Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Těžkooděnci
aktualizováno včera 22:54
Okamurův summit

Policie v pohotovosti! Do Prahy míří špičky evropské krajní pravice

Pražská policie bude mít o víkendu pohotovost. Do hlavního města se na konferenci krajně pravicových stran sjíždějí evropští politici a očekávají se velké protesty. Mimo jiné přijede také Geert Wilders nebo Marine Le Penová.

Protesty v Palestině - 5
06.12.
Palestinský konflikt

Trump rozčílil arabský svět, jeho prohlášení odsoudili i spojenci

Americký prezident Donald Trump svým prohlášením o uznání Jeruzaléma za hlavní město Izraele rozčílil muslimy po celém světě. Nadšení nejsou ani američtí spojenci. Palestinci vyšli do ulic, kde pálí americké a izraelské vlajky a portréty amerického prezidenta.

Vojáci v Hondurasu odstraňují barikádu
02.12.
vlna násilí

V Hondurasu platí výjimečný stav, vlnu protestů provází násilnosti

V Hondurasu byl kvůli vzrůstajícímu napětí vyhlášen výjimečný stav. Zemi zachvátila vlna protestů po odložení vyhlášení výsledků nedělních prezidentských volbách. Hlasy stále nebyly sečteny, oba kandidáti se už ale prohlásili za vítěze voleb.

Prásk.tv píše:

Chlapec s cedulí
čtěte o tématu protesty na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Rumuni vyšli v pondělí opět do ulic
aktualizováno 13.11.
velké protesty

Tisíce lidí demonstrovaly v Rumunsku. Bouří se proti korupci

Demonstranti v rumunských městech se bouří proti reformě soudního systému, která budí obavy z možného oslabení boje proti korupci. Lidé také nesouhlasí s daňovou a soudní reformou a chtějí odstoupení sociálnědemokratického kabinetu.

Katalánsko
03.11.
Problémy ve Španělsku

Katalánci protestují za uvězněné. Puigdemont se skrývá v Bruselu

Katalánskem otřásají nové demonstrace. Španělský soud poslal ministry sesazené katalánské vlády do vazební věznice. Další čtyři politici a premiér Puigdemont se skrývají v Bruselu. Španělská prokuratura na ně vydala evropský zatykač.

Demonstrace v Katalánsku
aktualizováno 27.10.
chtějí nezávislost

Vláda jedná o osudu Katalánska. Stovky lidí šly demonstrovat

Katalánská vládní koalice dnes v regionálním parlamentu navrhla rezoluci o nezávislosti tohoto autonomního regionu. Naopak tamní lidovci předložili tři rezoluce, v nichž vyzvali katalánskou vládu k obnovení ústavního pořádku, aby se zabránilo omezení autonomie. O tom dnes jedná a pravděpodobně to schválí španělský Senát.

Prodavačka
aktualizováno 26.10.
přišly o prémie

Prodavačky si stěžovaly na nízké platy. Ty se jim poté ještě snížily

Prodavačky textilního řetězce Vesna, které si veřejně stěžovaly na nízké platy, přišly navíc i o prémie. Podle odborářů se to stalo navzdory tomu, že firma měla dobré hospodářské výsledky. Podle zaměstnanců jim ředitelka vytkla, že jejich výroky na zářijové tiskové konferenci poškodily podnik.

Katalánsko ochromila stávka
aktualizováno 25.10.
odtržení Katalánska

Studenti vyšli do ulic Barcelony. Rodiče tvrdí, že je donutily školy

Tisíce studentů středních a vysokých škol v Katalánsku dnes zahájily stávku na protest proti chystanému převzetí pravomocí místní vlády Madridem. Studenti barcelonské univerzity se pokusili zablokovat dopravu na místních silnicích, k žádným incidentům však podle médií nedošlo.

Anketa - Taxi vs.Uber
aktualizováno 05.10.
video ptali jsme se

Klasická taxislužba, nebo UBER? Tohle si myslí Češi! ANKETA

V posledních týdnech se v metropoli rozpoutal boj mezi taxikáři a řidiči služby Uber. Taxikáři tvrdí, že Uber je nekalá konkurence. Na rozdíl od nich totiž řidiči této populární služby nemusí mít licenci, zkoušky ani taxametry. Protesty taxikářů vyvrcholily dokonce blokádou silnic. Ale na čí straně je veřejnost?

Protesty v St. Louis
aktualizováno 18.09.
Rasové nepokoje

V St. Louis zuří protesty! Policie zatkla 80 lidí, kteří ničili město

V americkém městě St. Louis už třetí den zuří rasové nepokoje. Pořádková policie zatkla více než 80 lidí, kteří házeli lahve a rozbíjeli výlohy. Stejně jako v minulých dnech začaly protesty poklidně, postupně se ale vyostřily.