Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dražba aut
15.10.
zabavený majetek

Auta, traktory i technika za pár tisíc. Na aukcích seženete i letadlo

Sháníte levně auto? Potřebujete techniku pro své podnikání? Pak určitě stojí za to zkontrolovat majetek, který je z insolvence, případně se ho velmi levně zbavuje stát. Na výběr jsou desítky aut, najdou se ale i traktory a jiná zemědělská technika, draží se dokonce letadlo!

Letadlo aerolinek Air Berlin
aktualizováno 12.09.
Vzpoura pilotů

Aerolinky ruší přes sto letů, piloti se hromadně "hodili marod"

Provoz německých aerolinek Air Berlin úplně ochromil netypický protest velké části pilotů. Ti se totiž kvůli plánům vedení hromadně hodili marod. Zrušeno muselo být přes sto letů.

Ivan Pilip
aktualizováno 21.07.
je bez peněz

Exministr Pilip má problém! Dluží 140 milionů a nemá z čeho splácet

Exministr Ivan Pilip je v platební neschopnosti. Bývalý šéf resortů financí a školství dluží firmám přes 140 milionů korun. Pilip už ale dříve prohlásil, že jde o hru věřitelů.

Prásk.tv píše:

Vlaďka Erbová a Tomáš Řepka - 1
čtěte o tématu insolvence na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Většina Čechů šetří nesmyslně, pod rukama jim protečou tisíce ročně. Víme, kde!

V posledních měsících se rozmohl takový nešvar. Tištěná i online média pravidelně alespoň jednou týdnu slavnostně hlásají: „Ekonomika je na vzestupu, platy ve státních a soukromých sektorech raketově vzrostly, všechno je tu zkrátka boží.“

Exekuce Ilustrační snímek - 1
aktualizováno 19.05.
novela zákona

Ministr má plán, jak zachránit dlužníky! Poslancům se ale nelíbí

Projednávání kontroverzní novely insolvenčního zákona v pátek poslancům zabralo skoro celý den. Několik hodin trvající projevy vedly pouze k tomu, že se schvalovací proces návrhu ministra spravedlnosti Roberta Pelikána nikam neposunul.

Exekuce
30.04.
jak na dluhy

Na oddlužení možná dosáhne více lidí. Sedm let budou žít v bídě

Šanci na oddlužení by mohlo nově získat daleko více lidí než dosud. Počítá s tím novela insolvenčního zákona. Ta chce zmírnit podmínky pro vyhlášení osobního bankrotu. Teď je totiž dokáže splnit jen malá část předlužených lidí. Opozice ale nechce přijetí novely připustit a tak není vůbec jisté, jestli se stihne ve sněmovně do voleb vůbec projednat.

Slevové portály
aktualizováno 14.03.
co dělat?

Krachy slevových portálů: Jak se domoci svých peněz nebo služeb

Krachy slevových portálů doprovázejí zmatky. Zákazník si koupí voucher, obchodník ho nepřijme a slevový portál mlčí a čeká jak to dopadne. Tak vypadá většina scénářů, kdy zákazník neví jestli má škodu vymáhat po obchodníkovi nebo slevovém portálu. Obchodníci zase často netuší, jestli musí službu nebo zboží poskytnout, když od slevového portálu nedostali zaplaceno.

Webová stránka
aktualizováno 14.12.
Rána před Vánocemi

Velký slevový portál zkrachoval, o peníze nejspíš přišly tisíce lidí

Slevový portál Nakup v akci nejspíš zkrachoval. Lidé, kteří si na jednom z největších slevových portálů v Česku koupili pobyty v hotelu nebo penzionu, o své peníze možná nadobro přišli.

Exekuce Ilustrační snímek - 3
27.09.
jak z toho

Jste v exekuci? Rodí se plán na jednodušší oddlužení!

Novela insolvenčního zákona, kterou chystá ministerstvo spravedlnosti, vyvolává mezi odborníky rozpaky. Norma by měla umožnit, aby po sedmi letech insolvenční správce a následně soud mohl dlužníkovi jeho dluhy zrušit. Ministerstvo tvrdí, že to umožní skoncovat s dluhovými pastmi, kritici namítají, že ji budou notoričtí dlužníci jen zneužívat.

Soud ilustrační
aktualizováno 26.09.
úplatná spravedlnost?

Soudkyně zneužívala pravomoc. Hrozí jí až pět let vězení!

Královéhradecká policie zahájila trestní stíhání jihočeské soudkyně za zneužití pravomoci úřední osoby. Obviněná údajně způsobila vážnou újmu několika účastníkům insolvenčního řízení a zároveň zajistila prospěch akcionáři dlužníka.

Peníze
aktualizováno 22.08.
Financování strany

ODS sponzorovaly pochybné firmy! Byly navíc v insolvenci

ODS má znovu problémy se sponzory. Před čtyřmi lety straně poslaly peníze dvě brněnské farmaceutické společnosti. Jenže jedna z nich v tu dobu už prý neměla ani na mzdy svých zaměstnanců a její insolvenční správkyně teď chce peníze po straně zpátky.