Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

zvláštní předpisy

Vezete si na dovolenou kolo? Pozor, hrozí pokuta až 130 tisíc

Ne všichni si letní dovolenou představují jen jako lenošení na pláži. Někteří mají rádi aktivní dovolenou a bez jízdního kola si prázdniny nedokážou představit. Jak ale kolo správně převážet, aby vám nehrozila pokuta?

Dítě v letadle
Aktualizováno 19.6. 2017 10:00
cestování s dětmi

Pro děti platí zvláštní předpisy: Kdy mohou v letadle letět zdarma?

Cestování s dětmi prověří trpělivost každého rodiče. Musíte ale myslet i na to, že pro děti platí speciální předpisy - například co se autosedaček nebo dětských pojistek týče.

Cestování
Aktualizováno 13.6. 2017 22:26
odborník na chatu

Na co si dát pozor při cestě autem k moři? Odpovídal expert z ÚAMK

Chystáte se letos na dovolenou autem? Pak vás jistě bude zajímat, jaké novinky na vás na zahraničních silnicích čekají. Na vaše dotazy ohledně cestování v úterý večer odpovídal mluvčí Ústředního automotoklubu (ÚAMK) Petr Vomáčka.

Prásk.tv píše:

Sigurður Jónsson - 1
čtěte o tématu předpisy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

Facebook
Aktualizováno 22.5. 2017 16:08
tajný manuál

Co smíte sdílet na Facebooku? Některá pravidla vás šokují

Na veřejnost se dostaly interní předpisy a pravidla sociální sítě Facebook, které určují, co smí lidé sdílet a co ne. Uvádí se v nich, jak mají pracovníci řešit problémy týkající se například násilí, nenávistných projevů, terorismu, pornografie, rasismu a také sebepoškození. Některá pravidla jsou skutečně překvapivá.

Překvapivé pokuty

Chystáte se na dovolenou autem? Za tyto prohřešky tvrdě zaplatíte!

Chystáte se na dovolenou do zahraničí autem? Pak byste si měli pořádně nastudovat jejich silniční předpisy. I v zemích, jako je Chorvatsko nebo Francie, vás totiž mohou některá pravidla překvapit.

nehod přibývá

Jedna reflexní vesta v autě někdy nestačí. Pozor na nové předpisy

Dopravních nehod v posledních dnech výrazně přibylo. Řidiče totiž mnohdy zaskočilo špatné počasí. Jak se ale chovat ve chvíli, kdy opouštíte vozidlo mimo obec, či při havárii?

Zima - zasněžená ulice
Aktualizováno 12.11. 2016 11:53
na tohle pozor

Řidiči, nezapomeňte na nové předpisy! Za sníh hrozí pokuty

Mnoho řidičů zaskočil sníh a ledovka na silnicích. Někteří totiž nemají ještě ani přezuté zimní gumy. V šoku ale mohli zapomenout také na předpisy, které platí teprve od začátku letošního roku.

odborníci promluvili

Mobily ve škole: Pravidla platí pro žáky i učitele! Lze telefon zabavit?

Mobilní telefony ve školách ano nebo ne? Tato otázka rozděluje rodiče i některé učitele. Jaké stanovisko má ministerstvo školství? Co si myslí ředitel základní školy? A jaký názor má advokát? Zeptali jsme se!

největší omyly

Dejte si skleničku a jeďte bez řidičáku! I tohle se v Evropě smí

Že v zahraničí mohou platit jiné dopravní předpisy než u nás, není nic překvapivého a každý řidič by si před cestou měl zjistit, co se liší. V některých případech ale ani ostřílený řidič nemusí vědět, jak si pravidla správně vyložit.

Kde všude?

Pozor na kouření v autě: V Evropě zaplatíte i stotisícovou pokutu!

Rozhodli jste se vyrazit na dovolenou autem? Kromě dopravních předpisů byste si měli zjistit i další zákony, třeba ty o kouření. V některých zemích totiž nesmíte kouřit ani ve vlastním autě, pokud v něm jedou i děti.