděl v tunelu, jen těsně minul osobák
aktualizováno 30.08.
překvapivá dohra

Kamion riskoval, těsně minul auto: Trest hrozí i ohroženému řidiči!

Nebezpečný incident v jihlavském tunelu, kde se před měsícem málem srazil kamion s osobním autem, má překvapivou dohru. Přestupek podle policejního vyšetřování spáchal nejen řidič kamionu, který předjížděl tam, kde neměl, ale i řidič osobního vozu. Jako přijíždějící z vedlejší silnice měl totiž dát kamionu přednost - a to přesto, že jeho řidič porušil předpisy.

Pes v autě
aktualizováno 29.07.
Zvláštní předpis

Řidič dostal pokutu za otevřené okýnko! "Co psi?" ptají se lidé

Pokutu za otevřené okénko v autě vyměřili strážníci řidiči v Opavě. Podle nich musí řidič, který se vzdálí od auta, zabránit jeho neoprávněnému užití. Na tom, jestli mají pravdu, se ale nemohou shodnout ani právníci. Někteří argumentují tím, že by pak nemohli řidiči nechat otevřené okénko, pokud je v autě pes a o kabrioletu ani nemluvě.

Češka pobodaná v Egyptě
aktualizováno 28.07.
převoz ostatků

Speciální rakev, umrlčí pas: Tělo pobodané Češky převezou domů

Tragická zpráva o smrti pobodané Češky v egyptské Hurghadě otřásla celou společností. Čeští diplomaté už začali podnikat kroky k převozu jejích ostatků zpátky do České republiky, to ale provází mnoho předpisů, které je třeba splnit.

Kamion Ilustrační snímek
aktualizováno 28.07.
Problémy řidičů

Kamioňáci: Chceme dodržovat předpisy, ale v ČR to skoro nejde

Na řidiče kamionů se často snáší kritika za to, jak někteří řídí a ohrožují ostatní. Věc ale není tak jednostranná, jak by se mohlo zdát. Kamioňáci totiž musí dodržovat více předpisů než ostatní řidiči, zároveň však v Česku nejsou podmínky, které by jim umožňovaly je splnit.

Kamion předjížděl v tunelu, jen těsně minul osobák
aktualizováno 22.07.
hazard se životem

Šílené ZÁBĚRY: Kamion předjížděl v tunelu, jen těsně minul osobák

Nepochopitelné a riskantní chování řidiče zahraničního kamionu u Jihlavy se podařilo zachytit na video. Kamion předjížděl přímo v tunelu, kde je to zakázáno, a málem způsobil vážnou havárii.