Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Donald Trump
16.08.
probíhající protesty

Reakce na výroky Trumpa: Ke kritice rasismu se připojila armáda

Nejvyšší velitelé americké armády se dnes nezvykle otevřeně vložili do veřejné debaty a odsoudili rasové násilí a extremismus. Členové sboru náčelníků štábů na twitteru reagovali na násilnosti v Charlottesville, které Donald Trump připsal rovným dílem bělošským rasistům i jejich odpůrcům. Prezident tím vyvolal záplavu kritických reakcí a přiměl mnoho Američanů rázně vyjádřit protirasistické postoje.

Při protestech v Charlottesville najelo auto do lidí
aktualizováno 14.08.
nové záběry Nepokoje ve Virginii

Šokující VIDEO: "Naše ulice," křičí dav, pak do něj najede auto!

Na internetu se objevilo nové video, které ukazuje, jak do demonstrantů v Charlottesville najelo auto. Při nehodě zemřela dvaatřicetiletá žena, dalších 19 bylo zraněno. Záběry natočil jeden z protestujících, nejsou vhodné pro citlivé povahy.

Při protestech v Charlottesville najelo auto do lidí
aktualizováno 13.08.
Masakr v USA

Najel autem do davu a zabil ženu. Zemřeli i dva policisté!

Mladík, který v sobotu odpoledne v americkém městě Charlottesville úmyslně najel autem do davu protestujících, byl obviněn z vraždy. Jedna žena totiž po srážce s jeho vozem zemřela. Později poblíž zahynuli i dva zasahující policisté.

Prásk.tv píše:

Chlapec s cedulí
čtěte o tématu protesty na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kam v srpnu na dovolenou? Žhavým tipem je Bulharsko

Víte, která země je zaslíbená slunci, teplému moři, skvělému jídlu a je dlouhými lety prověřenou destinací českých turistů?

Protesty ve Venezuele
28.07.
násilí před volbami

Krvavé peklo ve Venezuele: Protesty mají už nejméně 100 obětí

V neděli se ve Venezuele konají volby do Ústavodárného shromáždění. Zemí ale zmýtají silné nepokoje kvůli nespokojenosti s prezidentem Madurem.

Demonstrace v Polsku
22.07.
Přesvědčí prezidenta?

Tisíce Poláků vyšly do ulic! Nelíbí se jim reforma Nejvyššího soudu

Desetitisíce lidí po celém Polsku vyšly do ulic a protestují proti kritizované reformě Nejvyššího soudu, o které se mluví jako o konci demokracie. Zákon už prošel i Senátem a jediný, kdo ho ještě může zastavit, předtím, než vstoupí v platnost, je polský prezident.

Protesty proti justičním změnám
21.07.
společné prohlášení

Změna justice ohrožuje Polsko, zní od ochránců lidských práv v ČR

Vrcholní představitelé orgánů ochrany lidských práv v České republice vydali následující společné prohlášení, které se týká situace v polské justici. Podle nich je ohrožena podstata principů, na kterých stojí právní stát, proto nemohou mlčet a jen přihlížet.

Násilné střety ve Venezuele
21.07.
desítky zatčených

Generální stávku ve Venezuele provázely násilnosti! 3 mrtví

Miliony lidí ve Venezuele se ve čtvrtek připojily ke generální stávce, kterou vyhlásila opozice proti prezidentovi Nolásovi Madurovi. Při násilných střetech zemřeli nejméně tři lidé, desítky lidí zatkla policie.

Německá policie nasadila vodní děla
aktualizováno 09.07.
tvrdé střety

Dozvuky G20: Lídři odjeli, násilné protesty pokračovaly dál

Summit G20 v německém Hamburku sice včera skončil. Ale v ulicích města se přesto protestovalo dál. V noci na dnešek museli těžkooděnci proti několika stovkám extrémistů, kteří po nich házeli lahve a dlažební kostky, opět použít vodní děla a slzný plyn. Kolem dvou set policistů je zraněných.

Násilnosti při demonstracích v Hamburku
07.07.
střety s policií

Násilí při protestech v Hamburku neutichá, 196 zraněných policistů

Násilnosti, které po celý den doprovázely summit skupiny G20 v Hamburku, neustávají ani večer. Ve čtvrti St. Pauli se policie střetla s 500 demonstranty, kteří házeli kameny. Ve čtvrti Schanzenviertel jeden z policistů vystřelil varovně do vzduchu. Celkem od začátku násilných šarvátek ve čtvrtek večer utrpělo zranění 196 policistů, přesnější informace o počtu zraněných v řadách demonstrantů nejsou k dispozici; 83 lidí bylo zadrženo.

Protesty v Hamburku G20
aktualizováno 07.07.
G20 v hamburku

V ulicích zuří boje. Policie žádá posily, má už 150 zraněných

V severoněmeckém Hamburku začal dnes dvoudenní summit zemí G20. Kromě boje proti terorismu, který byl na pořadu jednání dopoledne, se dnes budou vrcholní představitelé dvaceti velkých ekonomik a jejich hosté věnovat také ochraně klimatu či volnému obchodu. Proti vrcholné schůzce demonstrují v ulicích odpůrci globalizace, násilné střety mezi policií a demonstranty si dosud vyžádaly zranění více než 150 policistů a neupřesněného počtu protestujících.